Reflüden Nasıl Kurtuldum?


Arkadaşlar reflüden ilk kurtulduğumda, içimden hastanelerin gastroenteroloji bölümüne gidip oradaki insanlara reflüden nasıl kurtulduğumu anlatasım geldi. Çünkü ben bu illetten çok çektim. Bir gün sevk almak için(mazeret sınavına girmek için ) üniversitedeki bir pratisyen doktorla görüştüm. Sevk aldıktan sonra samimiyetimize dayanarak dedim ki; “ abla ben reflüden çok çektim bir sürü ilaç kullandım. İlaçları kullanırken (mesela: proton pompası) rahatça yiyip içebiliyorum fakat ilaçlar bittikten sonra tekrar midem yanıyor daha sonra şişiyor hâlbuki birazcık ekmek yiyebiliyorum. Ayrıca gözden geçirmek isterseniz. Bakınız: Reflü belirtileri. Okuduğum bir kitapta “stres nefes tekniği” diye bir şey gördüm ve araştırmaya başladım. “Transformal nefes” tekniği diye bir şeyle karşılaştım. Buda genelde “Diyafram nefesi” olarak biliniyor. Sadece düzgün bir şekilde günde üç defa nefes alıp vererek bir hafta içerisinde reflünün etkisi kendisini çok az hissettirecek seviyeye geldi ve 15 gün sonunda resmen yok oldu. Hep hastanelerin gastritoentoloji bölümündeki hastalara anlatmayı düşündüm ama nasıl anlatıcam? İnsanlar beni dinlemek isteyecek mi? Diye düşündüm” doktor hanım dedi ki: ne yazık ki bizim insanlarımız böyle şeylere pek inanmaz. Böylece bu konuda zayıf olan cesaretimi neredeyse yok etti. Neyse dedim en azından reflü veya gastritten çeken birileriyle karşılaşırsam yardımcı olurum. Şimdi madem böyle bir platform oluştu burada reflü hastalığı boyunca neler yaşadığımı, nasıl iyileştiğimi anlatayım ve bunu paylaşmamanın vebalinden kurtulayım.

Her insanın hayatında zor zamanlar olur benim içinde öyle bir zamandı. Günler baya stresli geçiyordu. Bir gün midemin yandığını hissettim geçici bir şeydir her halde çok yemek yedim pek spor da yapamıyorum ondan oldu diye düşündüm. Sonra bir gün midem yine yanıyordu ama bu sefer sanki midemde bir yanardağ vardı(bazıları nasıl bir şey ki o diyecek ama o zaman midemin yanmasını o şekilde tarif ediyordum). Bir arkadaş proton pompası diye bir ilaç var kullan geçer dedi. Doktora gittim doktor reflü dedi. Birkaç tane İlaç yazdı özellikle proton pompasını da istedim. Bazı diğer hastalıklar gibi ilacı kullanacağım, ilaç bitecek ve hastalıktan kurtulacağım diye düşündüm. İlaç kullanım süresince şuan ki kadar olmasa da kendimi iyi hissediyordum (en azından midem yanmıyordu). İlaç bitikten bir gün sonra eski halime döndüm midem tekrar yanıyordu. İlacın bitiminden yaklaşık 10 gün sonra Gastritoentolojideki doktora (bi de özellikle özel hastaneye gidiyorum ki iyi bir teşhis ve tedavi yapılsın (!) neyse… ) tekrar gittim. Bu sefer ileri derecede reflüsün dedi. İlaçlarları kullanırken iyiyim ama ilaçlar bitince tekrar midem yanıyor ve şişiyor dedim. Hastalığın henüz çok ağır bir durumda değil daha da ağırlaşırsa kamerayla midene bakarız dedi. Önemli bir şey var mı? Yok mu? Diye. Bu kamera meselesini sordum boğazdan içeri daldırıp bakıyorlarmış ama çok acı veriyormuş.  Yani ilacın garantisi yok. Bi de doktor bey daha da ilerleyeceğini düşünüyor.

Bir süre sonra artık hiçbir şeyden zevk alamadığımı fark ettim çünkü midem her zaman bana acı veriyor. Bir aktara gittim. Aktar balın içine bir şeyler karıştırdı. Her gün bunda bir kaşık ye iyileşirsin dedi. Pek inanmadım ama belki iyi gelir iyileşirim düşüncesiyle aldım. Her gün bal yedim o karıştırdığı bitkiyle birlikte(ismini söyledi ama hatırlamıyorum). Oda işe yaramadı. Ondan sonra aktar başka bir şeyler karıştırdı verdi bu seferki biraz etki ediyordu sanki ama yine olmadı buda işe yaramadı.

Daha sonra artık rahatça nefes alamadığımı fark ettim. Midem o kadar şişmişti ki artık akciğerlerime baskı yaptığı için doğru dürüst nefes alamadığımı hissettim.

Bir gün CEVAP:” Kriz Nasıl Fırsata Çevirilir” diye bir kitap okurken yazarlardan birinin stresle başa çıkmak için stres nefes tekniği diye bir teknik kullandığını anladım. Belki bende bu tekniği öğrenirsem stresten kurtulurum midemde yavaş yavaş iyileşir diye düşündüm. Araştırım stres nefes tekniği ile ilgili pek bir şey bulamadım ama Transformal nefes tekniği diye bir şeyle karşılaştım. Bu tekniği Amerikalı bir kadın(JUDITH CRAVITZ) bulmuş anlattığına göre bu nefes tekniği sayesinde kanserden kurtulmuş. Yandaki videodan izleyebilirsiniz. Bende bu videoyu izlemiştim. Bana ne zararı olacak ki sadece nefes alıyorsun denemeye değer diye düşündüm ve denemeye başladım ilk yaptığım anda bile farkı hissettim. Üç gün sonra midemdeki şişkinlik gitti ama bazen yanıyordu. Bir hafta sonra artık midemde yanmıyordu ve 15 gün sonunda eskisi gibi yiyip içebiliyordum. Arkadaşlar bu dediğim şeylerin üzerinden yaklaşık 3 yıl geçti ve O günlerden beri midemde hiç yanma hissi olamadı çok şükür. İşin tuhaf yanı bu nefes tekniğine başladıktan bir ay son artık bu nefes tekniğine gerek duymadığımı hissettim ve bıraktım. Çünkü midemde artık hiçbir problem kalmamıştı. Bazen çok stresliyken yaparım ayda yılda bir.

İyileştikten sonra ne kadar basit bir şeymiş dedim(tabi ki sorunun çözümünden bahsediyorum). Halbu ki daha önce midem yandığı ve şiştiği için doğru dürüst yemek yiyemiyordum, hiçbir şeyden keyif alamıyordum ve çok zayıflamıştım. İnsan her organının değerini o organ rahatsız olduğunda anlar ama mide bambaşka bir şey(bunu en iyi reflü veya gastrit olanlar anlayacaktır).

Peki, bu transformal nefes tekniği nasıl yapılır?

Aşağıdaki videoda da transformal nefes tekniğinin ne gibi faydaları olduğu ve hangi hastalıkları iyileştirdiği anlatılıyor. 

JUDITH CRAVITZ oturarak yapılmasını anlatıyor ama midesinde sıkıntı olanlar sırt üstü uzanarak yaparsa daha çok rahatlayacaklardır. Ben şahsen öyle yaptım. Öncellikle Rahat olacağınız bir yere sırt üstü uzanın mümkünse gürültü olmasın. Ellerinizi kollarınız ve bacaklarınızı rahat bırakın hiç germeyin. Ağzınızdan nefes alın ve bu nefesi yani havayı içeri çekerken diyaframınızı kullanın(altta diyafram nefesinin nasıl alındığı ile ilgili bir video var). Ağzınızı az açmanıza gerek yok rahat bırakın açık olsun (kibarlığın lüzumu yok). Havayı diyaframlarınıza çekin ve nefes verirken havayı dışarı doğru itmeye çalışmayın. Nefes aldıktan sonra kendinizi serbest bırakın zaten hava kendiliğinden dışarı çıkacaktır(yani nefes vermek için enerji harcamayın.). nefes alma ve verme arasında bir nefesi tutma aşaması olmasın. Alın ve bırakın. Nefes alıp verirken vücudunuza giren ve çıkan havaya odaklanın yani hissedin. Günde mümkünse 3 defa 100 kere nefes alıp verme şekilde gerçekleştirin. Toplamda yarım saatinizi almaz Çok ama çok rahatlayacaksınız.  

Diyafram nefesi tam olarak nasıl uygulayacağınızı paylaştığım ikinci videodan öğrenebilirsiniz. Arkadaşlar umarım hepiniz Allahın izniyle iyileşirsiniz.

İyileştikten sonra sizinde boynuzun borcu olan şey: gastrit, reflü, mide yapması ile ilgili şikâyeti olanlara bu yazıyı tavsiye etmeniz, mümkünse bu nefes tekniğinin nasıl kullanıldığını göstererek yardımcı olmanızdır.

Yine iyileştikten sonra benim sizden şahsi ricam: sizinde bildiğiniz bir konuda bilginizi ve tecrübenizi bizimle paylaşmanızdır. Çünkü bilgi paylaştıkça çoğalır. Bu benim yazdığım yazı gibi bir şey olabilir veya hayatınızda maddi veya manevi kazanç sağladığınız bir konu olabilir. İyi yazamaya bilirsiniz önemli değil. Önemli olan demek istediğinizi karşı tarafın anlamasıdır. Ayrıca yazının uzunluğu da önemli değil bu yazı birkaç sayfa olabileceği gibi bir paragraf yani 3 5 satır da olabilir. Daha fazla bilgi için bakınız ne tavsiye edebilirim? Sizde Türkiye’de bir ilk olan www.tavsiyenipaylas.com platformuna lütfen katkı sunun. Sizde “tecrübenizi konuşturun”. Bu çorbada sizinde tuzunuz bulunsun. Bir gün başka bir sorununuzun cevabını yine burada bulmak istemez misiniz? Yaşadığımız sorunları birlikte çözmek dileğiyle. Hepinize saygılarımı sunuyorum.  YorumOlustur

Yorumlar

 1. Tecrübe merve Diyor ki:

  bende cok uzun zamandır reflü hastasıyım. bu teknıgı denıycem. umarım ıse yarar. bunu cok ıstıyorum. işe yarasa da yaramasada bizleri bilgilendirmek için bu yazıyı paylastıgınız için tesekkur ederim . emegınıze ve yuregınıze saglık.

 1. Tecrübe DeepBlue Diyor ki:

  Merve hanım eğer bana sormak istediğiniz bir şey olursa daha önce bu hastalığı yaşamış biri olarak size yardımcı olabilmek beni de mutlu edicektir. İnanın şuan midemde değil yanma ekşime bile olmuyor. İşin güzel yanı bir süre sonra bu tekniği kullanmanıza bile gerek kalmıyor. Acil şifalar dilerim.

 1. Tecrübe merve Diyor ki:

  şu an bi sorum yok. yenı basladım yapmaya. yorumu yazdıgım gun hemen uygulamaya gectım tabiki . ama 100 e kadar yapmakta zorlanıyorum . bazen 50 de 60 ta bırakıyorum. cunku nefes alırken bogazım yanıyor bide kuruma olunca dayanamıyorum ve bırakıyorum.

 1. Tecrübe merve Diyor ki:

  teşekkür ederim. şimdilik sorucagım bişey yok ama inanması biraz zor gelıyor. bu kadar cektim bu hastalıktan , defalarca doktora gittim , ilaçlar kullandım olmadı bu nefes yöntemıyle nasıl olucak diye düşünmüyor degilim aslında ama. ama diğer yandan düşününcede faydasını gören insanların oldugunu bilmekte bi umut veriyo bana. 2 3 gündür yapıyorum. insallah işe yarar da kurtulurum su ılletten

 1. Tecrübe DeepBlue Diyor ki:

  Merve hanım, 50 defa yaptığınızda boğazınız kuruyorsa 50 den sonra biraz su içmenizi tavsiye ederim. bi de zorlandığınız an bırakın. Çünkü diyafram nefesi yöntemi insanı zorlayarak reflüden kurtaran bir yöntem değildir. Aksine rahatlatarak reflünün geçmesini sağlar. En önemli şey rahat olmanızdır. Stresten mümkün olduğunca uzak durun. Hayatta herşey olacağına varır.

 1. Tecrübe merve Diyor ki:

  yaptıkça alıstım artık bogazımdaki acıma gitti zamanla. yazıda da dediğiniz gibi karnımda ki şişlik olmuyor artık. inşallah devamı da gelir.. çok teşekkür ederim size. hakkınızı helal edin. bence hastaneye gidip ordaki insanlarla konuşmak o kadar da zor değil. yapabiliriz bunu. çünkü doktorlar reflü hastalarına ilaç yazıp göndermekten başka hiç bi muamelede bulunmuyorlar maalesef :(

 1. Tecrübe DeepBlue Diyor ki:

  Merve hanım inşallah kısa bir süre sonra bu hastalıktan siz de tamamen kurtulacaksınız. Ben elimden geldiğince reflü ve gastrit ile sıkıntı yaşayan insanlara ulaşmaya çalışıyorum. Bu hastalıktan sıkıntı çekenlerle karşılaştığımda onlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Umarım bu yazı daha çok insana ulaşır onlarda benim ve sizin gibi iyileşirler. Sizden daha güzel haberler almayı bekliyorum.

 1. Tecrübe merve Diyor ki:

  inşallah öyle olur da güzel haberi veririm size de

 1. Tecrübe abercrombie9778707 Diyor ki:

  işe yarar mı?

 1. Tecrübe DeepBlue Diyor ki:

  abercrombie9778707, ben bu yolla reflüden kurtuldum. Peki sence reflüden veya gastritten sonsuza kadar kurtulmak için denemeye değmez mi? Seçim senin. Benim tavsiyem 1 hafta denemen.

 1. Tecrübe karakartal Diyor ki:

  bakın arkadaşlar arkadaşımız nefes sayesinde gastritten kurtulmuş ama şunu içtenlikle söylüyorum birçok hastalıktan nefes sayesinde kurtulabilirsinizvücut oksijensiz kaldığı sürece birçok hastalığa yakalanabiliriz onun için nefesi hayatımıza yaymalıyız dakikada ortalama 4 ile 6 kere nefes almalıyız diyafram nefesi çok önemli emin olun nefes almaya başladıktan sonra yeni bir kişiliğe sahip olucaksınız kendinizi tanıyamıcaksınız bülen gardiyanoğlu youtubeden syredin nefes terapisi

 1. Tecrübe güldeniz Diyor ki:

  bende bu hastalıktan çok çeken biriyim ve bu yazıyı görünce içime bi umut doğdu ve dün hemen denedim ama sizinle ayrıntıları konuşmak isterim ve allah sizden bin kere razı olsun paylaştığınız için...

 1. Tecrübe DeepBlue Diyor ki:

  güldeniz bi sorun olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Acil şifalar dilerim.

 1. Tecrübe güldeniz Diyor ki:

  Yapmaya başladım ama bogazimda yanma ve kuruluk oluyo bunun bi çözümü varmi bide ne kadar ne zamana kadar yapmam gerekli bu hastalık beni resmen hayattan soguttu sayende bi umudum var artik sana sonsuz tesekkurler ......

 1. Tecrübe DeepBlue Diyor ki:

  güldeniz rica ederim bu hastalığı geçirmiş biri olarak bir kişiye bile faydam dokunursa ne mutlu bana. Benim sana tavsiyelerim şu şekilde; Diyaframdan nefes alırken rahat olman çok önemli bu nedenle boğazın acıyorsa biraz su iç ve devam et bu 50 nefes+biraz su+ 50 nefes şeklinde olabilir. Rahat edeceğin şekilde uygula. günde 3 kere 100 er defe nefes alırsan çok rahatlarsın zira bende öyle oldu. vakitlerine gelince midenin boş olduğu zamanlarda yapman çok önemli yazımda bunu belirtmeyi unutmuşum senin aracılığınla bunu da söylemiş olalım. mesela sabah kahvaltıdan önce en verimli zaman öğle ve akşam vakitleri de yemekten 3 saat sonra olursa çok faydalı olur. Sorun olursa yine sorarsın vakit buldukça bakıyorum. Tekrar acil şifalar...

 1. Tecrübe güldeniz Diyor ki:

  Tavsiyelerini okudum çok teşekkür ederim.sorum olursa yeniden yazarım sevgiler..

 1. Tecrübe Alp Diyor ki:

  Benimde aynı senin anlattığın gibi mide sorunlarım var ilaç kullandığım zaman herşey iyi güzel hoş ama ilaçları kullanmayı bıraktığım an midemde bi ağrı iştahsızlık alev alev yanmalar oluyor. Anlattığın nefes tekniğini okudum videolarıda izledim bende evde denedim gerçekten midem de ki yanma hissi azaldı ama ağrı hissi midemde ki gitmedi bi türlü şu anda da ilaç kullanıyorum proton pompası bu nefes tekniğini yaparken ilaçları bırakmalı mıyım?

 1. Tecrübe Alp Diyor ki:

  Benimde aynı senin anlattığın gibi mide sorunlarım var ilaç kullandığım zaman herşey iyi güzel hoş ama ilaçları kullanmayı bıraktığım an midemde bi ağrı iştahsızlık alev alev yanmalar oluyor. Anlattığın nefes tekniğini okudum videolarıda izledim bende evde denedim gerçekten midem de ki yanma hissi azaldı ama ağrı hissi midemde ki gitmedi bi türlü şu anda da ilaç kullanıyorum proton pompası bu nefes tekniğini yaparken ilaçları bırakmalı mıyım?

 1. Tecrübe DeepBlue Diyor ki:

  Alp reflü ilaçlarını kullan. Aynı zamanda bu nefes tekniğini de uygula eğer nefes tekniğini tam olarak uygulayabilirsen bir süre sonra deneme yapabilirsin mesela baktın midende ağrıma ve yanma olmuyorsa bir gün ilaçlarını kullanmayabilirsin. iyleştiğinde zaten ilaçlara ihtiyacın olmadığnı kendin hissedeceksin. Umarım kısa sürede iyileşirsin. Acil şifalar...

 1. Tecrübe denizalp Diyor ki:

  teşekkür ederim paylaşımın için nefes alırken zorlanmalımıyız çunku derin nefes oyle oluşuyor

 1. Tecrübe DeepBlue Diyor ki:

  denizalp ilk 30 nefes derin nefes olabilir. Daha sonra vücudun oksijene kısmen doymuş olacağı için derin nefeste almana gerek kalmayacak. Unutma nefesi diyaframdan alacaksın. Yukarıdaki videoları tekrar gözden geçir. Çünķü diyaframdan nefes alırken genelde zorlanma olmaz.

 1. Tecrübe dilara Diyor ki:

  merhaba deepblue bendede reflü var.yalnız kafama takıldı sizden başka bu hastalıktan bu yöntemle kurtulduğunu söyleyen olmamış sadece deneyenler olmuş.

 1. Tecrübe Ayse Diyor ki:

  ALLAH sizden razı olsun ben denedim ve çok faydasını gördüm bu bilgiyi bizimle paylaştığınız size çok teşekkür ederim

 1. Tecrübe dilara Diyor ki:

  şu olaya bak ya ben dedikten sonra hemen biri yazdı.tabi kendin farklı biri yerine üye oldun yazdın yemezler

 1. Tecrübe hak yol islam Diyor ki:

  ben 3 aydır reflüyüm ve hayatım o kadar değişti ki zevk falan kalmadı liseyi yeni bitirdim ve bu yıl üni okuyorum acıktan ama hiç ugrasamıyorum benim hastalık öyle bişey ki yanma agrı yok tek sorunum yutkunma zorlugu mide bulantısıve 4 ay ilaç kullanacagım talcid pantech ursolak verdi 3 aydır kullanıyorum ama eriterek iki kere panteci yutmaya calıştım ve hapı yuttu deyimine tamda uydu :) bogazımda sürekli dolaşıyor yemek yememi engelliyor ilk ay hiç katı gıda yemedim iplik gibi oldum hep sıvı içtim sonra düzelmiştim tam olmasada hayatım yoluna girmişti 3 gün önce tekrar yutayım eriterek faydası cok olmuyor die tam 3 gündür ne uyku kaldı ne yemek bogazım sürekli baskı altında sürekli dolaşıyor hap öyle sert ki erimedi i ve doktora gitsem hep piskolojik deyip gönderdiler inanın kimsselere anlatamıyorum yutkunmamıda engelliyor su bile içemiyorum bazen bu tekniği bi deneyeyim bakalım şifa ALALHTAN ve stresten uzak olamıyorum kafama herseyi takıyorum doktorun verdiği yemek listesinede uymak lazım çikolata kızartma gercekten düşman biraz listeyi asınca hapıda yutunca herdseyi basa aldım :(((((( hep derim başa gelmeden kimse anlamaz Allah kimseyi mideyle imtihan etmesin

 1. Tecrübe DeepBlue Diyor ki:

  Merhaba Dilara, Bu hastalıktan benim dışımda bu yöntemle kurtulan var mı bilmiyorum. Aşye hanımın kullanıcı ismi çakma değil. Kim olduğunu da bilmiyorum. Neden tamda senden sonra yorum yapmış onu da bilmiyorum. Ayrıca sen “Reflüden Nasıl Kurtuldum ” Adlı yazının son paragrafını okumamışsın herhalde. Eğer okumuş olsaydın bu sitenin bana ait olduğunu anlardın. Eğer isteseydim yazının tam altın “Dediğiniz yöntemi kullandım ve iyileştim” ,“Teşekkürle harikasınız” gibi bir sürü yorum yazardım (yada senin kullanıcı adını ve yorumunu sildikten sonra yapardım). Ama böyle bir şey yok. Bu siteden de herhangi bir kazancım yok. Kendisine yapılan masrafı bile çıkarmıyor ama masraf büyük bir meblağa olmadığı için yayında bırakıyorum. Ben reflüden gerçekten kurtuldum ve reflünün hayatı ne kadar mutsuz bir hale dönüştürdüğünü bildiğim için ve belki birileri benim gibi reflüden kurtulur diye yazdım. Ayrıca inandığım bir şey var oda insanlar bununla iyileşemese bile (eğer düzgün bir şekilde uygulanırsa eminim iyileşeceklerdir. Bunu sadece reflü hastalığı için söylüyorum) en azından faydasını göreceklerdir. Şuanda senin yazdığın yorumları silebilirim. Ama silmicem çünkü herhangi bir hakaret veya yasadışı bir şey içermiyor. Sadece fikrini belirtmişsin. Kim olsa senin gibi düşünür. Zira yorum tam da senin yorumunda sonra gelmiş. Ama benim yazmadığımdan emin olabilirsin. Arkadaşlar bu tavsiye için yapılan yorumlara boş zamanım oldukça bakıp cevap yazmaya çalışıyorum. Bazen cevaplar 10 gün sonra veya 20 gün sonra gelebilir ama herkese bildiğimi yazmaya çalışıyorum. Saygılarımla DeepBlue

 1. Tecrübe DeepBlue Diyor ki:

  “hak yol islam” senin hastalığınla ilgili herhangi bir bilgim yok. Belki bu sıkıntıyı yaşayıp ta kurtulan birileri olmuşsa ve yardımcı olmak isterlerse cevap yazarlar. Ama ben stresten kurtulmak için sana bişiler tavsiye edebilirim. Bu hastalığının da stresle alakası vardır diye düşünüyorum. Şöyle bir ata sözü var “Duvarı nem insanı gam yıkar”. Gerçekten de duvar nemden çürür ve yıkılır. İnsanda sıkıntıdan(ama insanlar duvara göre daha dayanıklıdır rahat ol ). Kullanıcı adından anlıyorum ki inancı kuvvetli olan bir arkadaşımızsın. O halde şunu bilmen gerekiyor. Hayatta herşey olacağına varır sen ancak elinden geleni yaparsın. Kafana hiçbir şeyi takma elinden geleni yaptıktan sonra gerisini Allah’a havale et. Sonuç olumsuz olsa bile senin için önemli olan elinden geleni yapmaktı bu yüzden için rahat olsun. İnsanlar sonsuz bir güce sahip değildir. Eğer mümkünse meditasyon yap. Meditasyondan kastım sakin bir yere rahatça otur havayı burnundan akciğerlerine çek ağzından serbest bırak (kendini bir çiçek olarak düşün demiyorum (). 10 dakika(günde) yeterli olacaktır. İlk 3-4 dakika derin nefes olabilirsin daha sonra nasıl rahat ediyorsan o şekilde nefes al yani derin nefes olmaya bilir. Bu arada “şelale sesi” ”kuş sesi” veya bunların karışımı güzel rahatlatıcı bir müzik dinlemeni tavsiye ederim. Benim beğendiğim “Babbling Brook Nature Sounds” adlı bir müzik var. Sanırım youtube’dan bulabilirsin. Eğer meditasyon isminden hoşlanmıyorsan şöyle düşün sen sadece on dakika nefes alıp müzik dinliyorsun ve rahatlıyorsun. Bunun kime ne zararı var. İsmi meditasyon değilde “10 Dakika Mola” olsun :) Acil Şifalar…

 1. Tecrübe NEYZEN Diyor ki:

  merhaba deepblue. ben 7 aydır reflü rahatsızlığı yaşıyorum. denemediğim yol gitmediğim doktor kalmadı. ama çözüm bulamadım. 2 gündür nefes tekniğini uygulamaya başladım. ama doğru mu yapıyorum emin olamıyorum. bunun yanında marankinin reflüye suyla tedavi yazısını okudum ve onuda uygulamaya çalışıyorum. bakalım artık denemesi bizden şifa Allahtan.. paylaşımınız için teşekkürler. Değişiklikleri paylaşmayı düşünüyorum.

 1. Tecrübe Lazuri Diyor ki:

  Bende 7 aydır bu illetten çekiyorum 2 kere doktora gittim 2 defa ilaç yazdı.halada ilaç kullanıyorum en büyük sıkıntım nefes darlığı ve ağzıma kadar midemde kilerin çıkması.her yolu denemekte fayda var deneyeceğim faydası olursa yazı cam. Tabiki bu bilgi paylaşımını yapan arkadaşa duayı eksik etmeyeceğim.ayriyeten günde yarım saatte spor salonunda koşuyorum bakalım neler olacak paylaşıcam.

 1. Tecrübe NEYZEN Diyor ki:

  Selam aleyküm. Nefes egzersizlerine başlayalı 3 gün oldu. Bu egzersizi yapınca gerçekten rahatlıyorum. Hatta streslendiğim anlarda yapınca içime bilmediğim bir huzur doluyor. Ya çok inandığım için ya da gerçekten fiziksel olarak etkiliyor. Midemdeki sıkışmalar arada oluyor genellikle sıkıntılı anlarda. Insallah o da geçer. Herkese acil şifalar...

 1. Tecrübe DeepBlue Diyor ki:

  Aleyküm selam Neyzen, stres nefes tekniğini doğru yaptığını gösterecek bir sinyal(gösterge)den bahsedeceğim. "miden sıkıştığında" eğer nefes tekniğini doğru şekilde uygularsan midendeki besinlerin midenden aşağı doğru gittiğini hissedeceksin ve karın gurultusu gibi bir ses duyacaksın ardından midenin daha da rahatladığını farkedeceksin. ayrıca nefes tekniğini uygularken nefese odaklanman çok önemli temiz havanın içeri girip diyaframını temizlediğini düşün. Rahat ol gevşe farkı hissedeceksin. Arkadaşlar sizdeki değişiklikleri, bu konu ile ilgili sıkıntılarınızı ve tavsiyelerinizi paylaşmanız bu yazıyı takip eden tüm arkaşlarımıza ve bana yol gösterecektir. Acil şifalar.

 1. Tecrübe fatma Diyor ki:

  bu teknikleri yapınca ilaç kullamamıza gerek varmı acaba ? bendede reflü var 3 senedir daha çok arttı ilaç kullandıgım halde ağrı oluyor şişkinlik oluyor , yanma oluyor. lütfen bana yardımcı olun ! bu konuya değindiğiniz için teşekürler...

 1. Tecrübe DeepBlue Diyor ki:

  Merhaba fatma, ilaçlarını kullan reflü için tavsiye ettiğim bu nefes tekniğini de uygula eğer doğru uygularsan eminim 1 hafta içerisinde farkı göreceksin. daha sonra miden iyileşir ve yanma ve şişmenin olmadığını görünce o zaman zaten ilaç kullanma gereği duymayacaksın. Acil şifalar...

 1. Tecrübe Tugce Diyor ki:

  Bende ülser ve panik atak var herseyi kafaya takıyorım ve sürekli kötü düsünüp stres yapıyorum bu nefes iyi gelirmi sizce

 1. Tecrübe NEYZEN Diyor ki:

  Merhabalar. Ben tekniği 10 güne yakın hiç aksatmadan yaptım. Ve gerçekten rahatlamaya başlamıştım. Artık eski şikayetlerim kalmamıştı. daha sonra sağ kolumda uyuşma ve ağrılar başladı. bende korkup özel hastaneye gittim. hem mideme baktırdım endoskobi yaptırdım hemde koluma baktırdım. bütün tahlilleri yaptırdım. sonunda varılan kanı PSİKOLOJİK.(benden tavsiye sakın endoskobi yaptırmayın çok zor) bu aralar gerçekten zor zamanlar geçiriyorum. sakinleştirici kullanmaya başladım. bir taraftan nefes egzersizlerine devam ediyorum. Arkadaşlar bence bu mide ağrılarının sebepleri gerçekten psikolojik. ben ne zaman bunalsam karnımdaki şişkinlikler daha da fenalaşıyor ve nefes alamaz hale geliyorum. Önce herşeyi kafamızda bitirmek lazım ve de nefes egzersizine devam. gerçekten rahatlatıyor insanı.

 1. Tecrübe DeepBlue Diyor ki:

  SlmTuğce, sürekli kötü düşünmenin kimseye bir faydası yok. Olacak olan bir şey olacak zaten sen kötü düşünerek kendine olacak olan şeyden daha çok zarar veriyorsun. Yani kendi içinde yarattığın korku ve stres seni herhangi bir olayın sonucundan daha çok yıpratıyor. Stres nefes tekniğini tavsiye ederim. Ama nefes tekniğini uygularken sadece içine çektiğin havaya(Oksijene =Temizlik :) ) odaklan ve rahat ol! Acil Şifalar.

 1. Tecrübe DeepBlue Diyor ki:

  Slm NEYZEN, evet değin gibi her şey psikolojide bitiyor. Aslında stres nefes tekniği de insanın vücudunun oksijene doymasını sağlıyor(vücut daha düzgün çalışmaya başlıyor) ve insanı rahatlatıyor. Çünkü stres altında olan insanlar doğru dürüst nefes almaz ve vücut hızlı bir şekilde yıpranır. Acil şifalar.

 1. Tecrübe karahisar Diyor ki:

  arkadaşlar benimde midemde reflü var ama midem hiç ağırmıyor sadece göğsüm sızlıyor göğüs kafesimin altı hava dolu perişanım ve balğam varmış gibi his var çıkarmaya çalışıyorum katılaşmış şeffaf yapışkan tükürük boğazım dolu ve akciğerlerim sızlıyor ciğer filmi çektirdim temiz ses sorunu yaşıyorum boğazım tıkalı konuşurken dahi ter döküyorum böyle olup kurtulan varmı Allah rızası için yardım edin. hayatım mahvoldu hareket etmek istemiyorum

 1. Tecrübe meya Diyor ki:

  çok güzel bir paylaşım olmuş, bende de bazı dönemlerde iki göğüs kafesinin birleştiği noktanın sol tarafında yanma hissi oluyor, hatta bi dönem sırt üstü yattığımda çok hafif sağa veya sola dönmemle birlikte yanma artıyordu, hemen hemen her zaman karında şişlik, midede yanma sorunları var, genelde burundan nefes alıp burundan nefes veririm ve diyaframdan nefes alırım, sorun nerde olabilir acaba diye araştırırken az önce buldum bu siteyi, emeklerinden dolayı yazar arkadaşa teşekkür etmek için üye oldum, benim kendimce koyduğum teşhis yazınıza ek olarak duruş bozukluğununda reflüye sebep olabileceği, bende de hafif kambur duruş var, öne doğru eğik durduğum için yemek borusunun mideye baskı uyguladığını düşünüyorum( bilimsel bi veri olmayıp sadece kendi hissiyatımdır (: aynı dertten muzdarip arkadaşlar stres ve nefes egzersizlerine ek olarak eğer duruş bozukluğunuz varsa karın-sırt ve bel kaslarınızı güçlendirecek egzersizler de yapmanızı tavsiye ederim, nefes egzersizlerini deneyeceğim, herkese acil şifalar...

 1. Tecrübe Srbld82 Diyor ki:

  Herkeze merhaba arkadaşlar,öncelikle acil şifalar..bende çekiyorum bu reflü belasını ,göğüs kafesinin altında midenin yemek borusu ile birleştiği yerde ağrı ve yanma yapıyor.bu teknikle bu şikayetlerden kurtulan varmı başka???

 1. Tecrübe Srbld82 Diyor ki:

  Ayrıca başka bi sitede arkadaşın biri, süt yumurta sarısı ve kestane balı karışımıyla reflüden bir hafta içinde kurtulduğunu yazmış karışımdaki bütün ürünler organik olmalı diyor karışımı sabah akşam aç karna için diyo.bu yolla uzun süre reflü hastası olan insanların bile iyileştiğini söylüyor(10 yıldır reflü hasatası olan)

 1. Tecrübe DeepBlue Diyor ki:

  Merhaba Meya, yorumun gerçekten çok hoş (bir şeyler paylaştıktan sonra insan ister istemez feedback'lari(geri dönüşleri) almak istiyor). Ayrıca reflü konusunda bildiklerini paylaştığın için teşekkürler :)

 1. Tecrübe srbld82 Diyor ki:

  Deepblue kardeşim gerçekten çok çektik bu reflüden .. sorularımız bunaltmıyodur inş. seni bu nefes olayını mutlaka 3 kezmi yapmalıyız 100x3 yani yoksa gün içerisinde uygun zamanlarda mide aç iken fırsat bulduğumuz kadar yapsak da fayda sağlarmı .. yardımların için şimdiden çok teşekkürler

 1. Tecrübe DeepBlue Diyor ki:

  Merhaba Srbld82, estafurullah. Günde 3 defadan fazla veya eksik olabilir ama her seferinde 100 tane olması gerekiyor biraz daha fazla da olabilir. Dediğin gibi vakit bulduğun zamanlarda da yapabilirsin. Karnının çok dolu olmaması önemli(yemekten 3 veya 4 saat sonra ideal). Ayrıca senin vasıtanla şunuda belirteyim(yazıda belirtmeyi unutmuşum) nefesleri sesli saymayacaksınız aksi halde konsantrasyonunuz bozulur ve hava akış sürekliliği kayblur. Ben sadece sayıları gözümün önüne(aklımdan geçiriyordum) getiriyordum. Bi de nefes alırken kafan başka yerlere gitmesin sadece temiz havayı hissetmeye çalış. Acil şifalar.

 1. Tecrübe srbld82 Diyor ki:

  teşekkür ederim DeepBlue kardeşim tavsiyelerin için ,inşallah iyi gelir bu nefes tekniği hepimiz sağlığımıza kavuşuruz sanada bol bol dua ederiz :)

 1. Tecrübe ali karabulut Diyor ki:

  merhaba ; DeepBlue öncelikle çaresizlikten çare bulmak için doktorlardan iç hastalıklardan bi sonuç göremeyen insanlar için göstermiş olduğunuz fedakarlıktan ötürü size çok teşekkür ediyorum. ii haftadır miğdemde bir tuhaflık oldu çok fastfoot ve pızza türü yiyecekler tüketiyorum ben üniversite öğrencisiyim ailemde uzak olduğum için ew yemeklerıne hasret kaldım içki sigara kullanmıyorum ancak dediğim gibi fastfoot tarzı çok tukettim o miğde ağrımı pek dikkate almadım. daha sonra miğdemde yanma ekşime halsizlik kollarımda ağrı ağız tatsızlığı başlaması uzerıne doktora gıttım reflu dedı önemsız bişi sandım . bu üçüncü haftada ise endeme belıme omzuma sırtımada ağrı yaptı bunun reflü ile ilgisi varmı bana bu konuda bilgi verirsen çok sewınırm önerını bugun denemeye başladım allahım hayatım zehır oluyor ıns allahın ıznıyle kurtulurum. tat alamıyorum hayattan sosyal sorumlulklarımı karşılayamıyorm hıperaktıf bırıyım ama yataktan kalkıcak hal kalmadı şimdiden cevabınız ıcın teşekurler :(

 1. Tecrübe srbld82 Diyor ki:

  Ali kardeşim bikere fesfottan uzak dur miden bi rahatlasın gün içerisinde bol bol su iç akşam yatmadan önce bişey yeme birde rahat ol ...

 1. Tecrübe ali karabulut Diyor ki:

  CEVABINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM , srbld82... ANCAK İKI HAFTADIR ZATEN FASTFOOT TÜKETMİYORUM HASLAMA VE SIVI YEMEKLER TUKETIYORUM ASITLI ICECEKLER ICMIYORUM ÇAY KAHVE VS.. ZARARLI OLAN HERSEYI BIRAKTIM GITMEDİĞİM DOKTOR KALMADI IZMIRDE HEPSI REFLÜ DIYOR HEPSI ILAÇ YYAZIYOR HEPSIDEE YARAMIYOR ÇOK ENDISELENIYORUM NE OKULUMDAN NEDE PARTIME ÇALIŞTIĞIM ISIMDEN HAYIR GELDI RAPORLUYUM HAYATIM ALT UST OLDU SU NEFES TEKNIĞINI DENIYORUM DUNDEN BERI INŞ FAYDASINI GORURUM ACAYIP DERECEDE SIRT BEL BOYUN AĞRISIDA YAPIYOR ORALARADA VURURMU ? :(

 1. Tecrübe srbld82 Diyor ki:

  evet ali kardeşim sırtına ve beline vurabilir ağrı . bu nefes tekniğinin farklı olarak başak bişey önericem sana bende yeni başladım bubna uygulayanlar memnunmuş hatta sitenin linkini atayım sana ordan bi bak http://www.guncelbilgil...-reflunun-tedavisi.html burdan bak iyi geldiğini söylüyolar denemekte fayda var

 1. Tecrübe DeepBlue Diyor ki:

  Merhaba Ali, reflü sadece fastfood tuketmek ile ortaya çıkmaz(bu yorumu kendi yaşadıklarımdan çıkarıyorum). yüksek ihtimalle sende strese neden olan bir problemin var veya yapmak istediğin bişiler var ama zamanını yetiştiremiyorsun buda sende endişeye yol açıyor ve midene vuruyor. Endişelenme rahat ol(demesi kolay yapması zor diyeceksin ama yapabilecek potansiyel hepimizin içinde mevcut). Ne okul ne de part time iş insanın sağlığının yerini tutamaz(hiç biri senden daha değerli değil). Bu açıklarını daha sonra bi şekil de telafi edersin sen şuanda sadece sağlığına dikkat et. Seni mutlu edecek bişilerle ilgilen ve günde 3 defa reflü için önerdiğim nefes tekniğini uygula(özellikle sabah uyandığında henüz yatakta iken yapmanı öneriyorum. Önce odayı biraz havalandırmayı unutma :)). Acil şifalar.

 1. Tecrübe ali karabulut Diyor ki:

  MERHABA ; DeepBlue Günlerdir heycanla cevabınızı bekledim gercekten reflü felaket bişi kafaya takmamaya çalışıyorum aynı zamnda tiyatro oyuncusuyum poztif olmaya çalışıyorum ilaçlar iyi gelmeyince bu siteye rastladım allah razı olsun sızden bugun benımle ılgılenen doktoruma gıttım ilaçlarımla ilgili bişi danışmak içi ve ordaki bekleyenlere sıtenızı onerdim empati yapmak gerek sağolsun sizden haber beklerken "Srbld82" rumuzlu aynı kaderi paylaştığımız bir diğer uyenızın onerilerınıde dıkkate aldım ıkınızdende allah razı olsun hayırlı aksamlar herkeze acıl sifalar bu sıteye uye olduğum için ve yazızını gorduğum ıcın aynı dertten zorluk çekenlerden yardım gorduğum ıcın çok sanslıyım bence demeden once hıc reflü tanısı konmasaydı daha iyiydi sağlık çok önemli ... :)

 1. Tecrübe srbld82 Diyor ki:

  Ali kardeşim lafımı olur amacımız bu derdi bizim gibi çeken insanlarla tecrübelerimizi paylaşmak ve birlikte bu hastalıktan kurtulmak.inşallah kurtulacağızda ve bu rahatsızlığı çeken insanlara yardım etmeye devam edeceğiz deepblue kardeşimizin yaptığı gibi ....

 1. Tecrübe DeepBlue Diyor ki:

  Merhaba Ali, Pozitif olman çok güzel. Çalışkan olduğundan hiç bir şüphem yok ki hem öğrencilik yapıp hem part time çalışıyorsun. Eminim bu sıkıntıyı da kısa sürede atlatacaksın. Duygularını samimi bir şekilde ifade etmen ayrıca srbld82'nin bildiklerini senle paylaşması beni de çok mutlu etti. ayrıca bu vasıtayla srbld82'ye teşekkür ediyorum. Acil şifalar.

 1. Tecrübe Churuk Diyor ki:

  Merhaba DEEP BLUE ben 24 yasindayim ve iki ay once bogazimda birsey varmis hisi ve istahsizlik ve yorgunluk nefes darligi oksuruk ile hastaneye gitim bana yanlis ilac vererek kronik nefes darligi ilaci verildi ve yan etki yapti kabus gibi gecti ogun sonra tekrar baska bir hastaneye gitim gastric dediler ilac verdiler suan eskisine gore 4 kilo verdim 2 aydan bu yana ve yemek yedikten sonra bogazimda birsey varmis hissi ve hep gegirip eksi su gelio agzima bu refludan dolayimidir hala bilmiorum ama okuduktan sonra oyle diye tahmin ediyorum sadece gegirme oluo surekli ve bogazimda bisey takilmis gibi ne olursun cvp yazarmisin siz yasadiginiz icin daha iyi bilirsiniz ne oldugunu????

 1. Tecrübe Churuk Diyor ki:

  Butun bunlar 2009 sinirlenince hep kusardim yada uzulunce hemen mideme vurardi bu zamana kadar devam etti ne zmn cok uzulursem kusarim ve ozelikle ali gibi bende universite ogrencisiyim surekli fastfood yiyorum malezya yemekleri doktor bakteri dedi bide gastrik anlamadim ulsermi gastritmi yoksa bakterimi var butun bunlar 2 ay once ailemin yanina donunce 2 ay boyu surekli yemek yedim 58 ken 64 kilo oldum ondan sonra sevgilimden ayrildim 1 hafta uzuntuden sonra butun bunlar gerceklesti suana kadarda ilaclardan sonr gegiriom bazen gunum ii bazen ayni hisle bogazimda bisey takili gibi hisediom sizde ulsermi????

 1. Tecrübe ali karabulut Diyor ki:

  MERHABA Churuk ; GERÇİ BİZE BU SITEDE BU RAHATSIZLIKTAN URTULMAK ICIN YARDIMCI OLAN ; DeepBlue DAHA İYİ BİLİR ANCAK YAZINIZDA BENİMDE İSMİME YER VERMİŞSİNIZ GERCEKTEN YASAYAN CEKEN ZORLUĞU BILEN INSANLAR BIZLER OLDUĞUMUZ ICIN DAHA COK ANLIYORUZ. ŞÖLE SÖLİM ; BEN DeepBlue ' NUN SÖLEDİKLERİNİ HARFİYEN UYGULADIM VE FAYDASINIDA GÖRDÜM ESKISI GIBI HIPERAKTİFLİĞİME VE AĞRILARIMIN TAMAMEN GECMEMESİ ÜZERİNE İZMİRDE BUCA SEYFI DEMIRSOY HASTANESINE GITTIM VE BI GASTROLOJI UZAMNINDAN YARDIM ISTEDIM 3 HAFTADIR COK ZORLUK CEKKTİĞİMİ SÖLEDİM ENDOSKOPI ISTEDI MIGDEME KADAR INEN BIR BORU ALLAH BAYILTMADAN KIMSEYE GOSTERMESIN COK ZOR AMA KABULLENIYOSUN ORDA HERŞEY CIKIYO RESIM PAYLAŞIMI YAPAMIYORUZ AMA ANLATMAYA ÇALIŞAYIM SENIN ICIN CIKAN RESIMDE BI MIGDEMDE STRESTEN VE BESIN YETERSIZLIĞINDEN OLUSAN BIR YARA BELIRMIŞ BUYUMUŞ VE ULSERMIS ADI ORDAN BI PARÇA ALDILAR ONUN ARASTIRILMASINI BEKLIYORUM VE BUYUK ABDESTIN BENIM GIBI SIYAH GELIYOSA MIGDE KANAMASI SONRAKİ DEVRESİ ŞÖLE REFLÜ , ÜLSER , MİĞDE KANAMASI EĞER ENDOSKOPI CEKILMESEM VERILEN NEXIUM GAVISCON ILAÇLARINI ICMEYE DEVAM ETSEM MIGDE KANSERINE KADAR YOL AÇABIIYORMUŞ. HEM NEFES TEKNIĞINI UYGULAYIP HEMDE BI ENDOSKOPİ ÇEKILMENI ONERIYORUM GECMIŞ OLSUN :(

 1. Tecrübe DeepBlue Diyor ki:

  Merhaba Churuk, Reflü olan insanların çoğunun ağzına acı su gelir ( senin boğazına gelen acı su ne kadar acı bilmiyorum ama bende reflü ilerlediğinde neredeyse asit geliyor sanıyordum yani normal çok yemek yiyip boğazına acı su gelen birisininki gibi değildi). Ama bir çok rahatsızlık aynı belirtilere sahip olabiliyor bu yüzden direkt reflüdür veya değildir diyemeyiz. Bende de geğirme (insan geğirince sanki midesindeki havadan kurtulacak sanıyor ama pek bir faydası olmuyor) ihtiyacı oluyordu. Ama geğirdikten son sanki midemden ağzıma doğru bir hareketlenme oluyordu. Halbuki midemdeki besinleri yukarı doğru değil aşağı doğru hareket etmesi gerkiyordu. Nefes tekiniğini uygularken şunu farkettim: mumkün olduğunca geğirmemek geğirsem bile hemen sonrasında bir kere yutkunmak beni rahatlatıyordu. Oysa bundan önce şöyle düşünüyordum insan yutkununca hava yutar ve bu mide de şişkinlik yapar. onun için yine de en fazla bir defa yutkun diyorum. Ben de işe yaramıştı inşallan senin için de işe yarar. Ülser olup olmadığını sadece söylediklerinden çıkaramayız. Ali'nin dediği gibi ülser olup olmadığın sonucuna endoskopi yaptırırsan ulaşırsın. Ben ileri derecede reflü oldum ondan sonrada bu stres nefes tekniği sayesinde iyileştim. Yani Ülserle ilgili çok bilgi sahibi değilim. Yine Ali'nin bahsettiği gibi endoskopi çok rahatsızlık veriyormuş(ben de daha önce duydum). Ama en azından sorunun ne olduğunu anlayacaksın ve ona göre tedavi yapılacak (yine de tercih senin). Ben stress nefes tekniğini kullanmadan önce en son doktora gittiğimde endoskopi olmama gerek var mı diye sormuştum doktora oda "hayır" demişti. Onun için yaptırmak istemiyorsan bile en azından bi sor. Acil şifalar.

 1. Tecrübe DeepBlue Diyor ki:

  Merhaba Ali, Estafurullah daha iyi bildiğim bir şey yok ben sadece yaşadıklarımı ve edindiğim tecrübeleri anlatıyorum. Öncelikle sana bu rahatsızlık konusundaki acil şifalar dileğimi iletmek istiyorum. Endoskopi fotografını paylaşamadığını belirtmişsin evet yorum alanında foto veya video paylaşamıyoruz. Ama istersen sende bir "Tavsiye" yazabilirsin. Burada ülser ile ilgili yaşadıklarını anlatabilirsin foto paylaşabilirsin(yukarıda nasıl video paylaşılmışsa sende istediğini paylaşabilirsin). Bunun illa kesin bir çözüm olması gerekmiyor ulaştığın en son aşamaya kadar anlatır sana iyi gelen şeyler hakkında bilgi verebilirsin. Bir süre sonra google ülserle ilgili google da arama yapan arkadaşları senin yazına yönlendirecek ve burada herkes ülser ile ilgili bildikerini paylaşacak bir kişi iyileştiğinde diğerlerine nasıl iyileştiğini anlatabilecek. Yazını istediğin zaman güncelleyebileceksin.Yukarıda "Yeni Tavsiye Oluştur" linkine tıklarsan Tavsiye oluşturma sayfasına yölendirileceksin.Tabi ki karar senin! Sağlıcakla Kal!

 1. Tecrübe churuk Diyor ki:

  Ali bey alaha sukur abdestim siyah gelmio normal sadece dr dedigi bakteri olusmus midemde ve gastrit ilaci veriolardi ama bu aralar 2 aydan sonra gegirme hissi surekli ve bogazimda bisey kalmis gibi hisediodum suan bile uzandigimda aniden su geldi ama asit gibi yanmio okadar bunlarin sebebi ne olabilir ulsermi alah korusun:sama inanin bana bu nefes teknihini tam denemedim ama her dakika agzimla nefes verip aliyorum ki oksijen girsin diye organlarima gercekten bende etkisini gordum birda ne zmn bogazimda bir sey varmis gibi hisetsem sut iciyorum 1 saat sonra yine olsa yine iciyorum turk kahve fincani kadar bide uyumadan once havuc suyu migde icin gercekten cok iyi alaha sukur agrim yok ama butun bunlar migdemi yordugum icin sanirim ailemdeb uzaktayken fast food yerdim hep fazlada yemezdim ama ailemin yanina gidince cok yemek surekli yerdim hemen kilo aldim umarim dediginiz gibi ulser degildir ama gastriktende ulser olunur alah korusun hepinize alah sifa versin deepblue bu yaptiginiz site ve paylastiklariniz icinde cok tesekur ederim inanin bana her hastalik ilacla tedavi edilmez butun hastaligin sifasi dogada saklidir birde ben surekli evde oturuor hic hareket etmiom buda zararli mide icin oyuzden her yemek yediginizde yuruyuse cikmak gercekten rahatlatacaktir alah kimseyi migde ile sinamasin!!!

 1. Tecrübe levent ozdemir Diyor ki:

  arkadaslar ben endoskopiye girdim . Sonuc tam mideyle yemek borusunun birleşti ği yerde kös gevşekligi çikti kapakçik gevsemis fakat bendeki reflū belirtileri kalp sikismasi kalp carpintisi nefes almada zorluk seklinde oluyor yidiklerim bogazimafalan gelmiyor aci su falan tum yemekleri yiyebiliyorum bendeki reflu belirtileri suzdede oluyormu doktor bana dedi sendeki reflu basit 1dereceden psikololjik destek falan al dedi acaba yararli olurmu gogūste baski falan oluyo aksam uyurken bogalarak uyanma oluyo kalpte baski hissi nefes darligi astim gibi yapiyor acaba sizdede oluyormu belirtiler reflu icin nefes alna teknigi memlun kaldinizmi acaba arkadaslar bana bilgi verebilirmisiniz acaba

 1. Tecrübe tugba Diyor ki:

  Bende hamileligimde olusan reflu var dogum yapali 1 yili gecti ama hastaligim hala devam ediyor dahiliye uzmanina gittim elle muayne edip 3 tane ayri ayri ilac verdi kullaniyorum bisi yok ama kullanmayi biraktigim zaman tekrar migde yanmam yemek borusuna gelen aci su hissi cok kotu bi hastalik bugun basladim nefes egzersizine umarim fayda gorurum Allah yardimcimiz olur bende burda iyilestim diye mujdeli haber veririm

 1. Tecrübe Vedat Diyor ki:

  Merhaba Deepblue, Merhaba arkadaslar..Arkadaslar oncelikle herkese gecmis olsun.. cok illet bir hastalik...Bende malumunuz bu hastaliga yakalandiktan sonra bildiginiz ilaclardan kullandim ve yardimini gormedim, arastira arastira bu sitede kendimi buldum, sitede anlatilmis olan nefes tekniklerini denedim ama bana bir etkisi olmadi ve arastirmaya devam ettim. Anladimki Reflunun ana sebebi ince vede kalin bagirsagin tikanmasidir, ve bir sitede INCIR kurunu gordum, bildiginiz incir iste, inanirmisiniz ama iki gun icinde bu illetten kurtuldum. Formul şu; 3 yada 4 tane KURU inciri bir kaseye koyup uzerine SU dökuyorsunuz, 3 veya 4 saat suyun icerisinde birakiyorsunuz, sismeye basladiginda hazir hale gelmis demektir, hepsini afiyetle yiyip suyunuda uzerine iciyorsunuz. Bu islemi iki gun boyunca gunde iki uc kez tekrarlarsaniz eminim hastaliginizdan kurtulacaksiniz. Herkese acil sifalar..

 1. Tecrübe bilgeağaç Diyor ki:

  Merhaba arkadaşlar, Ben de 1,5 yıl önce reflü ile tanışan biriyim, 1,5 yıl içinde onlarca doktora gittim. Delirme aşamasına bile geldim. Benim sorunum aşırı mide, bağırsak ve boğaz yanmasıydı, midemde sürekli bir guruldama ve sürekli boğazıma su çıkıyormuş gibi bir ağrı vardı, tüm bunların yanı sıra boğazımın acısından kendimi koruyabilmek için vücudum istemsiz olarak kasılmaya başlamıştı yani boyun kaslarım da acılar içindeydi ayrıca reflü yüzünden panik atakta yaşamaya başlamıştım. Uzun süredir araştırıyorum ve denmedeğim şey nerdeyse kalmamıştı. Yaklaşık 6 aydır reflü, boğaz yanması , bağırsak yanması şikayetim yok, panik ataktan kurtuldum fakat ben de deepblue arkadaşımız gibi nefes çalışmaları yaptım. Tüm bunları bu şekilde yendim. Bu hastalığın oluşma sebebine gelince 1. korku , 2. öfke bunlar reflü ve diğer psikolojik/bedensel hastalıklara sebep oluyorlar. Benim kullandığım yöntem derin ve diyaframdan nefes almak, kısa bir süre tutmak ve yavaşça bırakmak. Bunu yaparken zihniniz sizi korkutacak şeyler düşünmeye devam edemiyor ve eğer nefesinizi tuttuğunuzda mesela çok mutlu olduğunuz biran gibi o bilgi bilinçaltınıza kaydedilip yeniden yaşanmak üzere kendi kendinizi programlamış oluyorsunuz. Benim size önerim deepblue arkadaşımızın çalışma önerisinzii mutlaka uygulamanız ve ayrıyetten diyaframdan yani karından derin nefes alıp, bir süre tutun. Tuttuğunuz sıradada artık çok sağlıklıyım veya artık huzur içindeyim gibi olumlama cümleleri tekrar edin. Sonra nefesinizi yavaşça bırakın. Sonra yeniden yapın. Belirli bir nefes sayısı yok ama yinede 100 iyi bir sayı. Yine arkadaşımızın dediği gibi judith kravitz nefes tekniği ile boğaz kanserini ve luise l.hay diye bir yazarda olumlama cümleleri ile rahim kanserini yenmiştir. Hastalıkların tek sebebi doğru nefes almadığımız için zihnimize gevezelik yapacak çok fazla zaman kalması ve bu gevezeliklerinde %90'ının olumsuz olması... Korku veya öfke duygusu uyandıran olaylar karşısında mutlaka derin nefes alıp bırakın, bu sakin olmanızı sağlar. Korku, öfke ve sürekli acı içinde olduğunu iddia eden bir zihin halinde olan insan reflüden kurtulamaz. Derin nefesler alıp artık iyi, mutlu, sağlıklı vs. olduğunuzu iddia etmeniz gerek çünkü hayatlarımız iddia ettiğimiz şeylerden ibaret.

 1. Tecrübe srbld82 Diyor ki:

  merhaba bilgeağaç reflüden kurtulmana sevindim bu diyafram dan nefes almak nasıl yapılıyo acaba ben doğrumu yapıyorum yanlışmı bunun tam bi tarifini burda yazabilirmisin bize şimdiden çok teşekürler

 1. Tecrübe srbld82 Diyor ki:

  birde merak ettiğim bir konu daha var . ben bu hastalıktan kurtuldum diyen biçok kişi endoskopi yaptırmadan reflü olduklarını söylemişler . reflü mide kapakcığının gevşemesinden veya mide fıtığının oluşmasından kaynaklanan bi hastalıktır. sen endoskopi yaptırarakmı bu teşisi aldın yoksa doktor sen reflüsün dedi ondan sonramı reflü olduğunu düşündün.öenmli olan mide kapakcığının kasılma işlevini geri kazanmasıdır yoksa reflüden kurtulmak sadece belli dönemlerde hastalığın yavaşlaması ve yatışmasıdır... yanlışmı düşünüyorum

 1. Tecrübe nisa_kzc35@hotmail.com Diyor ki:

  Bende 3hafta mide agrısı cektim sonra doktara gittim reflü dedi ilac verdi midemin agrisı gecti ama sanki bugazımda yanma sankibalgam varmısgibi bazen yediklerimi sari su gibi cikiyor doktor ilaclar bittiktensonra gastirolajiye gitdedi ama bende yinede bir korku var cunku mideme hortom salmalarindan korkuyorum bununla ilgili bir bilginiz varmi

 1. Tecrübe nisa_kzc35@hotmail.com Diyor ki:

  Sizin yaptıgıníz gibibugun denedim gundemi yapcaz yuzkere yoksa daha fazlami ve ayaktada yapa bilirmiyim insallah enkisa zamanda atlatırım artik iyice rahatsız edici oldu dua edin

 1. Tecrübe srbld82 Diyor ki:

  Nisa endoskopiden korkmana gerek yok tabi özel bi hastanede lokal anastesi altında yaptırırsan hiçbişey hissetmeden 15 dakikada yaparlar ben 4 kez yaptırdım hiçbirinide hatırlamıyorum.deiğim gibi özel bi hastanede yaptırabilirsin

 1. Tecrübe DAVUT Diyor ki:

  bende reflü hastasıyım sitenizzi yeni gördüm ve size şunu sormak istiyorum bu verdiğiniz tavsiye dışında peki ne gibi meyveler tüketmek lazım ve bu meyveleri kurutarak mı tüketecez yoksa çiğ mi?saygılar

 1. Tecrübe MELEK Diyor ki:

  MERHABA BENİMDE UZUN ZAMANDIR MİDE ŞİKAYETLERİM VARDI.AĞZIMA ACI SU GELME MİDEMDE ŞİŞKİNLİK VE ACI.YAZINIZI VE YORUMLARI DAHA YENİ OKUDUM .2 AY ÖNCE ENDOSKOPİ ÇEKTİRDİM REFLÜ AZ GASTİRİT VE ON İKİ PARMAK BAĞIRSAĞIMDA İNTİHAP ÇIKTI .NEXCİUM GAVİSCON VE MOTİLİUM ADINDA İLAÇLAR KULLANDIM AMA HALA ŞİKAYETLERİM DEVAM ETMEKTE ÖZELLİKLE MİDEDE ŞİŞKİNLİK VE AĞRI .NEFES TEKNİĞİNİ DENEMEK İSTİYORUM ACABA GERÇEKTEN İŞE YARAR MI .İLAÇLARIMI İÇMEYE DEVAM ETMELİMİYİM HEP İLAÇ İLAÇ YORULDUM .BU ARADA DOKTOR İLAÇ İÇMEK İSTEMİYORSAM KÜÇÜK BİR OPERASYON GEÇİRMELİSİN DEDİ .LÜTFEN BANADA Bİ YORUM YAPIN..

 1. Tecrübe srbld82 Diyor ki:

  Melek öncekikle geçmiş olsun . Bence bu tekniklerin reflüye pdk bi etkisi yok sadece nefesle tahatlarsın . Çünkü bende denedim ama hiç bi faydası olmadı. Doktorun sana dediği operasyon laparoskopik reflü ameliyatı yani kapalı yapılan bi smeliyat bu ameliyatla mide kapakcığın yeniden oluşturuluyo. Tecrübeli bi cerrah tarafından yapılırsa çok etkili oluyo ilaç kullanmana gerek kslmıyo ve herşeyi tekrardan rahat bi şekilde yiyebiliyosun

 1. Tecrübe srbld82 Diyor ki:

  Bende şimdi bu ameliyat konusunda tecrübeli bi doktor araştırıyorum bi arkadaşım bu ameliyatı oldu ve şuan iyi durumda. Dediğim gibi tecrübeli olması şazım yoksa bazı problemlerde oluşabiliyo geğirememe ve kusamama gibi tekrar acil şifalar...

 1. Tecrübe Gun Diyor ki:

  Selam DeepBlue. Oncelikle paylasiminiza gore tesekkur ederim. Ben de yaklasik bir ay once midemde bulanti hazimsizlik oldugundan doktora gitdim endoskopi yapildi bana. diagfragma fitigi, gastrit cikti. 1 ay ilaclar kullandim her sey iyiydi. Ama ilaclari kesenden sonra yeniden midemde problemler yarandi. Ayni sizdeki gibi reflu belirtileri, Zaten diafragma fitigi( hiatal hernia) refluye de yol acmasi normal. Ben de bu gunden nefes teknigini denedim. rahatladim bir az. Acik havada parkda oturarak yaptim. Ama yalniz 1 gunle mucize beklior degilim. Sadece bir sorum var size. Bu nefes teknigini yalniz agizla yapmak mi gerekiyor? Ben netde diger videolara bakdim, bir cok uzmanlar nefesin burunla alinip burunla verilmesini dogru sayiyorlar. Ben oyle denedim etkili oldu. Siz bana hangisini onerirdiniz? Ayrica bu teknigi oturarak mi yoksa sirt uste uzanip yapmak lmi azim? Onceden tesekkur ederim,

 1. Tecrübe ozz Diyor ki:

  Merhaba. Ben sivilce hapı kullaniyordum (tetradox) bi gun gece gec saatte yarim bardak su ile icip direk uyudum. Halbuki 2 3 bardak su ile uyumadan 1 saat kadar once alinmasi gerekiyordu. Ertesi sabah midem agrimaya basladi. Bir seyler yemekte zorlanmaya basladim Daha sonra ki gunlerde daha kotu oldu . simdi 1 hafta gecti yutkunurken bile midem cok cok aciyor. Bir sey yiyemiyorum. Midem ve yemek borum parcalanmis gibi hissediyorum.doktorlar bir sey de demiyorlar. Hap ve surup veriyorlar sadece ama bir etkisi olmuyor. Verdikleri hap : lansor, buscopan, antepsin, gaviscon .. 1 haftada zayifladim. Zaten zayif bir insanim. Univ de okuyorum derslere gidecek halim kalmadi. Lutfen bir oneri sunun bana . tesekkur ediyorum

 1. Tecrübe simerenya09 Diyor ki:

  Tesekkür ederim. Okudugum gün hemen uyguladim ve faydasini gördüm kendim bile inanamadim hemen yemeye icmeye basladim ama öyle yapmasam iyi olacaktii cunku yediklerim ve secim gerginligi bu ara biraz rahatsizlik verdi. Daha önceleri daha düzenli yapiyordum aksattim iyi hissedince, bu ara tekrar nefese basladim kaldi ki cok duzenli yapamiyorum! Bana göre stresten kaynaklanan bu illet icin -illet diyorum cekenler anliyorlar biliyor

 1. Tecrübe simerenya09 Diyor ki:

  Tesekkür ederim. Okudugum gün hemen uyguladim ve faydasini gördüm kendim bile inanamadim hemen yemeye icmeye basladim ama öyle yapmasam iyi olacaktii cunku yediklerim ve secim gerginligi bu ara biraz rahatsizlik verdi. Daha önceleri daha düzenli yapiyordum aksattim iyi hissedince, bu ara tekrar nefese basladim kaldi ki cok duzenli yapamiyorum! Bana göre stresten kaynaklanan bu illet icin -illet diyorum cekenler anliyorlarr- nefes teknigi cok iyi geliyor tekrar tesekkur ederim . Cok cok sagolun

 1. Tecrübe Hulya arkin Diyor ki:

  Bu video konusunda bana yardim edermisiniz göremiyorum sayfada nasil ulasabilirim

 1. Tecrübe Hulya arkin Diyor ki:

  Ben videoyu göremiyorum bana yardım edermisiniz cok sikintiliyim bunu yapmam lazim sizden allah razi olsun bunu paylaştığınız icin ben suan psikolojik tedavide görmeye başladım bana videoyu nasil bulacagim konusunda yardim edermisiniz yada mail adresime yollarmisiniz

 1. Tecrübe Hulya arkin Diyor ki:

  Ben videoyu göremiyorum bana yardım edermisiniz cok sikintiliyim bunu yapmam lazim sizden allah razi olsun bunu paylaştığınız icin ben suan psikolojik tedavide görmeye başladım bana videoyu nasil bulacagim konusunda yardim edermisiniz yada mail adresime yollarmisiniz

 1. Tecrübe Hulya arkin Diyor ki:

  Ben videoyu göremiyorum bana yardım edermisiniz cok sikintiliyim bunu yapmam lazim sizden allah razi olsun bunu paylaştığınız icin ben suan psikolojik tedavide görmeye başladım bana videoyu nasil bulacagim konusunda yardim edermisiniz yada mail adresime yollarmisiniz

 1. Tecrübe tranco Diyor ki:

  Sayın Deep Blue ,öncelikle bu pozitif hikayenizi bizimle paylaşmanız çok güzel. Çünkü biz forumlarda genellikle şikayet eden ve çözüm üretmeyen insanların hikayelerini okumaya alıştık hastalıklar konusunda.Ve birçok kişiyi buhrana sürüklemekten başka birm şeye yaramıyor; diyorsun ki benim rahatsızlığım onun rahatsızlığı ile benzer özellikler gösterdiği için ben de aynı olumsuz sonuçlara ulaşacağım ve iyileşemeyeceğim. Beynimiz de bu emri yani merkezi sinir sistemimize verdiğimiz komutları ezberleyerek bu şekilde davranıyor ve hastalıklarımız devam ediyor. Yüzyıllardan beri oysa insanlar pekçok nefes tekniği ile birçok ciddi hastalığı da yenebilmiştir ve bu durum pek çok şekilde kanıt bulmuştur. Bu hikayenizde verdiğiniz videolar için öncelikle size hangi nefes tekniğini kullnmamız gerektiğini soracaktım. Evet ağızdan alınan transformal nefes olsun ya da burundan alından ve ağızdan hafifçe verilen nefes olsun her biri diyaframımızı ilgilendiriyor. Bu nedenle hangisini uygularsak sizce reflü için daha ciddi bir fayda sağlayabiliriz; burnumuzdan diyaframa mı doğru yoksa ağızdan diyaframama mı doğru olmalı? İkinci sorum ise eğer cevaplayabilecekseniz benim hastalığımla ilgili. Ben de GÖR reflüsü ve aynı zamanda LFR ( Laringofaringeal Reflü) türü denen iki ciddi reflüye sahibim. Aslında doğal olarak tipik ve atipik olacak şekilde ikisinden birinin bulunması gerekiyordu ama zaman içinde ikisi de kötüleşti ve etkinleşti. İlk tipte ( boğaz reflüsünde )boğazda sürekli mukus artısı, sürekli boğaz temizleme,gündüz ayakta kuru öksürük , boğazda takılı kalmış yabancı cisim hissi ( globus farengeus ) olur ; midenizde yanma ve ağza acı su gelme şikayetler olmaz. İkinci tipte ise ağza sürekli su gelir,mideniz yanar ama gırtlağınızda lezyonlar oluşmaz. İlk reflü türü bende 5 sene önce çıktığında boğazımda bir yabancı cisim varmış gb bir his oluşmuştu. Endoskopi sonucuna göre midem asitli ve helikobakter piyolili ama gırtlağım yaralarla doluydu. Bir ay PPİ tedavisi (nexium) gördüm ve geçti. 5 sene sonra hamilelikte aniden kusma ile bir diğer tanıdık GÖR reflü türü ortaya da çıktı midem, yemek borum ve gırtlağım harap olmuştu. Endoskopi sonucu şaşırtıcı çıktı; yemek borusu iltihabı ve midede ülserler! Bir de asitsizlikten kaynaklanan atrofi! Şimdi her sene endoskopi yaptırmak zorundayım..ve şikayetlerim PPİ 'ları yaklaşık bir senedir kullanmama ve rejim yapmama rağmen geçmedi. Bir de üstüne üstelik gırtlağımda kasılma başladı. hem midem ağrıyor, hem yemek borum acıyor hem de gırtlağım kasılıyor..Canımı en çok sıkan şey gırtlak kasılması..bazen 12 saat kesintisiz oluyor ve bir çözüm bulamıyorum. Bunlar hep gebelikten sonra başladı. Gastrocular ve KBBciler kasılma mide ile alakalı değil deseler de bu reflü tahribatından sonra oldu. Psikiyatrik ilaç bile kullandım aylarca..geçmedi geçmedi.. smdi size sorum şu..bu nefes teknikleri ile bu dertlerimin üstesinden gelebilir miyim? Çok sıkıntılı ve dertliyim... Çok teşekkür ederim..İyili dileklerimle..

 1. Tecrübe emin Diyor ki:

  hayırlı akşamlar bende yıllardır reflü gastrit ülser den çrkiyorum acaba bu nefes alıp verme işe yararmı bunu uyguyayan ve iyi olan varsa söylesın hayırlı akşamlar

 1. Tecrübe semra Diyor ki:

  Ben yeni oldum 16 yildir sigara icen biriydim.sag olsun doktor reflusun dediginden beri icmiyorum. Ne yesem aci su olarak geri geliyor. doktoruma bu nefes tekniginden soz ettim ise yariyorsa devam et dedi .yalniz sizin hastalariniz yasli dedim onermeyin dedim:-D.deneme basladim hayirlisi

 1. Tecrübe MELDA GUZEL Diyor ki:

  MALESEF VİDEO YU AÇAMIYORUM

 1. Tecrübe MELDA GUZEL Diyor ki:

  BANA YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ VİDEO YU AÇAMIYORUM

 1. Tecrübe MELDA GUZEL1 Diyor ki:

  DEEPBLUE GÖRÜTÜ SÜNÜ NASIL ULAŞIRIM YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ

 1. Tecrübe rafet55 Diyor ki:

  bende cok uzun zamandirreflu hastasiyim.bu teknigi deneyecegim insallah ise yarar sebep olanlardan allah razi olsun herkese acil sifalar dilerm

 1. Tecrübe sherplist Diyor ki:

  Merhaba DeepBlue ,bende 1 ay önce mide bulantısı oldu .istifra ettim ve o istifradan sonra öğürmelerim başladı. Dahiliye'ye cıktım doktor Renni ve helicol adında ilaç yazdı. Biraz da stresten kaynaklandığını söyledi .Reflü teşhisi konuldu.Ben bu ilaçları kullandım fakat geçmedi şikayetlerim devam etti. Ve hala da devam ediyor.Gastroloji uzmanına cıktım . Gaviscon ve axid ilaçlarını yazdı.Bunları şuan kullanıyorum. Doktor, eğer ki geçmez ise endoskopi uygulanacağını söyledi . ilaçları kullanıyorum fakat öğürmelerim geçmiş durumda değil sadece biraz azaldı .Fakat bazı zamanlar öğürdüğümde kendimi kötü hissediyorum dışarı cıkamıyorum . Her an istifra edicem diye korkuyorum . Yaşam kalitem sıfıra indirgendi . Hiçbir seyden zevk alamaz oldum. Dersaneye gidiyorum derslerime giremez oldum bazı zamanlar .Boğazımda bir sıkıntı var sizlerin de dediğiniz gibi (yabancı bir cismin olduğu hissi gibi) sanki bir düğümlenme var. nefes almakta bir problem oluyor burun tıkanıklığı var. Öğürdüğüm zamanlarda da yüzüm kızarıyor gözüm sulanıyor elim ayağım tutmamaya başlıyor.Mide yanması olusuyor. Benim size sormak istediğim bir şey var . Endoskopi'nin makattan yapıldığını duydum . Hatta uzmantv'de uzman doktor acıklamıs mideden kaynaklanan bir sey olduğunda makattan endoskopi uygulanıyormuş.Böyle bir ameliyat olan var mıdır? Ve bir de endoskopi esnasında istifra edenler olabiliyormuş .Herhangi bir hissiyat olmaması için bir bölge uyuşturuluyor mu ? en kısa zamanda cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

 1. Tecrübe fatih Diyor ki:

  Deepblue merhaba.bende uzun suredir transformal nefesi araştırıyorum. Kendim uygulamaya çalışıyorum.yalniz uygularken nefesi çok derin aldigimda ateş basması gibi bir şey oluyor.bunu araştırıyorum da neden acaba.zaten bu sıcaklık basması azalsın diye yapıyorum.yani ben acaba çok mu derin alıyorum.belkide bu normal bir şey ilerde azalacak.bu konuda bir bilginiz var mı Bana yazabilirmisin.fatih.yilmaz.61@hotmail.com

 1. Tecrübe DeepBlue Diyor ki:

  Merhaba fatih, transformal nefes tekniğini ben rahatlaman için öneriyorum. Ben bu yolla reflüden de kurtuldum. Ateş basmasına iyi geliyor mu bilmiyorum. Ayrıca eğer yaparken sıkıntı yaşıyorsan bilki yanlış yapıyorsun. rahatlaman için çok derin almana gerek yok. kendini zorlamadan rahatça alman lazım. Bununla ilgili daha önce daha ayrıntılı yorumlar yaptım. Senin vasıtanla diğer arkadaşlarada seslenmek istiyorum lütfen diğer yorumları da okuyunuz. Çünkü her zaman cevap yazamıyorum ama vakit buldukça yazmaya çalışacağım.

 1. Tecrübe DeepBlue Diyor ki:

  Merhaba sherplist, Ben endoskobi yaptırmadım ama bildiğim kadarıyla yemek borusundan mideye küçük bir kamera indirilerek yapılıyor. Endoskobi yaptırıpta yorum yazan birçok arkadaşımız var eğer diğer yorumları okursan eminim daha ayrıntılı bilgi edinmiş olursun. Acil Şifalar... (fatih'e de ona yazmayı unuttum)

 1. Tecrübe DeepBlue Diyor ki:

  Merhaba Arkadaşlar, videoları göremeyenler için youtubelinkleri aşağıdadır 1.video: http://www.youtube.com/watch?v=9rz1OwzutLQ 2.video: http://www.youtube.com/watch?v=7iGelncdgzc

 1. Tecrübe DeepBlue Diyor ki:

  Arkadaşlar, çoğu kişi bu tekniği kullananlardan işe yarayıp yaramadığı konusunda yorum bekliyor ama ne yazık ki yapılmış yorumların hepsini gözden geçirmiyorlar. bu tekniği kullanıpta kendisine iyi geldiğini hemen yemeye içmeye başladığını ifade eden arkaşlarımız da var herhangi bir değişiklik olmadığını ifade eden arkaşlarımız da var. Burada yaşadıklarını anlatan bir çok arkadaşımız var. Benim tavsiyem diğer yorumları da okumanızdır. Saygılar...

 1. Tecrübe zapkinus Diyor ki:

  meraba bütün reflüden çeken kader yoldaşlarım. bendede aynı sorun var önce mide yanmalarım arttı arttı arttıkça dahada arttı. sonra ağzıma ekşi acı su gelmeye acımsı bi tat gelmeye başladı ve aile hekimine gittim ve durumumu anlattım bana gaviscon şurup verdi bide terra flu verdi gıcığımı sökmesi için tabi bu ilaçlar bitti ve herşey yine aynıya döndü hayatım zindan resmen ne yediğimden ne içtiğimden hiçbişey anlamıyorum. bu siteyi tesadüfen buldum şu an benm midemde yanma yok gaviscon tablet kullanıyorum ama ağzımda şu an yazarken bile acımsı ekşimsi tat geliyo dilim tahriş oldu artık ve dakka başı gıcık geliyo boğazıma. bu nefes tekniğini deniycem inşallah bi düzelme olur. benim durumumdan muzdarip olan arkadaşlar bana yazarsa sevinirim bu rahatsızlıktan kurtulan biri varsa önerilerini beklerim. deep blue kardeş sanada ayrıca teşekkür ederim en azından bi umut oldu bize bakalım hayırlısı şu an başlıyorum uygulamaya.

 1. Tecrübe zapkinus Diyor ki:

  meraba bütün reflüden çeken kader yoldaşlarım. bendede aynı sorun var önce mide yanmalarım arttı arttı arttıkça dahada arttı. sonra ağzıma ekşi acı su gelmeye acımsı bi tat gelmeye başladı ve aile hekimine gittim ve durumumu anlattım bana gaviscon şurup verdi bide terra flu verdi gıcığımı sökmesi için tabi bu ilaçlar bitti ve herşey yine aynıya döndü hayatım zindan resmen ne yediğimden ne içtiğimden hiçbişey anlamıyorum. bu siteyi tesadüfen buldum şu an benm midemde yanma yok gaviscon tablet kullanıyorum ama ağzımda şu an yazarken bile acımsı ekşimsi tat geliyo dilim tahriş oldu artık ve dakka başı gıcık geliyo boğazıma. bu nefes tekniğini deniycem inşallah bi düzelme olur. benim durumumdan muzdarip olan arkadaşlar bana yazarsa sevinirim bu rahatsızlıktan kurtulan biri varsa önerilerini beklerim. deep blue kardeş sanada ayrıca teşekkür ederim en azından bi umut oldu bize bakalım hayırlısı şu an başlıyorum uygulamaya.

 1. Tecrübe zapkinus Diyor ki:

  meraba bütün reflüden çeken kader yoldaşlarım. bendede aynı sorun var önce mide yanmalarım arttı arttı arttıkça dahada arttı. sonra ağzıma ekşi acı su gelmeye acımsı bi tat gelmeye başladı ve aile hekimine gittim ve durumumu anlattım bana gaviscon şurup verdi bide terra flu verdi gıcığımı sökmesi için tabi bu ilaçlar bitti ve herşey yine aynıya döndü hayatım zindan resmen ne yediğimden ne içtiğimden hiçbişey anlamıyorum. bu siteyi tesadüfen buldum şu an benm midemde yanma yok gaviscon tablet kullanıyorum ama ağzımda şu an yazarken bile acımsı ekşimsi tat geliyo dilim tahriş oldu artık ve dakka başı gıcık geliyo boğazıma. bu nefes tekniğini deniycem inşallah bi düzelme olur. benim durumumdan muzdarip olan arkadaşlar bana yazarsa sevinirim bu rahatsızlıktan kurtulan biri varsa önerilerini beklerim. deep blue kardeş sanada ayrıca teşekkür ederim en azından bi umut oldu bize bakalım hayırlısı şu an başlıyorum uygulamaya.

 1. Tecrübe papales62 Diyor ki:

  merhaba ben dede reflü başlangıcı var daha 1 hafta oldu bu nefes teknigini denemek istiyorum ama dogruyaptıgımdan emin degilim yardımcı olabilirsen sevinirim

 1. Tecrübe ersel06 Diyor ki:

  mrb iyi günler herkese öncelikle DeepBlue size çok tşk ederım böle şifalı şeyleri bizlerlen paylaştıqın ıçın bi sorum olcak...nefes alırken hiç yutkunmadanmı devam etcez yoksa arada bı yutkunabılırmıyız ?? çok tşk ederım iii ggünler

 1. Tecrübe DeepBlue Diyor ki:

  Merhaba papales62, öncelikle yazının tamamını ve tüm yorumları okursanız eminin kafanızda nefes tekniğini nasıl uygulayacağınıza dair bir şeyler oluşacaktır. Acil şifalar

 1. Tecrübe DeepBlue Diyor ki:

  Merhaba ersel06, bence çok güzel bi soru sordun. nefes tekniğini uygularken bazen insanın yutkunası geliyor bu durumda yutkunmanı tavsiye ediyorum. yutkunman midendeki asidin yukarı doğru tımanmasını engelleyecektir ve besinlerinde aşağı doğru hareket etmesini sağlayacaktır. Fakat çok yutkunmak insana rahatsızlık verir. Lütfen sadece gerektiği kadar yutkunun. Acil şifalar...

 1. Tecrübe gülcan Diyor ki:

  ben de refiü hastasıyım ve bu hastalık yüzünden çok çektim ses tellerimi kaybettim sesimden ameliyat oldum. diyafram nefesimi alacağım ama ilaçlarımı kullanmaya devam edeyim mi yoksa artık bırakarak mı bu nefesi denemeliyim. yatarak baş yukarda sabah aç karına 100 kere öğlen ve akşam yemekten tam 3 saat sonra tekrar 100 kere alacağız bilgi verebilirmisiniz ... kullandığım ilaçlar :sabah akşam aç karına ; nexium 40mg. her yemek sonrası ve yanma hissinde gavıscon advance 1 kaşık içiyorum. ne yapmalıyım

 1. Tecrübe ersel06 Diyor ki:

  3 gündür denemeye basLadım ve faydasını görmeye basladım çok tşşk ederım

 1. Tecrübe gülcan Diyor ki:

  lütfen bana bir cevap verirmisiniz ... ?

 1. Tecrübe ersel06 Diyor ki:

  gülcan geçmiştekı yorumlara bakarsan ılaçla kullanımın yan etkkısı yoktur.

 1. Tecrübe blue Diyor ki:

  Merhaba DeepBlue... Kurtulmanıza çok sevindim. Ben de bir yıldır mücadele ediyorum.İlaçlar doktorlar vs. artık bıkmış durumdayım. Tüm alternatifleri denedim ama nefesi hariç. Bugun 12 . gun. Bir fark oldu diyemem. Ama ısrarla devam etmeyi düşünüyorum. Çünkü şikayetler aynı ve sonuç da umarım aynı olur...umudumu kaybettiğim de bu yazınızı açıp tekrar tekrar okuyorum...umarım sizinle aynı sonucu paylaşırım. Ve eğer sonuca ulaşırsam mutlaka yazacağım. Sevgiler

 1. Tecrübe Tokagef Diyor ki:

  Arkadaşlar reflüden kurtulmak için en iyi yöntemlerden biriside leblebi yemek. Mide yanmasını ve reflu yu engeller. Her akşam uyumadan 1 avuç leblebi hatta yemeklerden sontÄ leblebi kesin önerimdir. Bende bu rahatsızlığı çekiyorum iyi geliyor. Nefes olayını bende deneyecem. Birde absürd gelecek ama tuvalet oturuş şeklinde bir süre durduğunuzda rahatlama hissedeceksiniz. Allah acil şifalar versin herkese

 1. Tecrübe Hacer Diyor ki:

  (Geçen yıl yayınlamışsınız umarın yorumumu okursunuz ! )Neredeyse 4 yıldır reflü hastasıyım. lise sondan bu yana bu hastalığı çekiyorum istediğimi yiyemiyordum sürekli gavisgon kullandım nexum kullandım lansor vs. içtiğimde azda olsa rahatlıyorum ama şikayetlerim devam ediyordu. bir gün göğüs duvarım da yutkunurken acı çektiğimi hissettim. Netten araştırmaya başladığımda aniden bu sayfa çıktı hepsini baştan sonuna kadar okudum. Sonra nefes tekniğine başladım düzenli bri şekilde yazılanlara uyarakdan nefesini doğru bir şekilde alıp verdim. sonrasında o kasılma geçti İNANAMADIM. 3 gündür devam ediyorum. Günde 3 kez 100 kere yapıyorum rahatladığımı hissediyorum gerçekten size çok teşekkür ederim her gün Dua edeceğimden emin olabilirsiniz

 1. Tecrübe gokhanfransa Diyor ki:

  Ben 6 aydir duraksiz Mide sorunu yasamaya basladim 2 aydir hep kirtlagimda agri inexium ve gaviscon kulaniyorum afif rahatlatiyor Ama hergun o agri var kirtlagimda roflu yuzunden, mideme kamera gonderdiler bi ilac icirip uyusturdular ikinci defaydi biraz rahatsiz edici kusturuyo béance cadiale var dediler hernie hiatale baslangici Hap ic diyorlar Ama burda fransada Cok Arastiririm ameliyat var rofluden kurtulmak için Ama bazileri basarisizmis en Iyi uzman var bordoda dunya birincisi sayilir bana iki Sat yol eger bu teknikte ise yaramazsa ameliyat isteyecegim, Mide problemi olanlar aci tuketmeyin asitli meyve suyu icmeyin gazozlu icecekler icmeyin Tok karinla uyumayin en az iki Sat bekleyin yedikten sonra, stresten uzak, zercedal ve zencefil tuketin Zebze Yemekleri tuketin spor yapin basket felan Kahfe Cay icmeyin sicak ve Soguk tuketmeyin hizli yemegin yiyerken guzel gevip yudun bol su tuketin her gun 2 litre alkol ve Sigara kulanmayin sicak Hamur yemegin lahmacun Cok kotu hep haslama yeyin genelde hic Bisey fayda etmiyorsa tek kurtulus ameliyat Ama super Bir basarili Bir cerah tarafindan roflu icin Mide ulseri yani yarasi için bal corek otu su stresten uzak sinirdende ve dis curukleride Mide problemi oluyormus Ondan hepsini yaptirin insallah benim gibi hastalar Bir gun bu beladan kurtulur, bide nefes terapisini deneyim Bir afta Iyi Olursa Buraya yazarim fayda etmediysede etmezse kurtulus ameliyat

 1. Tecrübe Hulki Diyor ki:

  Slm bende reflü hastasıyım lütfen yardımcı olurmusunuz

 1. Tecrübe adil Diyor ki:

  bende 2-3 gündür yiyecek bişey yediğimde göğsüm sanıyor bende internetten belki öğrenirim diye yazdım sizin yazınızla karşılaştım acaba bende rüflü olabilir miyim bunu yapmam işe yararm mı

 1. Tecrübe Hilal Diyor ki:

  Gastrit ve safra reflüsü tanısı konuldu bundan 1 ay önceki gastroskopimden sonra..ben çarpıntılarım oluyor diye aylardır kardiyolojode dolaşıyordum,eforlar,holterler, herşey düzgün çıkıyordu,fakat çarpıntılarım beni korkutuyordu,özellikle gece sağ tarafıma doğru yattığımda artıyordu çarpıntılar,ölüyorum herhalde kalp krizi geçiriyorum diye düşünüyordum hep,sonra internetten kendim araştırarak bazı şikayetlerimi reflüye benzettim ve aile hekimine beni gastrentorolojiye sevketmesini istedim, kendimle de gurur duydum, evet, reflü ve gastrit bu çarpıntıların sebebi imiş, çünki daha ilk ilaç ile bile azaldı şikayetlerim, 1 aydır ilaç kullanıyorum, tam anlamıyla geçti sayılmas çarpıntılarım fakat bugün bu yazıyı okudum, nefes almayı denedim ve daha ilk 50 denemede büyük bir rahatlama hissettim, sanırım inandım da, işe yarayacağına inanıyorum ben, yazana sevgilerimi ve teşekkürlerimi sunuyorum, ilerleyen zamanda durumumu da paylaşacağım, hepinize sağlıklı günler dilerim,..

 1. Tecrübe LaTahzen Diyor ki:

  Yaklaşık 2,5 yıl kadar reflü hastasıyım ve ciddi anlamda rahatsızlık duyuyorum bu hastalıktan, sizinde dediğiniz gibi birçok hastaneye gittim ve birçok ilaç kullandım sadece anlık fayda sağlıyorlar ve ilaç bittikten sonraki zaman dililminde eskisine nazaran hastalığın daha da ilerlediğini farkettim bu beni açıkçası kendimi çaresiz hissetmeme doğru götürdü vel hasıl kelam yazınız gerçekten çok harika olmuş harfi harfine can kulağıyla anlayarak okudum inşaALLAH bende bugünden itibaren deneyeceğim ve sizinde dediğiniz gibi bir başka rahatsızlığı olan kişilere benimde sizin aracılığınızla faydam ne olacaksa ne mutlu...Yüreğinize Sağlık...

 1. Tecrübe nagihan Diyor ki:

  DeepBlue bu tavsiyen için öncelikle teşekkür ederim. Şiddetli olmasa da hayat kalitemi etkileyen mide sorunları yaşıyorum bu yazıyı okuyup hemen nefes alma tekniğini denedim.. işe yarayacak gibi görünüyor yalnız başım döndüğü için çok az az yapabiliyorum en fazla 40 nefes kadar :) emeğinize sağlık burdan çok dua alacaksiniz ..

 1. Tecrübe Emine Diyor ki:

  Mrb bn bu yazıyı dün gece okudum.ben ağır reflü ve gastrit hastasıyım.sizin yaşadığınız şeylerin aynını yıllardır yaşıyorum.şu anda 6 haftalık hamileyim ve reflü artmış durumda,belirli ilaçları verdi doktor hiç bir işe yaramadı.sizin yazınıza inanmak istiyorum ve uygulamaya başladım,,sizce işe yararmı yada hamilelik buna engel olurmu..ilginize teşekkrler

 1. Tecrübe aysenurkaracam Diyor ki:

  Yasim daha cok kucuk (16) oldugu halde doktor reflu oldugumu soyledi bu agriya artik katlanamiyorum birde bu yontemi denemeye karar verdim umuyorum ki ise yarar bizimle paylastiginiz icin cok tesekkurler

 1. Tecrübe oguz34 Diyor ki:

  ben amelyat oldum iyi geçti 3 yıl oldu ama nedense bu seferde burundan nefes alamıyorum çok açıktığımda sürekli midemi dolu tutmak zorunda kalıyorum neden acaba bilemiyorum amelyat zor iş kimse gidipte olmasın sonçare olsun amelyat zaten insanın yaşam kalitesi yüzde 20 lere düşüyorsa berbat sınız demektir ben tavsiyem herdoktora olmayın bu iş zordur bilende az zaten sskda desteklesin bu işi çok pahalı bi amelyatdır..

 1. Tecrübe agunerhan Diyor ki:

  slm arkadaşlar bu hastalık bendede var. bende deniyeceğim bu nefes almayı muhakkakki herkese iyi gelicektir. ben dahil herkese Allah tan şifalar dilerim. hiç bir zaman umudlarımızı kaybetmememiz dileğiyle herkese acil şifalar dilerim.

 1. Tecrübe selma Diyor ki:

  Bende kendime teşhisi yıllar önce koydum reflü gastrit karışımı birşey hamileliğimde çok çektim 10 ay doğum yapalı hiç birşeyim yoktu fakat 3 gündür fena halde midem boğazıma kadar yanıyor ve çok rahatsız ediyor maalesef tesadüfen gördüm bu siteyi nefes hareketlerini bende deneceğim inş. iyi gelir ama merak ettiğim birşey var ağızdan alıp ağızdan mı nefes vereceğiz? gelişmeleri yazacağım.

 1. Tecrübe Nehiryeli Diyor ki:

  Merhaba DeepBlue .Yaklaşık bir senedir bu hastalıktan muzdaribim ve sizin de söylediğiniz gibi ilacın etkisi geçince aynı huzursuzluk devam ediyor. Bu yazıyı okuduğum zaman da böyle zamanlardan biri.Yine o yanma hissi... Yönteminizi hemen denedim ve rahatladığımı hissettim. Yalnız yapmayı bıraktığımda tekrar midem yanıyor ,bu şekilde bir süre nefes aldıktan sonra kayboluyor yanma hissi.Bu bile benim için o kadar iyi ki gerçekten teşekkürler :) Bu yöntemi tarif edilen biçiminde, sayısıyla set set uygulıycam umarım sizin de dediğiniz gibi zamanla daha çok faydasını görürüm.Henüz başladım ama şu an çok rahatladım Allah razı olsun ..

 1. Tecrübe beytullah Diyor ki:

  selamünaleyküm acaba sizinle nasıl iletişime geçebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

 1. Tecrübe yakup Diyor ki:

  benimde mide kaopakcığında gevşeme ve gastrit varmış bunada etki edermi acaba ?

 1. Tecrübe beytullah Diyor ki:

  bu biligiyi paylaşan arkadaşım size nasıl ulaşabilirim sorum olucaktı

 1. Tecrübe Serhat Diyor ki:

  .Sayın Deepblue herşey iyi hoşta sizin reflü teşhisiniz endoskopi yapılmadan konmuş bu ne kadar sağlıklı bir teşhis? İkincisi reflü ileri derecede olanların büyük coğunluğunda mide fıtığıda vardır. Siz mide fıtığına dair bir şey demiyorsunuz (nefes tekniği ile mide fıtığı ve reflü iyileşecekmidir?) Ayrıca merak ettiğim sizin mide sorununuz sadece psikolojik nedenlerden dolayı olmasınmı? Psikolojik nedenler için nefes tekniği iyi gelebilir lakin endoskopi gibi tam ve kesin tanı konulduktan sonra nefesle bunu iyileştirdim deseydiniz daha da inanmış olurdum. Bu yüzden bilemiyorum kararsız kaldım ve bu tekniği kullanıpta evet iyileştim diyen yorumcuda yok gibi. Yinede herşey Allahtandır sebep ne olur bilinmez. Herkese şifalar dilerim.

 1. Tecrübe yassiada Diyor ki:

  Arkadaşlar elimde bir kaynak var ve bu yazıyı okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum... Eminim reflü ile ilgili birçoğumuzun bildikleri değişecek ----aşağıdaki linki mutlaka inceleyin---- http://beslenmebulteni.com/beslenme/?p=1758

 1. Tecrübe yassiada Diyor ki:

  Arkadaşlar elimde bir kaynak var ve bu yazıyı okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum... Eminim reflü ile ilgili birçoğumuzun bildikleri değişecek ----aşağıdaki linki mutlaka inceleyin---- http://beslenmebulteni.com/beslenme/?p=1758

 1. Tecrübe yassiada Diyor ki:

  Arkadaşlar elimde bir kaynak var ve bu yazıyı okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum... Eminim reflü ile ilgili birçoğumuzun bildikleri değişecek ----aşağıdaki linki mutlaka inceleyin---- http://beslenmebulteni.com/beslenme/?p=1758

 1. Tecrübe demet Diyor ki:

  3 gundur uyguluyorum bu teknigi aynen senin dedin gibi midemen gurultu sesi gelio ve yanmam azalıo bende kronik gastrşt var inş gecer

 1. Tecrübe hilmi Diyor ki:

  Öncelikle herkese geçmiş olsun. Reflü, gastrit gibi mide hastalıkları insanın yaşam kalitesini sıfırlara indirgeyen bir rahatsızlık. Ben bu hastalıkla 6 ay önce tanıştım ve ilk tanıştığımda kalp krizi geçiriyorum diye hastaneye koştum. Yapılan endoskopi sonucunda Reflü + Gastrit olduğu tespit edildi. Doktor gaz bastırıcı ilaçlar ve proton bombası tarzında ilaçlar verdi. İlaçları içinde bir sıkıntı yok ama kestiğinizde her şey yavaş yavaş eskiye dönüyor. Bu yüzden alternatif yollar denedim, mesela çiğ patates suyu, sadece günü kurtarıyor ve rahatlatıyor ama tedavi etmiyor, sonra kudret narı macunu çok kötü bir tadı vardı, 2 kutu bitirdim malesef hiç bir işe yaramadı. Son olarak bir yakınım Sarı Kantoran Çayını önerdi. Yakınıma mide ülseri,fıtık,reflü ve on iki parmak bağırsağında iltihap gibi bir çok mide rahatsızlığı teşhisi konmuştu ve bu çay sayesinde rahat etti. Yaklaşık iki aydır kullanıyorum ve nerdeyse tüm sıkıntılarım azaldı. Tam tedavi edermi bilmiyorum ama ilaç kullanmaktan iyi. En azından bitki çayı. Gelelim nasıl kullanacağınıza günde iki defa kaynar suya bir iki çay kaşığı sarı kantoran bitkisi atıyorsunuz ve 5 dakika dinlenmesini bekliyorsunuz. Sonra bunu süzerek isterseniz bal ile karıştırıp 15 gün boyunca içiyorsunuz. Bir hafta ara verdikten sonra 1 ay içiyorsunuz. Bu süre içerisinde rahatlamayı fark edeceksiniz. Sarı Kantoran bitkisini aktarlarda bulabirsiniz. Kuru ıhlamura benziyor. Herkese geçmiş olsun

 1. Tecrübe demet Diyor ki:

  hilmi gercekten kantaron cayı işe yarıomu cok agrım ve yanmam oluo

 1. Tecrübe hilmi Diyor ki:

  Demet Hanım Ben kesin keser demiyorum ancak rahatlattığı kesin. bir kaç tanıdığımda kullanıyor ve rahatlattığını söylüyorlar. Ben kullanıyorum her gün göğüs kafesimde oluşan ağrılar ortadan kalktı. Yiyemediğim bir çok şeyi rahatça yiyorum. Genede denemek size kalmış ancak dediğim gibi 15 gün boyunca günde 1 veya iki kere içip bir hafta ara vereceksiniz. Sonra tekrar başlayacaksınız. Aktarlarda hazır paketli yerine imkanının var ise paketsiz dalında bulabilirseniz daha faydalı olur.

 1. Tecrübe bugrakubur Diyor ki:

  Deepblue oncelikle cok tesekkur ederim. Sifir olan yasam kalitem birden yukseldi. Yaklasik 10 gundur yapiyorum cok faydasini gordum. Artik yemeklerden sonra nefes tikanikligi, kalp sikisikligi ve bas agrilarim tamamen gecti arada mide yanmasi ve gaz devam ediyor ama eskiye gore epey azaldi. Vucudumda kendimi o enerjisiz hissettigim kolum bile kalkmayan gunler geride kaldi. Bu teknik bir cok hastaliga iyi gelir diye dusunuyorum. Nefes alip verirken hafif karincalanma ve bas donmesi oluyo ama gecici yapan arkadaslarda da olursa panik yapmasinlar. Benim yaklasik 2 yildir var olan kronik bas agrilarimda bu teknikle son buldu. Tekrar cok tesekkurler artik herkese bunu onerecegim.

 1. Tecrübe Burak Diyor ki:

  merhaba ben 17 yaşındayım reflü vardı geçen sene haplar sayesinde geçti kurtulDUM sanıyodum ama kurtulamamaşım hayattan bezdirdi resmen 1 haftadır çekiyorum ağrıyı endoskopi diyo doktor korkuyorum açıkcası internette araştırma yaparken bu paylaşımınızı gördüm günde 3 defa demişiniz 1.yi 5 dakka önce yaptım rahatlama hissi geliyo ama reflüden kurtulucagımı sanmıyorum ilerledi çünkü baya gece uyku haram oldu resmen ama geçerse emin olun bol bol dua edicem size ve bu illeti çeken insanlarada duyurmak için elimden geleni yapıcam çünkü çok kötü bişi insanı hayattan soğutuyo banada bi umut oldu inşallah yarar paylaşım için teşekkürler .

 1. Tecrübe Burak Diyor ki:

  abilerim ablalarım kardeşlerim allah rızası için anlatıcagım agrı tipinden sizde olduysa nasıl geçti sölerseniz çok sevinirim . ağırım ; midemde ara ara yanma oluşuyo ama ağrı neredeyse sürekli var haplar falan artık etki etmiyo artık pazartesi günü son kez gastrolojiye gidicem oda endoskopi derse olucam başka çarem kalmadı artık eğerki derseniz senin ilacın bende bende böyleydim böle böle yaptım geçti hemen yazarsanız sevinirim yüz üstü yatamıyorum midemde sanki taş var yattımmı engelliyo gittikçe korkmaya başlıyorum lütfn yardımcı olun .

 1. Tecrübe Tumay Diyor ki:

  Merhaba oncelikle tavsiyeleriniz için tesekkur ederim deep bluo epeyden beri asırı derece mıde hastasıyım butun mide ılaçlarını içip kullanmama rahmen hala ne yesem dokunup kalbımı basko yapıp aşırı sekılde nefes darlıgım oluyo buda beni cok korkutuyo nasıl kurtula bılırım bundan tesekkurler

 1. Tecrübe Yeliz Diyor ki:

  Merhaba DeepBlue, malesef ki ben de seni çok iyi anlayabilecek insanlardan bir tanesiyim. İki aydır bu hastalığı yaşıyorum. Hastalığım kötüleştikçe Acil'de serum almalarım artıyor ve ben yemek yiyemedikçe, midem bulandıkça, hayatım bana zehir oldukça daha da sinirlenip stres oluyorum. Şu an Reflü'mden çok bu sinir stres beni mahvediyor. Bir haftadır ellerim ve vücudum titriyor. Uykularımda her zaman kabus görürüm ama hiç bu kadar gerçekçi olmamıştı. Uykularımdan çığlıklar atarak defalarca uyanıp geri yatıyorum. Günümün tamamında sanki biri ruhumu ellerinin arasına almış sıkıyor gibi hissediyorum. Tek derdim bu hastalığın geçip gitmesi. Ben yemek yemeyi çok seven bir insandım. Şimdi açlıktan ölsem de yiyemiyorum ve ağlatacak kadar bunaltıyor bu durum beni. Canım ve ruhum acıyor. Sizinle bunu paylaşmak istedim. Sizin de bu durumları yaşamış olabileceğinizi düşündüm. Yazdıklarınızı bugün okudum ve yaşadıklarınızı bizimle, benimle paylaştığınız için size çok teşekkür ederim. Diyaframdan nefes almayı ilk tiyatro eğitiminde öğrenmiştim. Yeniden Transformal nefes alma tekniğine bugün başladım. İnanıyorum ki Reflüme iyi gelecek. Umarım çok çabuk bir şekilde iyi gelir. Sevgilerim ve saygılarımla.

 1. Tecrübe bfcburak Diyor ki:

  arkadaşlar günlerce araştırma sonucunda internetten '' Zeytinyağlı Kudret Narı'' nı buldum ve baya bi araştırdım 300 400 hatta daha fazla yorum okudum ve hepside olumluydu reflüye bağırsak hastalıklarına ülsere mide hastalıklarının hepsine iyi geln bi bitki rabbimizin şifalı bitkisi iyiki böle bi bitki varki 1 kaşıkla bile insanı sağlıgına kavuşturuyo arkadaşlar bunu aktarlarda kolaylıkla bulabilirsiniz '' Zeytinyağlı Kudret Narı '' derseniz bi küçük kavanozda 10 15 tl arası ben 12.5 tl'y aldım alın bu sabah akşam aç karnına yemeklerden 30 dkka yada 1 saat önce 1 kaşık için 2 3 güne bişeyciğiniz kalmaz ağrılara son resmen ben aldım 1 kaşıkla düzeldim ama 4 5 gün daha kullandım tabi işi sağlama alayım diye şimdi kullanmıyorum çok rahatım herşeyden yiyorum ağrı falan yok sadece kola asitli şeyler tüketmiyorum gereksiz zaten onlarda yanlız şöle bişeyi var kudret narının tadı ve kokusu inanılmaz derecede kötü ağzınıza attıgınız an kuscak gibi oluyo öğürüyosunuz ama korkutmasın zaten seve seve içicksiniz sağlık sonuçta inanın bana çok etkili anında etkili resmen öğürmemeniz için bi meyve suyu alın ağzınıza attıgınız an hemen meyve suyu yudumlayın çok içmeyin ama 3 4 yudum yeterli neyse bendn bu kadar sorularınız olursa sorun cevaplarım inşallah herkes bu yorumu okursa bu iletten kurtulur .

 1. Tecrübe aliulgul Diyor ki:

  Arkadaşlar merhaba ben de yaklaşık 14 yıl reflü ve gastrit belasıyla uğraştım durdum bir türlü geçmedi ta ki reflü ameliyatı olunduğunu öğrenene kadar istanbula gittim genel cerrah hocamla konuştum ve bana bazı tahliller yapmamı ardından ameliyata karar verileceğini söyledi hemen o tahlilleri ( ph metre, manometre ölçümü ve bütün karın bölgesinin tomoğrafisini çektirdim ve yapılan tahliller sonucunda ameliyat olabileceğimi söyledi 28/08/2014 tarihinde ameliyat oldum yaklaşık 40 gündür reflüden eser kalmadı sadece biraz gastritim kaldı o da okadar rahatsız etmiyor herkese çok geçmiş olsun yan kısaca:( yok bitkiymiş yok ilaçmış boş şeyler kesin çözüm tabiki şikayetler geçmiyorsa ameliyat diyorum)

 1. Tecrübe özlemözlem Diyor ki:

  mrb deepblue, oncelıkle paylaşımın ıcın tskler.. bende reflu hastasıyım.. tum belırtıler bende mevcut.. yedıklerım agzıma gelıyo ve mıde bulantım var devamlı.. ayrıca bende panıkatak hastalıgı da var.. psıkıyatrıste gıdıp artık ılac kullanmam gerektıgını solıccektım kı..(cunku 13 yıldır panıkatak hastasıyım ve ılacsız bas etmeye calısıorum..) yazınızı gordum.. ısyerınde oldugum ıcın vıdeoları ızleyemedım ama mutlaka denıcem.. cok cok faydası oldu bana bu yazınızın.. umarım ıse yarar.. ılac kullanmak ıstemıorum artık.. ıı gunler..

 1. Tecrübe mehtap Diyor ki:

  Aynı dertten bende şikayetçiyim nefesimi zor alıyorum sizin dediğiniz nefes tekniğine başladım ama doğrumu yapıyorum bilmiyorum inanki çok kötüyüm böyle bir konuyu anlattığın içiç senden allah razı olsun ne olur bir yol göster adeta davul gibi şişim

 1. Tecrübe mehtap Diyor ki:

  Endeskopi çektirdim reflü ve gastrit çıktı hiç bi ilaç iyi gelmedi bir sürü doktora gittim psikolojik dediler asabiyeye yolladılar

 1. Tecrübe gazi Diyor ki:

  S'a kardesim oncelikle cok tesekkuredrim ilgili oldugun ve insanlara yon verdigin icin.benim annem de reflü rahatsizligi var ve cok ilerlemis ameliyat olmasini dediler doktorlar gitmedigimiz doktor kalmadi ama malesef hic bir fayda gormedi yanma, siskinlik vs gibi rahatsizliklari var insallah soylediginiz teknik bilgi size yaradigi gibi herkeze ve anneme de yara ben sizinle mail de konusmak isterim detayli bir sekilde bana ulasirsaniz yada ulasmami isterseniz cvb verirseniz sevinirim simdiden cok sagolun .mail adr. qgazikaya@gmail.com

 1. Tecrübe demet Diyor ki:

  bfcburak senin mide şikayetin neydi

 1. Tecrübe trakya Diyor ki:

  Merhaba, aşırı bir reflü atağından sonra net'e yöneldim ve yazınızı keşfettim. Olmaz dedim ama oldu. Nefes tekniği işe yaradı. Mucize gibi. Reflü koskocaman iken iken nerdeyse yok oldu. Hemde 3 gün içinde! Omeprazol kullanıyordum, bir süre sonra yokettiği reflüyü kendisi üretmeye başlıyor. Araştırdım, gerçekten öyleymiş. Allah razı olsun paylaşımınızdan. Nerdeyse 2 senedir çekiyordum bu hastalığı. Neyse, ayrıntılar gelecek. Selametle kalın.

 1. Tecrübe demet Diyor ki:

  hilmi bende patates suyu ictim pek işe yaramadı kudret narı yedim daha beter yaptı midemi bndede kronik gastrit var agrım yanmam var nexium sadece azaltıo gecirmio acıkcası kantaron cayını denemeye korkuorum kudret narı gibi daha kotu yapar die sen ilk icmeye başladında miden nasıldı iyi geldimi

 1. Tecrübe hanay8 Diyor ki:

  12 yaşındaki oğlumda reflü var,yazını okur okumaz ikimiz beraber alıştırmalara başladık,ama allahım oda ne,üçüncü nefeste ikimizdede öksürük,ağız kuruluğuda cabası,burunda alınca sıkıntı yok,yatarkende yaptım alıştırma kalkıncada,hatta işte çalışırken bile.mide şikayetinden kurtulacağız derken akşama kadar midem yandı iyimi,ama bunu kahvaltıda yediğim ıspanaklı böreğe ve işyerindeki neidiğü belirsiz yağla pişirilen pilava bağlıyorum.alıştırmalar devam edeceğim kaybedecek birşey yok sonuçta.paylaşımınız için teşekkürler

 1. Tecrübe derin Diyor ki:

  Bende bugun dr gittim 1 haftadir midem agriyor iki kaburgamin ordasi iki buklum oluyorum surekli ayakta benim isim sirtima bicak gibi agri giriyor sanki kalbim bile ağrıyor dr gastrit reflu tanısı koydu 1 hafta ilaclari kullan eger gecmezse endoskopi tapip midene bakicaz dedi bugunden tezi yok baslicam bu nefes yontemine Allah cijartti bu yaziyi karsima sagolasin simdiden inandim inancliyim gececegine

 1. Tecrübe nevraa Diyor ki:

  Brn reflüu hastası olup olmadigimdan emin degilim .yani sanirim piskolojik ben 14 yasindayim 1 ay once lise tercihlerimi yaparken kucuk capli bi deprosyom yasadim o sirada bi gun uyandigimda agzimda iyrenc aci bi tat vardi kulak burun doktoru bogazimda bisey olmadiginu soyledi kansizliktan olabilir dedi ama kansiz dedigildim yada reflu olabilecegimi soyledi eve gelip internetten baktim hemen ve endoskopi yapildigini gordum cok korktum gercekten cok kortum hic aklimdan cikartamiyordum bunu dahasonra. Agzimdaki o aci tat tamamen gecti ama yinede aklimdaydi reflu . Yine internete baktim yanma yaziyordu bnim miydemde falan yanlma birsey hissetmiyorum ama boyle bazen konusurken sanki. Bogszim yaniyor ama belkide piskolojik bilemiyorum aci tat tamamen yok farkli biseyde yok sadece yaniyo sanki ama konusurken yaniyor bilmiyorum bu piskolojilmi sizdede boyle oluyormu cevaplarinizi bekliyorum lutfen . Allah hrminize sifa versin . Umarim bn degilimdir sizde allahinizniyle iyilesirsiniz

 1. Tecrübe fatih 67 Diyor ki:

  merhaba iyi günler benimde reflü hastası olduğum söylendi doktor 2 tane hap verdi bir sabah akşam aç karnına yemekten yarımsaat önce diğeride gece yatarken tok karnına ama ilaçlardan bi verim alamıyorum bide benim midem de yanma olmuyo daha çok boğaz kısmında tahriş var ve yutkunurken yanma oluyor sanki boğazıma yapışan bişeyler var nefes almamıda engeliyo bu durum yemek yedikten sonra su içtikten sonra yediklerim agzıma geliyo nefes tekniği işe yarar inşallah bende deniyecem bu gün ilk kez

 1. Tecrübe reflu1 Diyor ki:

  cok teşekkur ederım

 1. Tecrübe hamdi yüksel Diyor ki:

 1. Tecrübe hilmi Diyor ki:

  Tekrardan herkese geçmiş olsun. Daha önce reflü hakkındaki bir kaç tecrübemi yorumlarda paylaşmıştım. Arkadaşlar öncelikle şunu belirtiyim Gastrit ve Reflü birbirinden farklı şeylerdir. Herkes bu ikisini karıştırıyor. 2 defa endoskopi yaptırdım ve kesin tanı kondu. Hem reflü hemde gastritim var. Şayet gastritiniz varsa bitkiyle veya ilaçla geçebilir. Ancak reflü sadece kontrol altına alırsınız. 1 yıl içerisinde bu konuya tam kanaat getirdim. Denemediğim yol kalmadı çünkü. En sonunda da Lapraskopik Reflü Ameliyatı olmaya karar verdim. Yılbaşından sonra ameliyatı olacağım. Ameliyat sonrasında da buradan durumumu payşacağım. Herkese geçmiş olsun

 1. Tecrübe mine karakaş Diyor ki:

  gerçekten iyi geldi..reflü deyip de geçmeyin..hayat kalitemi düşürdü.. öyle bir halsizlik ki..

 1. Tecrübe mine karakaş Diyor ki:

  Sabahtan beri aldığım onca ilaca rağmen , yanma hissi bir türlü geçmedi. Yaklaşık bir haftadır hayatım kaydı diyebilirim reflü yüzünden .. Çekmeyen bilmez.. Boğazdaki yanmanın yanı sıra halsizlik ve boyun ağrısı yapıyor.. yaklaşık 15 dakikadır bu egzersizi yapıyorum ve inanılmaz rahatladım..bu paylaşım çok teşekkürler....

 1. Tecrübe mine karakaş Diyor ki:

  Allah razı olsun.. Altın değerinde bir bilgi...

 1. Tecrübe arzu Diyor ki:

  Merhaba. Ben son 3 aydır şiddetli reflü rahatsizligim basladi ve ben 10 gündür ilac kullanmaya başladım çünkü bende boğaz ağrısı ve göğüste ağrı olduğu için ben hep kulak burun boğaz doktoruna yada göğüs hastaliklarina gittim bogazim icin surekli antibiyotik kullandim kamerayla da bakildi faranjit vs denildi hep. Ama son 15 gündür siddetli mide ağrım ve agzima gelen gelen sivinin aci-ekşi tat olmasi ne yesem ağzıma gelmesi aslinda olayin siddetli boyutuna ulastim sanirim. Doktorun verdiği ilaçlar fayda etmedi arkadaşım gaviskon diye bir surup onerdi 3 gündür onu kullaniyorum protona ek olarak. Hakikatten faydasini gördüm beni rahatlatti ve agzima o tat ve sıvı gelmiyor artik. Dün sabah uyandim ac karna protonu içmek için o bir bardak su yemek boruma o kadar büyük bir aci verdiki sanki kurumus kabuk tutmuş suyla beraber yerinden ayrılmış gibi ancak boyle tarif edebilirim. Bu gunde o izdirabi çektim bu bir iyilesme belirtisi midir yoksa gittikçe kötüye mi gidiyorum. Bu arada teşekkür ederim size 1 haftadır transformal nefes teknigini de uyguluyurum sabah aksam 100er kere. Komple yemek borumda tahriş olduğu için su an bana iyi gelir mi diye de kaygilarim var. Çünkü hiç bogaz agrisindan söz etmemessin belkide ben çok daha ileri seviyeyim bilemiyorum ki ama bıktım. Aslinda 2 yildir var ben de bu ama böyle olacagini bilemezdim hic bir zaman imdat dedirtecek seviyede olmamisti.insallah iyilesirim ve buraya sağlıklı güzel cümlelerle gelip yazarim sizlere herkese geçmiş olsun

 1. Tecrübe ahmet Diyor ki:

  3-4 senedir çok şiddetli bir şekilde mide yanmam var hatta o kadar ileri derecede ki çoğu gece bu yanmalardan uyuyamıyorum uyumuşsam dahi uykumdan uyanıyorum yediğim içtiğim şeylerden bu yanmaları düşündükçe tat alamıyorum yinede bunları bırakmıyorum açıkçası bir kez dahi olsun doktorada gitmedim en son dayanamadım internette araştırırken yazınızı okudum birazdan denemeye başlayacağım umarım sonuç verir 1 hafta sora üzerimde bıraktığı etkiyi sizlerle paylaşırım

 1. Tecrübe murat Diyor ki:

  selam DeepBlue bu rahatsizlik bendede var yanliz baazi sikayetleri okudum karnim sisiyor demis agzima aci su geliyor diyenler var yani bende bu tür sikayet yok bende mesela baazi yemeklerden sonra sanki icim yaniyor sanki agzimdan buhar cikiyor mesela kizartma yedigimde öldürüyor ve sirtima tam kalbimin hizasi asagi yukari sanki bicak batiyor nefesimi kesiyor sürekli olmuyor allahtan acaba diyorum reflüdenmi kaynaklaniyor ben almanyadan yaziyorum burada ve türkiyedede doktora gittim hep ayni seyler dogru dürüst bakmiyorlar sen kendi cabanla birseyler yapabilirsen ne ala simdi burayi gördüm eger biraz olsun faydasi olursa insanlara bu bilgilerinizin okadar dua alirsinizki bende onlardan biriyim he birde benim bir sikayetim daha var kulagim sürekli cinliyor hic durmadan caresini bulamiyorum eger bir bilen varsa lütfen yazsin bana. tüm rahatsiz olan insanlara allahtan sifa diliyorum allah yardimcimiz olsun.

 1. Tecrübe murat Diyor ki:

  he birde baazi arkadaslar endoskopi den korkuyorlar ben üc defa oldu yaptiriyorum ilkinde uyutmadan yaptilar evet gercekten korkulacak kadar var size tavsiyem narkozlu yaptirin hic bir sey duymuyorsunuz birde cok ilerlememis olan arkadaslar kudret narini deneye bilirler faydasi oluyor attarlarda bulunuyor

 1. Tecrübe leyla Diyor ki:

  Merhaba bu yazıyı yazan arkadaş.Bu site artık kullanılıyo mu ya da bu konu hakkında artık yorum yapılıyo mu bilmiyorum ama şuan cidden çok çaresizim ben değil ama annem reflü uzun zamandır midesi yanıyor zaten aileden gelen genetik bişey yaklaşık iki üç gün önce reflü teşhisi konuldu bununla birlikte reflü bir sürü hastalık getirdi bide bronşiti var midesi bulanıyo sesi kısık ateşleniyor vede hıçkırık tutuyo geldi mi 3-4 saat gitmek bilmiyor ben bu yazıyı görünce çok umutlandım ama anneme dememe rağmen uygulamıyo lütfen bana ne yapmam gerektiğini söyler misiniz çünkü cidden çok kötü durumdayım her gün ağlamaktan halim kalmadı reflünün getirdiği hastalıklar arasında astım kalp krizide yazıyor en çok da bundan korkuyorum böyle bişey olabilir mi.Ayrıca size de çok çok teşekkür ederim.Allah razı olsun bu bilgiyi paylaştığınız için.

 1. Tecrübe hilmi Diyor ki:

  bu sistem işe yarar mı yaramaz mı bilmem ama reflünün kalp krizine neden olduğunu ilk defa sizden duydum. Reflü kalp krizini taklit eden bir hastalıktır. Yani bazı belirtiler kalp krizi ile aynıdır. Ama bildiğim kadarı ile kalp krizine veya astıma sebep olmaz. Öyle bir durum olsa doktorlar son ana kadar ameliyat seçeneğini saklamazlardı.

 1. Tecrübe leyla Diyor ki:

  Bende internette okudum işte ama inşallah öyle bişey olmaz

 1. Tecrübe Fundab06 Diyor ki:

  Hilmi bey laporoskopik ameliyat olacağınızı yazmışsınız.hala olmadınız mı? Olmadıysanız acaba niye vazgeçtiniz yazarmıdınız lütfen

 1. Tecrübe hilmi Diyor ki:

  evet olacaktım ancak doktorum bir kaç ay daha ilaç tedavisi uygulamaya karar verdi. mart sonu tekrar endoskopi yaptıracağım ona göre karar verecek. Bu arada kullandığım ilaçta 40 mg'lık mide koruyucu ( pantactive) bildiğiniz asit inhibitörü.

 1. Tecrübe reis0723 Diyor ki:

  Merhaba halen konu guncel mi? Burdamisiniz

 1. Tecrübe miraç Diyor ki:

  doğru nefes alma mevzusuna bende bir an önce başlamak isityorum uzun zamandır. ama gel gör ki üşengeçlik başa bela. fakat bu yazınızı okuyunca -reflümün geçeceğine dair inancım daha çok artmış olacak ki- bugün itibariyle bu tekniği uygulamaya başlayacağım. reflümü düzeltmese bile doğru nefes alma taktiğinin bir çok hastalığa iyi geldiğini biliyorum. çok teşekkür ederim size!

 1. Tecrübe baki Diyor ki:

  burda merve arkadasıma seslenmek istiyorum lütfen banada yardımcı olun en yakın zamanda bende bu hastalıktan kurtulmak istiyorum.0531 740 39 42.

 1. Tecrübe mesudecan Diyor ki:

  Selam deepblue tavsiyen için teşekkürler ,iyikivarsın.Bende antral gastrit var ,dilimde tat bozukluğu,aft,ağız kokusu oluyor acaba nefes tekniği ile ağız kokusunu yenebilirmiyim yardımlarını bekliyorum çok yoruldum hayattan soğudum tek çare sen gibi geliyosun şimdiden teşekkür ederim.(yaşım35)

 1. Tecrübe mesudecan Diyor ki:

  Selam deepbluue cevap yazmadın ama neyse.Nefes egzersizi ile ferah bir nefes.sağlıklı bir mideye kavuşuyorum 6 gün oldu yapalı ama inianınki fark var çalışan bir bay olarak çok sıkıntı çektim ama umuyorum bitiyor.Önemli olan inanarak yapmak ve aksatmadan herkaze tavsiye ediyorum.İyiki varsın deepblue her zaman duacın olacağım....

 1. Tecrübe ahmetturandkr Diyor ki:

  Ahahaha kardesim basta inanmadim gittim kudret nari aldim kb. Simdi anliyorum ne demek istedigini.... Diyafram mide kapakciginin hemen orada ve tabiki dogru nefes almassak reflu oluyoruz ! Nefesi duzelttigimiz taktirde mide kapakcigi eski haline donuyor ve yasamaya devam ediyoruz.. Ben yillar oncee nefes sıkıntısı cektim ve yillar gecti ve zaten duzgun deildi benim nefes alislarim sirf bundan oldu simdi eminim. Diyaframin midenin altinda oldugunu sanirdim meger nelere kadirmis yarabbim. Zaten bunu yapinca rahatlamamdan belliydi ise yaradigi. Simdi deniyorum bakalim basliyacam bu hareketi bil hassa köyde yapmak lazim 3-4 gunde bakin nasil sagliniz yerine geliyor. Onca kanser hastasi köyde şifa buluyor. Şehirde oksijen yok tabi yiyoruz zehirli gazlari.

 1. Tecrübe Şensoy Diyor ki:

  Vidyoyu göremiyorum kaldırıldı mı acaba ?

 1. Tecrübe ahmetturanQQwp Diyor ki:

  1.video: http://www.youtube.com/watch?v=9rz1OwzutLQ 2.video: http://www.youtube.com/watch?v=7iGelncdgzc Arkadas ustteki yorumlara yazmis ama gorunmuyosa buyrun. Ben tam deneyemedim.. Nefes aldikca eller karincalaniyor falan zor biraz.. Doktora gitmedim ins reflu deilde gastritim dir cunku onun tedavisi basit cok daha iyi..

 1. Tecrübe ahmetturanQQwp Diyor ki:

  Ayrica benom hastalikta bogaz yanmasi oluyordu kudret nari bunu engelledi sadece gegiriyorum surekli.. Arada gegirince yemekleri bogazda hissediuorum o ayrida reflumu bu simdibiri beni aydinlatsin. Cunku gegirmedikce ne agri oluyor ne yanma. Gegirince mide ustu agriyor bazen haftanin %5i fln

 1. Tecrübe mutlu Diyor ki:

  selamun aleykum kardeşler googleye gastrit yazdım reflü yazdım burası cıktı cok sevindim cünkü reflüden kurtuldum yazmış kardeş geldim siteye baktım okudum 15 gündür günde 3 defa sabah öglen akşam ac karnına 100 demişsiniz ben 150 yapıyorum dikkat eddigim şey belirti şu sabah ac karnına 150 kadar yapınca pek bi sıkıntı yapmıyor hafif mide kasma var gibi titriyor gibi az bide bogazda aynı belirti var az hafifce ..öglen ac karnına ve akşam ac karnına biraz daha yogun belirti verip 150 defa yapınca mide içi titriyor gibi kasılıyor gibi sanki bogazda aynı belirti veriyor ...ben cok yogun gastrit gaz vardı midemde şişmeden balon gibi oluyordu sanki patlıcak gibi sıkıntı vardı 6 ay bal yedim az az fayda eddi .neyse şuan 15güne geldim nefes tekniginde midem cok şükür cok iyileşti tek sıkıntı bogaz dediniz gibi agrı yapıyor .şuan mide için ilac kullanmıyorum proton pompası yani nexıumu 2 ay 1bucuk hafta kullandım ilac agzımın içinin tatını deyiştirdi resmen bıraktım bende dişlerimi sararttı sarı oldu beyaz dişlerim ....agzıma acı su geliyordu ara sıra yemeklerden sonra bu nefes teknigine başladıgımdan beri az az baya azaldı şuan cok mideye dogru eyilince veya agır bişi kaldırınca az acı su geliyor agzıma bende hemen su içiyorum bogaza zarar vermesin mide asiti diye ılık su içiyorum devamlı ....şuanda net midem cok iyileşti agrı yok gibi sade bogazda ve agzıma acı su az az geliyor tam iyileşmedim ama cok faydasını gördüm 15 günde bayada gelişme gördüm halen devam edcen şuan 15 gün oldu cok iyi fayda verdi inşaallah 1 ayda veya ne zaman olursa tam iyileşirim sayenizde Allahın izniyle olur tabiki...tüm hasta olanlara Allah şifa versin inşaah .. .........BURDA BUNU PAYLAŞANDAN ALLAH RAZI OLSUN İNŞAALLAH ..SAYGILAR KARDEŞİM ADAMSIN ....