Burada Tecrübe Konuşuyor

Burada Tecrübe Konuşuyor


En Ucuza İngilizce Kitap Nasıl Alınır?

ucuz ingilizce kitapİngilizce yurtdışında basılmış ama türkiyede satılan kitap arıyorsak bakabileceğimiz Pandora dışında pek bir site yok. Eğer aradığımız kitabın telifi bitmiş 1984 gibi klasiklerdense idefixten pergamino gibi yayınevlerinin Türkiyede basılmış ingilizce kitapları alabiliriz. Fakat ya aradığımız kitaplar buralarda yoksa ve elinizde kağıt olarak istiyorsanız (ki çoğu zaman olmaz)?

Bu konuda yurtdışından almak her zaman güzel ve ucuz bir seçenek. Yurtdışından kitap almak istiyorsanız amazona falan boşuna bakmayın. Çoğu kişinin aklına ilk orası geliyor ama bu konuda shipping ile o kadar güzel fiyatlar yok. Ucuza birçok kitap siparişi verebileceğiniz başka siteler var. Bunlardan biri ve en önemlisi amazonun 2008′de satın aldığı abebooks.

Abebooks sitesi türkiyedeki nadirkitap gibi bir site yani sahafların toplanıp kitaplarını sattığı yer. Burada ikinci el veya sıfır olarak her dilde dünyanın her bucağından birçok kitap bulabilirsiniz. Üstelik pandoradan çok daha ucuza. Burada dikkat etmeniz gereken şeyler:

  • kitapların 1 dolarlık fiyatlarına aldanmayıp shipping ile beraber maliyetini hesaplamayı unutmamak
  • Hem hızla gelmesi için hemde kargo maliyeti için Amerika yerine Britanya adalarındaki satıcılardan almaya çalışmak.
  • Türkiye için eğer kargo ödemek istemiyor ve bir ton ingilizce kitaba ulaşmak istiyorsanız abebookstaki thebookdepository gibi satıcıları tercih etmek
  • Free shipping kitapları shipppingli olanla karşılaştırmayı unutmamak. Bazen shipping için ücret ödeseniz bile free shippingli kitaptan daha ucuza gelebilir çünkü kitapların fiyatları çok değişken ucuz olandan almak ise bizim için temel hedef. Mesela benim aldığım kitap üçlüsünü shipping ile birlikte Bangzo satıcısından thebookdepository’e göre daha ucuza bulabildim ve aldım.

Son olarak siparişi beklemekten korkmayın, İngiltereden pazar günü verdiğim sipariş pazartesi postalandı ptt ile cuma sabahı elimde oldu. Türkiyeden alsaydımda benzer sürede elimde olurdu çünkü Türkiyedeki online kitap siteleri stoksuz çalışıyor.


Önemli Not: Yurtdışından kitap dışında alışveriş için şimdilik birşey yazmadım ama kitapta dahil olmak üzere siparişlerinizi o ülkenin devlet postası üzerinden yapmaya çalışın(USPS, China Post gibi) çünkü pttnin normal gümrükten başka kendi gümrüğü var ve bir sorun çıktığı zaman özel şirketler gibi yüzlerce lira gümrük maliyeti ödemek zorunda bırakılmıyorsunuz.


Alıntı:http://gokberkertunc.wordpress.com

Tumblr'da Paylaş
Pinterest'de Paylaş
Oluşturulduğu Tarih
12/29/2012 5:23:00 PM
Paylaşan
Arda

En Çok Okunan Tavsiyeler

Reflüden Nasıl Kurtuldum?
Panik atak kesin çözüm (panik ataktan tamamen kurtulabilirsiniz)
Sigaradan kurtuldum

En Son Paylaşılan Tavsiye

Ankilozan Spondilit Hastaları Yorumları
Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Giriş Yapınız veya Kaydolun

Yorumlar