Burada Tecrübe Konuşuyor

Burada Tecrübe Konuşuyor


Reflüden Nasıl Kurtuldum?

Arkadaşlar reflüden ilk kurtulduğumda, içimden hastanelerin gastroenteroloji bölümüne gidip oradaki insanlara reflüden nasıl kurtulduğumu anlatasım geldi. Çünkü ben bu illetten çok çektim. Bir gün sevk almak için(mazeret sınavına girmek için ) üniversitedeki bir pratisyen doktorla görüştüm. Sevk aldıktan sonra samimiyetimize dayanarak dedim ki; “ abla ben reflüden çok çektim bir sürü ilaç kullandım. İlaçları kullanırken (mesela: proton pompası) rahatça yiyip içebiliyorum fakat ilaçlar bittikten sonra tekrar midem yanıyor daha sonra şişiyor hâlbuki birazcık ekmek yiyebiliyorum. Ayrıca gözden geçirmek isterseniz. Bakınız: Reflü belirtileri. Okuduğum bir kitapta “stres nefes tekniği” diye bir şey gördüm ve araştırmaya başladım. “Transformal nefes” tekniği diye bir şeyle karşılaştım. Buda genelde “Diyafram nefesi” olarak biliniyor. Sadece düzgün bir şekilde günde üç defa nefes alıp vererek bir hafta içerisinde reflünün etkisi kendisini çok az hissettirecek seviyeye geldi ve 15 gün sonunda resmen yok oldu. Hep hastanelerin gastritoentoloji bölümündeki hastalara anlatmayı düşündüm ama nasıl anlatıcam? İnsanlar beni dinlemek isteyecek mi? Diye düşündüm” doktor hanım dedi ki: ne yazık ki bizim insanlarımız böyle şeylere pek inanmaz. Böylece bu konuda zayıf olan cesaretimi neredeyse yok etti. Neyse dedim en azından reflü veya gastritten çeken birileriyle karşılaşırsam yardımcı olurum. Şimdi madem böyle bir platform oluştu burada reflü hastalığı boyunca neler yaşadığımı, nasıl iyileştiğimi anlatayım ve bunu paylaşmamanın vebalinden kurtulayım.

Her insanın hayatında zor zamanlar olur benim içinde öyle bir zamandı. Günler baya stresli geçiyordu. Bir gün midemin yandığını hissettim geçici bir şeydir her halde çok yemek yedim pek spor da yapamıyorum ondan oldu diye düşündüm. Sonra bir gün midem yine yanıyordu ama bu sefer sanki midemde bir yanardağ vardı(bazıları nasıl bir şey ki o diyecek ama o zaman midemin yanmasını o şekilde tarif ediyordum). Bir arkadaş proton pompası diye bir ilaç var kullan geçer dedi. Doktora gittim doktor reflü dedi. Birkaç tane İlaç yazdı özellikle proton pompasını da istedim. Bazı diğer hastalıklar gibi ilacı kullanacağım, ilaç bitecek ve hastalıktan kurtulacağım diye düşündüm. İlaç kullanım süresince şuan ki kadar olmasa da kendimi iyi hissediyordum (en azından midem yanmıyordu). İlaç bitikten bir gün sonra eski halime döndüm midem tekrar yanıyordu. İlacın bitiminden yaklaşık 10 gün sonra Gastritoentolojideki doktora (bi de özellikle özel hastaneye gidiyorum ki iyi bir teşhis ve tedavi yapılsın (!) neyse… ) tekrar gittim. Bu sefer ileri derecede reflüsün dedi. İlaçlarları kullanırken iyiyim ama ilaçlar bitince tekrar midem yanıyor ve şişiyor dedim. Hastalığın henüz çok ağır bir durumda değil daha da ağırlaşırsa kamerayla midene bakarız dedi. Önemli bir şey var mı? Yok mu? Diye. Bu kamera meselesini sordum boğazdan içeri daldırıp bakıyorlarmış ama çok acı veriyormuş.  Yani ilacın garantisi yok. Bi de doktor bey daha da ilerleyeceğini düşünüyor.

Bir süre sonra artık hiçbir şeyden zevk alamadığımı fark ettim çünkü midem her zaman bana acı veriyor. Bir aktara gittim. Aktar balın içine bir şeyler karıştırdı. Her gün bunda bir kaşık ye iyileşirsin dedi. Pek inanmadım ama belki iyi gelir iyileşirim düşüncesiyle aldım. Her gün bal yedim o karıştırdığı bitkiyle birlikte(ismini söyledi ama hatırlamıyorum). Oda işe yaramadı. Ondan sonra aktar başka bir şeyler karıştırdı verdi bu seferki biraz etki ediyordu sanki ama yine olmadı buda işe yaramadı.

Daha sonra artık rahatça nefes alamadığımı fark ettim. Midem o kadar şişmişti ki artık akciğerlerime baskı yaptığı için doğru dürüst nefes alamadığımı hissettim.

Bir gün CEVAP:” Kriz Nasıl Fırsata Çevirilir” diye bir kitap okurken yazarlardan birinin stresle başa çıkmak için stres nefes tekniği diye bir teknik kullandığını anladım. Belki bende bu tekniği öğrenirsem stresten kurtulurum midemde yavaş yavaş iyileşir diye düşündüm. Araştırım stres nefes tekniği ile ilgili pek bir şey bulamadım ama Transformal nefes tekniği diye bir şeyle karşılaştım. Bu tekniği Amerikalı bir kadın(JUDITH CRAVITZ) bulmuş anlattığına göre bu nefes tekniği sayesinde kanserden kurtulmuş. Yandaki videodan izleyebilirsiniz. Bende bu videoyu izlemiştim. Bana ne zararı olacak ki sadece nefes alıyorsun denemeye değer diye düşündüm ve denemeye başladım ilk yaptığım anda bile farkı hissettim. Üç gün sonra midemdeki şişkinlik gitti ama bazen yanıyordu. Bir hafta sonra artık midemde yanmıyordu ve 15 gün sonunda eskisi gibi yiyip içebiliyordum. Arkadaşlar bu dediğim şeylerin üzerinden yaklaşık 3 yıl geçti ve O günlerden beri midemde hiç yanma hissi olamadı çok şükür. İşin tuhaf yanı bu nefes tekniğine başladıktan bir ay son artık bu nefes tekniğine gerek duymadığımı hissettim ve bıraktım. Çünkü midemde artık hiçbir problem kalmamıştı. Bazen çok stresliyken yaparım ayda yılda bir.

İyileştikten sonra ne kadar basit bir şeymiş dedim(tabi ki sorunun çözümünden bahsediyorum). Halbu ki daha önce midem yandığı ve şiştiği için doğru dürüst yemek yiyemiyordum, hiçbir şeyden keyif alamıyordum ve çok zayıflamıştım. İnsan her organının değerini o organ rahatsız olduğunda anlar ama mide bambaşka bir şey(bunu en iyi reflü veya gastrit olanlar anlayacaktır).

Peki, bu transformal nefes tekniği nasıl yapılır?

Aşağıdaki videoda da transformal nefes tekniğinin ne gibi faydaları olduğu ve hangi hastalıkları iyileştirdiği anlatılıyor. 


JUDITH CRAVITZ oturarak yapılmasını anlatıyor ama midesinde sıkıntı olanlar sırt üstü uzanarak yaparsa daha çok rahatlayacaklardır. Ben şahsen öyle yaptım. Öncellikle Rahat olacağınız bir yere sırt üstü uzanın mümkünse gürültü olmasın. Ellerinizi kollarınız ve bacaklarınızı rahat bırakın hiç germeyin. Ağzınızdan nefes alın ve bu nefesi yani havayı içeri çekerken diyaframınızı kullanın(altta diyafram nefesinin nasıl alındığı ile ilgili bir video var). Ağzınızı az açmanıza gerek yok rahat bırakın açık olsun (kibarlığın lüzumu yok). Havayı diyaframlarınıza çekin ve nefes verirken havayı dışarı doğru itmeye çalışmayın. Nefes aldıktan sonra kendinizi serbest bırakın zaten hava kendiliğinden dışarı çıkacaktır(yani nefes vermek için enerji harcamayın.). nefes alma ve verme arasında bir nefesi tutma aşaması olmasın. Alın ve bırakın. Nefes alıp verirken vücudunuza giren ve çıkan havaya odaklanın yani hissedin. Günde mümkünse 3 defa 100 kere nefes alıp verme şekilde gerçekleştirin. Toplamda yarım saatinizi almaz Çok ama çok rahatlayacaksınız.  

Diyafram nefesi tam olarak nasıl uygulayacağınızı paylaştığım ikinci videodan öğrenebilirsiniz. Arkadaşlar umarım hepiniz Allahın izniyle iyileşirsiniz.


İyileştikten sonra sizinde boynuzun borcu olan şey: gastrit, reflü, mide yapması ile ilgili şikâyeti olanlara bu yazıyı tavsiye etmeniz, mümkünse bu nefes tekniğinin nasıl kullanıldığını göstererek yardımcı olmanızdır.

Yine iyileştikten sonra benim sizden şahsi ricam: sizinde bildiğiniz bir konuda bilginizi ve tecrübenizi bizimle paylaşmanızdır. Çünkü bilgi paylaştıkça çoğalır. Bu benim yazdığım yazı gibi bir şey olabilir veya hayatınızda maddi veya manevi kazanç sağladığınız bir konu olabilir. İyi yazamaya bilirsiniz önemli değil. Önemli olan demek istediğinizi karşı tarafın anlamasıdır. Ayrıca yazının uzunluğu da önemli değil bu yazı birkaç sayfa olabileceği gibi bir paragraf yani 3 5 satır da olabilir. Daha fazla bilgi için bakınız ne tavsiye edebilirim? Sizde Türkiye’de bir ilk olan www.tavsiyenipaylas.com platformuna lütfen katkı sunun. Sizde “tecrübenizi konuşturun”. Bu çorbada sizinde tuzunuz bulunsun. Bir gün başka bir sorununuzun cevabını yine burada bulmak istemez misiniz? Yaşadığımız sorunları birlikte çözmek dileğiyle. Hepinize saygılarımı sunuyorum.  

Tumblr'da Paylaş
Pinterest'de Paylaş
Oluşturulduğu Tarih
4/12/2013 3:52:00 PM
Paylaşan
DeepBlue

En Çok Okunan Tavsiyeler

Reflüden Nasıl Kurtuldum?
Panik atak kesin çözüm (panik ataktan tamamen kurtulabilirsiniz)
Sigaradan kurtuldum

En Son Paylaşılan Tavsiye

Ankilozan Spondilit Hastaları Yorumları
Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Giriş Yapınız veya Kaydolun

Yorumlar

user
merve
5/21/2013 12:01:00 PM bende cok uzun zamandır reflü hastasıyım. bu teknıgı denıycem. umarım ıse yarar. bunu cok ıstıyorum. işe yarasa da yaramasada bizleri bilgilendirmek için bu yazıyı paylastıgınız için tesekkur ederim . emegınıze ve yuregınıze saglık.
user
DeepBlue
5/21/2013 3:40:00 PM Merve hanım eğer bana sormak istediğiniz bir şey olursa daha önce bu hastalığı yaşamış biri olarak size yardımcı olabilmek beni de mutlu edicektir. İnanın şuan midemde değil yanma ekşime bile olmuyor. İşin güzel yanı bir süre sonra bu tekniği kullanmanıza bile gerek kalmıyor. Acil şifalar dilerim.
user
merve
5/24/2013 5:48:00 AM şu an bi sorum yok. yenı basladım yapmaya. yorumu yazdıgım gun hemen uygulamaya gectım tabiki . ama 100 e kadar yapmakta zorlanıyorum . bazen 50 de 60 ta bırakıyorum. cunku nefes alırken bogazım yanıyor bide kuruma olunca dayanamıyorum ve bırakıyorum.
user
merve
5/24/2013 6:01:00 AM teşekkür ederim. şimdilik sorucagım bişey yok ama inanması biraz zor gelıyor. bu kadar cektim bu hastalıktan , defalarca doktora gittim , ilaçlar kullandım olmadı bu nefes yöntemıyle nasıl olucak diye düşünmüyor degilim aslında ama. ama diğer yandan düşününcede faydasını gören insanların oldugunu bilmekte bi umut veriyo bana. 2 3 gündür yapıyorum. insallah işe yarar da kurtulurum su ılletten
user
DeepBlue
5/25/2013 3:40:00 AM Merve hanım, 50 defa yaptığınızda boğazınız kuruyorsa 50 den sonra biraz su içmenizi tavsiye ederim. bi de zorlandığınız an bırakın. Çünkü diyafram nefesi yöntemi insanı zorlayarak reflüden kurtaran bir yöntem değildir. Aksine rahatlatarak reflünün geçmesini sağlar. En önemli şey rahat olmanızdır. Stresten mümkün olduğunca uzak durun. Hayatta herşey olacağına varır.
user
merve
5/25/2013 10:52:00 PM yaptıkça alıstım artık bogazımdaki acıma gitti zamanla. yazıda da dediğiniz gibi karnımda ki şişlik olmuyor artık. inşallah devamı da gelir.. çok teşekkür ederim size. hakkınızı helal edin. bence hastaneye gidip ordaki insanlarla konuşmak o kadar da zor değil. yapabiliriz bunu. çünkü doktorlar reflü hastalarına ilaç yazıp göndermekten başka hiç bi muamelede bulunmuyorlar maalesef :(
user
DeepBlue
5/27/2013 8:33:00 AM Merve hanım inşallah kısa bir süre sonra bu hastalıktan siz de tamamen kurtulacaksınız. Ben elimden geldiğince reflü ve gastrit ile sıkıntı yaşayan insanlara ulaşmaya çalışıyorum. Bu hastalıktan sıkıntı çekenlerle karşılaştığımda onlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Umarım bu yazı daha çok insana ulaşır onlarda benim ve sizin gibi iyileşirler. Sizden daha güzel haberler almayı bekliyorum.
user
merve
5/28/2013 10:59:00 AM inşallah öyle olur da güzel haberi veririm size de
user
abercrombie9778707
6/9/2013 2:37:00 PM işe yarar mı?
user
DeepBlue
6/9/2013 4:01:00 PM abercrombie9778707, ben bu yolla reflüden kurtuldum. Peki sence reflüden veya gastritten sonsuza kadar kurtulmak için denemeye değmez mi? Seçim senin. Benim tavsiyem 1 hafta denemen.
user
karakartal
7/13/2013 9:38:00 AM bakın arkadaşlar arkadaşımız nefes sayesinde gastritten kurtulmuş ama şunu içtenlikle söylüyorum birçok hastalıktan nefes sayesinde kurtulabilirsinizvücut oksijensiz kaldığı sürece birçok hastalığa yakalanabiliriz onun için nefesi hayatımıza yaymalıyız dakikada ortalama 4 ile 6 kere nefes almalıyız diyafram nefesi çok önemli emin olun nefes almaya başladıktan sonra yeni bir kişiliğe sahip olucaksınız kendinizi tanıyamıcaksınız bülen gardiyanoğlu youtubeden syredin nefes terapisi
user
güldeniz
8/6/2013 1:35:00 AM bende bu hastalıktan çok çeken biriyim ve bu yazıyı görünce içime bi umut doğdu ve dün hemen denedim ama sizinle ayrıntıları konuşmak isterim ve allah sizden bin kere razı olsun paylaştığınız için...
user
DeepBlue
8/7/2013 3:49:00 PM güldeniz bi sorun olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Acil şifalar dilerim.
user
güldeniz
8/11/2013 1:35:00 PM Yapmaya başladım ama bogazimda yanma ve kuruluk oluyo bunun bi çözümü varmi bide ne kadar ne zamana kadar yapmam gerekli bu hastalık beni resmen hayattan soguttu sayende bi umudum var artik sana sonsuz tesekkurler ......
user
DeepBlue
8/14/2013 10:22:00 AM güldeniz rica ederim bu hastalığı geçirmiş biri olarak bir kişiye bile faydam dokunursa ne mutlu bana. Benim sana tavsiyelerim şu şekilde; Diyaframdan nefes alırken rahat olman çok önemli bu nedenle boğazın acıyorsa biraz su iç ve devam et bu 50 nefes+biraz su+ 50 nefes şeklinde olabilir. Rahat edeceğin şekilde uygula. günde 3 kere 100 er defe nefes alırsan çok rahatlarsın zira bende öyle oldu. vakitlerine gelince midenin boş olduğu zamanlarda yapman çok önemli yazımda bunu belirtmeyi unutmuşum senin aracılığınla bunu da söylemiş olalım. mesela sabah kahvaltıdan önce en verimli zaman öğle ve akşam vakitleri de yemekten 3 saat sonra olursa çok faydalı olur. Sorun olursa yine sorarsın vakit buldukça bakıyorum. Tekrar acil şifalar...
user
güldeniz
8/19/2013 6:16:00 AM Tavsiyelerini okudum çok teşekkür ederim.sorum olursa yeniden yazarım sevgiler..
user
Alp
10/11/2013 4:09:00 PM Benimde aynı senin anlattığın gibi mide sorunlarım var ilaç kullandığım zaman herşey iyi güzel hoş ama ilaçları kullanmayı bıraktığım an midemde bi ağrı iştahsızlık alev alev yanmalar oluyor. Anlattığın nefes tekniğini okudum videolarıda izledim bende evde denedim gerçekten midem de ki yanma hissi azaldı ama ağrı hissi midemde ki gitmedi bi türlü şu anda da ilaç kullanıyorum proton pompası bu nefes tekniğini yaparken ilaçları bırakmalı mıyım?
user
Alp
10/11/2013 4:13:00 PM Benimde aynı senin anlattığın gibi mide sorunlarım var ilaç kullandığım zaman herşey iyi güzel hoş ama ilaçları kullanmayı bıraktığım an midemde bi ağrı iştahsızlık alev alev yanmalar oluyor. Anlattığın nefes tekniğini okudum videolarıda izledim bende evde denedim gerçekten midem de ki yanma hissi azaldı ama ağrı hissi midemde ki gitmedi bi türlü şu anda da ilaç kullanıyorum proton pompası bu nefes tekniğini yaparken ilaçları bırakmalı mıyım?
user
DeepBlue
10/16/2013 11:34:00 AM Alp reflü ilaçlarını kullan. Aynı zamanda bu nefes tekniğini de uygula eğer nefes tekniğini tam olarak uygulayabilirsen bir süre sonra deneme yapabilirsin mesela baktın midende ağrıma ve yanma olmuyorsa bir gün ilaçlarını kullanmayabilirsin. iyleştiğinde zaten ilaçlara ihtiyacın olmadığnı kendin hissedeceksin. Umarım kısa sürede iyileşirsin. Acil şifalar...
user
denizalp
11/15/2013 8:25:00 AM teşekkür ederim paylaşımın için nefes alırken zorlanmalımıyız çunku derin nefes oyle oluşuyor
user
DeepBlue
11/17/2013 7:47:00 AM denizalp ilk 30 nefes derin nefes olabilir. Daha sonra vücudun oksijene kısmen doymuş olacağı için derin nefeste almana gerek kalmayacak. Unutma nefesi diyaframdan alacaksın. Yukarıdaki videoları tekrar gözden geçir. Çünķü diyaframdan nefes alırken genelde zorlanma olmaz.
user
dilara
11/19/2013 10:22:00 AM merhaba deepblue bendede reflü var.yalnız kafama takıldı sizden başka bu hastalıktan bu yöntemle kurtulduğunu söyleyen olmamış sadece deneyenler olmuş.
user
Ayse
11/19/2013 6:18:00 PM ALLAH sizden razı olsun ben denedim ve çok faydasını gördüm bu bilgiyi bizimle paylaştığınız size çok teşekkür ederim
user
dilara
11/22/2013 6:31:00 PM şu olaya bak ya ben dedikten sonra hemen biri yazdı.tabi kendin farklı biri yerine üye oldun yazdın yemezler
user
hak yol islam
11/27/2013 7:29:00 PM ben 3 aydır reflüyüm ve hayatım o kadar değişti ki zevk falan kalmadı liseyi yeni bitirdim ve bu yıl üni okuyorum acıktan ama hiç ugrasamıyorum benim hastalık öyle bişey ki yanma agrı yok tek sorunum yutkunma zorlugu mide bulantısıve 4 ay ilaç kullanacagım talcid pantech ursolak verdi 3 aydır kullanıyorum ama eriterek iki kere panteci yutmaya calıştım ve hapı yuttu deyimine tamda uydu :) bogazımda sürekli dolaşıyor yemek yememi engelliyor ilk ay hiç katı gıda yemedim iplik gibi oldum hep sıvı içtim sonra düzelmiştim tam olmasada hayatım yoluna girmişti 3 gün önce tekrar yutayım eriterek faydası cok olmuyor die tam 3 gündür ne uyku kaldı ne yemek bogazım sürekli baskı altında sürekli dolaşıyor hap öyle sert ki erimedi i ve doktora gitsem hep piskolojik deyip gönderdiler inanın kimsselere anlatamıyorum yutkunmamıda engelliyor su bile içemiyorum bazen bu tekniği bi deneyeyim bakalım şifa ALALHTAN ve stresten uzak olamıyorum kafama herseyi takıyorum doktorun verdiği yemek listesinede uymak lazım çikolata kızartma gercekten düşman biraz listeyi asınca hapıda yutunca herdseyi basa aldım :(((((( hep derim başa gelmeden kimse anlamaz Allah kimseyi mideyle imtihan etmesin
user
DeepBlue
12/14/2013 9:45:00 AM Merhaba Dilara, Bu hastalıktan benim dışımda bu yöntemle kurtulan var mı bilmiyorum. Aşye hanımın kullanıcı ismi çakma değil. Kim olduğunu da bilmiyorum. Neden tamda senden sonra yorum yapmış onu da bilmiyorum. Ayrıca sen “Reflüden Nasıl Kurtuldum ” Adlı yazının son paragrafını okumamışsın herhalde. Eğer okumuş olsaydın bu sitenin bana ait olduğunu anlardın. Eğer isteseydim yazının tam altın “Dediğiniz yöntemi kullandım ve iyileştim” ,“Teşekkürle harikasınız” gibi bir sürü yorum yazardım (yada senin kullanıcı adını ve yorumunu sildikten sonra yapardım). Ama böyle bir şey yok. Bu siteden de herhangi bir kazancım yok. Kendisine yapılan masrafı bile çıkarmıyor ama masraf büyük bir meblağa olmadığı için yayında bırakıyorum. Ben reflüden gerçekten kurtuldum ve reflünün hayatı ne kadar mutsuz bir hale dönüştürdüğünü bildiğim için ve belki birileri benim gibi reflüden kurtulur diye yazdım. Ayrıca inandığım bir şey var oda insanlar bununla iyileşemese bile (eğer düzgün bir şekilde uygulanırsa eminim iyileşeceklerdir. Bunu sadece reflü hastalığı için söylüyorum) en azından faydasını göreceklerdir. Şuanda senin yazdığın yorumları silebilirim. Ama silmicem çünkü herhangi bir hakaret veya yasadışı bir şey içermiyor. Sadece fikrini belirtmişsin. Kim olsa senin gibi düşünür. Zira yorum tam da senin yorumunda sonra gelmiş. Ama benim yazmadığımdan emin olabilirsin. Arkadaşlar bu tavsiye için yapılan yorumlara boş zamanım oldukça bakıp cevap yazmaya çalışıyorum. Bazen cevaplar 10 gün sonra veya 20 gün sonra gelebilir ama herkese bildiğimi yazmaya çalışıyorum. Saygılarımla DeepBlue
user
DeepBlue
12/14/2013 9:50:00 AM “hak yol islam” senin hastalığınla ilgili herhangi bir bilgim yok. Belki bu sıkıntıyı yaşayıp ta kurtulan birileri olmuşsa ve yardımcı olmak isterlerse cevap yazarlar. Ama ben stresten kurtulmak için sana bişiler tavsiye edebilirim. Bu hastalığının da stresle alakası vardır diye düşünüyorum. Şöyle bir ata sözü var “Duvarı nem insanı gam yıkar”. Gerçekten de duvar nemden çürür ve yıkılır. İnsanda sıkıntıdan(ama insanlar duvara göre daha dayanıklıdır rahat ol ). Kullanıcı adından anlıyorum ki inancı kuvvetli olan bir arkadaşımızsın. O halde şunu bilmen gerekiyor. Hayatta herşey olacağına varır sen ancak elinden geleni yaparsın. Kafana hiçbir şeyi takma elinden geleni yaptıktan sonra gerisini Allah’a havale et. Sonuç olumsuz olsa bile senin için önemli olan elinden geleni yapmaktı bu yüzden için rahat olsun. İnsanlar sonsuz bir güce sahip değildir. Eğer mümkünse meditasyon yap. Meditasyondan kastım sakin bir yere rahatça otur havayı burnundan akciğerlerine çek ağzından serbest bırak (kendini bir çiçek olarak düşün demiyorum (). 10 dakika(günde) yeterli olacaktır. İlk 3-4 dakika derin nefes olabilirsin daha sonra nasıl rahat ediyorsan o şekilde nefes al yani derin nefes olmaya bilir. Bu arada “şelale sesi” ”kuş sesi” veya bunların karışımı güzel rahatlatıcı bir müzik dinlemeni tavsiye ederim. Benim beğendiğim “Babbling Brook Nature Sounds” adlı bir müzik var. Sanırım youtube’dan bulabilirsin. Eğer meditasyon isminden hoşlanmıyorsan şöyle düşün sen sadece on dakika nefes alıp müzik dinliyorsun ve rahatlıyorsun. Bunun kime ne zararı var. İsmi meditasyon değilde “10 Dakika Mola” olsun :) Acil Şifalar…
user
NEYZEN
12/15/2013 3:06:00 PM merhaba deepblue. ben 7 aydır reflü rahatsızlığı yaşıyorum. denemediğim yol gitmediğim doktor kalmadı. ama çözüm bulamadım. 2 gündür nefes tekniğini uygulamaya başladım. ama doğru mu yapıyorum emin olamıyorum. bunun yanında marankinin reflüye suyla tedavi yazısını okudum ve onuda uygulamaya çalışıyorum. bakalım artık denemesi bizden şifa Allahtan.. paylaşımınız için teşekkürler. Değişiklikleri paylaşmayı düşünüyorum.
user
Lazuri
12/17/2013 6:53:00 PM Bende 7 aydır bu illetten çekiyorum 2 kere doktora gittim 2 defa ilaç yazdı.halada ilaç kullanıyorum en büyük sıkıntım nefes darlığı ve ağzıma kadar midemde kilerin çıkması.her yolu denemekte fayda var deneyeceğim faydası olursa yazı cam. Tabiki bu bilgi paylaşımını yapan arkadaşa duayı eksik etmeyeceğim.ayriyeten günde yarım saatte spor salonunda koşuyorum bakalım neler olacak paylaşıcam.
user
NEYZEN
12/18/2013 3:57:00 PM Selam aleyküm. Nefes egzersizlerine başlayalı 3 gün oldu. Bu egzersizi yapınca gerçekten rahatlıyorum. Hatta streslendiğim anlarda yapınca içime bilmediğim bir huzur doluyor. Ya çok inandığım için ya da gerçekten fiziksel olarak etkiliyor. Midemdeki sıkışmalar arada oluyor genellikle sıkıntılı anlarda. Insallah o da geçer. Herkese acil şifalar...
user
DeepBlue
12/27/2013 6:27:00 PM Aleyküm selam Neyzen, stres nefes tekniğini doğru yaptığını gösterecek bir sinyal(gösterge)den bahsedeceğim. "miden sıkıştığında" eğer nefes tekniğini doğru şekilde uygularsan midendeki besinlerin midenden aşağı doğru gittiğini hissedeceksin ve karın gurultusu gibi bir ses duyacaksın ardından midenin daha da rahatladığını farkedeceksin. ayrıca nefes tekniğini uygularken nefese odaklanman çok önemli temiz havanın içeri girip diyaframını temizlediğini düşün. Rahat ol gevşe farkı hissedeceksin. Arkadaşlar sizdeki değişiklikleri, bu konu ile ilgili sıkıntılarınızı ve tavsiyelerinizi paylaşmanız bu yazıyı takip eden tüm arkaşlarımıza ve bana yol gösterecektir. Acil şifalar.
user
fatma
12/27/2013 8:55:00 PM bu teknikleri yapınca ilaç kullamamıza gerek varmı acaba ? bendede reflü var 3 senedir daha çok arttı ilaç kullandıgım halde ağrı oluyor şişkinlik oluyor , yanma oluyor. lütfen bana yardımcı olun ! bu konuya değindiğiniz için teşekürler...
user
DeepBlue
12/28/2013 12:01:00 PM Merhaba fatma, ilaçlarını kullan reflü için tavsiye ettiğim bu nefes tekniğini de uygula eğer doğru uygularsan eminim 1 hafta içerisinde farkı göreceksin. daha sonra miden iyileşir ve yanma ve şişmenin olmadığını görünce o zaman zaten ilaç kullanma gereği duymayacaksın. Acil şifalar...
user
Tugce
1/9/2014 6:32:00 PM Bende ülser ve panik atak var herseyi kafaya takıyorım ve sürekli kötü düsünüp stres yapıyorum bu nefes iyi gelirmi sizce
user
NEYZEN
1/13/2014 7:30:00 AM Merhabalar. Ben tekniği 10 güne yakın hiç aksatmadan yaptım. Ve gerçekten rahatlamaya başlamıştım. Artık eski şikayetlerim kalmamıştı. daha sonra sağ kolumda uyuşma ve ağrılar başladı. bende korkup özel hastaneye gittim. hem mideme baktırdım endoskobi yaptırdım hemde koluma baktırdım. bütün tahlilleri yaptırdım. sonunda varılan kanı PSİKOLOJİK.(benden tavsiye sakın endoskobi yaptırmayın çok zor) bu aralar gerçekten zor zamanlar geçiriyorum. sakinleştirici kullanmaya başladım. bir taraftan nefes egzersizlerine devam ediyorum. Arkadaşlar bence bu mide ağrılarının sebepleri gerçekten psikolojik. ben ne zaman bunalsam karnımdaki şişkinlikler daha da fenalaşıyor ve nefes alamaz hale geliyorum. Önce herşeyi kafamızda bitirmek lazım ve de nefes egzersizine devam. gerçekten rahatlatıyor insanı.
user
DeepBlue
1/18/2014 5:17:00 PM SlmTuğce, sürekli kötü düşünmenin kimseye bir faydası yok. Olacak olan bir şey olacak zaten sen kötü düşünerek kendine olacak olan şeyden daha çok zarar veriyorsun. Yani kendi içinde yarattığın korku ve stres seni herhangi bir olayın sonucundan daha çok yıpratıyor. Stres nefes tekniğini tavsiye ederim. Ama nefes tekniğini uygularken sadece içine çektiğin havaya(Oksijene =Temizlik :) ) odaklan ve rahat ol! Acil Şifalar.
user
DeepBlue
1/18/2014 5:27:00 PM Slm NEYZEN, evet değin gibi her şey psikolojide bitiyor. Aslında stres nefes tekniği de insanın vücudunun oksijene doymasını sağlıyor(vücut daha düzgün çalışmaya başlıyor) ve insanı rahatlatıyor. Çünkü stres altında olan insanlar doğru dürüst nefes almaz ve vücut hızlı bir şekilde yıpranır. Acil şifalar.
user
karahisar
1/20/2014 3:45:00 PM arkadaşlar benimde midemde reflü var ama midem hiç ağırmıyor sadece göğsüm sızlıyor göğüs kafesimin altı hava dolu perişanım ve balğam varmış gibi his var çıkarmaya çalışıyorum katılaşmış şeffaf yapışkan tükürük boğazım dolu ve akciğerlerim sızlıyor ciğer filmi çektirdim temiz ses sorunu yaşıyorum boğazım tıkalı konuşurken dahi ter döküyorum böyle olup kurtulan varmı Allah rızası için yardım edin. hayatım mahvoldu hareket etmek istemiyorum
user
meya
1/22/2014 10:47:00 PM çok güzel bir paylaşım olmuş, bende de bazı dönemlerde iki göğüs kafesinin birleştiği noktanın sol tarafında yanma hissi oluyor, hatta bi dönem sırt üstü yattığımda çok hafif sağa veya sola dönmemle birlikte yanma artıyordu, hemen hemen her zaman karında şişlik, midede yanma sorunları var, genelde burundan nefes alıp burundan nefes veririm ve diyaframdan nefes alırım, sorun nerde olabilir acaba diye araştırırken az önce buldum bu siteyi, emeklerinden dolayı yazar arkadaşa teşekkür etmek için üye oldum, benim kendimce koyduğum teşhis yazınıza ek olarak duruş bozukluğununda reflüye sebep olabileceği, bende de hafif kambur duruş var, öne doğru eğik durduğum için yemek borusunun mideye baskı uyguladığını düşünüyorum( bilimsel bi veri olmayıp sadece kendi hissiyatımdır (: aynı dertten muzdarip arkadaşlar stres ve nefes egzersizlerine ek olarak eğer duruş bozukluğunuz varsa karın-sırt ve bel kaslarınızı güçlendirecek egzersizler de yapmanızı tavsiye ederim, nefes egzersizlerini deneyeceğim, herkese acil şifalar...
user
Srbld82
1/29/2014 8:40:00 PM Herkeze merhaba arkadaşlar,öncelikle acil şifalar..bende çekiyorum bu reflü belasını ,göğüs kafesinin altında midenin yemek borusu ile birleştiği yerde ağrı ve yanma yapıyor.bu teknikle bu şikayetlerden kurtulan varmı başka???
user
Srbld82
1/29/2014 8:45:00 PM Ayrıca başka bi sitede arkadaşın biri, süt yumurta sarısı ve kestane balı karışımıyla reflüden bir hafta içinde kurtulduğunu yazmış karışımdaki bütün ürünler organik olmalı diyor karışımı sabah akşam aç karna için diyo.bu yolla uzun süre reflü hastası olan insanların bile iyileştiğini söylüyor(10 yıldır reflü hasatası olan)
user
DeepBlue
1/29/2014 10:27:00 PM Merhaba Meya, yorumun gerçekten çok hoş (bir şeyler paylaştıktan sonra insan ister istemez feedback'lari(geri dönüşleri) almak istiyor). Ayrıca reflü konusunda bildiklerini paylaştığın için teşekkürler :)
user
srbld82
1/30/2014 10:32:00 AM Deepblue kardeşim gerçekten çok çektik bu reflüden .. sorularımız bunaltmıyodur inş. seni bu nefes olayını mutlaka 3 kezmi yapmalıyız 100x3 yani yoksa gün içerisinde uygun zamanlarda mide aç iken fırsat bulduğumuz kadar yapsak da fayda sağlarmı .. yardımların için şimdiden çok teşekkürler
user
DeepBlue
1/31/2014 7:36:00 PM Merhaba Srbld82, estafurullah. Günde 3 defadan fazla veya eksik olabilir ama her seferinde 100 tane olması gerekiyor biraz daha fazla da olabilir. Dediğin gibi vakit bulduğun zamanlarda da yapabilirsin. Karnının çok dolu olmaması önemli(yemekten 3 veya 4 saat sonra ideal). Ayrıca senin vasıtanla şunuda belirteyim(yazıda belirtmeyi unutmuşum) nefesleri sesli saymayacaksınız aksi halde konsantrasyonunuz bozulur ve hava akış sürekliliği kayblur. Ben sadece sayıları gözümün önüne(aklımdan geçiriyordum) getiriyordum. Bi de nefes alırken kafan başka yerlere gitmesin sadece temiz havayı hissetmeye çalış. Acil şifalar.
user
srbld82
2/1/2014 8:48:00 PM teşekkür ederim DeepBlue kardeşim tavsiyelerin için ,inşallah iyi gelir bu nefes tekniği hepimiz sağlığımıza kavuşuruz sanada bol bol dua ederiz :)
user
ali karabulut
2/3/2014 2:36:00 PM merhaba ; DeepBlue öncelikle çaresizlikten çare bulmak için doktorlardan iç hastalıklardan bi sonuç göremeyen insanlar için göstermiş olduğunuz fedakarlıktan ötürü size çok teşekkür ediyorum. ii haftadır miğdemde bir tuhaflık oldu çok fastfoot ve pızza türü yiyecekler tüketiyorum ben üniversite öğrencisiyim ailemde uzak olduğum için ew yemeklerıne hasret kaldım içki sigara kullanmıyorum ancak dediğim gibi fastfoot tarzı çok tukettim o miğde ağrımı pek dikkate almadım. daha sonra miğdemde yanma ekşime halsizlik kollarımda ağrı ağız tatsızlığı başlaması uzerıne doktora gıttım reflu dedı önemsız bişi sandım . bu üçüncü haftada ise endeme belıme omzuma sırtımada ağrı yaptı bunun reflü ile ilgisi varmı bana bu konuda bilgi verirsen çok sewınırm önerını bugun denemeye başladım allahım hayatım zehır oluyor ıns allahın ıznıyle kurtulurum. tat alamıyorum hayattan sosyal sorumlulklarımı karşılayamıyorm hıperaktıf bırıyım ama yataktan kalkıcak hal kalmadı şimdiden cevabınız ıcın teşekurler :(
user
srbld82
2/3/2014 9:10:00 PM Ali kardeşim bikere fesfottan uzak dur miden bi rahatlasın gün içerisinde bol bol su iç akşam yatmadan önce bişey yeme birde rahat ol ...
user
ali karabulut
2/4/2014 6:59:00 AM CEVABINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM , srbld82... ANCAK İKI HAFTADIR ZATEN FASTFOOT TÜKETMİYORUM HASLAMA VE SIVI YEMEKLER TUKETIYORUM ASITLI ICECEKLER ICMIYORUM ÇAY KAHVE VS.. ZARARLI OLAN HERSEYI BIRAKTIM GITMEDİĞİM DOKTOR KALMADI IZMIRDE HEPSI REFLÜ DIYOR HEPSI ILAÇ YYAZIYOR HEPSIDEE YARAMIYOR ÇOK ENDISELENIYORUM NE OKULUMDAN NEDE PARTIME ÇALIŞTIĞIM ISIMDEN HAYIR GELDI RAPORLUYUM HAYATIM ALT UST OLDU SU NEFES TEKNIĞINI DENIYORUM DUNDEN BERI INŞ FAYDASINI GORURUM ACAYIP DERECEDE SIRT BEL BOYUN AĞRISIDA YAPIYOR ORALARADA VURURMU ? :(
user
srbld82
2/4/2014 1:40:00 PM evet ali kardeşim sırtına ve beline vurabilir ağrı . bu nefes tekniğinin farklı olarak başak bişey önericem sana bende yeni başladım bubna uygulayanlar memnunmuş hatta sitenin linkini atayım sana ordan bi bak http://www.guncelbilgil...-reflunun-tedavisi.html burdan bak iyi geldiğini söylüyolar denemekte fayda var
user
DeepBlue
2/4/2014 7:08:00 PM Merhaba Ali, reflü sadece fastfood tuketmek ile ortaya çıkmaz(bu yorumu kendi yaşadıklarımdan çıkarıyorum). yüksek ihtimalle sende strese neden olan bir problemin var veya yapmak istediğin bişiler var ama zamanını yetiştiremiyorsun buda sende endişeye yol açıyor ve midene vuruyor. Endişelenme rahat ol(demesi kolay yapması zor diyeceksin ama yapabilecek potansiyel hepimizin içinde mevcut). Ne okul ne de part time iş insanın sağlığının yerini tutamaz(hiç biri senden daha değerli değil). Bu açıklarını daha sonra bi şekil de telafi edersin sen şuanda sadece sağlığına dikkat et. Seni mutlu edecek bişilerle ilgilen ve günde 3 defa reflü için önerdiğim nefes tekniğini uygula(özellikle sabah uyandığında henüz yatakta iken yapmanı öneriyorum. Önce odayı biraz havalandırmayı unutma :)). Acil şifalar.
user
ali karabulut
2/5/2014 3:23:00 PM MERHABA ; DeepBlue Günlerdir heycanla cevabınızı bekledim gercekten reflü felaket bişi kafaya takmamaya çalışıyorum aynı zamnda tiyatro oyuncusuyum poztif olmaya çalışıyorum ilaçlar iyi gelmeyince bu siteye rastladım allah razı olsun sızden bugun benımle ılgılenen doktoruma gıttım ilaçlarımla ilgili bişi danışmak içi ve ordaki bekleyenlere sıtenızı onerdim empati yapmak gerek sağolsun sizden haber beklerken "Srbld82" rumuzlu aynı kaderi paylaştığımız bir diğer uyenızın onerilerınıde dıkkate aldım ıkınızdende allah razı olsun hayırlı aksamlar herkeze acıl sifalar bu sıteye uye olduğum için ve yazızını gorduğum ıcın aynı dertten zorluk çekenlerden yardım gorduğum ıcın çok sanslıyım bence demeden once hıc reflü tanısı konmasaydı daha iyiydi sağlık çok önemli ... :)
user
srbld82
2/5/2014 5:43:00 PM Ali kardeşim lafımı olur amacımız bu derdi bizim gibi çeken insanlarla tecrübelerimizi paylaşmak ve birlikte bu hastalıktan kurtulmak.inşallah kurtulacağızda ve bu rahatsızlığı çeken insanlara yardım etmeye devam edeceğiz deepblue kardeşimizin yaptığı gibi ....
user
DeepBlue
2/5/2014 11:17:00 PM Merhaba Ali, Pozitif olman çok güzel. Çalışkan olduğundan hiç bir şüphem yok ki hem öğrencilik yapıp hem part time çalışıyorsun. Eminim bu sıkıntıyı da kısa sürede atlatacaksın. Duygularını samimi bir şekilde ifade etmen ayrıca srbld82'nin bildiklerini senle paylaşması beni de çok mutlu etti. ayrıca bu vasıtayla srbld82'ye teşekkür ediyorum. Acil şifalar.
user
Churuk
2/11/2014 5:48:00 PM Merhaba DEEP BLUE ben 24 yasindayim ve iki ay once bogazimda birsey varmis hisi ve istahsizlik ve yorgunluk nefes darligi oksuruk ile hastaneye gitim bana yanlis ilac vererek kronik nefes darligi ilaci verildi ve yan etki yapti kabus gibi gecti ogun sonra tekrar baska bir hastaneye gitim gastric dediler ilac verdiler suan eskisine gore 4 kilo verdim 2 aydan bu yana ve yemek yedikten sonra bogazimda birsey varmis hissi ve hep gegirip eksi su gelio agzima bu refludan dolayimidir hala bilmiorum ama okuduktan sonra oyle diye tahmin ediyorum sadece gegirme oluo surekli ve bogazimda bisey takilmis gibi ne olursun cvp yazarmisin siz yasadiginiz icin daha iyi bilirsiniz ne oldugunu????
user
Churuk
2/11/2014 5:58:00 PM Butun bunlar 2009 sinirlenince hep kusardim yada uzulunce hemen mideme vurardi bu zamana kadar devam etti ne zmn cok uzulursem kusarim ve ozelikle ali gibi bende universite ogrencisiyim surekli fastfood yiyorum malezya yemekleri doktor bakteri dedi bide gastrik anlamadim ulsermi gastritmi yoksa bakterimi var butun bunlar 2 ay once ailemin yanina donunce 2 ay boyu surekli yemek yedim 58 ken 64 kilo oldum ondan sonra sevgilimden ayrildim 1 hafta uzuntuden sonra butun bunlar gerceklesti suana kadarda ilaclardan sonr gegiriom bazen gunum ii bazen ayni hisle bogazimda bisey takili gibi hisediom sizde ulsermi????
user
ali karabulut
2/12/2014 11:42:00 AM MERHABA Churuk ; GERÇİ BİZE BU SITEDE BU RAHATSIZLIKTAN URTULMAK ICIN YARDIMCI OLAN ; DeepBlue DAHA İYİ BİLİR ANCAK YAZINIZDA BENİMDE İSMİME YER VERMİŞSİNIZ GERCEKTEN YASAYAN CEKEN ZORLUĞU BILEN INSANLAR BIZLER OLDUĞUMUZ ICIN DAHA COK ANLIYORUZ. ŞÖLE SÖLİM ; BEN DeepBlue ' NUN SÖLEDİKLERİNİ HARFİYEN UYGULADIM VE FAYDASINIDA GÖRDÜM ESKISI GIBI HIPERAKTİFLİĞİME VE AĞRILARIMIN TAMAMEN GECMEMESİ ÜZERİNE İZMİRDE BUCA SEYFI DEMIRSOY HASTANESINE GITTIM VE BI GASTROLOJI UZAMNINDAN YARDIM ISTEDIM 3 HAFTADIR COK ZORLUK CEKKTİĞİMİ SÖLEDİM ENDOSKOPI ISTEDI MIGDEME KADAR INEN BIR BORU ALLAH BAYILTMADAN KIMSEYE GOSTERMESIN COK ZOR AMA KABULLENIYOSUN ORDA HERŞEY CIKIYO RESIM PAYLAŞIMI YAPAMIYORUZ AMA ANLATMAYA ÇALIŞAYIM SENIN ICIN CIKAN RESIMDE BI MIGDEMDE STRESTEN VE BESIN YETERSIZLIĞINDEN OLUSAN BIR YARA BELIRMIŞ BUYUMUŞ VE ULSERMIS ADI ORDAN BI PARÇA ALDILAR ONUN ARASTIRILMASINI BEKLIYORUM VE BUYUK ABDESTIN BENIM GIBI SIYAH GELIYOSA MIGDE KANAMASI SONRAKİ DEVRESİ ŞÖLE REFLÜ , ÜLSER , MİĞDE KANAMASI EĞER ENDOSKOPI CEKILMESEM VERILEN NEXIUM GAVISCON ILAÇLARINI ICMEYE DEVAM ETSEM MIGDE KANSERINE KADAR YOL AÇABIIYORMUŞ. HEM NEFES TEKNIĞINI UYGULAYIP HEMDE BI ENDOSKOPİ ÇEKILMENI ONERIYORUM GECMIŞ OLSUN :(
user
DeepBlue
2/12/2014 11:35:00 PM Merhaba Churuk, Reflü olan insanların çoğunun ağzına acı su gelir ( senin boğazına gelen acı su ne kadar acı bilmiyorum ama bende reflü ilerlediğinde neredeyse asit geliyor sanıyordum yani normal çok yemek yiyip boğazına acı su gelen birisininki gibi değildi). Ama bir çok rahatsızlık aynı belirtilere sahip olabiliyor bu yüzden direkt reflüdür veya değildir diyemeyiz. Bende de geğirme (insan geğirince sanki midesindeki havadan kurtulacak sanıyor ama pek bir faydası olmuyor) ihtiyacı oluyordu. Ama geğirdikten son sanki midemden ağzıma doğru bir hareketlenme oluyordu. Halbuki midemdeki besinleri yukarı doğru değil aşağı doğru hareket etmesi gerkiyordu. Nefes tekiniğini uygularken şunu farkettim: mumkün olduğunca geğirmemek geğirsem bile hemen sonrasında bir kere yutkunmak beni rahatlatıyordu. Oysa bundan önce şöyle düşünüyordum insan yutkununca hava yutar ve bu mide de şişkinlik yapar. onun için yine de en fazla bir defa yutkun diyorum. Ben de işe yaramıştı inşallan senin için de işe yarar. Ülser olup olmadığını sadece söylediklerinden çıkaramayız. Ali'nin dediği gibi ülser olup olmadığın sonucuna endoskopi yaptırırsan ulaşırsın. Ben ileri derecede reflü oldum ondan sonrada bu stres nefes tekniği sayesinde iyileştim. Yani Ülserle ilgili çok bilgi sahibi değilim. Yine Ali'nin bahsettiği gibi endoskopi çok rahatsızlık veriyormuş(ben de daha önce duydum). Ama en azından sorunun ne olduğunu anlayacaksın ve ona göre tedavi yapılacak (yine de tercih senin). Ben stress nefes tekniğini kullanmadan önce en son doktora gittiğimde endoskopi olmama gerek var mı diye sormuştum doktora oda "hayır" demişti. Onun için yaptırmak istemiyorsan bile en azından bi sor. Acil şifalar.
user
DeepBlue
2/13/2014 12:01:00 AM Merhaba Ali, Estafurullah daha iyi bildiğim bir şey yok ben sadece yaşadıklarımı ve edindiğim tecrübeleri anlatıyorum. Öncelikle sana bu rahatsızlık konusundaki acil şifalar dileğimi iletmek istiyorum. Endoskopi fotografını paylaşamadığını belirtmişsin evet yorum alanında foto veya video paylaşamıyoruz. Ama istersen sende bir "Tavsiye" yazabilirsin. Burada ülser ile ilgili yaşadıklarını anlatabilirsin foto paylaşabilirsin(yukarıda nasıl video paylaşılmışsa sende istediğini paylaşabilirsin). Bunun illa kesin bir çözüm olması gerekmiyor ulaştığın en son aşamaya kadar anlatır sana iyi gelen şeyler hakkında bilgi verebilirsin. Bir süre sonra google ülserle ilgili google da arama yapan arkadaşları senin yazına yönlendirecek ve burada herkes ülser ile ilgili bildikerini paylaşacak bir kişi iyileştiğinde diğerlerine nasıl iyileştiğini anlatabilecek. Yazını istediğin zaman güncelleyebileceksin.Yukarıda "Yeni Tavsiye Oluştur" linkine tıklarsan Tavsiye oluşturma sayfasına yölendirileceksin.Tabi ki karar senin! Sağlıcakla Kal!
user
churuk
2/14/2014 8:06:00 AM Ali bey alaha sukur abdestim siyah gelmio normal sadece dr dedigi bakteri olusmus midemde ve gastrit ilaci veriolardi ama bu aralar 2 aydan sonra gegirme hissi surekli ve bogazimda bisey kalmis gibi hisediodum suan bile uzandigimda aniden su geldi ama asit gibi yanmio okadar bunlarin sebebi ne olabilir ulsermi alah korusun:sama inanin bana bu nefes teknihini tam denemedim ama her dakika agzimla nefes verip aliyorum ki oksijen girsin diye organlarima gercekten bende etkisini gordum birda ne zmn bogazimda bir sey varmis gibi hisetsem sut iciyorum 1 saat sonra yine olsa yine iciyorum turk kahve fincani kadar bide uyumadan once havuc suyu migde icin gercekten cok iyi alaha sukur agrim yok ama butun bunlar migdemi yordugum icin sanirim ailemdeb uzaktayken fast food yerdim hep fazlada yemezdim ama ailemin yanina gidince cok yemek surekli yerdim hemen kilo aldim umarim dediginiz gibi ulser degildir ama gastriktende ulser olunur alah korusun hepinize alah sifa versin deepblue bu yaptiginiz site ve paylastiklariniz icinde cok tesekur ederim inanin bana her hastalik ilacla tedavi edilmez butun hastaligin sifasi dogada saklidir birde ben surekli evde oturuor hic hareket etmiom buda zararli mide icin oyuzden her yemek yediginizde yuruyuse cikmak gercekten rahatlatacaktir alah kimseyi migde ile sinamasin!!!
user
levent ozdemir
2/17/2014 8:21:00 PM arkadaslar ben endoskopiye girdim . Sonuc tam mideyle yemek borusunun birleşti ği yerde kös gevşekligi çikti kapakçik gevsemis fakat bendeki reflū belirtileri kalp sikismasi kalp carpintisi nefes almada zorluk seklinde oluyor yidiklerim bogazimafalan gelmiyor aci su falan tum yemekleri yiyebiliyorum bendeki reflu belirtileri suzdede oluyormu doktor bana dedi sendeki reflu basit 1dereceden psikololjik destek falan al dedi acaba yararli olurmu gogūste baski falan oluyo aksam uyurken bogalarak uyanma oluyo kalpte baski hissi nefes darligi astim gibi yapiyor acaba sizdede oluyormu belirtiler reflu icin nefes alna teknigi memlun kaldinizmi acaba arkadaslar bana bilgi verebilirmisiniz acaba
user
tugba
2/23/2014 2:13:00 PM Bende hamileligimde olusan reflu var dogum yapali 1 yili gecti ama hastaligim hala devam ediyor dahiliye uzmanina gittim elle muayne edip 3 tane ayri ayri ilac verdi kullaniyorum bisi yok ama kullanmayi biraktigim zaman tekrar migde yanmam yemek borusuna gelen aci su hissi cok kotu bi hastalik bugun basladim nefes egzersizine umarim fayda gorurum Allah yardimcimiz olur bende burda iyilestim diye mujdeli haber veririm
user
Vedat
3/3/2014 7:34:00 PM Merhaba Deepblue, Merhaba arkadaslar..Arkadaslar oncelikle herkese gecmis olsun.. cok illet bir hastalik...Bende malumunuz bu hastaliga yakalandiktan sonra bildiginiz ilaclardan kullandim ve yardimini gormedim, arastira arastira bu sitede kendimi buldum, sitede anlatilmis olan nefes tekniklerini denedim ama bana bir etkisi olmadi ve arastirmaya devam ettim. Anladimki Reflunun ana sebebi ince vede kalin bagirsagin tikanmasidir, ve bir sitede INCIR kurunu gordum, bildiginiz incir iste, inanirmisiniz ama iki gun icinde bu illetten kurtuldum. Formul şu; 3 yada 4 tane KURU inciri bir kaseye koyup uzerine SU dökuyorsunuz, 3 veya 4 saat suyun icerisinde birakiyorsunuz, sismeye basladiginda hazir hale gelmis demektir, hepsini afiyetle yiyip suyunuda uzerine iciyorsunuz. Bu islemi iki gun boyunca gunde iki uc kez tekrarlarsaniz eminim hastaliginizdan kurtulacaksiniz. Herkese acil sifalar..
user
bilgeağaç
3/4/2014 1:39:00 AM Merhaba arkadaşlar, Ben de 1,5 yıl önce reflü ile tanışan biriyim, 1,5 yıl içinde onlarca doktora gittim. Delirme aşamasına bile geldim. Benim sorunum aşırı mide, bağırsak ve boğaz yanmasıydı, midemde sürekli bir guruldama ve sürekli boğazıma su çıkıyormuş gibi bir ağrı vardı, tüm bunların yanı sıra boğazımın acısından kendimi koruyabilmek için vücudum istemsiz olarak kasılmaya başlamıştı yani boyun kaslarım da acılar içindeydi ayrıca reflü yüzünden panik atakta yaşamaya başlamıştım. Uzun süredir araştırıyorum ve denmedeğim şey nerdeyse kalmamıştı. Yaklaşık 6 aydır reflü, boğaz yanması , bağırsak yanması şikayetim yok, panik ataktan kurtuldum fakat ben de deepblue arkadaşımız gibi nefes çalışmaları yaptım. Tüm bunları bu şekilde yendim. Bu hastalığın oluşma sebebine gelince 1. korku , 2. öfke bunlar reflü ve diğer psikolojik/bedensel hastalıklara sebep oluyorlar. Benim kullandığım yöntem derin ve diyaframdan nefes almak, kısa bir süre tutmak ve yavaşça bırakmak. Bunu yaparken zihniniz sizi korkutacak şeyler düşünmeye devam edemiyor ve eğer nefesinizi tuttuğunuzda mesela çok mutlu olduğunuz biran gibi o bilgi bilinçaltınıza kaydedilip yeniden yaşanmak üzere kendi kendinizi programlamış oluyorsunuz. Benim size önerim deepblue arkadaşımızın çalışma önerisinzii mutlaka uygulamanız ve ayrıyetten diyaframdan yani karından derin nefes alıp, bir süre tutun. Tuttuğunuz sıradada artık çok sağlıklıyım veya artık huzur içindeyim gibi olumlama cümleleri tekrar edin. Sonra nefesinizi yavaşça bırakın. Sonra yeniden yapın. Belirli bir nefes sayısı yok ama yinede 100 iyi bir sayı. Yine arkadaşımızın dediği gibi judith kravitz nefes tekniği ile boğaz kanserini ve luise l.hay diye bir yazarda olumlama cümleleri ile rahim kanserini yenmiştir. Hastalıkların tek sebebi doğru nefes almadığımız için zihnimize gevezelik yapacak çok fazla zaman kalması ve bu gevezeliklerinde %90'ının olumsuz olması... Korku veya öfke duygusu uyandıran olaylar karşısında mutlaka derin nefes alıp bırakın, bu sakin olmanızı sağlar. Korku, öfke ve sürekli acı içinde olduğunu iddia eden bir zihin halinde olan insan reflüden kurtulamaz. Derin nefesler alıp artık iyi, mutlu, sağlıklı vs. olduğunuzu iddia etmeniz gerek çünkü hayatlarımız iddia ettiğimiz şeylerden ibaret.
user
srbld82
3/4/2014 11:13:00 AM merhaba bilgeağaç reflüden kurtulmana sevindim bu diyafram dan nefes almak nasıl yapılıyo acaba ben doğrumu yapıyorum yanlışmı bunun tam bi tarifini burda yazabilirmisin bize şimdiden çok teşekürler
user
srbld82
3/4/2014 11:19:00 AM birde merak ettiğim bir konu daha var . ben bu hastalıktan kurtuldum diyen biçok kişi endoskopi yaptırmadan reflü olduklarını söylemişler . reflü mide kapakcığının gevşemesinden veya mide fıtığının oluşmasından kaynaklanan bi hastalıktır. sen endoskopi yaptırarakmı bu teşisi aldın yoksa doktor sen reflüsün dedi ondan sonramı reflü olduğunu düşündün.öenmli olan mide kapakcığının kasılma işlevini geri kazanmasıdır yoksa reflüden kurtulmak sadece belli dönemlerde hastalığın yavaşlaması ve yatışmasıdır... yanlışmı düşünüyorum
user
nisa_kzc35@hotmail.com
3/7/2014 1:45:00 PM Bende 3hafta mide agrısı cektim sonra doktara gittim reflü dedi ilac verdi midemin agrisı gecti ama sanki bugazımda yanma sankibalgam varmısgibi bazen yediklerimi sari su gibi cikiyor doktor ilaclar bittiktensonra gastirolajiye gitdedi ama bende yinede bir korku var cunku mideme hortom salmalarindan korkuyorum bununla ilgili bir bilginiz varmi
user
nisa_kzc35@hotmail.com
3/7/2014 1:48:00 PM Sizin yaptıgıníz gibibugun denedim gundemi yapcaz yuzkere yoksa daha fazlami ve ayaktada yapa bilirmiyim insallah enkisa zamanda atlatırım artik iyice rahatsız edici oldu dua edin
user
srbld82
3/7/2014 3:31:00 PM Nisa endoskopiden korkmana gerek yok tabi özel bi hastanede lokal anastesi altında yaptırırsan hiçbişey hissetmeden 15 dakikada yaparlar ben 4 kez yaptırdım hiçbirinide hatırlamıyorum.deiğim gibi özel bi hastanede yaptırabilirsin
user
DAVUT
3/22/2014 1:28:00 PM bende reflü hastasıyım sitenizzi yeni gördüm ve size şunu sormak istiyorum bu verdiğiniz tavsiye dışında peki ne gibi meyveler tüketmek lazım ve bu meyveleri kurutarak mı tüketecez yoksa çiğ mi?saygılar
user
MELEK
3/26/2014 12:41:00 PM MERHABA BENİMDE UZUN ZAMANDIR MİDE ŞİKAYETLERİM VARDI.AĞZIMA ACI SU GELME MİDEMDE ŞİŞKİNLİK VE ACI.YAZINIZI VE YORUMLARI DAHA YENİ OKUDUM .2 AY ÖNCE ENDOSKOPİ ÇEKTİRDİM REFLÜ AZ GASTİRİT VE ON İKİ PARMAK BAĞIRSAĞIMDA İNTİHAP ÇIKTI .NEXCİUM GAVİSCON VE MOTİLİUM ADINDA İLAÇLAR KULLANDIM AMA HALA ŞİKAYETLERİM DEVAM ETMEKTE ÖZELLİKLE MİDEDE ŞİŞKİNLİK VE AĞRI .NEFES TEKNİĞİNİ DENEMEK İSTİYORUM ACABA GERÇEKTEN İŞE YARAR MI .İLAÇLARIMI İÇMEYE DEVAM ETMELİMİYİM HEP İLAÇ İLAÇ YORULDUM .BU ARADA DOKTOR İLAÇ İÇMEK İSTEMİYORSAM KÜÇÜK BİR OPERASYON GEÇİRMELİSİN DEDİ .LÜTFEN BANADA Bİ YORUM YAPIN..
user
srbld82
3/26/2014 6:21:00 PM Melek öncekikle geçmiş olsun . Bence bu tekniklerin reflüye pdk bi etkisi yok sadece nefesle tahatlarsın . Çünkü bende denedim ama hiç bi faydası olmadı. Doktorun sana dediği operasyon laparoskopik reflü ameliyatı yani kapalı yapılan bi smeliyat bu ameliyatla mide kapakcığın yeniden oluşturuluyo. Tecrübeli bi cerrah tarafından yapılırsa çok etkili oluyo ilaç kullanmana gerek kslmıyo ve herşeyi tekrardan rahat bi şekilde yiyebiliyosun
user
srbld82
3/26/2014 6:25:00 PM Bende şimdi bu ameliyat konusunda tecrübeli bi doktor araştırıyorum bi arkadaşım bu ameliyatı oldu ve şuan iyi durumda. Dediğim gibi tecrübeli olması şazım yoksa bazı problemlerde oluşabiliyo geğirememe ve kusamama gibi tekrar acil şifalar...
user
Gun
3/29/2014 2:33:00 PM Selam DeepBlue. Oncelikle paylasiminiza gore tesekkur ederim. Ben de yaklasik bir ay once midemde bulanti hazimsizlik oldugundan doktora gitdim endoskopi yapildi bana. diagfragma fitigi, gastrit cikti. 1 ay ilaclar kullandim her sey iyiydi. Ama ilaclari kesenden sonra yeniden midemde problemler yarandi. Ayni sizdeki gibi reflu belirtileri, Zaten diafragma fitigi( hiatal hernia) refluye de yol acmasi normal. Ben de bu gunden nefes teknigini denedim. rahatladim bir az. Acik havada parkda oturarak yaptim. Ama yalniz 1 gunle mucize beklior degilim. Sadece bir sorum var size. Bu nefes teknigini yalniz agizla yapmak mi gerekiyor? Ben netde diger videolara bakdim, bir cok uzmanlar nefesin burunla alinip burunla verilmesini dogru sayiyorlar. Ben oyle denedim etkili oldu. Siz bana hangisini onerirdiniz? Ayrica bu teknigi oturarak mi yoksa sirt uste uzanip yapmak lmi azim? Onceden tesekkur ederim,
user
ozz
4/6/2014 7:13:00 AM Merhaba. Ben sivilce hapı kullaniyordum (tetradox) bi gun gece gec saatte yarim bardak su ile icip direk uyudum. Halbuki 2 3 bardak su ile uyumadan 1 saat kadar once alinmasi gerekiyordu. Ertesi sabah midem agrimaya basladi. Bir seyler yemekte zorlanmaya basladim Daha sonra ki gunlerde daha kotu oldu . simdi 1 hafta gecti yutkunurken bile midem cok cok aciyor. Bir sey yiyemiyorum. Midem ve yemek borum parcalanmis gibi hissediyorum.doktorlar bir sey de demiyorlar. Hap ve surup veriyorlar sadece ama bir etkisi olmuyor. Verdikleri hap : lansor, buscopan, antepsin, gaviscon .. 1 haftada zayifladim. Zaten zayif bir insanim. Univ de okuyorum derslere gidecek halim kalmadi. Lutfen bir oneri sunun bana . tesekkur ediyorum
user
simerenya09
4/6/2014 10:51:00 PM Tesekkür ederim. Okudugum gün hemen uyguladim ve faydasini gördüm kendim bile inanamadim hemen yemeye icmeye basladim ama öyle yapmasam iyi olacaktii cunku yediklerim ve secim gerginligi bu ara biraz rahatsizlik verdi. Daha önceleri daha düzenli yapiyordum aksattim iyi hissedince, bu ara tekrar nefese basladim kaldi ki cok duzenli yapamiyorum! Bana göre stresten kaynaklanan bu illet icin -illet diyorum cekenler anliyorlar biliyor
user
simerenya09
4/6/2014 10:54:00 PM Tesekkür ederim. Okudugum gün hemen uyguladim ve faydasini gördüm kendim bile inanamadim hemen yemeye icmeye basladim ama öyle yapmasam iyi olacaktii cunku yediklerim ve secim gerginligi bu ara biraz rahatsizlik verdi. Daha önceleri daha düzenli yapiyordum aksattim iyi hissedince, bu ara tekrar nefese basladim kaldi ki cok duzenli yapamiyorum! Bana göre stresten kaynaklanan bu illet icin -illet diyorum cekenler anliyorlarr- nefes teknigi cok iyi geliyor tekrar tesekkur ederim . Cok cok sagolun
user
Hulya arkin
4/8/2014 3:10:00 PM Bu video konusunda bana yardim edermisiniz göremiyorum sayfada nasil ulasabilirim
user
Hulya arkin
4/8/2014 3:26:00 PM Ben videoyu göremiyorum bana yardım edermisiniz cok sikintiliyim bunu yapmam lazim sizden allah razi olsun bunu paylaştığınız icin ben suan psikolojik tedavide görmeye başladım bana videoyu nasil bulacagim konusunda yardim edermisiniz yada mail adresime yollarmisiniz
user
Hulya arkin
4/8/2014 3:26:00 PM Ben videoyu göremiyorum bana yardım edermisiniz cok sikintiliyim bunu yapmam lazim sizden allah razi olsun bunu paylaştığınız icin ben suan psikolojik tedavide görmeye başladım bana videoyu nasil bulacagim konusunda yardim edermisiniz yada mail adresime yollarmisiniz
user
Hulya arkin
4/8/2014 3:26:00 PM Ben videoyu göremiyorum bana yardım edermisiniz cok sikintiliyim bunu yapmam lazim sizden allah razi olsun bunu paylaştığınız icin ben suan psikolojik tedavide görmeye başladım bana videoyu nasil bulacagim konusunda yardim edermisiniz yada mail adresime yollarmisiniz
user
tranco
4/28/2014 10:15:00 AM Sayın Deep Blue ,öncelikle bu pozitif hikayenizi bizimle paylaşmanız çok güzel. Çünkü biz forumlarda genellikle şikayet eden ve çözüm üretmeyen insanların hikayelerini okumaya alıştık hastalıklar konusunda.Ve birçok kişiyi buhrana sürüklemekten başka birm şeye yaramıyor; diyorsun ki benim rahatsızlığım onun rahatsızlığı ile benzer özellikler gösterdiği için ben de aynı olumsuz sonuçlara ulaşacağım ve iyileşemeyeceğim. Beynimiz de bu emri yani merkezi sinir sistemimize verdiğimiz komutları ezberleyerek bu şekilde davranıyor ve hastalıklarımız devam ediyor. Yüzyıllardan beri oysa insanlar pekçok nefes tekniği ile birçok ciddi hastalığı da yenebilmiştir ve bu durum pek çok şekilde kanıt bulmuştur. Bu hikayenizde verdiğiniz videolar için öncelikle size hangi nefes tekniğini kullnmamız gerektiğini soracaktım. Evet ağızdan alınan transformal nefes olsun ya da burundan alından ve ağızdan hafifçe verilen nefes olsun her biri diyaframımızı ilgilendiriyor. Bu nedenle hangisini uygularsak sizce reflü için daha ciddi bir fayda sağlayabiliriz; burnumuzdan diyaframa mı doğru yoksa ağızdan diyaframama mı doğru olmalı? İkinci sorum ise eğer cevaplayabilecekseniz benim hastalığımla ilgili. Ben de GÖR reflüsü ve aynı zamanda LFR ( Laringofaringeal Reflü) türü denen iki ciddi reflüye sahibim. Aslında doğal olarak tipik ve atipik olacak şekilde ikisinden birinin bulunması gerekiyordu ama zaman içinde ikisi de kötüleşti ve etkinleşti. İlk tipte ( boğaz reflüsünde )boğazda sürekli mukus artısı, sürekli boğaz temizleme,gündüz ayakta kuru öksürük , boğazda takılı kalmış yabancı cisim hissi ( globus farengeus ) olur ; midenizde yanma ve ağza acı su gelme şikayetler olmaz. İkinci tipte ise ağza sürekli su gelir,mideniz yanar ama gırtlağınızda lezyonlar oluşmaz. İlk reflü türü bende 5 sene önce çıktığında boğazımda bir yabancı cisim varmış gb bir his oluşmuştu. Endoskopi sonucuna göre midem asitli ve helikobakter piyolili ama gırtlağım yaralarla doluydu. Bir ay PPİ tedavisi (nexium) gördüm ve geçti. 5 sene sonra hamilelikte aniden kusma ile bir diğer tanıdık GÖR reflü türü ortaya da çıktı midem, yemek borum ve gırtlağım harap olmuştu. Endoskopi sonucu şaşırtıcı çıktı; yemek borusu iltihabı ve midede ülserler! Bir de asitsizlikten kaynaklanan atrofi! Şimdi her sene endoskopi yaptırmak zorundayım..ve şikayetlerim PPİ 'ları yaklaşık bir senedir kullanmama ve rejim yapmama rağmen geçmedi. Bir de üstüne üstelik gırtlağımda kasılma başladı. hem midem ağrıyor, hem yemek borum acıyor hem de gırtlağım kasılıyor..Canımı en çok sıkan şey gırtlak kasılması..bazen 12 saat kesintisiz oluyor ve bir çözüm bulamıyorum. Bunlar hep gebelikten sonra başladı. Gastrocular ve KBBciler kasılma mide ile alakalı değil deseler de bu reflü tahribatından sonra oldu. Psikiyatrik ilaç bile kullandım aylarca..geçmedi geçmedi.. smdi size sorum şu..bu nefes teknikleri ile bu dertlerimin üstesinden gelebilir miyim? Çok sıkıntılı ve dertliyim... Çok teşekkür ederim..İyili dileklerimle..
user
emin
5/4/2014 7:55:00 PM hayırlı akşamlar bende yıllardır reflü gastrit ülser den çrkiyorum acaba bu nefes alıp verme işe yararmı bunu uyguyayan ve iyi olan varsa söylesın hayırlı akşamlar
user
semra
5/8/2014 7:31:00 AM Ben yeni oldum 16 yildir sigara icen biriydim.sag olsun doktor reflusun dediginden beri icmiyorum. Ne yesem aci su olarak geri geliyor. doktoruma bu nefes tekniginden soz ettim ise yariyorsa devam et dedi .yalniz sizin hastalariniz yasli dedim onermeyin dedim:-D.deneme basladim hayirlisi
user
MELDA GUZEL
5/13/2014 1:11:00 PM MALESEF VİDEO YU AÇAMIYORUM
user
MELDA GUZEL
5/13/2014 1:16:00 PM BANA YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ VİDEO YU AÇAMIYORUM
user
MELDA GUZEL1
5/13/2014 1:27:00 PM DEEPBLUE GÖRÜTÜ SÜNÜ NASIL ULAŞIRIM YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ
user
rafet55
5/13/2014 3:55:00 PM bende cok uzun zamandirreflu hastasiyim.bu teknigi deneyecegim insallah ise yarar sebep olanlardan allah razi olsun herkese acil sifalar dilerm
user
sherplist
5/20/2014 1:08:00 PM Merhaba DeepBlue ,bende 1 ay önce mide bulantısı oldu .istifra ettim ve o istifradan sonra öğürmelerim başladı. Dahiliye'ye cıktım doktor Renni ve helicol adında ilaç yazdı. Biraz da stresten kaynaklandığını söyledi .Reflü teşhisi konuldu.Ben bu ilaçları kullandım fakat geçmedi şikayetlerim devam etti. Ve hala da devam ediyor.Gastroloji uzmanına cıktım . Gaviscon ve axid ilaçlarını yazdı.Bunları şuan kullanıyorum. Doktor, eğer ki geçmez ise endoskopi uygulanacağını söyledi . ilaçları kullanıyorum fakat öğürmelerim geçmiş durumda değil sadece biraz azaldı .Fakat bazı zamanlar öğürdüğümde kendimi kötü hissediyorum dışarı cıkamıyorum . Her an istifra edicem diye korkuyorum . Yaşam kalitem sıfıra indirgendi . Hiçbir seyden zevk alamaz oldum. Dersaneye gidiyorum derslerime giremez oldum bazı zamanlar .Boğazımda bir sıkıntı var sizlerin de dediğiniz gibi (yabancı bir cismin olduğu hissi gibi) sanki bir düğümlenme var. nefes almakta bir problem oluyor burun tıkanıklığı var. Öğürdüğüm zamanlarda da yüzüm kızarıyor gözüm sulanıyor elim ayağım tutmamaya başlıyor.Mide yanması olusuyor. Benim size sormak istediğim bir şey var . Endoskopi'nin makattan yapıldığını duydum . Hatta uzmantv'de uzman doktor acıklamıs mideden kaynaklanan bir sey olduğunda makattan endoskopi uygulanıyormuş.Böyle bir ameliyat olan var mıdır? Ve bir de endoskopi esnasında istifra edenler olabiliyormuş .Herhangi bir hissiyat olmaması için bir bölge uyuşturuluyor mu ? en kısa zamanda cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.
user
fatih
5/23/2014 1:42:00 PM Deepblue merhaba.bende uzun suredir transformal nefesi araştırıyorum. Kendim uygulamaya çalışıyorum.yalniz uygularken nefesi çok derin aldigimda ateş basması gibi bir şey oluyor.bunu araştırıyorum da neden acaba.zaten bu sıcaklık basması azalsın diye yapıyorum.yani ben acaba çok mu derin alıyorum.belkide bu normal bir şey ilerde azalacak.bu konuda bir bilginiz var mı Bana yazabilirmisin.fatih.yilmaz.61@hotmail.com
user
DeepBlue
5/23/2014 9:15:00 PM Merhaba fatih, transformal nefes tekniğini ben rahatlaman için öneriyorum. Ben bu yolla reflüden de kurtuldum. Ateş basmasına iyi geliyor mu bilmiyorum. Ayrıca eğer yaparken sıkıntı yaşıyorsan bilki yanlış yapıyorsun. rahatlaman için çok derin almana gerek yok. kendini zorlamadan rahatça alman lazım. Bununla ilgili daha önce daha ayrıntılı yorumlar yaptım. Senin vasıtanla diğer arkadaşlarada seslenmek istiyorum lütfen diğer yorumları da okuyunuz. Çünkü her zaman cevap yazamıyorum ama vakit buldukça yazmaya çalışacağım.
user
DeepBlue
5/23/2014 9:25:00 PM Merhaba sherplist, Ben endoskobi yaptırmadım ama bildiğim kadarıyla yemek borusundan mideye küçük bir kamera indirilerek yapılıyor. Endoskobi yaptırıpta yorum yazan birçok arkadaşımız var eğer diğer yorumları okursan eminim daha ayrıntılı bilgi edinmiş olursun. Acil Şifalar... (fatih'e de ona yazmayı unuttum)
user
DeepBlue
5/23/2014 9:32:00 PM Merhaba Arkadaşlar, videoları göremeyenler için youtubelinkleri aşağıdadır 1.video: http://www.youtube.com/watch?v=9rz1OwzutLQ 2.video: http://www.youtube.com/watch?v=7iGelncdgzc
user
DeepBlue
5/23/2014 9:46:00 PM Arkadaşlar, çoğu kişi bu tekniği kullananlardan işe yarayıp yaramadığı konusunda yorum bekliyor ama ne yazık ki yapılmış yorumların hepsini gözden geçirmiyorlar. bu tekniği kullanıpta kendisine iyi geldiğini hemen yemeye içmeye başladığını ifade eden arkaşlarımız da var herhangi bir değişiklik olmadığını ifade eden arkaşlarımız da var. Burada yaşadıklarını anlatan bir çok arkadaşımız var. Benim tavsiyem diğer yorumları da okumanızdır. Saygılar...
user
zapkinus
5/25/2014 6:54:00 PM meraba bütün reflüden çeken kader yoldaşlarım. bendede aynı sorun var önce mide yanmalarım arttı arttı arttıkça dahada arttı. sonra ağzıma ekşi acı su gelmeye acımsı bi tat gelmeye başladı ve aile hekimine gittim ve durumumu anlattım bana gaviscon şurup verdi bide terra flu verdi gıcığımı sökmesi için tabi bu ilaçlar bitti ve herşey yine aynıya döndü hayatım zindan resmen ne yediğimden ne içtiğimden hiçbişey anlamıyorum. bu siteyi tesadüfen buldum şu an benm midemde yanma yok gaviscon tablet kullanıyorum ama ağzımda şu an yazarken bile acımsı ekşimsi tat geliyo dilim tahriş oldu artık ve dakka başı gıcık geliyo boğazıma. bu nefes tekniğini deniycem inşallah bi düzelme olur. benim durumumdan muzdarip olan arkadaşlar bana yazarsa sevinirim bu rahatsızlıktan kurtulan biri varsa önerilerini beklerim. deep blue kardeş sanada ayrıca teşekkür ederim en azından bi umut oldu bize bakalım hayırlısı şu an başlıyorum uygulamaya.
user
zapkinus
5/25/2014 7:03:00 PM meraba bütün reflüden çeken kader yoldaşlarım. bendede aynı sorun var önce mide yanmalarım arttı arttı arttıkça dahada arttı. sonra ağzıma ekşi acı su gelmeye acımsı bi tat gelmeye başladı ve aile hekimine gittim ve durumumu anlattım bana gaviscon şurup verdi bide terra flu verdi gıcığımı sökmesi için tabi bu ilaçlar bitti ve herşey yine aynıya döndü hayatım zindan resmen ne yediğimden ne içtiğimden hiçbişey anlamıyorum. bu siteyi tesadüfen buldum şu an benm midemde yanma yok gaviscon tablet kullanıyorum ama ağzımda şu an yazarken bile acımsı ekşimsi tat geliyo dilim tahriş oldu artık ve dakka başı gıcık geliyo boğazıma. bu nefes tekniğini deniycem inşallah bi düzelme olur. benim durumumdan muzdarip olan arkadaşlar bana yazarsa sevinirim bu rahatsızlıktan kurtulan biri varsa önerilerini beklerim. deep blue kardeş sanada ayrıca teşekkür ederim en azından bi umut oldu bize bakalım hayırlısı şu an başlıyorum uygulamaya.
user
zapkinus
5/25/2014 7:03:00 PM meraba bütün reflüden çeken kader yoldaşlarım. bendede aynı sorun var önce mide yanmalarım arttı arttı arttıkça dahada arttı. sonra ağzıma ekşi acı su gelmeye acımsı bi tat gelmeye başladı ve aile hekimine gittim ve durumumu anlattım bana gaviscon şurup verdi bide terra flu verdi gıcığımı sökmesi için tabi bu ilaçlar bitti ve herşey yine aynıya döndü hayatım zindan resmen ne yediğimden ne içtiğimden hiçbişey anlamıyorum. bu siteyi tesadüfen buldum şu an benm midemde yanma yok gaviscon tablet kullanıyorum ama ağzımda şu an yazarken bile acımsı ekşimsi tat geliyo dilim tahriş oldu artık ve dakka başı gıcık geliyo boğazıma. bu nefes tekniğini deniycem inşallah bi düzelme olur. benim durumumdan muzdarip olan arkadaşlar bana yazarsa sevinirim bu rahatsızlıktan kurtulan biri varsa önerilerini beklerim. deep blue kardeş sanada ayrıca teşekkür ederim en azından bi umut oldu bize bakalım hayırlısı şu an başlıyorum uygulamaya.
user
papales62
6/4/2014 5:24:00 PM merhaba ben dede reflü başlangıcı var daha 1 hafta oldu bu nefes teknigini denemek istiyorum ama dogruyaptıgımdan emin degilim yardımcı olabilirsen sevinirim
user
ersel06
6/6/2014 8:53:00 AM mrb iyi günler herkese öncelikle DeepBlue size çok tşk ederım böle şifalı şeyleri bizlerlen paylaştıqın ıçın bi sorum olcak...nefes alırken hiç yutkunmadanmı devam etcez yoksa arada bı yutkunabılırmıyız ?? çok tşk ederım iii ggünler
user
DeepBlue
6/6/2014 11:22:00 AM Merhaba papales62, öncelikle yazının tamamını ve tüm yorumları okursanız eminin kafanızda nefes tekniğini nasıl uygulayacağınıza dair bir şeyler oluşacaktır. Acil şifalar
user
DeepBlue
6/6/2014 11:28:00 AM Merhaba ersel06, bence çok güzel bi soru sordun. nefes tekniğini uygularken bazen insanın yutkunası geliyor bu durumda yutkunmanı tavsiye ediyorum. yutkunman midendeki asidin yukarı doğru tımanmasını engelleyecektir ve besinlerinde aşağı doğru hareket etmesini sağlayacaktır. Fakat çok yutkunmak insana rahatsızlık verir. Lütfen sadece gerektiği kadar yutkunun. Acil şifalar...
user
gülcan
6/8/2014 11:53:00 AM ben de refiü hastasıyım ve bu hastalık yüzünden çok çektim ses tellerimi kaybettim sesimden ameliyat oldum. diyafram nefesimi alacağım ama ilaçlarımı kullanmaya devam edeyim mi yoksa artık bırakarak mı bu nefesi denemeliyim. yatarak baş yukarda sabah aç karına 100 kere öğlen ve akşam yemekten tam 3 saat sonra tekrar 100 kere alacağız bilgi verebilirmisiniz ... kullandığım ilaçlar :sabah akşam aç karına ; nexium 40mg. her yemek sonrası ve yanma hissinde gavıscon advance 1 kaşık içiyorum. ne yapmalıyım
user
ersel06
6/9/2014 8:43:00 AM 3 gündür denemeye basLadım ve faydasını görmeye basladım çok tşşk ederım
user
gülcan
6/10/2014 2:27:00 PM lütfen bana bir cevap verirmisiniz ... ?
user
ersel06
6/12/2014 12:53:00 PM gülcan geçmiştekı yorumlara bakarsan ılaçla kullanımın yan etkkısı yoktur.
user
blue
6/23/2014 5:08:00 PM Merhaba DeepBlue... Kurtulmanıza çok sevindim. Ben de bir yıldır mücadele ediyorum.İlaçlar doktorlar vs. artık bıkmış durumdayım. Tüm alternatifleri denedim ama nefesi hariç. Bugun 12 . gun. Bir fark oldu diyemem. Ama ısrarla devam etmeyi düşünüyorum. Çünkü şikayetler aynı ve sonuç da umarım aynı olur...umudumu kaybettiğim de bu yazınızı açıp tekrar tekrar okuyorum...umarım sizinle aynı sonucu paylaşırım. Ve eğer sonuca ulaşırsam mutlaka yazacağım. Sevgiler
user
Tokagef
6/24/2014 7:39:00 PM Arkadaşlar reflüden kurtulmak için en iyi yöntemlerden biriside leblebi yemek. Mide yanmasını ve reflu yu engeller. Her akşam uyumadan 1 avuç leblebi hatta yemeklerden sontÄ leblebi kesin önerimdir. Bende bu rahatsızlığı çekiyorum iyi geliyor. Nefes olayını bende deneyecem. Birde absürd gelecek ama tuvalet oturuş şeklinde bir süre durduğunuzda rahatlama hissedeceksiniz. Allah acil şifalar versin herkese
user
Hacer
6/30/2014 11:43:00 AM (Geçen yıl yayınlamışsınız umarın yorumumu okursunuz ! )Neredeyse 4 yıldır reflü hastasıyım. lise sondan bu yana bu hastalığı çekiyorum istediğimi yiyemiyordum sürekli gavisgon kullandım nexum kullandım lansor vs. içtiğimde azda olsa rahatlıyorum ama şikayetlerim devam ediyordu. bir gün göğüs duvarım da yutkunurken acı çektiğimi hissettim. Netten araştırmaya başladığımda aniden bu sayfa çıktı hepsini baştan sonuna kadar okudum. Sonra nefes tekniğine başladım düzenli bri şekilde yazılanlara uyarakdan nefesini doğru bir şekilde alıp verdim. sonrasında o kasılma geçti İNANAMADIM. 3 gündür devam ediyorum. Günde 3 kez 100 kere yapıyorum rahatladığımı hissediyorum gerçekten size çok teşekkür ederim her gün Dua edeceğimden emin olabilirsiniz
user
gokhanfransa
7/2/2014 10:26:00 PM Ben 6 aydir duraksiz Mide sorunu yasamaya basladim 2 aydir hep kirtlagimda agri inexium ve gaviscon kulaniyorum afif rahatlatiyor Ama hergun o agri var kirtlagimda roflu yuzunden, mideme kamera gonderdiler bi ilac icirip uyusturdular ikinci defaydi biraz rahatsiz edici kusturuyo béance cadiale var dediler hernie hiatale baslangici Hap ic diyorlar Ama burda fransada Cok Arastiririm ameliyat var rofluden kurtulmak için Ama bazileri basarisizmis en Iyi uzman var bordoda dunya birincisi sayilir bana iki Sat yol eger bu teknikte ise yaramazsa ameliyat isteyecegim, Mide problemi olanlar aci tuketmeyin asitli meyve suyu icmeyin gazozlu icecekler icmeyin Tok karinla uyumayin en az iki Sat bekleyin yedikten sonra, stresten uzak, zercedal ve zencefil tuketin Zebze Yemekleri tuketin spor yapin basket felan Kahfe Cay icmeyin sicak ve Soguk tuketmeyin hizli yemegin yiyerken guzel gevip yudun bol su tuketin her gun 2 litre alkol ve Sigara kulanmayin sicak Hamur yemegin lahmacun Cok kotu hep haslama yeyin genelde hic Bisey fayda etmiyorsa tek kurtulus ameliyat Ama super Bir basarili Bir cerah tarafindan roflu icin Mide ulseri yani yarasi için bal corek otu su stresten uzak sinirdende ve dis curukleride Mide problemi oluyormus Ondan hepsini yaptirin insallah benim gibi hastalar Bir gun bu beladan kurtulur, bide nefes terapisini deneyim Bir afta Iyi Olursa Buraya yazarim fayda etmediysede etmezse kurtulus ameliyat
user
Hulki
7/4/2014 1:14:00 PM Slm bende reflü hastasıyım lütfen yardımcı olurmusunuz
user
adil
7/6/2014 6:22:00 PM bende 2-3 gündür yiyecek bişey yediğimde göğsüm sanıyor bende internetten belki öğrenirim diye yazdım sizin yazınızla karşılaştım acaba bende rüflü olabilir miyim bunu yapmam işe yararm mı
user
Hilal
7/7/2014 6:30:00 PM Gastrit ve safra reflüsü tanısı konuldu bundan 1 ay önceki gastroskopimden sonra..ben çarpıntılarım oluyor diye aylardır kardiyolojode dolaşıyordum,eforlar,holterler, herşey düzgün çıkıyordu,fakat çarpıntılarım beni korkutuyordu,özellikle gece sağ tarafıma doğru yattığımda artıyordu çarpıntılar,ölüyorum herhalde kalp krizi geçiriyorum diye düşünüyordum hep,sonra internetten kendim araştırarak bazı şikayetlerimi reflüye benzettim ve aile hekimine beni gastrentorolojiye sevketmesini istedim, kendimle de gurur duydum, evet, reflü ve gastrit bu çarpıntıların sebebi imiş, çünki daha ilk ilaç ile bile azaldı şikayetlerim, 1 aydır ilaç kullanıyorum, tam anlamıyla geçti sayılmas çarpıntılarım fakat bugün bu yazıyı okudum, nefes almayı denedim ve daha ilk 50 denemede büyük bir rahatlama hissettim, sanırım inandım da, işe yarayacağına inanıyorum ben, yazana sevgilerimi ve teşekkürlerimi sunuyorum, ilerleyen zamanda durumumu da paylaşacağım, hepinize sağlıklı günler dilerim,..
user
LaTahzen
7/11/2014 1:35:00 PM Yaklaşık 2,5 yıl kadar reflü hastasıyım ve ciddi anlamda rahatsızlık duyuyorum bu hastalıktan, sizinde dediğiniz gibi birçok hastaneye gittim ve birçok ilaç kullandım sadece anlık fayda sağlıyorlar ve ilaç bittikten sonraki zaman dililminde eskisine nazaran hastalığın daha da ilerlediğini farkettim bu beni açıkçası kendimi çaresiz hissetmeme doğru götürdü vel hasıl kelam yazınız gerçekten çok harika olmuş harfi harfine can kulağıyla anlayarak okudum inşaALLAH bende bugünden itibaren deneyeceğim ve sizinde dediğiniz gibi bir başka rahatsızlığı olan kişilere benimde sizin aracılığınızla faydam ne olacaksa ne mutlu...Yüreğinize Sağlık...
user
nagihan
7/11/2014 11:22:00 PM DeepBlue bu tavsiyen için öncelikle teşekkür ederim. Şiddetli olmasa da hayat kalitemi etkileyen mide sorunları yaşıyorum bu yazıyı okuyup hemen nefes alma tekniğini denedim.. işe yarayacak gibi görünüyor yalnız başım döndüğü için çok az az yapabiliyorum en fazla 40 nefes kadar :) emeğinize sağlık burdan çok dua alacaksiniz ..
user
Emine
7/13/2014 5:15:00 PM Mrb bn bu yazıyı dün gece okudum.ben ağır reflü ve gastrit hastasıyım.sizin yaşadığınız şeylerin aynını yıllardır yaşıyorum.şu anda 6 haftalık hamileyim ve reflü artmış durumda,belirli ilaçları verdi doktor hiç bir işe yaramadı.sizin yazınıza inanmak istiyorum ve uygulamaya başladım,,sizce işe yararmı yada hamilelik buna engel olurmu..ilginize teşekkrler
user
aysenurkaracam
7/24/2014 3:24:00 PM Yasim daha cok kucuk (16) oldugu halde doktor reflu oldugumu soyledi bu agriya artik katlanamiyorum birde bu yontemi denemeye karar verdim umuyorum ki ise yarar bizimle paylastiginiz icin cok tesekkurler
user
oguz34
7/28/2014 7:03:00 PM ben amelyat oldum iyi geçti 3 yıl oldu ama nedense bu seferde burundan nefes alamıyorum çok açıktığımda sürekli midemi dolu tutmak zorunda kalıyorum neden acaba bilemiyorum amelyat zor iş kimse gidipte olmasın sonçare olsun amelyat zaten insanın yaşam kalitesi yüzde 20 lere düşüyorsa berbat sınız demektir ben tavsiyem herdoktora olmayın bu iş zordur bilende az zaten sskda desteklesin bu işi çok pahalı bi amelyatdır..
user
agunerhan
7/30/2014 6:34:00 PM slm arkadaşlar bu hastalık bendede var. bende deniyeceğim bu nefes almayı muhakkakki herkese iyi gelicektir. ben dahil herkese Allah tan şifalar dilerim. hiç bir zaman umudlarımızı kaybetmememiz dileğiyle herkese acil şifalar dilerim.
user
selma
8/1/2014 1:18:00 PM Bende kendime teşhisi yıllar önce koydum reflü gastrit karışımı birşey hamileliğimde çok çektim 10 ay doğum yapalı hiç birşeyim yoktu fakat 3 gündür fena halde midem boğazıma kadar yanıyor ve çok rahatsız ediyor maalesef tesadüfen gördüm bu siteyi nefes hareketlerini bende deneceğim inş. iyi gelir ama merak ettiğim birşey var ağızdan alıp ağızdan mı nefes vereceğiz? gelişmeleri yazacağım.
user
Nehiryeli
8/5/2014 11:36:00 PM Merhaba DeepBlue .Yaklaşık bir senedir bu hastalıktan muzdaribim ve sizin de söylediğiniz gibi ilacın etkisi geçince aynı huzursuzluk devam ediyor. Bu yazıyı okuduğum zaman da böyle zamanlardan biri.Yine o yanma hissi... Yönteminizi hemen denedim ve rahatladığımı hissettim. Yalnız yapmayı bıraktığımda tekrar midem yanıyor ,bu şekilde bir süre nefes aldıktan sonra kayboluyor yanma hissi.Bu bile benim için o kadar iyi ki gerçekten teşekkürler :) Bu yöntemi tarif edilen biçiminde, sayısıyla set set uygulıycam umarım sizin de dediğiniz gibi zamanla daha çok faydasını görürüm.Henüz başladım ama şu an çok rahatladım Allah razı olsun ..
user
beytullah
8/15/2014 1:07:00 PM selamünaleyküm acaba sizinle nasıl iletişime geçebilirim yardımcı olursanız sevinirim.
user
yakup
8/17/2014 9:56:00 AM benimde mide kaopakcığında gevşeme ve gastrit varmış bunada etki edermi acaba ?
user
beytullah
8/17/2014 4:34:00 PM bu biligiyi paylaşan arkadaşım size nasıl ulaşabilirim sorum olucaktı
user
Serhat
8/27/2014 6:11:00 AM .Sayın Deepblue herşey iyi hoşta sizin reflü teşhisiniz endoskopi yapılmadan konmuş bu ne kadar sağlıklı bir teşhis? İkincisi reflü ileri derecede olanların büyük coğunluğunda mide fıtığıda vardır. Siz mide fıtığına dair bir şey demiyorsunuz (nefes tekniği ile mide fıtığı ve reflü iyileşecekmidir?) Ayrıca merak ettiğim sizin mide sorununuz sadece psikolojik nedenlerden dolayı olmasınmı? Psikolojik nedenler için nefes tekniği iyi gelebilir lakin endoskopi gibi tam ve kesin tanı konulduktan sonra nefesle bunu iyileştirdim deseydiniz daha da inanmış olurdum. Bu yüzden bilemiyorum kararsız kaldım ve bu tekniği kullanıpta evet iyileştim diyen yorumcuda yok gibi. Yinede herşey Allahtandır sebep ne olur bilinmez. Herkese şifalar dilerim.
user
yassiada
8/27/2014 7:43:00 AM Arkadaşlar elimde bir kaynak var ve bu yazıyı okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum... Eminim reflü ile ilgili birçoğumuzun bildikleri değişecek ----aşağıdaki linki mutlaka inceleyin---- http://beslenmebulteni.com/beslenme/?p=1758
user
yassiada
8/27/2014 7:47:00 AM Arkadaşlar elimde bir kaynak var ve bu yazıyı okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum... Eminim reflü ile ilgili birçoğumuzun bildikleri değişecek ----aşağıdaki linki mutlaka inceleyin---- http://beslenmebulteni.com/beslenme/?p=1758
user
yassiada
8/27/2014 7:49:00 AM Arkadaşlar elimde bir kaynak var ve bu yazıyı okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum... Eminim reflü ile ilgili birçoğumuzun bildikleri değişecek ----aşağıdaki linki mutlaka inceleyin---- http://beslenmebulteni.com/beslenme/?p=1758
user
demet
9/8/2014 9:39:00 AM 3 gundur uyguluyorum bu teknigi aynen senin dedin gibi midemen gurultu sesi gelio ve yanmam azalıo bende kronik gastrşt var inş gecer
user
hilmi
9/11/2014 6:13:00 AM Öncelikle herkese geçmiş olsun. Reflü, gastrit gibi mide hastalıkları insanın yaşam kalitesini sıfırlara indirgeyen bir rahatsızlık. Ben bu hastalıkla 6 ay önce tanıştım ve ilk tanıştığımda kalp krizi geçiriyorum diye hastaneye koştum. Yapılan endoskopi sonucunda Reflü + Gastrit olduğu tespit edildi. Doktor gaz bastırıcı ilaçlar ve proton bombası tarzında ilaçlar verdi. İlaçları içinde bir sıkıntı yok ama kestiğinizde her şey yavaş yavaş eskiye dönüyor. Bu yüzden alternatif yollar denedim, mesela çiğ patates suyu, sadece günü kurtarıyor ve rahatlatıyor ama tedavi etmiyor, sonra kudret narı macunu çok kötü bir tadı vardı, 2 kutu bitirdim malesef hiç bir işe yaramadı. Son olarak bir yakınım Sarı Kantoran Çayını önerdi. Yakınıma mide ülseri,fıtık,reflü ve on iki parmak bağırsağında iltihap gibi bir çok mide rahatsızlığı teşhisi konmuştu ve bu çay sayesinde rahat etti. Yaklaşık iki aydır kullanıyorum ve nerdeyse tüm sıkıntılarım azaldı. Tam tedavi edermi bilmiyorum ama ilaç kullanmaktan iyi. En azından bitki çayı. Gelelim nasıl kullanacağınıza günde iki defa kaynar suya bir iki çay kaşığı sarı kantoran bitkisi atıyorsunuz ve 5 dakika dinlenmesini bekliyorsunuz. Sonra bunu süzerek isterseniz bal ile karıştırıp 15 gün boyunca içiyorsunuz. Bir hafta ara verdikten sonra 1 ay içiyorsunuz. Bu süre içerisinde rahatlamayı fark edeceksiniz. Sarı Kantoran bitkisini aktarlarda bulabirsiniz. Kuru ıhlamura benziyor. Herkese geçmiş olsun
user
demet
9/20/2014 3:42:00 PM hilmi gercekten kantaron cayı işe yarıomu cok agrım ve yanmam oluo
user
hilmi
9/22/2014 10:19:00 AM Demet Hanım Ben kesin keser demiyorum ancak rahatlattığı kesin. bir kaç tanıdığımda kullanıyor ve rahatlattığını söylüyorlar. Ben kullanıyorum her gün göğüs kafesimde oluşan ağrılar ortadan kalktı. Yiyemediğim bir çok şeyi rahatça yiyorum. Genede denemek size kalmış ancak dediğim gibi 15 gün boyunca günde 1 veya iki kere içip bir hafta ara vereceksiniz. Sonra tekrar başlayacaksınız. Aktarlarda hazır paketli yerine imkanının var ise paketsiz dalında bulabilirseniz daha faydalı olur.
user
bugrakubur
9/23/2014 2:14:00 AM Deepblue oncelikle cok tesekkur ederim. Sifir olan yasam kalitem birden yukseldi. Yaklasik 10 gundur yapiyorum cok faydasini gordum. Artik yemeklerden sonra nefes tikanikligi, kalp sikisikligi ve bas agrilarim tamamen gecti arada mide yanmasi ve gaz devam ediyor ama eskiye gore epey azaldi. Vucudumda kendimi o enerjisiz hissettigim kolum bile kalkmayan gunler geride kaldi. Bu teknik bir cok hastaliga iyi gelir diye dusunuyorum. Nefes alip verirken hafif karincalanma ve bas donmesi oluyo ama gecici yapan arkadaslarda da olursa panik yapmasinlar. Benim yaklasik 2 yildir var olan kronik bas agrilarimda bu teknikle son buldu. Tekrar cok tesekkurler artik herkese bunu onerecegim.
user
Burak
9/27/2014 9:42:00 AM merhaba ben 17 yaşındayım reflü vardı geçen sene haplar sayesinde geçti kurtulDUM sanıyodum ama kurtulamamaşım hayattan bezdirdi resmen 1 haftadır çekiyorum ağrıyı endoskopi diyo doktor korkuyorum açıkcası internette araştırma yaparken bu paylaşımınızı gördüm günde 3 defa demişiniz 1.yi 5 dakka önce yaptım rahatlama hissi geliyo ama reflüden kurtulucagımı sanmıyorum ilerledi çünkü baya gece uyku haram oldu resmen ama geçerse emin olun bol bol dua edicem size ve bu illeti çeken insanlarada duyurmak için elimden geleni yapıcam çünkü çok kötü bişi insanı hayattan soğutuyo banada bi umut oldu inşallah yarar paylaşım için teşekkürler .
user
Burak
9/27/2014 12:54:00 PM abilerim ablalarım kardeşlerim allah rızası için anlatıcagım agrı tipinden sizde olduysa nasıl geçti sölerseniz çok sevinirim . ağırım ; midemde ara ara yanma oluşuyo ama ağrı neredeyse sürekli var haplar falan artık etki etmiyo artık pazartesi günü son kez gastrolojiye gidicem oda endoskopi derse olucam başka çarem kalmadı artık eğerki derseniz senin ilacın bende bende böyleydim böle böle yaptım geçti hemen yazarsanız sevinirim yüz üstü yatamıyorum midemde sanki taş var yattımmı engelliyo gittikçe korkmaya başlıyorum lütfn yardımcı olun .
user
Tumay
10/2/2014 4:18:00 PM Merhaba oncelikle tavsiyeleriniz için tesekkur ederim deep bluo epeyden beri asırı derece mıde hastasıyım butun mide ılaçlarını içip kullanmama rahmen hala ne yesem dokunup kalbımı basko yapıp aşırı sekılde nefes darlıgım oluyo buda beni cok korkutuyo nasıl kurtula bılırım bundan tesekkurler
user
Yeliz
10/4/2014 4:36:00 PM Merhaba DeepBlue, malesef ki ben de seni çok iyi anlayabilecek insanlardan bir tanesiyim. İki aydır bu hastalığı yaşıyorum. Hastalığım kötüleştikçe Acil'de serum almalarım artıyor ve ben yemek yiyemedikçe, midem bulandıkça, hayatım bana zehir oldukça daha da sinirlenip stres oluyorum. Şu an Reflü'mden çok bu sinir stres beni mahvediyor. Bir haftadır ellerim ve vücudum titriyor. Uykularımda her zaman kabus görürüm ama hiç bu kadar gerçekçi olmamıştı. Uykularımdan çığlıklar atarak defalarca uyanıp geri yatıyorum. Günümün tamamında sanki biri ruhumu ellerinin arasına almış sıkıyor gibi hissediyorum. Tek derdim bu hastalığın geçip gitmesi. Ben yemek yemeyi çok seven bir insandım. Şimdi açlıktan ölsem de yiyemiyorum ve ağlatacak kadar bunaltıyor bu durum beni. Canım ve ruhum acıyor. Sizinle bunu paylaşmak istedim. Sizin de bu durumları yaşamış olabileceğinizi düşündüm. Yazdıklarınızı bugün okudum ve yaşadıklarınızı bizimle, benimle paylaştığınız için size çok teşekkür ederim. Diyaframdan nefes almayı ilk tiyatro eğitiminde öğrenmiştim. Yeniden Transformal nefes alma tekniğine bugün başladım. İnanıyorum ki Reflüme iyi gelecek. Umarım çok çabuk bir şekilde iyi gelir. Sevgilerim ve saygılarımla.
user
bfcburak
10/7/2014 11:12:00 AM arkadaşlar günlerce araştırma sonucunda internetten '' Zeytinyağlı Kudret Narı'' nı buldum ve baya bi araştırdım 300 400 hatta daha fazla yorum okudum ve hepside olumluydu reflüye bağırsak hastalıklarına ülsere mide hastalıklarının hepsine iyi geln bi bitki rabbimizin şifalı bitkisi iyiki böle bi bitki varki 1 kaşıkla bile insanı sağlıgına kavuşturuyo arkadaşlar bunu aktarlarda kolaylıkla bulabilirsiniz '' Zeytinyağlı Kudret Narı '' derseniz bi küçük kavanozda 10 15 tl arası ben 12.5 tl'y aldım alın bu sabah akşam aç karnına yemeklerden 30 dkka yada 1 saat önce 1 kaşık için 2 3 güne bişeyciğiniz kalmaz ağrılara son resmen ben aldım 1 kaşıkla düzeldim ama 4 5 gün daha kullandım tabi işi sağlama alayım diye şimdi kullanmıyorum çok rahatım herşeyden yiyorum ağrı falan yok sadece kola asitli şeyler tüketmiyorum gereksiz zaten onlarda yanlız şöle bişeyi var kudret narının tadı ve kokusu inanılmaz derecede kötü ağzınıza attıgınız an kuscak gibi oluyo öğürüyosunuz ama korkutmasın zaten seve seve içicksiniz sağlık sonuçta inanın bana çok etkili anında etkili resmen öğürmemeniz için bi meyve suyu alın ağzınıza attıgınız an hemen meyve suyu yudumlayın çok içmeyin ama 3 4 yudum yeterli neyse bendn bu kadar sorularınız olursa sorun cevaplarım inşallah herkes bu yorumu okursa bu iletten kurtulur .
user
aliulgul
10/8/2014 6:02:00 PM Arkadaşlar merhaba ben de yaklaşık 14 yıl reflü ve gastrit belasıyla uğraştım durdum bir türlü geçmedi ta ki reflü ameliyatı olunduğunu öğrenene kadar istanbula gittim genel cerrah hocamla konuştum ve bana bazı tahliller yapmamı ardından ameliyata karar verileceğini söyledi hemen o tahlilleri ( ph metre, manometre ölçümü ve bütün karın bölgesinin tomoğrafisini çektirdim ve yapılan tahliller sonucunda ameliyat olabileceğimi söyledi 28/08/2014 tarihinde ameliyat oldum yaklaşık 40 gündür reflüden eser kalmadı sadece biraz gastritim kaldı o da okadar rahatsız etmiyor herkese çok geçmiş olsun yan kısaca:( yok bitkiymiş yok ilaçmış boş şeyler kesin çözüm tabiki şikayetler geçmiyorsa ameliyat diyorum)
user
özlemözlem
10/14/2014 8:33:00 AM mrb deepblue, oncelıkle paylaşımın ıcın tskler.. bende reflu hastasıyım.. tum belırtıler bende mevcut.. yedıklerım agzıma gelıyo ve mıde bulantım var devamlı.. ayrıca bende panıkatak hastalıgı da var.. psıkıyatrıste gıdıp artık ılac kullanmam gerektıgını solıccektım kı..(cunku 13 yıldır panıkatak hastasıyım ve ılacsız bas etmeye calısıorum..) yazınızı gordum.. ısyerınde oldugum ıcın vıdeoları ızleyemedım ama mutlaka denıcem.. cok cok faydası oldu bana bu yazınızın.. umarım ıse yarar.. ılac kullanmak ıstemıorum artık.. ıı gunler..
user
mehtap
10/21/2014 7:01:00 PM Aynı dertten bende şikayetçiyim nefesimi zor alıyorum sizin dediğiniz nefes tekniğine başladım ama doğrumu yapıyorum bilmiyorum inanki çok kötüyüm böyle bir konuyu anlattığın içiç senden allah razı olsun ne olur bir yol göster adeta davul gibi şişim
user
mehtap
10/21/2014 7:17:00 PM Endeskopi çektirdim reflü ve gastrit çıktı hiç bi ilaç iyi gelmedi bir sürü doktora gittim psikolojik dediler asabiyeye yolladılar
user
gazi
10/28/2014 12:04:00 PM S'a kardesim oncelikle cok tesekkuredrim ilgili oldugun ve insanlara yon verdigin icin.benim annem de reflü rahatsizligi var ve cok ilerlemis ameliyat olmasini dediler doktorlar gitmedigimiz doktor kalmadi ama malesef hic bir fayda gormedi yanma, siskinlik vs gibi rahatsizliklari var insallah soylediginiz teknik bilgi size yaradigi gibi herkeze ve anneme de yara ben sizinle mail de konusmak isterim detayli bir sekilde bana ulasirsaniz yada ulasmami isterseniz cvb verirseniz sevinirim simdiden cok sagolun .mail adr. qgazikaya@gmail.com
user
demet
11/2/2014 3:09:00 PM bfcburak senin mide şikayetin neydi
user
trakya
11/9/2014 1:41:00 PM Merhaba, aşırı bir reflü atağından sonra net'e yöneldim ve yazınızı keşfettim. Olmaz dedim ama oldu. Nefes tekniği işe yaradı. Mucize gibi. Reflü koskocaman iken iken nerdeyse yok oldu. Hemde 3 gün içinde! Omeprazol kullanıyordum, bir süre sonra yokettiği reflüyü kendisi üretmeye başlıyor. Araştırdım, gerçekten öyleymiş. Allah razı olsun paylaşımınızdan. Nerdeyse 2 senedir çekiyordum bu hastalığı. Neyse, ayrıntılar gelecek. Selametle kalın.
user
demet
11/16/2014 6:04:00 PM hilmi bende patates suyu ictim pek işe yaramadı kudret narı yedim daha beter yaptı midemi bndede kronik gastrit var agrım yanmam var nexium sadece azaltıo gecirmio acıkcası kantaron cayını denemeye korkuorum kudret narı gibi daha kotu yapar die sen ilk icmeye başladında miden nasıldı iyi geldimi
user
hanay8
11/17/2014 5:58:00 PM 12 yaşındaki oğlumda reflü var,yazını okur okumaz ikimiz beraber alıştırmalara başladık,ama allahım oda ne,üçüncü nefeste ikimizdede öksürük,ağız kuruluğuda cabası,burunda alınca sıkıntı yok,yatarkende yaptım alıştırma kalkıncada,hatta işte çalışırken bile.mide şikayetinden kurtulacağız derken akşama kadar midem yandı iyimi,ama bunu kahvaltıda yediğim ıspanaklı böreğe ve işyerindeki neidiğü belirsiz yağla pişirilen pilava bağlıyorum.alıştırmalar devam edeceğim kaybedecek birşey yok sonuçta.paylaşımınız için teşekkürler
user
derin
11/17/2014 7:37:00 PM Bende bugun dr gittim 1 haftadir midem agriyor iki kaburgamin ordasi iki buklum oluyorum surekli ayakta benim isim sirtima bicak gibi agri giriyor sanki kalbim bile ağrıyor dr gastrit reflu tanısı koydu 1 hafta ilaclari kullan eger gecmezse endoskopi tapip midene bakicaz dedi bugunden tezi yok baslicam bu nefes yontemine Allah cijartti bu yaziyi karsima sagolasin simdiden inandim inancliyim gececegine
user
nevraa
11/19/2014 5:45:00 PM Brn reflüu hastası olup olmadigimdan emin degilim .yani sanirim piskolojik ben 14 yasindayim 1 ay once lise tercihlerimi yaparken kucuk capli bi deprosyom yasadim o sirada bi gun uyandigimda agzimda iyrenc aci bi tat vardi kulak burun doktoru bogazimda bisey olmadiginu soyledi kansizliktan olabilir dedi ama kansiz dedigildim yada reflu olabilecegimi soyledi eve gelip internetten baktim hemen ve endoskopi yapildigini gordum cok korktum gercekten cok kortum hic aklimdan cikartamiyordum bunu dahasonra. Agzimdaki o aci tat tamamen gecti ama yinede aklimdaydi reflu . Yine internete baktim yanma yaziyordu bnim miydemde falan yanlma birsey hissetmiyorum ama boyle bazen konusurken sanki. Bogszim yaniyor ama belkide piskolojik bilemiyorum aci tat tamamen yok farkli biseyde yok sadece yaniyo sanki ama konusurken yaniyor bilmiyorum bu piskolojilmi sizdede boyle oluyormu cevaplarinizi bekliyorum lutfen . Allah hrminize sifa versin . Umarim bn degilimdir sizde allahinizniyle iyilesirsiniz
user
fatih 67
11/20/2014 12:29:00 PM merhaba iyi günler benimde reflü hastası olduğum söylendi doktor 2 tane hap verdi bir sabah akşam aç karnına yemekten yarımsaat önce diğeride gece yatarken tok karnına ama ilaçlardan bi verim alamıyorum bide benim midem de yanma olmuyo daha çok boğaz kısmında tahriş var ve yutkunurken yanma oluyor sanki boğazıma yapışan bişeyler var nefes almamıda engeliyo bu durum yemek yedikten sonra su içtikten sonra yediklerim agzıma geliyo nefes tekniği işe yarar inşallah bende deniyecem bu gün ilk kez
user
reflu1
11/25/2014 10:34:00 PM cok teşekkur ederım
user
hilmi
12/12/2014 12:36:00 PM Tekrardan herkese geçmiş olsun. Daha önce reflü hakkındaki bir kaç tecrübemi yorumlarda paylaşmıştım. Arkadaşlar öncelikle şunu belirtiyim Gastrit ve Reflü birbirinden farklı şeylerdir. Herkes bu ikisini karıştırıyor. 2 defa endoskopi yaptırdım ve kesin tanı kondu. Hem reflü hemde gastritim var. Şayet gastritiniz varsa bitkiyle veya ilaçla geçebilir. Ancak reflü sadece kontrol altına alırsınız. 1 yıl içerisinde bu konuya tam kanaat getirdim. Denemediğim yol kalmadı çünkü. En sonunda da Lapraskopik Reflü Ameliyatı olmaya karar verdim. Yılbaşından sonra ameliyatı olacağım. Ameliyat sonrasında da buradan durumumu payşacağım. Herkese geçmiş olsun
user
mine karakaş
12/14/2014 5:02:00 PM gerçekten iyi geldi..reflü deyip de geçmeyin..hayat kalitemi düşürdü.. öyle bir halsizlik ki..
user
mine karakaş
12/14/2014 5:10:00 PM Sabahtan beri aldığım onca ilaca rağmen , yanma hissi bir türlü geçmedi. Yaklaşık bir haftadır hayatım kaydı diyebilirim reflü yüzünden .. Çekmeyen bilmez.. Boğazdaki yanmanın yanı sıra halsizlik ve boyun ağrısı yapıyor.. yaklaşık 15 dakikadır bu egzersizi yapıyorum ve inanılmaz rahatladım..bu paylaşım çok teşekkürler....
user
mine karakaş
12/14/2014 5:12:00 PM Allah razı olsun.. Altın değerinde bir bilgi...
user
arzu
12/17/2014 8:34:00 PM Merhaba. Ben son 3 aydır şiddetli reflü rahatsizligim basladi ve ben 10 gündür ilac kullanmaya başladım çünkü bende boğaz ağrısı ve göğüste ağrı olduğu için ben hep kulak burun boğaz doktoruna yada göğüs hastaliklarina gittim bogazim icin surekli antibiyotik kullandim kamerayla da bakildi faranjit vs denildi hep. Ama son 15 gündür siddetli mide ağrım ve agzima gelen gelen sivinin aci-ekşi tat olmasi ne yesem ağzıma gelmesi aslinda olayin siddetli boyutuna ulastim sanirim. Doktorun verdiği ilaçlar fayda etmedi arkadaşım gaviskon diye bir surup onerdi 3 gündür onu kullaniyorum protona ek olarak. Hakikatten faydasini gördüm beni rahatlatti ve agzima o tat ve sıvı gelmiyor artik. Dün sabah uyandim ac karna protonu içmek için o bir bardak su yemek boruma o kadar büyük bir aci verdiki sanki kurumus kabuk tutmuş suyla beraber yerinden ayrılmış gibi ancak boyle tarif edebilirim. Bu gunde o izdirabi çektim bu bir iyilesme belirtisi midir yoksa gittikçe kötüye mi gidiyorum. Bu arada teşekkür ederim size 1 haftadır transformal nefes teknigini de uyguluyurum sabah aksam 100er kere. Komple yemek borumda tahriş olduğu için su an bana iyi gelir mi diye de kaygilarim var. Çünkü hiç bogaz agrisindan söz etmemessin belkide ben çok daha ileri seviyeyim bilemiyorum ki ama bıktım. Aslinda 2 yildir var ben de bu ama böyle olacagini bilemezdim hic bir zaman imdat dedirtecek seviyede olmamisti.insallah iyilesirim ve buraya sağlıklı güzel cümlelerle gelip yazarim sizlere herkese geçmiş olsun
user
ahmet
12/24/2014 9:55:00 AM 3-4 senedir çok şiddetli bir şekilde mide yanmam var hatta o kadar ileri derecede ki çoğu gece bu yanmalardan uyuyamıyorum uyumuşsam dahi uykumdan uyanıyorum yediğim içtiğim şeylerden bu yanmaları düşündükçe tat alamıyorum yinede bunları bırakmıyorum açıkçası bir kez dahi olsun doktorada gitmedim en son dayanamadım internette araştırırken yazınızı okudum birazdan denemeye başlayacağım umarım sonuç verir 1 hafta sora üzerimde bıraktığı etkiyi sizlerle paylaşırım
user
murat
12/25/2014 8:19:00 PM selam DeepBlue bu rahatsizlik bendede var yanliz baazi sikayetleri okudum karnim sisiyor demis agzima aci su geliyor diyenler var yani bende bu tür sikayet yok bende mesela baazi yemeklerden sonra sanki icim yaniyor sanki agzimdan buhar cikiyor mesela kizartma yedigimde öldürüyor ve sirtima tam kalbimin hizasi asagi yukari sanki bicak batiyor nefesimi kesiyor sürekli olmuyor allahtan acaba diyorum reflüdenmi kaynaklaniyor ben almanyadan yaziyorum burada ve türkiyedede doktora gittim hep ayni seyler dogru dürüst bakmiyorlar sen kendi cabanla birseyler yapabilirsen ne ala simdi burayi gördüm eger biraz olsun faydasi olursa insanlara bu bilgilerinizin okadar dua alirsinizki bende onlardan biriyim he birde benim bir sikayetim daha var kulagim sürekli cinliyor hic durmadan caresini bulamiyorum eger bir bilen varsa lütfen yazsin bana. tüm rahatsiz olan insanlara allahtan sifa diliyorum allah yardimcimiz olsun.
user
murat
12/25/2014 8:28:00 PM he birde baazi arkadaslar endoskopi den korkuyorlar ben üc defa oldu yaptiriyorum ilkinde uyutmadan yaptilar evet gercekten korkulacak kadar var size tavsiyem narkozlu yaptirin hic bir sey duymuyorsunuz birde cok ilerlememis olan arkadaslar kudret narini deneye bilirler faydasi oluyor attarlarda bulunuyor
user
leyla
1/10/2015 5:54:00 PM Merhaba bu yazıyı yazan arkadaş.Bu site artık kullanılıyo mu ya da bu konu hakkında artık yorum yapılıyo mu bilmiyorum ama şuan cidden çok çaresizim ben değil ama annem reflü uzun zamandır midesi yanıyor zaten aileden gelen genetik bişey yaklaşık iki üç gün önce reflü teşhisi konuldu bununla birlikte reflü bir sürü hastalık getirdi bide bronşiti var midesi bulanıyo sesi kısık ateşleniyor vede hıçkırık tutuyo geldi mi 3-4 saat gitmek bilmiyor ben bu yazıyı görünce çok umutlandım ama anneme dememe rağmen uygulamıyo lütfen bana ne yapmam gerektiğini söyler misiniz çünkü cidden çok kötü durumdayım her gün ağlamaktan halim kalmadı reflünün getirdiği hastalıklar arasında astım kalp krizide yazıyor en çok da bundan korkuyorum böyle bişey olabilir mi.Ayrıca size de çok çok teşekkür ederim.Allah razı olsun bu bilgiyi paylaştığınız için.
user
hilmi
1/12/2015 12:23:00 PM bu sistem işe yarar mı yaramaz mı bilmem ama reflünün kalp krizine neden olduğunu ilk defa sizden duydum. Reflü kalp krizini taklit eden bir hastalıktır. Yani bazı belirtiler kalp krizi ile aynıdır. Ama bildiğim kadarı ile kalp krizine veya astıma sebep olmaz. Öyle bir durum olsa doktorlar son ana kadar ameliyat seçeneğini saklamazlardı.
user
leyla
1/13/2015 1:10:00 PM Bende internette okudum işte ama inşallah öyle bişey olmaz
user
Fundab06
1/16/2015 6:19:00 PM Hilmi bey laporoskopik ameliyat olacağınızı yazmışsınız.hala olmadınız mı? Olmadıysanız acaba niye vazgeçtiniz yazarmıdınız lütfen
user
hilmi
1/17/2015 9:50:00 AM evet olacaktım ancak doktorum bir kaç ay daha ilaç tedavisi uygulamaya karar verdi. mart sonu tekrar endoskopi yaptıracağım ona göre karar verecek. Bu arada kullandığım ilaçta 40 mg'lık mide koruyucu ( pantactive) bildiğiniz asit inhibitörü.
user
reis0723
1/18/2015 7:00:00 AM Merhaba halen konu guncel mi? Burdamisiniz
user
miraç
2/6/2015 5:54:00 PM doğru nefes alma mevzusuna bende bir an önce başlamak isityorum uzun zamandır. ama gel gör ki üşengeçlik başa bela. fakat bu yazınızı okuyunca -reflümün geçeceğine dair inancım daha çok artmış olacak ki- bugün itibariyle bu tekniği uygulamaya başlayacağım. reflümü düzeltmese bile doğru nefes alma taktiğinin bir çok hastalığa iyi geldiğini biliyorum. çok teşekkür ederim size!
user
mesudecan
2/12/2015 9:19:00 AM Selam deepblue tavsiyen için teşekkürler ,iyikivarsın.Bende antral gastrit var ,dilimde tat bozukluğu,aft,ağız kokusu oluyor acaba nefes tekniği ile ağız kokusunu yenebilirmiyim yardımlarını bekliyorum çok yoruldum hayattan soğudum tek çare sen gibi geliyosun şimdiden teşekkür ederim.(yaşım35)
user
mesudecan
2/18/2015 7:03:00 AM Selam deepbluue cevap yazmadın ama neyse.Nefes egzersizi ile ferah bir nefes.sağlıklı bir mideye kavuşuyorum 6 gün oldu yapalı ama inianınki fark var çalışan bir bay olarak çok sıkıntı çektim ama umuyorum bitiyor.Önemli olan inanarak yapmak ve aksatmadan herkaze tavsiye ediyorum.İyiki varsın deepblue her zaman duacın olacağım....
user
ahmetturandkr
2/21/2015 10:36:00 AM Ahahaha kardesim basta inanmadim gittim kudret nari aldim kb. Simdi anliyorum ne demek istedigini.... Diyafram mide kapakciginin hemen orada ve tabiki dogru nefes almassak reflu oluyoruz ! Nefesi duzelttigimiz taktirde mide kapakcigi eski haline donuyor ve yasamaya devam ediyoruz.. Ben yillar oncee nefes sıkıntısı cektim ve yillar gecti ve zaten duzgun deildi benim nefes alislarim sirf bundan oldu simdi eminim. Diyaframin midenin altinda oldugunu sanirdim meger nelere kadirmis yarabbim. Zaten bunu yapinca rahatlamamdan belliydi ise yaradigi. Simdi deniyorum bakalim basliyacam bu hareketi bil hassa köyde yapmak lazim 3-4 gunde bakin nasil sagliniz yerine geliyor. Onca kanser hastasi köyde şifa buluyor. Şehirde oksijen yok tabi yiyoruz zehirli gazlari.
user
Şensoy
2/25/2015 10:11:00 AM Vidyoyu göremiyorum kaldırıldı mı acaba ?
user
ahmetturanQQwp
2/26/2015 1:15:00 PM 1.video: http://www.youtube.com/watch?v=9rz1OwzutLQ 2.video: http://www.youtube.com/watch?v=7iGelncdgzc Arkadas ustteki yorumlara yazmis ama gorunmuyosa buyrun. Ben tam deneyemedim.. Nefes aldikca eller karincalaniyor falan zor biraz.. Doktora gitmedim ins reflu deilde gastritim dir cunku onun tedavisi basit cok daha iyi..
user
ahmetturanQQwp
2/26/2015 1:17:00 PM Ayrica benom hastalikta bogaz yanmasi oluyordu kudret nari bunu engelledi sadece gegiriyorum surekli.. Arada gegirince yemekleri bogazda hissediuorum o ayrida reflumu bu simdibiri beni aydinlatsin. Cunku gegirmedikce ne agri oluyor ne yanma. Gegirince mide ustu agriyor bazen haftanin %5i fln
user
mutlu
2/27/2015 8:47:00 PM selamun aleykum kardeşler googleye gastrit yazdım reflü yazdım burası cıktı cok sevindim cünkü reflüden kurtuldum yazmış kardeş geldim siteye baktım okudum 15 gündür günde 3 defa sabah öglen akşam ac karnına 100 demişsiniz ben 150 yapıyorum dikkat eddigim şey belirti şu sabah ac karnına 150 kadar yapınca pek bi sıkıntı yapmıyor hafif mide kasma var gibi titriyor gibi az bide bogazda aynı belirti var az hafifce ..öglen ac karnına ve akşam ac karnına biraz daha yogun belirti verip 150 defa yapınca mide içi titriyor gibi kasılıyor gibi sanki bogazda aynı belirti veriyor ...ben cok yogun gastrit gaz vardı midemde şişmeden balon gibi oluyordu sanki patlıcak gibi sıkıntı vardı 6 ay bal yedim az az fayda eddi .neyse şuan 15güne geldim nefes tekniginde midem cok şükür cok iyileşti tek sıkıntı bogaz dediniz gibi agrı yapıyor .şuan mide için ilac kullanmıyorum proton pompası yani nexıumu 2 ay 1bucuk hafta kullandım ilac agzımın içinin tatını deyiştirdi resmen bıraktım bende dişlerimi sararttı sarı oldu beyaz dişlerim ....agzıma acı su geliyordu ara sıra yemeklerden sonra bu nefes teknigine başladıgımdan beri az az baya azaldı şuan cok mideye dogru eyilince veya agır bişi kaldırınca az acı su geliyor agzıma bende hemen su içiyorum bogaza zarar vermesin mide asiti diye ılık su içiyorum devamlı ....şuanda net midem cok iyileşti agrı yok gibi sade bogazda ve agzıma acı su az az geliyor tam iyileşmedim ama cok faydasını gördüm 15 günde bayada gelişme gördüm halen devam edcen şuan 15 gün oldu cok iyi fayda verdi inşaallah 1 ayda veya ne zaman olursa tam iyileşirim sayenizde Allahın izniyle olur tabiki...tüm hasta olanlara Allah şifa versin inşaah .. .........BURDA BUNU PAYLAŞANDAN ALLAH RAZI OLSUN İNŞAALLAH ..SAYGILAR KARDEŞİM ADAMSIN ....
user
fercem
2/28/2015 1:24:00 PM Bende reflü hastasıyım endoskopi olucam tavsiye edermsnz
user
mutlu
2/28/2015 3:06:00 PM reflü hastası gastrit neyse herkese bu konuda tek çözüm sabah öglen akşam ac karnına yemeklerden 35 dakka veya 40 dakka kala 100 yazmış söylüyen kardeş ben 150 yapıyorum 3 defa günlük ac karnına sabah kahvaltıya 40 dakka kala öglen yemege 35 dakka kala akşam yemege 40 dakka kala yani ac mide ile 150 defa nefes teknigi yapıyorum nefes alıp verirken mideniz yukarı aşşarı incek cıkcak mideniz en tepeye cıkcak incek şeklinde yapın cok faydasını görceniz ben bu şekil yapıyorum mide içi rahatladı sadece bogaz agrı yapıyor bademcikler az şiş duruyor oda heralde spor yapıpta terli ılık su içiyorum hemen ondan kaynaklı nedeni ....ilk fark bogazda acı yutkunma rahatladı midem rahatladı sulu yemekleri artık yiyiyorum .şunlara dikkat ediyorum acımsı buruksu ekşi baharatlı yemiyorum bunlara cok dikkat edin gastritte ülserde reflüde ...asitli yiyecekler yakıyor bogazı ve mideyi bundan dikkat ederseniz hemen 5 günde fark görceniz ....herkese tavsiyemdir bu teknik....nefes alıp verirken duycanız mideniz yukarı incek cıkcak en tepeye sırt üsttü yapın bide....Allah şifa versin herkese ...ben cok fayda gördüm 16 güne geldim sade nefes tekni biraz bıktırıcı geliyor bana hergün 3 defa yapmak bıktırıcı geliyor ....her tedavinin bi olumsuz yönü olur derler ..ben hiç bırakmadan tam iyileşme görünceye kadar yapcan teknigi ... ha bide proton pompası nexıum var bunu asla tavsiye edmem 40 mglik cok iyi derler asla inanmayın 20 mglik 40 mglik nexıum hiç tavsiye edmem ..dişleri sararttı agzımın tatını ilac kokusu yaptı agız tatı dil tatını bozdu resmen 16 gün oldu nexıumu bırakalı bidada nexıum asla kullanmam bu nefes teknigi ile cok yüksek fayda gördüm hiç ilac kullanmıyorum artık ....tavsiyem nefes teknigini söledim gibi ac mide ile 3 defa günde tekrarlayın Allah herkese şifa versin tekrardan kardeşler.. artı yukarda videolar var bakın izleyin önce ona göre sırt üstü uzanıp nefes al ver yapın ..ben her nefes al verde 1. 2.3.4 ..... diye sayıyorum 150 de bırakırım zor oluyor biraz ama katlancan tam tedavi olmak için deger ..........
user
mutlu
3/2/2015 11:17:00 AM selamun aleykum millet ... birde reflüden mide gastrit ülserden kurtulmak için şunu deneyin ...zeytinyagı 1 kaşık ac mide ile 3 ögün sabah öglen akşam için 30 dakika bekleyin hiç su içmeyin bişi yemeyin sadece 1 kaşık zeytin yagı içip bekliceniz ..... Kalp ve damarların yanında, cildin, karaciğerin ve sinir sisteminin en iyi besinsel dostlarından biri olan zeytin ve zeytinyağının mide için de son derece yararlı olduğu gösterildi. İspanyol bilim adamlarının yaptığı bir çalışmada sızma zeytinyağının gastrit (mide yanması) ve mide ülserine neden olduğu iyi bilinen Helicobacter Pylori isimli mikroorganizmaya karşı mideyi koruyucu ve tedavi edici olduğu gösterildi. Öncelikle bu mikrobu laboratuvar şartlarında sızma zeytinyağı ile karşılaştıran bilim adamları özellikle yağın içerisindeki antioksidan maddelerin H. Pylori nin üremesini engellediğini fark ettiler. Bu etkiye neden olan fenolik bileşikler aynı zamanda yeşil ve siyah çay, üzüm suyu, iyi kalitede kızılcık, yabanmersini, böğürtlen, kiraz vb. koyu renkli meyvelerin kendilerinde ve sularında da bol miktarda bulunmaktadır. Ancak zeytinyağının iyileştirici ve ülser/gastritten koruyucu gücünün sadece fenolik bileşiklerden ibaret olmadığı da başka bir gerçek. Çalışmanın yayımlandığı Journal of Agricultural and Food Chemistry (Tarım ve Gıda kimyası dergisi) de ayrıca zeytinyağının içindeki bu fenolik bileşiklerin midenin asit ortamında saatlerce bozulmadan kalabildiği ve midede bulunan H. Pylori bakterisi savaştığı da ifade edilmiş. Zeytinyağının içerisindeki bu fenolik bileşikler antibiyotik direncine sahip bazı bakteri türleri üzerine dahi öldürücü etki göstermiştir.
user
mutlu
3/2/2015 7:19:00 PM ben duyduklarımı yardımcı olmak için yazdım cok yazdım burda site sahibi kusura bakma kardeşim...senin söledin nefes teknini hergün uyguluyorum 3 ögün sabah ögle akşam ac mide ile sırt üstü uzanıp nefes teknigini yapıyorum hiç kalkmadan 40 dakka veya 30 dakka dinleniyorum derin nefes sonrası da ...bu şekil cok faydasını gördüm ben ...bide zeytin yagı hergün 3ögün sabah öglen akşam ac mide ile 1 tatlı kaşı içiyorum ...herkese Allahtan şifa dilerim kardeşler ...
user
nimet
3/2/2015 7:54:00 PM 4 yaşında oğlum reflü hastası ona bu teknigi nasıl yaptırabilirim.gösteriyorum ama yapamıyor.
user
nimet
3/2/2015 7:57:00 PM bu teknigin dışında reflüye iyi gelen bitki çaylarını biliyorsanız yazarmısınız...
user
ahmetturanQQwp
3/2/2015 8:39:00 PM Ya mutlu kardesim cok yazmissin iyi yazmissin tesekkur ederim. Su dertten muzdaribim istersen roman yaz okurum. Bu sabah tekrar denedim 100 tane cok iyi geldi. Ama devam edemiyorum onda bile takila takila yaptim ve her gecen gun umidim azaliyor. Dun okudum gecenlerde yazmistim diyafram vs. stretta yontemi diyaframin dedtegi ile iyilestiriyormus. Acaba tek basina diyafram bu isi yapabilirmi diyorum ama bi yandanda yazilari videolari vs. Bakiyorum reflu ameliyatssiz omur boyu suruyor diyolar yaw daha 17 yasindayim omrum uzun olursa eger ben bunu nasil cekerim diyorum.. Daha ocakta kendini gostermeye basladi akut (gecici) olandandir ins gecer diyorum ama gecmiyor.. Doktorada gitmedim ama gitcem simdilerde.. Size tek bir sorum vae mutlu bey ve diger arkadaslar bende gegirme cok fazla ve gegirince belirtiler gerceklesiyor yani bogazda yanma yemek gelmesi vs. Sizdede boylemi ? Yani sizdede gegirincemi geliyor yoksa hic bisi yapmadanmi yaniyor ?
user
mutlu
3/2/2015 9:43:00 PM selam kardeşim ahmetturanQQwp .. şimdi 100 tane denedin cok iyi geldi sende şu belirtiyi vercek bikere kardeşim... mide içi titricek gibi kasılcak gibi olcak bogazda titreme var gibi kasılma var gibi olcak bu belirtiyi gördünse taş catlasın 18 günde miden gecer en azından miden artık agrı şişme hiç bi durum olmaz ..... şöle deniçen sabah yataktan kalkmadan yatakta uyanınca hemen 100 yapıyorsan şöle yap önce az az nefes diyagrafdan al ver sesini duycan biraz sonra vücud alışınca derin derin nefes al ver toplamda rahatca 150 yi bulursun ha bide sırt üstü uzanınca kafayı cok arkaya yatırırsan bogaz cabuk kurur zorlar işi hafif başın normal olsun şöle başının altına havlu dür katla koy az başın normal olursa bogaz kurumuyor cok ... sabah kalkmadan 150 ye kadar yavaş yavaş öglen ac mide ile 150 yap yavaş yavaş pek aralık vermeden yaparsan cok fayda görünür bende öle oluyor cünkü mümkün oldugunca ara vermeden devam edcen nefese ha baktın bogaz kurudu hiç su içme sakın yandı su içme bekle dinlen 30 dakka hiç kalkma bu taktigi ben böle devam ediyorum tabi herkesde farklı olur sıkıntı duruma göre az az yavaşca alıştırıp sonra derin nefes al ver yapcanız işine nasıl kolay gelirse öle yapın akşamda yemege 30 dakka kala 150 daha yapın 5 günde zaten etkisi dehşet olur mide agrıması şişkinlik cok cok azalır gider ben bu siteyi ilk geldigim zaman asla olmaz demedim derman arıyordum cok uzun 9 ay derman aradım 6 ay bal yedim belkide 40 kavonoz oldu valla arıcı komşum var adamın tüm ballarını ben yedim gibi bişi....sonrada kudred narı macunu denedim denemek lazım bu nefes teknigini ilk denedigimde pek yapamadım zor geldi yapmıcan dedim bıktım dedim fakat mide işi yaş oluyor düzgün yemek yedirmiyordu yaglı olanlarda onu sec bunu bırak cok zordu işim şimdi cok şükür cok iyi ....denemek bedava maddi durumu yok bedava yat sırt üsttü nefes al ver diyagrafdan .kac defa yaparsan yap ama bu sitenin sahibi demişki 30 derin nefes önemli dogrudur ben 100 derin nefes alır gerisini az az hafiften yapıyorum hepsini derin nefes mümkün olmaz cok yorar vücüdü sizde nasıl işine geliyorsa az az hafifce başla biraz yapınca 40 nefes sonra vücud derin nefes rahatca yapıyor zaten bunada dikkat eddim ben....bu nefes işi cok iyi geldi tek eksi yönü bıktırıcı valla yapmak isdemiyorum ama cok faydasını gördüm tam tedavi için devam edcen bırakmam da ...herkes tedavi için denesin 100 yapın veya 130 yapın sırt üsttü 30 dakka dinlenceniz kalmıcanız ..midemde hiç sorun yok gibi artık fakat dedim gibi mide iyi olsada bogazda hasar bıraktı mide asiti buda hemen gecmez tam bogazda tedavi oluncaya kadar nefes teknine devam edceniz ...ben devam edcen valla sizleri bilmem ....Allah hepimize şifa versin inşaallah kardeşler ....bişi daha ben mideden 6 ay yemek yiyemedim devamlı bulandı yersemde kustum sadece ekmekle tuzla durdum başkada bişi kabul edmiyordu gastrit ..doktor strestden olmuşsun gecer dedi ben hep derman aradım deli gibi şimdi bu siteden buldum şifayı Allah razı olsun bunu yazıp paylaşan kardeşden .......bir akıl daha vereyim ben 150 ye kadar yaparken ellerimle sayıyorum 1 23 4 diye zaten 100 de..sol kol ellerde uyuşma yapıyor mide içi titriyor kasılıyor gibi bogazda aynı oluyor gibi cins hal oluyor fakat cok iyileşme var bende .....umarım günde 3 defa yaparsında iyileşirsin ahmet kardeşim..şöle yapcan sabah ac mideye nefes al ver diyagramdan sonrada 30 dakka dinlen yemek yemeden su içmeden bekle az öglen ac mideye aynı şekil akşam ac mide aynı şekilde ..uygula 15 gün yaparsan farkını burda yaz inşaallah ..gecmiş olsun ....yine cok yazdım heralde ....
user
mutlu
3/2/2015 9:54:00 PM bide nefes teknigi dışında zeytin yagı ac mide ile 1 tatlı kaşıgı içilcek günde 3 ögün ac mideye yani sabah ac mide öglen ac mide akşam ac mide ha 1 tatlı kaşıgı içince sakın üstüne su içmeyin bogazı su yıkıyor zeytin yagının kuvveti gider bogazda duvar var boruda o duvarı zeytin yagı kaplar eger su içerseniz zeytin yagını yıkar temizler ...ben hem nefes teknigini uyguluyorum 17 güne geldim hemde zeytin yagına başladım 1 gün oldu yeni ...orjinal zeytin yagı bulup günde 3 ögün tatlı kaşı için veya 3 ögün için salatanıza 1 yemek kaşıgı zeytin yagı koyun ...şifa arayın hepsinden özetle .....Allah şifa versin herkese inşaallah...
user
mutlu
3/3/2015 2:40:00 PM önemli bir uyarım şu ...zeytin yagı ac mideye 1 tatlı kaşıgı veya 2 tatlı kaşıgı olur daha iyi hılı tedavi için 2 tatlı kaşıgı sabah öglen akşam için salatanıza 1 yemek kaşıgı zeytin yagı koyun özel tabanızda kendiniz yiçek şekilde olcak sadece kendiniz yiçeniz salatayı 1 kaşık zeytin yaglı ....bide zeytin yagını içince bogazda yanma acıma sancı gibi bişiler olur veya olursa bu mide asitinin bogaza hasar verdigi için dir ...tam tedavisi için önce mideniz iyileşcek sonrada mide iyileştigi için mide kapagı artık normale döndügü için mide içindeki asit bogaza agzınıza gelmice için reflünüz az az zamanla iyileşcektir yani mide iyileşti bogaz halen yanıyor gecmedi demeyin tedaviye devam edceniz bu seferde bogaz agrısı yanması sancısı ne varsa duruma göre o da kökten iyileşene kadar devam edceniz ..bunuda uyarim dedim ..not bende sizler gibi hergün nefes teknigi ve zeytinyagı deniyorum bende midem iyileşti agrı yok şuanda az az arada bi acı su geliyor bogazda yanma agrı devam ediyor yani tam iyileşme için devam ediyorum nefes teknine ve zeytin yagı içmeye ....Allah şifa versin hepimize kardeşler...bunu bi uyarmak daha iyi bilgilenmeniz için tekrar yazdım ....ekşi acı turşu limon baharat cikolata kuru pasta kuru ekmek dikkat edin yemeyin ekmek taze olcak kurusuda mideye agrı yapıyordu bende ....bide zeytin yagı içince 30 dakka su içmeden durun bogazı ve mideyi yag kaplar tedavi eder az az ....
user
Müstağni
3/4/2015 1:34:00 PM Cenabı hak bu dertten muzdarip olan herkese şifa ihsan eylesin. Ben de aynı dertten muzdarip biri olaraktan çeşitli yolları tevessül edip kurtulmak istiyorum ama henüz kati bir çözüm bulduğum söylenemez. Kestane balı ve kişniş otunu karıştırıp homojen bir hal almasını sağlayarak sabah namazlarında ya da kahvaltıdan 1 saat önce diyeyim- çözüm derken bazıları için angaryaya müsebbib olabiliriz-:) bu yöntemi de denemenizi tavsiye ederekten; hepimize Allahtan şifalar niyaz ediyorum.
user
ahmetturanQQwp
3/4/2015 7:45:00 PM Mutlu kardesim ilgilendigin icin tesekkurler. Bu cumartesi allah izin verirse bi doktora gidicem bakicam bende ne varmis buyuk ihtimal reflude hep kactim sonunda gidip baktiracam artik borumu sokarlar ne yapacaklarsa yapsinlar. Simdi sende gastritmi var reflumu ? Bildigim kadariyla gastrit geciyormus ama reflu bilemiyorum... Mutlu kardesim sende cok gegirme oluyormu ? Sabah kalkinca yemekten sonra kisaca butun gun... Birde gegirdikcemi yaniyor yoksa kendiliginden mi ? Benim midemde sorun yok allaha sukur sadece bogazima ne ictiysem geliyor ayran iciyorum 10 dakka sonra gegirirken tekrar tadini aliyorum su iciyorum gegirirken suyu hissediyorum falan.. Onceden pilav yiyince pilav tanecikleri gelirdi simdi gelmiyor iyilesiyorum demekki :). Bu teknigi yapmaya calisiyorum ama simdi kalktigim gibi kudret nari yiyorum 1 saat sonrada kahvalti yappiyorum. Ama dikkat edebilirim sorun degil. Simdi nefes teknigine resmi olarak yarin basliyacam. Onceden bi sabah bi aksam Bi orta karmakarisik denerdim. Duzenli yapacagim ve su mide kapakcigini anlamaya calisacagim bakalim tamamen guclendirmek mumkunmu nasil isleyisini kontrol edilebilir fln bu dertten bi kere cektim ve cekmeye devam ediyorum ama sonraki neslin cekmesine izin vermeyecegim ameliyatta olsam iyilessemde pesini birakmam daima bi yontemi olmali. Rabbim tum hastaliklarin sifasini yaratmis, kudret nari nassil bulunduysa bende oyle bi yontem bulucam ki ceken bir daha cekmeyecek. Allah herkeze sifalar versin. Biraz uzun oldu ama..
user
mutlu
3/4/2015 9:08:00 PM ahmetturanQQwp kardeşim ben teşekkür ederim.... şimdi sorduklarına cevap vereyim bende gastrit yogun şekilde vardı mide balon gibi şişerdi ...mide gastrit veya ülser olunca mide kapakcıgı gevşiyormuş bundan dolayı bogaza agzına acımsı su az az arada bi gevşemeye göre az az geliyormuş agıza kadar yani midemde hiç bi sorun yok derken illaki vardır yoksa geyirince agzına az yemek parcası fırlar diline dogru ..bi anda ayga kalkınca geyirme gelir veya az eyilirsen yere kalkınca geyirme yapar hemen geyirirken yemek parcası agzına fırlar hatta bende bir parca nokut gibi bişi fırlardı kafam atardı hepten tükürüp gecerdim onu :)))) bu devamlı olmazdı tabi bazen tek tük bu arada mide balon gibi şişerdi 10 dakka kadar patlıcak gibi dr ye giddim yogun gaz var midede gastritsin strestden olmuşsun dedi bana 3 tane ilac verdi okudum receteyi tek tek ilacların hepside şöle yan etkili böle zararlı yine kafam bozuldu kullanmadım bende :)))) neyse birisi bal tavsiye eddi 6 ay belki 40 kavonoz yedim paso cok iyi geldi mide şişligi gecti az az artık yemek yeme başladım ama yaglı mümkün olmuyordu cünkü gastrit yaglı yedirmez mümkün deyil dir ..sonra kudred narı duydum ballı onuda 4 ay kadar denedim azda olsa faydası oldu gibi baya ondan sonra geyirsemde pek yemek parcası gelmedi veya agzıma fırlamadı dişime kadar...ilk gastrit neden oluştu bende şöle tvden greyfurt yara bereyi kökten gecirir diye dr konuştu bunu duyunca 3 ay greyfurt suyu kullandım cünkü vucudda yara bere vardı cabuk gecsin dedimdi nerden greyfurt suyu içtim resmen mideyi gastrit yaptı cıktı onun yan etkisi mideye vurdu ekşimsi tatı bırak yara bereyi dahada coklaştırdı gecirmeden cogalttı ..bundan doktora hiç güvenim kalmadı ..her doktar atar bol kepce asla inanma ha neyse ben yara bere tedavi için greyfurt içtim bu seferde mide cıktı hepten mide gastrit olup cıktı mide kapakcıgı gazdan gevşemiş agzıma acımsı su geldi devamlı sabit hemde hepten şafttı kaydırdık anlıcan bundan dolayı dr ye gid ama cokta kapılma verdigi ilaclara iyi gelirse biri diyeride zararlı yan etkilidir :)))) miden de hiç bişi yokken reflü olmaz sadece bogaz iltabı olursun gecer oda tahriş olur bogaz hortumu vs ....en iyi tavsiyem şu ac veya tok karnına 2 tatlı kaşıgı zeytin yagı sabah ögle akşam hatta yatmadan 1 büyük bardak su iççen sonrada 1 tatlı kaşıgı zeytin yagı iççen ben bu şekil deniyorum ha varmı faydası dersen kesin var ne belirtisi var dersen iyileşme diye bademcikler devamlı şişerdi şuan bademcikler şişi cok indi yutkunma da acı yapıyordu o gecti şuan bogazda agrı cok azaldı yanması şuanda yok cok şükür Allaha ....ben yukarda yazdım da tekrar yazayım yine mide cok iyileşti ALLAHIMA ŞÜKÜRLER OLSUN .. yaglı zeytin yagını bir bardak içsem mide daha varmı diyecek halde bılantı yok şişme yok agrı yok ..ha bunları bu hale gelmesinde bu sitenin sahibine borcluyum ALLAH KENDİNDEN RAZI OLSUN İNŞAALLAH... ben hergün ac mide ile sabah öglen akşam 150 nefes teknigi yapıyorum enaz 40 dakka bekliyorum sırt üsttü kalkmadan dinleniyorum bu cok faydası oldu bide zeytin yagını yemekten sonra yemekten önce hiç fark edmeden 2 tatlı kaşıgı içiyorum enaz 1 saat su içmiyorum bekliyorum günde 3 ögün zeytin yagı içiyorum 1 ögünde 2 tatlı kaşıgı 2 ögünde 2 tatlı kaşıgı 3 ögünde 2 tatlı kaşıgı sonrada gece yatmadan 1 tatlı kaşıgı zeytin yagı içiyorum yogun tedavi şekli anlıcan :)))) şuanki durum mide bir kilo yagı içerim diyor :))))) cok şükür ALLAHA ... bogazda yanması azaldı agrısı azaldı geyirme yemekten sonra 2 defa geyirince hiç bişi gelmiyor agzıma dogru şuan acı su gelmiyor da veya acı su örnek 1 defa gelirse başka yok dikkat eddigim iyileşme bunlar ...zeytin yagını az soguk içince bademcikler şişer bende bunun nedeni şu gastritten dolayı hep sıcaksı yedim içtim hiç soguk yiyemedim içemedim hep ılıksı olcaktı yoksa soguk kusturuyordu ikide bi ....bende cok cektim :(((( valla bu dediklerimi düzenli hergün uygularsan encok 5 veya 19 günde farkı görcen sende ....bende cok geyirme yok artık yemek sonrası 2 geyirme veya agır kaldırınca mideye baskı oluyor heralde o zaman 2 veya 3 geyirme oluyor .. zeytinyaglı kudred narı bulup içiyormuş onu denemedim daha .... şuan bunnlar faydaları belli zaten ..ha dr nexıum vercektir asla kullanma nedenmi iyi gelir gibi olcak ama ilacı kullandıkca magnezyum düşcek kanda ve kemiklerde kırılma olcak 3 ay sonrasında en iyisi gidceksen dr ye baktır teşhis koydur neyse durumun ondan sonrada burda yazdıklarımı uygula 5 veya 10 gün düzenlice yapcan tam tedavi için süre yok sitenin sahibi 1 ay sonra artık bıraktım demiş..onda tedavi bitmiştir fakat herkesde aynı olmaz belki ben tam tedavi için nefes ve zeytin yagına devam edcen şuan yarın 19 güne geldim nefes tekniginde cok faydasını gördüm ...nefesi derin cek yapınca 100de zaten mide içi titricek kasılcak gibi cins hal olcan bu olunca tedavi işe yarıyor demek yok böle bişi oda ne dersen nefes al veri az az normal yaptıgını belli eder boşa yat nefes yap yapıyorsundur buna dikkat edcen önce nefes al ver derinden mide içi yukarı aşşarı incek kalkcak az yorulursan biraz dur dinlen fakat durman dakikalarca olmucak sıca sıcana 1 dakka dur devam edcenki 100e gelince zaten mide titriçek bogazda titreme yapcak hatta yüze bile hafif titreme sarsma yapcak böle oluyor dersen tedavi oluyorsun derim ben ....ha site sahibi zorlanmadan olur rahatca yapın diyor buda dikkatine ...bende 150 nefes yaparken 100 olunca mide titriyor kasılıyor sarsılıyor bogazda aynı gibi yüzde bile titreme az yapıyor gibi böle oldukca cok rahatladım giddi ben :))))) ALLAH HEPİMİZE ŞİFA VERSİN KARDEŞLER ..cok uzun desdan yazdım yine okumassanız önemli deyil yav :D :D napcan şifa için ugraş işleri paylaşcazki başkası derman bulsun dimi......
user
ahmetturanQQwp
3/4/2015 10:11:00 PM Aynen kardesim bizden sonra gelenlerde okusun derman bulsun..;) iyiki Allah seni karsima cikardi 2 gundur yuzum gulmez olmustu bu yazinida okuyunca icime bi ferahlik geldi :) bende bundan 6-7 ay once bende fazla gaz olayi baslamisti agizdan arada gelip gidiyordu ocaga kadar farkedemedim ama ocakta agirlasti yemek artiklari falan simdi sen yazinca bendede acaba gastrit olabilir mi diye dusundum ama simdi benim ocak basinda ozellikle aksamlari acayip gegirme olurdu zorlanma ve yanmadan terlerdim başıma agri girerdi.. Neyse ben nefes teknigini yaparken cenede dislerde titreme kollarda ayaklarda titreme oluyordu arada agri giriyodu kalkiyodum su iciyordum titremeler midede henuz olmadi bakalim yarin sabah kalktigim gibi mideyi bi titreteyim de iyilesmeye baslayalim artik ;) birde benim 2 gundur bogazda bisey var sanki arada giriyor bogaz agriyor falan soguktan herhalde yada yanmalarin vergiside olabilir.
user
mutlu
3/5/2015 10:24:00 AM bak burda sitenin sahibi yazmş zaten belirtilerini Reflü Belirtileri Reflü görülen kişilerde şu belirtilerden bazıları vardır: Mide yanması en çok şikâyet edilen rahatsızlıktır. Mide içeriğinin yukarı çıktığını hissetmek, Göğüs bölgesinde yanma, Ağza acı suyun gelmesi, Kalp çarpıntısı, Rahatsız edici mide şişkinliği, öksürme, Mide şişkinliğinden dolayı nefes almakta zorlanma Bazı durumlarda boğazda bir kaç belirti ile kendini gösterebilir; Boğazda bir şey varmış gibi hissetme ve boğazı temizleme hissi, Yutkunurken zorlanma, Öksürük, Boğaz ağrısı, Bu rahatsızlıktan kurtulmak istiyorsanız bakınız: Reflü Tedavisi (Denenmiştir) ...... mide için neden titremiyor bunun cevabı nefes az az hafif yapıyorsun nedeni ilk nefese başladıgın zaman zor gelir nefes al ver derin derin ..şöle olcak ilk 15 nefesi normal al ver sonra vucud derin nefes için kıvama geliyor :))) bende öle cünkü derin nefesi devamlı sabit yapamazsın 40 derin nefes yap az az 1 dakka durakla devam derin nefese bölece 150 kadar yapınca zaten 100de mide hop dur titricen deme başlıyor zaten titredikce şifa gelcek farkı görcen yavaş yavaş bende böle cünkü mide içi titrer kasılır gibi oluyor az duruyorum nefes işine 2 dakka sonra 50 daha yapıp final derim ..nefes işi zor bıktırıcı yapmak isdemiyorsun her gün yat uzan nefes ..tedavi için mecburuz ...hergün 3 ögün devam edcez ki bi işe yarasın tedavi .....hava soguk olunca dışarı cıkınca bogaz ve bademcikler şişer hemen :))) soguk havada atkı tak öle cık terlisen hemen su içme 5 dakka bekle ılık su iççen soguk suya sıcak karıştır az öle iççen .yoksa bogaz bademcik şişer hemen ..sen 15 gün derin nefese devam ed sonra gelişmeyi burda yaz ki millette derman oldugunu anlasınki onlarda denesinler ..Allah şifa versin herkese kardeşler.....
user
mutlu
3/5/2015 10:35:00 AM ÖNCE BİR BARDAK SU İÇİP SONRA SIRT ÜSTÜ UZAN DERİN NEFESE 15 HAFİF NEFESDEN SONRA DERİN NEFES AL VER 40 VEYA 50 KADAR SONRA EGER DEVAM EDİYORSA DERİN NEFES YAPMAYA VUCUD DEVAM EDCEN 100DE MİDE İÇİ KESİN TİTRER BİDE ELLERDE KOLLARDA UYUŞUR GİBİ TİTRER GİBİ CENEDE YÜZDE AYNI TİTRER GİBİ SARSILIR GİBİ CİNS BELİRTİ VERİR İLK BAŞLARDA BENDE İLK DERİN NEFES YAPINCA TİTREDİM KOMPLE :)) SITMA TUTAR GİBİ TİTREDDİ BENDE ....MİDE İÇİ TİTREMESİ ÖNEMLİ EGER MİDE TİTREMEZSE YANLIŞ OLUYOR DERİN NEFES ŞEKLİN ..BAŞININ ALTINA İKİ KATLI HAVLU GİBİ BİŞİ KOYCAN AZ YOKSA BOGAZ CABUK KURUR YANAR ..YASTIK KOYMA SAKIN HAVLU GİBİ İNCE BİŞİ OLCAK BEN ÖLE RAHAT OLUYORUM DAHA COK DERİN NEFES YAPILIYOR O HALDE ...BU UYARILARI DA YAPTIM ARTIK UMARIM SENDE MİDEYİ TİTRETİRSİNDE ŞİFAYI KAPARSIN YAVAŞ YAVAŞ DEVAMLI YAPTIKCA 3 ÖGÜN AC MİDEYE 3 ÖGÜN 2 TATLI KAŞIGI ZEYTİN YAGI İLE BOGAZ İÇİN ŞİFA NİYETİNE ....
user
mutlu
3/5/2015 2:05:00 PM esas cok iyileşme için ormanda nefes teknigi yapcanki bol oksijen gelsin ...agaclar ciçek acınca hoş kokar orman işde böle sırada oksijen nefes işini yapcanki iş tam olsun valla ..:))
user
ahmetturanQQwp
3/5/2015 7:00:00 PM Sabah yapmaya çaliştim ilk basta bi bardak su aldim mecburen bogazlar kuru kalktim sonra bi 30-50 derin nefeste baktim bogaz kurumus mecburen dikilip 1-2 dakka durdum az bi su aldim otuturken 15 agizdan nefes cekmeye calistim tempo gitmesi diye yattim devam ettim. Bende tinnitus da var nefesi cektikce kulak cinlamasinin belirginlesiyor nedenini anlayamadimm.(yanlis anlamayin belirginlesip bitince geciyor artmiyor.) Yatarak 70 tane daha aldim kollar ayaklar uyustu cene de birazcik gogsun ortasi yemek borusu mide arasi uyusma oldu devam ettirmeye calistim uyusmayi ama zorladimi farkettim devamini getiremedim.. Bakam simdi misafirler var gece yapip yatsam uygun olucak. O zamana kadar Allaha emanet ol kardesim Allah hepimize sifa versin. Birde su havlu olayini anlayamadim simdi 2tane kuru havluyu katlayip boynun arkasinami koyuyoruz ? Bide videolarda ayaklari kendilerine cekmisler ama ben duz yatiyorum oylede olurmu ?
user
mutlu
3/5/2015 8:42:00 PM evet 1 havluyu katla başının altına koy ...sırt üstü uzanıp ilk defalarda 15 kadar hafif nefesle antraman yap vucud zaten derin nefes için hazır olcak derin nefese başla 50 kadar derin nefes yapınca bogazda kuruma cogalırda zorlarsa 1 bardak su iç 1 dakka bekle aslında hiç ara da su içmeden sıca sıcana az az derin nefes yapılcak sen sıkıntı oldu diye su içmişsin ara vermişsin ben hiç ara vermeden ilk 15 hafif nefes yapıyorum sonra derin nefese geciyorum 50 70 veya 80 veya 90 derin nefes yapıyorum böglece 100 e gelince sendeki belirtiler cıkıyor ortaya mide titriyor gibi kasıyor gibi bogazda titreme var gibi sarsılma gibi cins bişiler belirtiyor kolda sol kolda ellerde uyuşuyor gibi bu duruma gelince derin nefes işi 100 oluyor bende 1 dakka bekliyorum 150 ye tamamlıyorum ben ha hiç ara vermeden sadece 1 dakka beklerim az dinlenmek için arada su içmem ben ilk başta su içerim uzanıp başlarım nefese sen ortada su içmişsin derin nefes etkisini azaltırsın yani faydası azalır az ..gerci site sahibi zorlanınca su için demiş ...ben hiç su içmiyorum arada ....sırt üstü uzan uzat ayakları rahatca yatcan hiç gürültü tv müzik olmucak odanda rahatca uzan nefese başla ...günde 3 defa uygulucan saati yok da tok mideye deyil ama ac mide ile olcak ....sende Allaha emanet ol hayırlı cumalar ..... anlattıgın belirtiler dogru yapmışsın bayada arada az beklemişsin o faydayı azaltır biraz ..yatcan sırt üsttü yere 1 havlu koycan katlayıpta başın altına ..ha ilk defa 1 bardak su iç sonra uzan nefese başla ilk 15 nefesi hafif yaparsan derin nefese rahat gecersin tempoyu yakalarsın 50 70 gidersin nefesde pek zorlamaz da .bişi daha dinlenceksen aya kalkma sırt üstü uzanıp durarken dinlen 1 dakka bekle zorlanırsan sonra yine hafif 15 nefes al sonrada derine gec 50 kadar yapınca 100 olcak zaten bu durumda belirtileri görcen mide içi bogaz titreme sarsılma gibi işler olcaktır bölece tedaviye başlamış vücudun demektir taş catlasa 15 günde böle belirti verdikce uyguladıkca mide ve bogaz cok rahatlıcak fark görcen ha mide gecti ama bogaz agrı var yanma var buda biraz daha tedaviye ihtiyac demektir devam edcen ..nefes işine ve zeytin yagına ha zeytin yagını günde 3 defa uygula tok karnına yemekten sonra 1 bardak su iç ardından 2 taylı kaşıgı yag iç ...beni sorarsan ben şöle yapıyorum tedaviyi zeytin yagını 2 tatlı kaşıgı deyil 2bucuk tatlı kaşıgı yaptım nedeni cok fayda gördüm dikkatimi cekti faydası :))) şuan günde 7bucuk kaşık zeytin yagı içiyorum bir ögünde 2bucuk kaşık zeytin yagı içiyorum ...ben spor yapıyorum vucud yakıyor zaten de :))))) not yag içince üzerine 1 saat su içmem cok faydasını gördüm bogazda .şöle bogazda bişi var temizleme hissi vardı bu toz oldu şuan rahatladım cok şükür bunun faydasını görünce tozu arttırdım sevinçten 1 ögünde 2bucuk kaşık zeytin yagı ..bende cok fayda sagladı ....herkesde nasıl olur bilmem de bende böle cok şükür ....spor yapmıyorsan zeytin yagını normal dozda al sen cogu zarar vermesin diyecemde pek zararı yok yagın daha faydası cok :))))
user
ahmetturanQQwp
3/5/2015 9:15:00 PM Zeytin yagini zaten severim heleki zeytiniyle icmek ayrica tat verir. Ama simdi benim kudret narinda kantaron yagida var balda aslinda zeytinyaglisindan alacaktik ama aktar dedi bu daha iyidir ondan aldik. Zaten bi 7-8 gunu kaldi bitiyor oda.. misafirler gitti ben basliyim bu gun 2. Olacak yarin 3kez yaparik insAllah. Bilgilendirme icin saol kardesim surda sende olmasan kimsecikler yok he :) sanada hayirli cumalar.
user
ahmetturanQQwp
3/5/2015 9:54:00 PM Mutlu kardesim Havlu olayi cok iyiymis, basta 1 bardak su ictim beni 20 dakka tuttu yanliz saymayi unutup dalip gidiyorum.. Arada derin nefesin dorugunda gogsumde agri olusuyor ondan haric gayet iyiydi. Yine midemi titretemedim ama midenin ustunde ne varsa titredi kollar kafa .. Parmaklarim dokunmatik ekrani zor hissediyor o kadar titrettim :) mide artik yarina kaldi
user
mutlu
3/5/2015 11:12:00 PM cok titredcen mideyi diye sıkıştırma kendini ilk 15 nefesi hafif yap vucudu ısındır sonra derin nefes başla 50 60 70 nekadar olursa baktın zorladı bogaz kurudu şöle deyiştir işi 1 havlu koydun katladında bunu 2 havluya cıkar bu sefer baş biraz yukarda olcandan bogaz hemen kurumaz enaz 100 nefesde kuruma yapar azda uyanık ol rahat yaparken tedaviyi gör orda ....ben burda rahat olsun tedavi olsun peşindeyim artık :))) cünkü 100 nefes bıktırıcı oluyor hergün hergün ama tam tedavi için katlancaz mecburi :))) ha burda kimsecik yok dedin ama olur belki site sahibi gelir bakar illaki yardımcı oldummu faydam dokundumu diye bakar kontrol eder valla bana cok yardımcı oldu faydası cok oldu Allah razı olsun tekrardan ......doktora gidsemde mide gastritine care yok tam olarak gecmez nexıum veya başka ilac yaz yaz yolla bende deneme tahtası sanki bundan durma dene dur aktarlarda dandik boş boş konuşan dolu şu otu al bunu kaynat iç encok 1 ayda gecer 50 ay olur halen aynıdır :)))))))))) en iyisi bu sitenin söledigi tedavidir bide ilave buldum başka yerden zeytin yagımış oda reflüye cok net kesin tedavimiş hiç aksatmadan uygularsan 1 ayda sonuc alcan ben şuan 20güne geldim nefesde 4 günde zeytin yagına devam bogazda temizleme hissi ıh ıh yapar durardım bişi varmış bogazda gibi temizleme için cins haldedim ben şuan bu sorun gecti zeytin yagı ile hemde 4 günde valla :))))) nefeslede mide cok iyileşti 1 kg yagı içerim bu mide ile :))))))))))) cok düzgün tedavi uygularsan 1 ayda cok büyük gelişme görürsün cünkü ben daha 1 ay olmadı 10 gün sonra 1 ay olcak ama cok cok faydasını gördüm ciddi.... sende sabah ac mideye öglen ac mideye akşam ac mideye 100 derin nefes al 30 dakka hiç kalkmadan bekle sırt üsttü dinlen....zeytinyagında da sabah tok mide öglen tok mide akşam tok mide veya ac midede olur hangisi iyi gelirse belki yagı ac mide sevmezsin ondan işine hangi durum uyarsa devam ed 1 ay ha baktın bogazda normale döndü mide normal tedaviyi sonla ...beni sorarsan 1 ay dolunca bırakmıcan 20 gün kadarda mideyi şoklatcan :)))) yani derin nefese devam edcen 20 gün kadar daha bölece daha iyi tedavi edcektir bence tabi...yagıda bogaz tam gecti iyileşti diyelim enaz 15 gün devam edcen zeytin yagınada bölece daha iyi tedavi edcektir ...sonrada sinirli olunca sıkıntı varsa ona göre nefes işine bakcan veya zeytin yagı iççen gibi bunu unutmam not aldım tedavi şeklini ....tekrar bi durum cıkarsa 3 sene sonra tekrar devam ederim diye not aldım nefes işini ve zeytin yagını ......SEN artık tedaviyi düzgünce uygula 3 ögün ac mideye yagıda iç enaz 15 gün dene farkı görünce burda yazarsın inşaallah ..ben her akşam bakıyorum sitede yazan varmı diye :) ..sitenin sahibide kızcak bu gidişle sitemi facebooka cevirdiniz diye adam haklı cok yazdık valla :)
user
ahmetturanQQwp
3/6/2015 5:00:00 PM Mutlu kardesim bu gun 2. Gunum oldu ama bir kac sıkıntım var. Ben bu teknigi yapip biraktigimda parmaklari falan hissetmiyorum acaba kanmi gitmiyor refluden kurtulcaz derken kangren olmayalim :)
user
ahmetturanQQwp
3/6/2015 5:31:00 PM Kudret narininda faydasi varmis hee.. Bu gun birakayim dedim biraktigim gibi yorgunluk lar basladi. Aldim simdi bi kasik geciyor bakalim demekki birakmamam lazimmis.. Gerci yorgunluk reflu belirtisu degil ama
user
mutlu
3/6/2015 8:05:00 PM 100 defa nefes tekni yaparken aşırı zortlatmadan yapcan ..fazlaca zorlanmış vucud demekki ..bende böle sıkıntı yok .....:) şöle dene o zaman sırt üsttü yat uzan hafif hafif nefes diyagramdan al ver fazla yorulmaktan şeklin kayar bide :))) ...ben 150 ye kadar derin nefes uygularım genelde belirtiler bogazda titreme var gibi mide titrer kasma var gibi midede sol kolda elde parmaklarda uyuşma var gibi veya uyuşur gibi 5 dakka dinlenince rahatım gecer hepsi ....öle ayak parmaklarında uyuşma olmuyor bende ..herkesde belirti gösterirken başka sorunlarda vardır vucudunuzda ondan deyişik belirti gösterir belki ..cok sıkıntı yapıyorsa hafifce nefes al ver digagramdan da valla bende mide titremesse fayda olmuyor bundan titretmeden bırakmam nefes derin al ver yapıyorum ben yoksa fayda olmuyor bana bende böle faydası oldu :)))) site sahibi rahat olun hafif derin nefes diyagramdan al ver demiş 50 derin nefes önemli demiş onuda okumuşsundur yukarda .....cok sıkıntı olursa hafifce nefes al ver ...bende söledim şekil faydası var bellide faydasının oldugu zaten cok şükür ...sıkıntı cok oluyorsa hafifden dene cok yormaz o halde vucudunu :)))
user
ahmetturanQQwp
3/6/2015 8:54:00 PM Olmadi artik titremesiz yaparim bende.. Site sahibi yazmiş kollariniz uyuşursa yere vurun sonra devam edin diye bende oyle yaparim artik öylede şifasi olur her halde :)
user
ahmetturanQQwp
3/6/2015 8:56:00 PM Ee mutlu kardesim senin durum nasil oldu ? Varmi bi problem agri gegirme yanma fln ?
user
mutlu
3/6/2015 11:18:00 PM mide balon gibi yapısı vardır biraz egilince mide içine baskı olursa herkes geyirir :)) bu sadece yedigin yemekle alakası olmaz da ...şuan cok mide üstüne dogru egilirsem kalkınca ayaga 1 geyirme olur halde veya agır bişi kaldırırsam baskı olursa geyirme yapıyor 1 defa veya 2 defa ...veya yemek yedikten sonra veya yemek yerken ortasında 1 .2 geyirme oluyor :))) şuna dikkat edilcek asitli yemek türleri yenmiçek .örnek fasulye nohut .içecek kola portakallı gazoz limon greyfurt ekşimsi turşumsu baharatlı cok dikkat edilcek kesinlikle yenmiçekmiş ha limonu caya katıp içen var o pek etkili deyil 4 de 1 zarar verir hafiften ...ben hiç ekşi turşu kuru baharatlı asla yemem bölelikle mide agrısından kurtuldum şimdide zeytin yagı ile bogazın agrısı yanması azaldı en azından rahatladım baya ..bogazda bişi var hissi temizleme hissinden kurtuldum ıh ıh yapardım devamlı bogazda bişi var temizleme hissinden dolayı :)))) zeytin yagı bogazı rahatlattı ..nefes teknide mideyi rahatlattı iki tedavi cok faydalı oldu ...birileride zeytin yaglı kudred narı kesin tedavi eder reflüyü diyor ..şuan zeytin yaglı kudred narı bulup deniçen onuda :)) gerci zeytin yagı cok iyi geldi kesin farkı gördüm bogazda bu belli oldu ..nefesde midede faydalı belli oldu :)))) .....Allaha şükür faydasını görüyorum baya da .....devam edcen tam tedavi için :)) sende tam faydası için 1 ay nefes dene 1 ayda zeytin yagı dene ..ha zeytin yagını cok içersen vucud yakmazsa sıkıntı olurmu bilmem orasını fakat zeytin yagı 2 tatlı kaşı içince 30 dakka veya 15 dakka gez dolaş carşı pazar :))) vucud yaksın yani daha saglıklı olur ..beni sorarsan ben 2bucuk zeytin yagı öglen akşam bide yatmadan 2 saat kala içiyorum toplamda 3 ögün içiyorum yagı :))) ben yag içince spor yaparım vucud yakar zaten cünkü cok yag birikirse vucuda zararı olurmu olmazmı bilmem fakat bogaza cok faydası oldu iyileşme acısından yanması temizleme hissi ıh ıh yapardım cok yutkunurkum cok deyişiklik oldu rahatladım baya ...şimdilik bu durumdayım cok şükür ..sende 1 ay dene nefesi yagı ondan sonra son durum noldu geldi paylaş burdada okuyan olur illaki millet derman peşinde cogu kişiye söledim nefesle olmaz yagla olmaz doktorlar boşamı var langur lungur inanmayanda var inananda var herkesin keyfi bilir derman isdeyen denesin ben deniyorum devamlı hemde ...zeytin yagı bogazda faydalı nefes teknide midede cok faydalı geldi kesin bellide ....şimdilik bunlar Allaha emanet olun inşaallah deneyenler şifa bulur kardeşler ..ben kesin farkı gördüm bu kesin :))))
user
mayz
3/7/2015 6:12:00 PM oncelıkle allah herkeze acıl sıfalar versın bendede sızınkılere benzer bır sıkıntı var 1 ay kadar once bogazımda sureklı takılma hıssı oluyordu sankı bogazımda bır sey varmıs gıbı doktora gıttım faranjıt var dedı gargara yazdı gonderdı kullandım gargarayı bıttı ama gecmedı yıne sonra baska bı doktora gıttım oda baktı bogazıma kamerayla faranjıtın ılerlemıs bıde sende reflude var dedı gavıscon yazdı bıde antıbıyotık yazdı onlarıda kullandım gene bogazımdakı sankı bısey varmıs hıssı gecmedı gecen gun tekrar aynı doktora gıttım faranjıtın gecmıs dedı hocam dedım bole bole bu bogazımda ne olabılır bu refluden nasıl kurtulablırım dedım doktor bana demezmı ya dedı bende reflu hastasıyım bende de var dedı aksamları saat 7 den sonra bısey yemıceksın dıyo o kadar bıde yıne gavıscon yazdı bıde mıde asıdı ıcın hap yazdı bır ay kullan dedı ondan sonrada azalmazsa endoskopı dedı ya nasl bı ılletmıs bu bole mıdemde yanma yok cok sukur bazen bogazımda yanma oluyo ama sureklı sankı bogazımda bı yumru varmıs gıbı o bana hayatı zından edıyor bu nefes alıp verme teknıgıyle bundan kurtulabılırmıyız acaba tekrar herkeze acıl sıfalar
user
mutlu
3/7/2015 10:33:00 PM mayz kardeş Allah şifa versin öncelikle .... zeytin yagı bulcan orjinal 1 kg veya 2 kg sızma yag olcak posalı içinde posası olur yagın içinde koyusu neyse buldun diyelim isder ac mide isder tok mide fark edmez hiç sabak ögle akşam 2tatlı kaşıgı iççen zaten 5 günde illaki farkı görcen önce dene sonra yaz burda farkı olunca inşaallah...ha neden bunu tavsiye eddim dersen bogazda temizleme hissi sürekli bişi var gibi yutkunma hissi coktu bendede şuan bunlar cok cok iyileşti cok şükür ..bundan ilk bunu tavsiye eddim ....ikinciside reflü sorunu sadece bogazda olmaz mide içinde gizli gastrit vardır yani acımaz yanmaz belirti yoktur ama bod-gaza hasar vermiştir asit cıkınca ....iki tavsiyem şu zeytin yagı iç diyeride nefes diyagram tekni derin nefes al ver sırt üsttü yatıpta ha havlu katla koy başının altına daha viyi oluyor rahat olur baya ..bide nefese başlamadan ilk 1 bardak ılık su iç o zaman bogaz kuruması olmuyor hararet edmiyor az ...bunlar benden tavsiye kardeş ...herkese tavsiye ediyorum nedeni cok fayda gördüm deneyin sizde diye tavsiyemdir ...Allah herkese şifa versin arkadaşlar ....zor cekmek sıkıntıyı ......
user
mutlu
3/8/2015 11:38:00 AM birde şunu ögrendim çörek otu reflü gastrit ülser için tedavi ediyormuş 1 veya 2 ay hergün sadece 1 avuç yerseniz günde ...devamlı hergün 1 avuç çörek otu yerseniz .mikropları yok ediyormuş magnezyum kaybı olanlarda tedavi ediyormuş ...ben bunuda paylaşim dedim ..not ben duydukca sölerim burda illaki uygulayın deneyin demiyorum herkes kendince şifasını arar zaten ...Allah şifa versin herkese ...
user
ahmetturanQQwp
3/8/2015 4:00:00 PM Mutlu kardesim hangi yiyecegin ordaki gevsekligi onleyecegini keske bilebilsek. Tıpcılar gevseklik diyor ama açıklıkmı genişlikmi ben tam olarak anlamadim orayi. Stretta oraya hasar vererek daraltip işlevini yapmasini saglayan bir yontemmis. Galiba bu nefes olayida diyaframi kasarak orayi daraltip işlevini yapmasini sagliyor ama tam bilmiyorum.. Bu sabah mide şişkin kalktim uygulayamadim derin nefes alamadim. Şişkinlik gecti simdi uygulayacagim ama derin nefes alamadigimi düşünüyorum nasil olacak ki..
user
mayz
3/8/2015 8:45:00 PM mutlu kardesım dedıgını yapıcam zeytınyagı sıparısını verdım bursadan gelıyo orjınal zeytınyagı faydasını gorursem ınsallah burdada paylasıcam sanada bı gomlek gondercem sozum olsun :) yeterkı su ılletten kurtulayım allah herkeze yardım etsın sıfalar versın sanada gecmıs olsun kardesım ınsallah tekrar olmaz aynı seyler
user
mutlu
3/8/2015 10:51:00 PM mayz kardeşim ..şunları denersen faydasını varmı yokmu belli olcak zaten ...1 derin nefes teknigini sırt üstü yat uzan 100 e kadar günde 3 ögün sabah ac mide öglen ac mide akşam ac mide 3 sefer yapcan toplamda 300 olur sabah öglen akşam ...2 zeytin yagı posalı olcak koyusu iyiçe bulup iççen hergün sabah ögle akşam bu yag oldugu için tok karnına iç derim cünkü içincce yagı 2 tatlı kaşıgı üstüne 1 saat kadar hiç su içmeden dur ....sabah ögle akşam 2 tatlı kaşıgı iççen toplamda 6 kaşık eder ...3 çörek otu veya yagını esas çörek otu yagı olcakmış ben çörek otunu buldum yagı cok pahalı geldi şimdilik çörek otunu catır catır cigneyip acısı cıkıyor yiyiyorum üstüne 1 bardak su içiyorum ...sen maddi duruma göre çörek otu yagı bulup hergün 2 tatlı kaşıgı sabah öglen akşam içersen toplamda 6 kaşık yapcak ...encok 1 ayda farkını görcen ...çörek otu mikrop yok eder vucudda sendeki sıkıntı şundan kaynaklanmış söledine göre bogazdaki durum sen mikrop kapmışsın gibi vucudun savunmasız kalmış gibi yani vitamin depoların azalmış vucudda bagışıklık sisdemin zayıf gibi....özetle çörek otu yagı içilir 2 tatlı kaşıgı veya çörek otu bul catır catır ye acısı cıksın iyiçe sonrada cok acı gelirse su iç az üstüne ..ben bu sölediklerimi hepsini uyguluyorum şuanda ha fark varmı dersen Allaha cok şükürler olsun cok fark gördüm nerden oldu hangisi iyi geldi net bilgim yok tek bildigim bu 3 şeyi denedigim günden buyana deyiştim şahsen rahatladım ..nefesle midem düzeldi zeytin yagı ile bogaz rahatladı bide çörek otu duydum oda belli farkı .... Allah sanada şifalar versin kardeşim ...denersen farkını yaz burda inşaallah .....ha nefes derin olcak sırt üstü uzancan 3 defa günde sabah ögle akşam fakat hergün bıktırıcı yapmak isdemiyor kişi bu iş zor diye 5 gün yapıp bırakırsan sonuc sıfır olur site sahibi 1 ay sonrası artık gerek duymadım nefese demiş adam ..yani 1 şeyi 1 ay deniçez ki şifasını görcez az veya cok ..herkes kendi bilir derman aramıyan bulamaz derler .....Allah şifa versin herkese .....bide gömlek demişsin ..hiç gerek yok asla işim olmaz burda iki kişiye yardım edcen dua edsen cok sevinirim o kadar ....amac yardım edmek az cok .ben bunlardan fayda gördüm sizlerede sölüyorum .....
user
ahmetturanQQwp
3/11/2015 1:00:00 PM Ben sürekli aksatıyorum nefes işini. Şimdide oksuruk basladi.. Ne yapsam ne etsem de su geçse :( nefes beni rahatlatiyor rahatlayip cikolata atiyorum iki tane yakiyor ama yinede azaliyor gectigini hissediyorum.
user
mümtaz şaklaroğlu
3/11/2015 1:25:00 PM slm ilk evvela burada yaşamış olduğunuz tecrübeyi paylaştığınız için teşekkür eder şükranlarımı sunarım 3-4 yıldan beri reflüden rahsızdım ve herkesde olduğu gibi hastane doktor ilaç tavsiyeleri evrelerini yaşadım ilaç ları alana kadar rahatsızlık geçici olarak duruyordu ilaçları kullanmayı kesince rahatsızlık aynen kaldığı yerden devam ediyor aslını düşünsek toktorların çoğu tedaviyi değil önce bu sazandan ne kadar yağ çıkara biliriz yolunu deniyorlar en basiti reflü için gittiğim çok büyük bir hastanenin toktoru muayene den sonra birde kan tahlili yaptırdınızmı ? diye soruyor ne alakaysa sizin bu yazınızı okuduktan sonra nefes alma eksersizlerini bir aydan beri devam ettim şu anda inanılmaz derecede rahatsızlığım geçti akşamlarıda yemeğe cesaret dahi edemediğim gıdaları almaya başladım ALLAH sizden razi olsun çok çok teşekkürleri borç biliyorum hoşça kalınız sağlıklı mutlu günler
user
ahmetturanQQwp
3/11/2015 10:43:00 PM geçmiş olsun mumtaz kardeşim Allah şifa versin. Sabah oksuruk vardi mideye chicken royal attim gecti :) nasil gecti anlamis deilim ama aman siz yapmayin ben ac oldugumdan olabilir. Benim hastaligin cogu hareketsizlikten kaynakli sanirim. Disarda 20-30 dakka gezsem gezdigim vakit hic sıkıntı yok . buyuk ihtimal oksijen olayi cok etkiliyor. Bakalim 2 hafta sonra koye bakmaya gidecegim o sira bu nefes teknigini aksatmadan yaparim. Benimki geçerse koyde geçer insAllah. Allah hepimize sifa versin yarabbim.
user
mutlu
3/12/2015 8:53:00 PM hayırlı cumalar öncelikle .... bu reflüden kurtuldunuz mideden kurtuldunuz .şimdi rahatım yerine geldi sıkıntı yok diye tekrar asitli olan yiyecek içeceklere devam edmeyin sakın ha ...nedeni asitli yiyecekler reflüye neden oldugu için veya mide içine cok yogun asit salgılar buda mide kapakcıgını tekrar gevşettirir hadi yine reflü gastrit ülser tekrarlar bundan dolayı şunları cok nadir 5 günde 1 defa 1 ögün yiyin...yogurt portakal limon turşu baharatlı yemekler kola sarı gazoz özetle asitli olan ne varsa bildiginiz cok hergün yemeyin unutmayın tekrar nüksetmemesi için dikkat edmek şart yoksa yine zorlatır tekrardan ..dikkat ederseniz asitli yiyecek içeceklere rahatca yaşam sürersiniz ....gecmiş olsun Allah şifa versin herkese ....
user
ahmetturanQQwp
3/13/2015 8:27:00 PM Mutlu kardesim bu gun doktora gittik test falan filan yapmadan sadece sozlerimle bana reflusun dedi lansor ve rennie verdi. Birde soguk alginligu icin theraflu diye bi ilac verdi. Simdilik kullanmayi dusunmuyorum yarin kudret narini birakicam nefesle ilerleyecegim eger zorlanirsam ilac + nefes yaparim artik.. Nefeside çok ihmal ediyorum beceremiyorum yapmayi..
user
mayz
3/13/2015 10:58:00 PM mutlu kardesım tavsıyelerın ıcın tsk ederım rabbım dert verıp derman aratmasın cok zormus bu sıkıntı yanlız bakıyorum sıteye sureklı kımsede evet bu sayede bende kurtuldum bu ılletten dıye bısey dememıs
user
mutlu
3/15/2015 12:17:00 AM site sahibi yazmış ben kurtuldum diye zaten ha başkaları neden yazmamış şuan deneme aşamasındalar herkes bende dahil ilk fark eddigim nexıum kullanırken bile agrı mideden tam gecmiyordu 1 gün agrımazsa ertesi gün agrıyordu kolay bişi deyil ha deyince 5 günde gecmezde tedaviyi deniçen 1 ay kadar ki ha faydası var veya olmadı diyebilelim dimi..bundan dolayı şuan tam tedavi oldum diyemeyiz ..kesin bende cok fayda oldu derin nefes teknigi zeytin yagı çörek otu hepsini hergün deniyorum tedavi sürecindeyim ben yani 1 ay dolunca duruma göre burda yazcan inşaallah.şimdilik nefes tekninde 25 güne geldim .zeytin yagı ve çörek otunda 1 hafta oldu yeni daha ..zeytin yagı mide gastriti ülser reflü için tam tedavi edermiş vucudda mikropları yok ediyormuş gastrit ülsere neden olan mikrobla savaşıp yok eddigi yurt dışı doktor larınca dogrulanmış test edilmiş kesinmiş tedavi eddigi ...her sorun ha deyince gecmez gelirken 5 günde gelmedigi gibi gecerkende 5 günde gecmez malesef ....sabır edip 1 ay veya tedaviye cevap vermenize bakcanız örnek soruna tedavi edcek ama gec aşamada olcaksa sabırla devam edcez tam tedavi için ..ben sabırla devam ediyorum özellikle nefes tekninde zeytin yagı çörek otu ful devam hergün Herkese Allah şifa versin inşaallah... ben deniyorum tedavi olunca burda yazcan inşaallah.....nefes tekninin cok faydası var bu kesin
user
Hsyn
3/16/2015 1:14:00 PM Öncelikle çok teşekkür ederim ben faydalı bişeyi paylaştığın için bendede reflü var ve internetten araştırırken senin bu yazına denk geldim ve mantıklı geldi araştırdım bilgi edindim transformal nefes egzersini yapmaya karar verdim ve 3 gündür yapıyorum gerçekten faydasını görmeye başladım yanma belirtilerim azaldı ama sana bi (sorum olacak DeepBlue yere uzanıp sırt üstü yapıyorum ağızdan nefes alıp veriyorum ama 20-25 nefesten sonra boğazımda yanma yutkunma oluyor ve başım çom dönüyor bırakıyorum sigarada içiyorum bu baş dönmesi normalmi geçermi alışkın olmadığım içinmi ne kadar süre yapacam bunu nefesim açılana kadarmı sende de baş dönmesi yutkunma hissi oldumu sorumu en kısa sürede cevaplarsan sevinirim şimdiden teşekkür ederim...
user
Hsyn
3/16/2015 1:22:00 PM Mutlu bende baş dönmesi boğazımda yanma yutkunma hissi oluyor 20-25 nefesten sonra bırakıyorum sendede bu durumlar varmı kaç nefes yapıyorsun yardımcı olursan sevinirim.
user
mutlu
3/16/2015 4:04:00 PM Hsyn .. soru sormuşsun cevabları ...derin nefes teknini sırt üstü uzanıp 150 defa yapıyorum ben ...ikinci cevap baş dönmesi şundan yapıyor nefesi derince ilk başta zorlarsan vücud sıkışır hemen ha nasıl olcak ..şöle yapcan sırt üstü uzan yere 1 dakka bekle rahat ol tv müzik olmasın ayrı odanda yattıgın yerde .sonra hafif hafif nefese başla ilk nefesler antraman olcak vucudu ısındırcan az 15 20 nefes sonrası 50 sabit derin nefes yap 1 dakka bekle tekrar 50 derin nefes yap bekle duruma göre bir 50 daha derin nefes isdersen yap bölece hiç kalkmadan 150 derin nefes oluyor ...3üncü cevap bogazda yanma yutkunma hissi için ilk nefese başlarken 1 büyük bardak ılık su iç .ılık su derkende soguk mideye agrı verirse mide sorunu vardır bundan ılık iç suyu ...4üncü cevapta bogaz yanması yutkunma durma hissi içinde zeytin yagı içcen hergün düzenli olarak şöle oda sabah ögle akşam tok mide üstüne 2 tatlı kaşıgı zeytin yagı iççen .ha önce 1 bardak su iç sonrada zeytin yagı iç ..1 bardak su neden iççen zeytin yagı içince üstüne hiç su yemek içmek yok cünkü .nedeni zeytin yagı bogazda 1 saat yapışır tedaviye başlar sorunu bundan su içilmez yagı yıkamasın temizlemesin diye .....ek ilavede çörek otu bulup isder yagını isder otunu bulup yeme başlarsan örnek çörek otu buldun aktarlardan baharatcılardan nerden bulursan carşıdan pazardan satanlardan .hergün düzenli olarak 1 tatlı kaşıgı çörek otu catır catır cigneyip yiçen az acısı cıkıyor 1 bardak su içebilirsin üstüne ....ben şöle yapıyorum önce çörek otu yerim sonra su içerim sonrada zeytin yagını 2 tatlı kaşıgı içerim cok etkisi faydası var ..ha 1 ay dene derin nefesi 1 ay zeytin yagı çörek otu dene ..bunlar tavsiyemdir denersin denemessin o senin bilcen iştir zorla dene yoktur ...ben hergün çörek otu 1 tatlı kaşıgı günde 3 defa zeytinyagı 2 tatlı kaşıgı günde 3 defa .derin nefes 150 .günde 3 defa devam ediyorum ....mide durumu cok süper 1 kilo yagı içsem banamısın demez gibi :)))) .not ben spor yapıyorum vucud yagı çörek otunu yakıyor .sizde enaz 20 dakka yürüyüş yapın agırlık calışın 5 dakka ki vucud yaksın diye ..benden bu şekil tavsiyedir ... Allah herkese şifa versin inşaallah...
user
Hsyn
3/19/2015 3:48:00 PM Mutlu verdiğin cevaplar için teşekkürler dediklerini uyguluyorum nefesi arttırmaya başladım ama bi kaç gündür nefesten sonra yorgunluk uyku hali oluyor enerji vermesi gerekmezmi.?
user
mutlu
3/19/2015 5:18:00 PM Hsyn .derin nefes ..yorgunluk uyku başdönmesi mide içi kasma mide içi titreme bogazda titreme gibi bi durum belirti yapıyor sol kolda ellerde az uyuşma yapıyor .. enerci verdigi yerler vücuddaki hasta olan yara bere olan yerleri tedavi ediyor her nefes yapışında az az tedavi ediyor zamanla sıkıntı olan yerlerde rahatlık oluyor artık ..bende bogaz yutkunma hissi coktu yemek yerken sürekli burnumu cekerdim devamlı her kaşık sonrası bu durumdan kurtuldum şuan bogazda temizleme hissi coktu bundan kurtuldum .yutkunma işinide 1 dakka arada yutkunurum yani devamlı yutkunma durumu deyişti mide cok iyi 1 kilo yagı içerim şuan da :)) ...herkesde tedavi şekli duruma göre deyişir belki ..bazılarında mide içi hafif sorun vardır 15 gün içinde kökten gecer bazılarında yogun sorundur mide reflü hepsi sıkıntı halindedier 1 ayda veya duruma göre gecer ..derin nefesde 15 güne gelen zaten farkı görme başlar ....isdeyen dener isdemiyen denemez .....Allah şifa versin hepimize kardeşler.....
user
mutlu
3/19/2015 5:22:00 PM Hsyn sen devam ed derin nefese 50 yapınca 1 dakka bekle 50 yap yine bekle az 50 daha yapabilirsen encok 15 güne cok etkili faydasını görcen kardeşim ...Allah dermansız dert vermemiş hepsine caresi verilmiş bulabilene hesabı ......Allah şifa versin inşaallah....
user
Hsyn
3/19/2015 7:46:00 PM Çok teşekkür ederim mutlu verdiğin cevaplar için Allah hepimize şifa versin evet devam edecem 50+50 yapıyorum o zamanla bu yorgunluk uyku hali gider enerji yapar..
user
mutsuz
3/19/2015 9:34:00 PM Bende çok zor zamanlar yaşadım bu reflü den sonradan reflü dendi piskolojik dediler hersey antidepresan verip durdular işin kötüsü antidepresana alıştı vücut 2 gün önce öğrendim reflü olduğunu valla delircem hiç bişey yiyemiyorum iyice zayifladim çarpıntı oluyo gögüsum yaniyo sirtima vuruyo daha ne anlatsam bilemedim ki dışarı çıkmaya korkar oldum çarpıntı olcak ölüp kalcam biyerde diye doktora çarpıntı olurmu dedim olmaz dedi korktum kalpte sıkıntı var diye sonra böyle bi hastalık yaşayan biri oluyo çarpıntı dedi eczacı bile olur dedi ama doktor yok dedi ya doğru düzgün ilgilenmedi bile valla kafada bitirmek lazım da bunu nası basarcam bilmiyorum allah herkeze şifa versin çok zor
user
mutlu
3/19/2015 11:19:00 PM reflüde carpıntı olur nedeni az yemek yedigin için kan degeri düşer kalp ritmi bozulur ....yoksa normalde reflüde carpıntı yapmaz iş şurda yemek az yedigin için vitamin eksikliginde ..vitamin depoları boş olursa kalp ritmi bozulur carpıntı yapar örnek koltuktan kalkınca birden carpıntı başlar küt küt diye elinle kalbini hafifce ellersen duyarsın carpıntıyı ....her hafta kuzu dalagı yiçen ...et yiçen her hafta ...et yedigin zaman cay içmiçen süt içmiçen ayran içmiçen ........kan cogaltmak için b12 de üzüm pekmezi.. kurusiyah üzüm ..keciboynuzu pekmezi..et ..kuzu veya koyun dalagı......kuzu dalagını şişe takcan kor üstünde külbastı yapcan fazla pişmesin biraz pişince al sogut ye tamamını her hafta uygula ...benden bunlar tavsiyemdir .uygula veya uygulama sen bilirsin ..Allah şifa versin inşaallah....
user
Hsyn
3/19/2015 11:55:00 PM Aynen bendede piskolojik sorunlar var antidepresanlar kullanıyorum inşallah bu nefesle kurtulurum bunlardan.
user
mutsuz
3/21/2015 2:40:00 PM Yemek yiyemiyorum ki doğru düzgün azıcık yeyince şiş gibi oluyorum rahatsız ediyo beni ki dalak fln yiyim hayata küstüm ya hergün atak mi gecircem ben
user
ahmetturanQQwp
3/22/2015 12:01:00 AM Mutsuz kardesim zamaninda benimde bi üç beş gün oyle oldu hatta babamla bi restorana gittik babam corba+yemek+tatli yedi ben yorgunum 5 kasik corba yedim mide dolu kussam kusmuyorum gegirti surekli..sonra kudret nari aldim balli macun kullandim bu olay o sekil yedigim 3 gun yok olmaya basladi. Yanliz kudret narida tam gecirmiyor sadece bi kac gun kurtariyor. Ben bu nefes teknigine basladim biraz devam ettim sıkıntılar cektim... Bu siralar hic yapamadim ama yanma bitti bende suan sulu yanma hic yok . nefese devam etsem tam gecicegini biliyorum ama beceremiyoruz işte.. Suan ben çok yedigim taktirde. Acikcasi çok sulu yedigimde yani biraz once sutlu biskuvu yedim bandira bandira ;) süt yine bogazimageldi devam edicez nefese bu olayda bitecek insAllah..
user
mutlu
3/22/2015 12:41:00 AM derin nefesi hergün düzenli yapcanız günde 3 defa sabah ögle akşam 100 defa demiş site sahibi ..ben 150 defa yapıyorum günde 150 150 150 3 defa aynı yapıyorum az cok yapıyorum faydası hızlı olsun diye şuan ...cok faydasını gördüm 29 güne geldim derin nefesde ....bide zeytin yagı ..çörek otu birde ilave yaptım üzüm pekmezi aldım onuda içiyorum 3 ögün ..cünkü hiç tatlı yenmezse kan şekeri düşüyormuş ondan dolayı üzüm pekmezi aldım onuda içiyorum 3 ögün 1 tatlı kaşıgı :))) ..ben her duydugumu denedim bu saate kadar varmı faydası derseniz .derin nefesden cok büyük fayda gördüm birde zeytinyagı .çörek otundan cok büyük fayda gördüm en azından artık rahatım Allaha cok şükür ..sizlerde hergün devam ederseniz şifaya kavuşursunuz ...derman aramıyan bulamaz .... denerseniz tavsiyemdir ..herkese gecmiş olsun Allah şifa versin kardeşler.....
user
ahmetturanQQwp
3/22/2015 8:55:00 PM Mutlu kardesim senin gegirmeler tam olarak bittimi ? Yemeklerin geri gelmesi agri vs. Falan hic oluyormu.
user
mutlu
3/22/2015 10:21:00 PM ahmetturanQQwp ..sorulara cevap ...yemeklerin geri gelmesi yok ...geyirme yok .... şuan bogazda yanma yok temizleme hisside yutkunmada sık sık yok normale döndü ....ben sadece derin nefes le yetinmedim artı ilave yaptım tedavi için ..yazdım burdada zaten zeytin yagı ve çörek otu diyede...günde 3 tatlı kaşıgı zeytin yagı 3 tatlı kaşıgı çörek otu ...birde yeni ilave yaptım üzüm pekmezi oda aynı 3 tatlı kaşıgı .... önceleri az sokuk bişi yersem veya içersem bogazda şişma yutkunma zorlugu gibi belirti coktu şuan bunlar toz oldular ALLAHA COK ŞÜKÜR ....burda bundan dolayı sürekli yazıyorum sizde şifa bulun diye .cünkü site sahibi derman arayanlara derman bulsun diye adam site acmış özel heralde ALLAH razı olsun eger dermanı bulunca ilgilenmesedi şuan bizlerde aynı devam edcekti sıkıntılar ....helal olsun yardım severmiş iyi insanmış .cogu kişi böle site acıpta bedava yardım sölemiyor malesef .sölüyenlerde oda kesin tedavi edse bari :)))) yani özel site acıp bundan kurtuldum diyen cok nadir bence veya yok heralde ..... devamlı düzenli derin nefes yaparsanız mide reflü cok büyük farkı görceniz ciddi şekilde ..ha hergün sırt üstü uzan deli gibi nefes yap kimse inanıp ugraşmaz eger derman arıyorsanız kesin tedavi bu derin nefes teknigidir ...azda ilave eddim zeytin yagı ve çörek otu bide üzüm pekmezi ilavemdir ..isdeyenler denesinler ha ben hiç denemem inanmam derse okuyanlar kendi bilcek zorla deyil bu işler ...ALLAH HEPİMİZE ŞİFASINI VERSİN İNŞAALLAH ... unutmayın derman aramıyan bulamaz ......
user
ahmetturanQQwp
3/24/2015 3:55:00 PM Mutlu kardesim birazdaha arastirma yaptim bi reflu sitesi karsima cikti ve oradada deneyenler olmus ama ise yaramamis. Hatta bitanesinde bogaz reflusu varken 1 ay denemis sonra birakmis midesi bozulmus iştahsizlik olmus diyaframin basinç yaptigi ve iyice bozdugunu yaziyor ama tabi onlar bizim gibi gunde 300 kere yapmamislar. Açıkcasi bu beni korkuttu.. Şimdi ben ne yapsam ne etsem yapmaya devammi etmeli ?
user
mutlu
3/24/2015 11:41:00 PM ahmetturanQQwp biz insanları kendi cabasına göre bıraktık....bu kuranda yazıyormuş ..şimdi sen nasıl cabalarsan o şifa olur sana ...o öle söledi bırak bu böle söledi korktum sen bilcen zorla deyil rahatın varsa boşver ugraşma ha sıkıntın varsa reflü mide gibi sorunların care ara ..site sahibi tedavi oldum bu şekilde diye az cok anlatmış bazı yerde video sessiz görüntülü bazı yerde sesli video yorum ortasında ac mide ile günde 3 defa demiş yani az cok anlatmış durumu isder uygularsın isder korkar nasıl iyi geliyorsa devam edersin kardeşim....ha sorarsan bana sen devam edcenmi durum nasıl gibi ben ful devam edcen 1 ayı doldurdum derin nefesde .sonuç midemdeki kalıcı agrıdan kurtuldum Allaha cok şükür ...bogazda yanma yutkunma hissi agrı yok .....tek dikkat eddigim zeytin yagı biraz soguk oluyor sıcak su ilave edemiyorum direk kendini içiyorum zeytin yagının bundan soguk biraz bademciklerde şişme agrı yapıyor her zeytinyagı içtigimde tek belirti bu şuanda .....onada dikkat eddim neden oluyor bu diye hep zeytinyagı içince belirti veriyor oda soguk oldugu için ...isdeyen dener duruma göre faydası varmı yokmu anlar kendi....... ALLAH hepimize şifa versin inşaallah..... not her sitede caresi az cok yazan dolu fakat tam tedavi lazım bize bundan her duydugunuzu az cok deneyinki hangisi tam tedavi ederse şansınıza ...ben derin nefesi zeytin yagını çörek otunu kesin devam edcen cünkü cok fayda gördüm ..özellikle derin nefesden ......cok şükür ........
user
ahmetturanQQwp
3/25/2015 10:35:00 PM Cevaplarin icin sagol mutlu kardesim. Bu gün bi eşşellik yapip disardan 3tane hamburger yedim.. Şuan çok kötü oldum yataktayim yarina duzelicek insAllah bir dahada asla... Ama o ocaktaki gibi degil sukur o durumlar gectii.. Bide ben bu gun bi teknige daha basladim dr.feridun diye biri ihtilalden sonra hapse dusmus ulserli mahkumu su ile iyilestirmis falan hikayesi var..bu adamin hasta degil susuzsunuz diye kitabi varmis falan reflude gunde her 3 saatte bir 500ml(2.5subardagi) su icin diyor 1 aya kalmaz iyilesirsiniz falan... Acikcasi nefes teknigini bi yapiyorum bi yarim kaliyor bi 30 nefes aliyorum sıkıntı cıkıyor. Yine devam edecegim nefese olabildigince boluk bolukde olsa ama bu suyu sıkıntısız 1 ay yaparim gibime geliyor :) kolay bir yontem. Birde ben kilo veriyorum mesela aralikta 80 kiloydum suan 73-74 falan ama isin garibi gobegin cogu duruyor.. Kanser falanim diye endilesiydim bi muddet sonra baktim kanserde cok agri varmis oncelikle kusma varmis agizdan kan gelmesi falan ama ben hic kusmadim midede agrida oyle boyle agir degil zaten benim bogaz reflusu muhtemel.. Neyse allah hepimize acil sifalar versin..
user
mutlu
3/25/2015 11:58:00 PM sende sagol kardeşim..ahmetturanQQwp .....bu su işi iyimiş :))) su vucudda cok önem taşır ..nefes oksijen cok önem taşır ...ben her gün 5 büyük bardak su içerim genelde hatta gece yatarkende 1 büyük bardak su içerim uyumadan önce ...birde reflü varsa süt içmeyin diye bişi gördüm başka sitede ..süt içiyordum onu bıraktım :)))) portakal yemeyin yazmışlar başka bi sitede onuda bıraktım :))) şuan zeytin yagı çörek oyu bunlar var birde derin nefes devam ...başka biride demişki kuru olarak hiç bişi yemeyin devamlı sulu yiyin ..ilginc sölenti cok her duydumuzu denemek şart :))==)))) ... bu siteden derin nefes cok iyi geldi mide agrısı vardı 2 günde bi tekrarlardı az soguk bişi agzıma alsam mide karışır gibi oluyordu nexıum kullanırken şuan nexıumu bırakalı 1 ay oldu ...derin nefesde 1 ayı buldum ben günlük 3 ögün ac mide ile enaz 150 derin nefes her ögünde :))))) tedavi eddigi kesin net mide hiç agrı yapmıyor ...bide ülser olan biri var ona zeytin yagı iç dedim içince midesi sancımış bu şu demek ülser yarası var midesinde demektir ..bende zeytin yagı hiç belirti vermedi sadece agzıma zeytin yagı kokusu sindi 3 ögün içmekten :))))))))) her duydumu denerim ben bu saate kadar ballı kudred narı bal enaz 40 kavonoz yedim içtim 2 kilo zeytin yagı içtim :))))))) ha sorarsan faydası oldumu diye mide cok iyileşmiş agrı yok ...bogazda temizleme yutkunma yok cok cok normale döndüm cok şükür artık neyden şifa buldum bilgim yok tek dikkat eddigim derin nefes başladım mide gecti bogazda cok normale döndü bogazda şişme yok agrı yok yanma batma yok cok şükür Allaha ....DERİN NEFESİ BUNDAN TAVSİYE EDİYORUM ISRARLA YOKSA BANA İYİ GELMESE HİÇ TAVSİYE EDMEM ....amac şifa bulmak cünkü ...ha derin nefesde ilk başlarken yavaş yavaş nefes olursa zorlamıyor vucudu ilk nefesler normal sonra alışınca derin nefes yapılıyor rahatca .....bu saate kadar cok ilac çeşitleri şifalı otlar bal kudred narı duydumu denedim hepsi 3 gün iyi yapıyordu sonra aynı oluyordum yine ugraş dur oluyordu şimdi cok büyük fark oldu rahatladım resmen .....Allah herkese şifalar nasip edsin inşaallah...benim tavsiyem derin nefesi 1 ay düzenli yapın farkı görceniz .....
user
emre03
3/26/2015 3:37:00 PM dostlar benim de mide de sıkıntılar var baş dönmesi çarpıntı falan filan la doktora gittim en son kendimi psikiyatristte bulmuştum teşhis yaygın anksiyete bozukluğu aşırı gaz, ggeğirme falan filan için gastrolojiye git demiş. ama doktor doktor dolaşmaktan sıkıldığım için salladıydım o zamanlar panik atak olduğumu düşünüyordum ama daha sonraları panika tak sandıgım belirtiler de mide ile alakalıymıs ben burayı belki 5 6 ay önce görmüştüm az bucuk nefes yaptım rahtlatmıstı benı ben de zaten sürekli bi sıkıntı yok bi kaçdefa atak geçirdik işte baş dönmesi falan filan ekşime oluyo du bazen yanma bir çok tedavi yöntemi araştırdım hiç birine tam yapamadım. bunlardan biri nefes egzersizleri diğeri hacamat bir diğeri su orucu bir diğeri ise patates suyu ama bence en iyi gelecek olanlar su orucu ve nefes sonra hacamat en son da patates suyu su orucu dediğim meselede sadece su içerek geçiriyosunuz günü ben yaklaşık 3 gün hiç bi şey yemeden sadece su içtim . dik durup karnımı şişirdiğimde göğüs boşlugu tam midenin olduğu yerlerde ciddi bir yanma acı ve ekşime oluyo 3 gün su orucu sonucunda bu geçmişti aynı şekilde nefes egzersizleri de buna etki eidyor geçiriyor ama dediğim gibi tastamam düzenli bi şekilde yapamadım nefesi bile sadece 3 gün falan yaptım ama faydası muhakka yanı ülser için bia rakdaş hacamat yaptırdı rahatladı bu tedavilerın ucude aslında aynı doğrultu da mesela nefes olayı nefesi hemen alıp verdığımız için kandakı oksijen oranı yükseliyo açlık hakeza vücut aç kaldığı zaman dolaşım rahatlıyo ve bellı bı sure aclıktan sonra vucut ölü hücreleri temizlemeye başlıyo hacamt ise zaten vücudun belliyerlerde biriköiş toksinleri direk temizliyo mide sorunları için mide arkasından yapılacak uamrım faydalı olur ben de yarın nefes egzersizleriyle başlıcam ayrıca haftada 3 gün sadece su içerek geçiricem diğer günleri sabah patates suyu içicem bir bardak kadar ve beslenmem genel oalrak sebze ağırlıklı ve meyve suyu agırlıklı oalcak umarım az bucuk kalan sıkıntılardan da kurtulurum hepinize geçmiş olsun
user
ahmetturanQQwp
3/27/2015 8:50:00 PM Mutlu kardesim benim dün sabahtan beri ara ara karnim agriyor ne yapmam lazim ?? Nefesi cuma sonrasi cok saglam titrettim suyada devam ediyorum ama karin agrisi var ne yapmam lazim ??
user
mutlu
3/27/2015 9:51:00 PM yedigin içtiginle alakalı o karın agrısı ..su içiyorum dedin az sokuk olursa oda motor bozar .veya zeytinyagı az fazla gelirse motoru bozar karın agrısı yapar ..derin nefesde karın agrısı olmaz ..marketten yogurt alırsan yersen oda karın agrısı yapar :)))) zeytin yagını tok mide üzerine 1 tatlı kaşıgı iç örnek 3 ögün içiyorsan cok geliyorsa vücud yakmıyorsa hareketsiz oturak duruyorsan oda karın agrısı yapar nedeni çoktur yemekle içmekle alakalı ....:))))
user
mutlu
3/27/2015 9:53:00 PM yedigin içtiginle alakalı o karın agrısı ..su içiyorum dedin az sokuk olursa oda motor bozar .veya zeytinyagı az fazla gelirse motoru bozar karın agrısı yapar ..derin nefesde karın agrısı olmaz ..marketten yogurt alırsan yersen oda karın agrısı yapar :)))) zeytin yagını tok mide üzerine 1 tatlı kaşıgı iç örnek 3 ögün içiyorsan cok geliyorsa vücud yakmıyorsa hareketsiz oturak duruyorsan oda karın agrısı yapar nedeni çoktur yemekle içmekle alakalı ....:))))
user
ahmetturanQQwp
3/27/2015 10:21:00 PM Valla mutlu kardesim biraz once duşa girdim çıktım bi maden suyu ictim agri bayagi gecti .)) ama gegirmem lazim galiba...Gegirincede bogaza kadar su sicriyor zararsiz ama gegirmek benim canimi sıkıyor.. Saniyorum sen artik gegirmiyorsun agri yapiyormu bu durum ?
user
mutlu
3/28/2015 12:56:00 AM reflü bogazda agrı yanma yapar geyirince mide içindeki ne varsa agzına sıcrar gelir :)))) sen daha tedavi olmamışsın en azından 1 ay derin nefes yapcanki faydası görülsün ...bogaz agrısı yanması için zeytin yagı iççen 3 ögün tok mideye üzerine 1 saat su içmicen ...su içilirse bogazı yıkar temizler zeytin yagı güçü etkisi olmaz ...asitli yiyecek yasak örnek portakal limon vişne .ekşimsi turşumsu baharatlı yasak ....dikkat edilirse tedavi daha cabuk olur...bu şekilde tavsiyemdir ..dikkat edceniz yiyeceklere içeceklere ...geyirmek içinde göbeyin üztünü avuç ile hafiften ovarsanız geyirme olur :)))))) mide şişken öle yapardım geyirme olurdu mide rahatlıyordu o şekilde ...derin nefesi rahatca yapmakta oluyor yavaş yavaş nefes al ver bide cok derin nefes yapılıyor o vücudu yoruyor ..hangisi rahat oluyorsa onu deneyin 100 veya daha cok ..ben hep 150 defa günde 3 ögün yapıyorum her ögünde 150yi bulurum amacım hızlı tedavi olmak :))))))))) Allah şifa versin herkese ....
user
mutsuz
3/28/2015 9:04:00 PM reflü sü olup sigara kullanan varmı
user
ahmetturanqqwp
3/29/2015 2:20:00 PM Mutlu kardeşim karın ağrısı için ne yapılabilri ??? Son 2-3 gündür karnım bi ağrıyor bi geçiyor bi ağrıyor bi geçiyor bende anlam veremedim...
user
emre03
3/29/2015 9:33:00 PM arkadaşlar facebook üzerinden bir sayfa kurup bu konuları daha detaylı paylaşalım isterim mümkünmüdür faceden falan birbirimizi ekleyelim ben yarından itibaren yine 3 günlük açlık yapmaya başlıyorum bununla beraber nefes egzesizleri baya sağlam bi araştırma yaptım faceden ekleyelim birbirmizi daha aktif paylaşım yaparız böylleikle daha fazla katkı sağlamış oluruz birbirimize
user
mutlu
3/29/2015 10:30:00 PM emre 03 . facebook üzerinden sayfa acan olursa adını yazarsa bu sayfa diye faceden buluruz orda yazılır sıkıntı ve tedavi şekilleri :))) .birde karın agrısı genelde yemekle alakası olur veya soguk yersen bagırsaklar bozulur ..veya yaglı yemekte yapar ..veya mikropta yapar nedeni coktur ..tedavi için çörek otunu 1 avuc cigneyip yersen gecer .veya muz yersen keser bir kac günde gecer sıkıntı ..yemekle içmekle alakalıdır .veya musluk suyundan içmekte yapar mikropla alakalı ..derin nefes ile karın agrısı olmaz ..facebooktan sayfa acarsanız orda buluşak millet ..hayırlı geceler Allah şifa versin herkese....faceden sayfa acan olursa adını burda yazarsa begenirim ....orda tedavi için tavsiye için yazarız bol bol ...şu net kesin mide bogaz reflüsü için derin nefes kesin net tedavidir 1 ay denerken farkı tedaviyi görceniz .....tek sorun kolay olmuyor hergün 3 ögün ac mideye yat sırt üstü derin nefes yap bıktırıcı yorgunluk veriçi :=)))))) tedavi isdeyen katlancak mecburi...facebookta sayfa acan olursa orda daha iyi olur gibi iyi fikir bencede ..
user
mutlu
3/30/2015 11:42:00 AM emre 03 kardeşim aclık uygulamasını tavsiye edmem sıkıntı cıkarır başka yerlerde ona göre...derin nefes i dene düzenlice o yeterli faydasını 15 günde görcen zaten ...ac ac durupta sorun yokken başka sorun oluşturma derim....facebook sqayfası acan olursa adını yazsın burda
user
emre03
3/31/2015 9:04:00 PM mutlu hocam, ben açlıkğı diğer sıkıntılar için yapıcam mide ve boğaz için nefes en iyisi benim merak ettiğim mide dışında sıkıntılar varmı sizde de mesela halsizlik, ayaklarda yanma benim eller ayaklar yazın yanıyo kışın donuyo buna benzer sorun yaşayanlar var mı sanırsam bunlar da midenin tam çalışmaması sonucu oluyo iyi sindirim olmadığı zaman vücutta çok toksin birikiyo
user
mutlu
4/2/2015 9:54:00 PM emre 03 kardeşim tüm sorunlar için derin nefesi dene sadece enaz 4 ay nedeni şu oksijen alıp verdikce hava tüm vucuda kan dolaşımı ile gider bölece nerde ne sorun varsa orda tedavi eder yaptıkca derin nefesi ...bundan niye eminim mi cevabım ..bende agzımda sol tarafta hafif bir yara vardı onu temizledi tertemiz oldu yeri ben devamlı ac mideye derin nefes 150 defa 3 ögün ac mideye sabah ögle akşam ac mideye 150 defa ..150 150 150 ..3 defa aynı sayıda yapıyorum bol oksijen geldikce vücuda hasarlı yerleri yara bere olan yerlerde tertemiz oldugunu şahsen şahit oldum bu mübarek cuma gecesinde ...Allah dert vermiş dermanda vermiş bulabilene derler bazı eski insanlarımız ...bu derin nefesi derin derin 150 yi bulunca önceleri mide içi kasılırdı titrerdi bogazda titreme cenede titreme sol kolda ellerde uyuşma olurdu bunlar şuan yok artık cok deniyorum masus özellikle derin derin zorluyorum nefesi hiç bu tür belirti yok artık ....bide masa başı cok oturmaktan kollarda dirseklerde nasır gibi kabuk bagladı yara oldu cok diresege yüklenmekten masada oturunca kollarda bu durum şuan tertemiz olmuş yerleri temizlenmiş resmen ....tüm ciddi sorunlar için derin nefesi deneyin ha vücuddaki hasara bakıyor ha deyince gecmez bazı durumlar bundan tam tedavi olana dek devam edilirse kesin çözümü bu ...benden tavsiyemdir tabiki isdeyen dener isdemiyen denemez ayrı konu ....hayırlı cumalar cümleten herkese ....Allah şifa versin herkese inşaallah......not aclık vücuda zarar verebilir örnek beslenme bozuklugu olur b12 vitamin eksikligi yaparsa sıkıntı oluşur .....aclıkla pek olmaz zararlı olur ...
user
melek2
4/6/2015 11:57:00 AM Mutlu bey bişey soracağım kudret nari kullandım demişsiniz bende kullanmayı düşünüyorum da nereden tedarik ettiniz nasıl kullanılıyor anlatirsaniz çok memnun olurum herkese acil şifalar
user
mutlu
4/6/2015 12:30:00 PM melek2 ..kudred narı genellikle baharatcılarda bulunur ..ballı kudred narı veya meyan kökü balı ..
user
melek2
4/6/2015 2:10:00 PM Size zahmet nasıl kullandığınızi da anlatirmisiniz ne sıklıkta kullandınız sabah akşam vs ☺
user
mutlu
4/6/2015 4:11:00 PM melek kardeşim sabah ögle akşam 1 tatlı kaşıgı ...enaz 6 ay kullandım kesin tedavi deyil ama faydası oluyordu bayada ...şuan tavsiyem derin nefes tekni sabah ögle akşam ac mide ile 100 defa 3 ögün ac mideye derin derin al ver sırt üsttü uzanıpta ..not başının altına 2 katlı havlu gibi bişi koy daha iyi olur bide sırt üsttü uzanmadan önce 1 bardak su içersen bogaz pek kuruma yapmıyor ...
user
melek2
4/6/2015 5:12:00 PM Çok teşekkür ederim nefes tekniğini mutlaka deneyecegim dediğiniz gibi
user
mhakankarahan
4/7/2015 1:43:00 PM reflüyü bilmem de özellikle belirteyim MİDE YANMASI VE EKŞİMESİ AYRICA BULANTI AĞZA SIVI GELMESİ GİBİ ŞİKAYETLERDE İLAÇ TEDAVİSİ YAN ETKİLERİ MEVCUT. BİR YERİ YAPARKEN DİĞER YERİ KÖTÜ EDİYO DİYEBİLİRİZ. DOĞAL YOLLARDAN ÇÖZME TARAFTARIYIM. AYNI ŞİKAYETLER BENDE DE MEVCUT İDİ. ANCAK TAA Kİ BİR ARKADAŞIN TAVSİYESİ SARI LEBLEBİ KULLANANA KADAR MİDENİZ Mİ YANIYO YADA EKŞİYO VEYAHUT BULANIYO HAKİKİ ÇORUM OLURSA DAHA MAKBUL 4-5 TANE ATIYORSUNUZ ANINA GÖRÜNTÜ DENEYİN PİŞMAN OLMAYACAKSINIZ. SYG. DUA EDİN YETER.
user
emre03
4/9/2015 8:37:00 PM dostlar mide sorunlarınız ve kanser dahil daha birçok hastalık için sodyum bikarbonat içmenizi tavsiye ederim google a kemal milar yazarsanız facebook sayfası çıkıyo iki sayfa var biri kemal milar diğeri kemal can milar biri kendi face adresi diğeri sodyum bikarbonat için hazırladığı sayfa bu sayfayı detaylı bi şekilde inceleyin sayfada hep sodyum bikarbonat kullanıp hangi hastalıktan kurtuldu ise insanların gönderdiği paylaşımalrı yapıyo sodyum bikarbonat suyu alkali yapıyo böylelikle vücudumuz da alakli oluyo ve daha hücreler daha fazla oksijen tutabiliyo bunun yanında nefese egzersilerine devam edin mükemmel sonuç alacaksınız sodyum bikarbonat nasıl kullanılır face sayfasında detaylı herşey anlatılıyo dikkat edin sodyum karbonat değil sodyum Bİkarbonat ingiliz karbonatı diye geçiyo eczaneden alırsanız güvenilir olur içme sodası herkese sağlıklı günler istifade edenler dua etsinler inşallah birbirimize dua edelim hayırlı günler
user
emre03
4/10/2015 11:50:00 AM kemal milar facebook sayfası hastalıklar için sodyum bikarbonat nasıl kullanılır hangi hastalıklara iyi gelir konusunda hazırladığı face sayfası https://www.facebook.com/pages/Kemal-Milar/175346669287746?fref=ts
user
mutlu
4/10/2015 12:48:00 PM emre kardeşim tavsiyen için sagol ...Allah razı olsun inşaallah...her duydugumuzu denicez tabiki fakat nefes işi hava ile vücuda ilac gibi bişi almıyoruz oksijen sonuçta ki vücudumuz hava ile yaşıyor ...diyer yandan sodyum bikarbonat ciddi bir durumdur bi tarafı iyi eder diyar tarafı zarar verirse iş riskli olur ..denemekte tabiki fayda vardır fakat sodyum bikarbonatı bulupta denerken aşırı bol kullanmayın cünkü ciddi zarar verirse bu seferde ugraşırız yine :))) alıp 10 gün denencek sodyum bikarbonat zaten cogu kişi 3 günde tedavi eddi diye yazmışlar orda ..Allah herkese şifa versin inşaallah....not denenekte fayda var diyenlere azda olsa inanıp denerim ama öle aylarca denemem cünkü ilac işleri yan etki olabilir bunuda düşünün..ben burda sadece derin nefese devam ediyorum oda oksijen hava zaten diyerekten ..yani her duydunuza fazla kaptırmayın yan etkileri oluşur geri dönülmez hemde ....bendende böle tavsiyem ...not eczaneden bulup 10 gün denerim inşaallah...bende şuan mide içi düzeldi reflü düzeldi tek bademcikler şişip duruyor az soguksu yersem soguk rüzgar carparsa ...deniçen bakalım sodyum bikarbonatı :D
user
emre03
4/10/2015 3:29:00 PM mutlu hocam kemal milar dediğim kişi bayadır bu mevzuyla araştırma yapıyo kurduğu face sayfasında da hep karbonatı deneyip tecrübe edinen gerçek kişiler onlara da faceden birebir ieltişim kurup teyit edebilirsiniz o sayfada karbonatın neden faydalı olduğu yazıyo karbonatlı su yani alkali su vücudunuzu alkali yapıyo o sayfayı detaylı incelersen göreceksin sürekli karbonatlı su içenlerin neredeyse grip bile olmadan ömrünün sonuna kadar yaşadığını göreceksin ayrıca mesela bazı insanlar sünnet olduğu için yemekten önce ellerini ıslatıp parmak ucuyla tuza bandırıp sonra da bir bardak su içerler öyle yemeğe başlarlar ama yanlış yaparlar çünkü bizim kullandığımız rafine tuzlar faydalı değil deniz tuzu ya da himalaya tuzu falan var piyasada büyük ihtimalle peygamberimizin kullandığı tuz da doğal tuz ayrıca peygamberimiz çörekotunu tüketmeye devam edin der bütün bunların ortak noktası vücudu alkali yapması yine hacamat peygamberiimiz in tavsiyesi ha bu arada 3 günlük açlık yaptım bi sıkıntı çıkmıyo bilakis gayet faydalı vücudun ölü hücreleritemizlediğini hissedebilirsin nefesin açılıyo sonuç olarak güzel bi tek sigaraya dayanamıyorum yoksa açlık falan koymuyo sıkıntı olmuyo bunların yanında vücudun alkali olması daha fazla oksijen tutmasını sağlıyo nefes egzersileri de vücutta daha fazla oksijen olmasını sağlıyo bana da sorarsan en iyi yöntem nefes egzersizi ama herhangi birini tek başına yapmaktansa ben hepsini bir arada götürmeyi tercih ederim ama şu nefes işini bi yapamadım gitti düzenli bi şekilde 3 gündür karbonatlı su kullanıyorum faydalı olacagını düşünüyorum bu arada karbonatlı su kullanmak isteyenler kemal milar sayfasına baksınlar detaylı bi şekilde incelsinler bazılarında tansiyon yükselmesine sebep oluyo genelde zaten yüksek tansiyon hastası olanlar da ama enteresan tarafı düzenli kullanıldıktan sonra ve beslenmenizi düzlttikten sonra yüksek tansiyonu düşüren bi kaç yöntemden biri
user
ahmetturanqqwp
4/10/2015 5:55:00 PM emre kardeşim sayfada grip vs. diyerek örnekler verilmiş çoğunlukla ama arada mide kanserinin tedavi edildiğinide görünce sevindim açıkcası kanseri tedavi ediyosa bunu neden etmesin dedim bakalım kemal milar hocamıza bi mesaj yazdım cevap gelirse bende kullanmaya başlarım. 3saatte 2.5bardak Su tedavisini de beceremedim karnımda ağrı yapıyordu belki su yapmamıştır ama şuan bıraktım rahatım ağrı yok. Nefes tekniğinide çok aksatıyorum açıkcası ara verip 1 kerede 150 yapıyorum çok rahatlıyorum ama 5 saat sonra bidaha yapınca o ilk rahatlamanın tadını vermiyor. O ilk yaptığı titremeyi tekrar yaşatmıyor ve 50de bıkkınlık hissi geliyor. Bu yüzden sık sık yapamıyorum..
user
mutlu
4/11/2015 11:22:00 AM şöle uygulayın o halde sabak yatakta uyanınca 150 derin nefes uygulayın sonrada kahvaltı yapın ..daha sonrada ingiliz karbonatı bikarbonatı .hergün kahvaltı sonrası 1 bardak suya 1 cay kaşıgı karbonat atın karıştırın 3 dakka bekleyin tekrar karıştırıp için .....hergün tekrarlayın ..sabah uyanınca 150 derin nefes ..kahvaltı sonrası ingiliz karbonatı sodyum bikarbonat .1 cay kaşıgı bir bardak suya katıp karıştır bekle 3 dakka tekrar karıştır için ...devamlı 3 defa derin nefesi tekrarlıyamıyanlar için bölede tedavi eder ..zaten sodyum bikarbonat o sayfada mide reflü tedavisi yapıyormuş ..şunlara dikkat edceniz acı ekşi baharatlı kola fanta gazoz yani asiti cok yiyecek içecek bunlara dikkat ederseniz daha hızlı tedavi olunur ..
user
emre03
4/12/2015 3:47:00 PM karbonat vücudu alkali yapıyor ama tıka basa yedikten sonra çok fzla bişey anlamıyorsunuz osayfada da anlatılıyor zaten sebze ağırlıklı beslenmek özellikle yeşil sebzeler çok faydalı bu konuda onlarda zaten alkali besinler grubunda mümkün olduğu kadar asidik besinlerden uzak duruyoruz b12 vitamini için yoğurt tüketmek iyidir yumurta ayrıca yoğurt kendi yaptığınız olursa daha faydalı olur nefes ve karbonat a devam edin karbonat sayfayı incelerseniz mide hastalıkları değil sadece şeker hastalığından kansere kadar birçok rahatsızlık faydasını görmüş ms de buna dahil ama kanser için sayfaya bakarsanız ekstra tavsiyeler var buradan paylaşayım görenler olur kanser için ayrıca d vitamini ve kolloidal gümüş suyu(adını önce de duymuştum ama nedir bilmiyorum lazım olursa iyice araştırmak lazım anladığım kadarıyla bunun şarlatanlığını yapanlar da var) kullanmak lazım ayrıca kadının biri nefes egzersizleriyleboğaz kanserinden kurtulduğunu yukarıdaki videolardan birinde anlatıyodu herkese sağlıklı günler
user
emre03
4/12/2015 3:58:00 PM ahmetturan kardeşim nefesten sıkılma nefes meselesinde önemli olan derin nefes almak değil mesele şu nefes alıyorsunuz hızlı şekilde veriyorsunuz ama makineli tüfek gibi değil 2 saniye alıp hemen arkasında 2 saniye vvererek yapabilirsin derin nefes zorluyosa nefes aldın verdin biraz bekleyebilirsin tekrar al ver alıp beklemeden vermeye başlamak önemli çünkü aldığınız havada oksijen yoğunluğu var verdiğiniz havada karbondioksit normalde nefes alıp biraz bekledikten sonra verilir ki oksijen ve karbondioksit değişim tamalansın hızlı bi şekilde nefes alıp verince oksijen seviyesi yüksek oluyo buna binaen tansiyon düşüyo ve vücutbi şekilde çalışıyo kendisini bugün bi 150 yaptım bende eller kollar tamamen uyuştu eller terledi titreme falan filan dediğin gibi güzel rahatlatıyor daha sonra vücut alışıyo ama bırakmamka laızm nefes candır ama fazla abartmamak laızm 100 bile yetiyo isterseniz gunde periyot sayısını artırabilirsniz dediğim gibi tansiyon biraz düşürüyo o nedenle fazla kasmamak lazım nefes egzersizi de bir çok hastalığa ii gelir tv de görmüştüm kas hastalığına yakalanıp yatalak olan kız nefes egzersileriyle tekrar ayağa kalkmış daha doğrusu annem izlediydi o anlattı kızın tam nasıl ve ne kadar süreli nefes egzersizi yaptığını bilmiyorum ama kas rahatsızlığı yaşayanlar var sa buradan yazayım ilgilenenler araştırbilr daha detaylı oalrak kemal milar sayfasındaki paylaşımları da jkendi sosyal medya hesabından paylaşırsanız daha fazla insana ulaşmış olur ben paylaşıyorum şahsen herekse sağlıklı günler
user
emre03
4/12/2015 4:00:00 PM ha bu arada kemal milar karbonatı genel olarak aç karına kullanmamızı tavsiye ediyor ben günde ikidefa sabah akşam aç karına 1 çay kaşığı karbonat bir su bardağına kullanıyorum ayrıca su içinde iyice çözğlmesi için ki sayfada da böyle anlatıyo önce az kaynar su ile köpürtüp üzerine soğuk su ekliyorum 5 10 dakika bekliyorum
user
ahmetturanqqwp
4/13/2015 8:10:00 PM http://beslenmebulteni.com/beslenme/?p=1758 Arkadaşlar şuradada ilginç şeyler yazıyor reflü asit fazlalığından değil azlığından oluyor diyor. Açıkcası mantıklı geldi. Sonuçta doktora gidip ilac alanların nerdeyse tamamı ilacı kullanıp bitirdikten sonra doktor reflüsünün ilerlediğini söylüyor. Doktorlar daha doğrusu ilaç merkezi bu işten para kazandığı için tedavi etmeye değilde günü kurtarmaya önem verdiği yazıyor. Mantıklı, sonuçta adamlar ilaçla iyileşen birinden alacakları 20 lirayı her gün ilaca muhtaç birinden alacakları 100+ paraya tercih ediyorlar. Bu yazıdaki doktor tedaviye önem vermiş karbonat falanda yaziyor ama benim anlamadığım birşey var. ''hastaya 1 büyük bardak su içinde 1 tatlı kaşığı (silme) yemek karbonatı veriyorum ki ağrı azalsın. Ağrı geçtikten sonra 3 saatte bir 500 ml (1 küçük pet şişe ya da 2 büyük su bardağı) su vermek (günde toplam en az 4 litre). Bir gün sonra şikayetler büyük ölçüde düzeliyor. Akut dönem geçtikten sonra hastaya yemekten yarım saat önce 250 cc yemekten 2.5 saat sonra 250 cc ve aralarda istediği kadar su içmesini öneriyorum. '' Burda anlattığı akut dönem nedir ? Yani 1 hafta 1 ay veya şikayetleri azalıncamı.?
user
mutlu
4/14/2015 7:30:00 PM ahmetturanqqwp kardeşim .şunlar kesin tedavi ..derin nefes 100 veya 150 defa hergün ac mideye 3 ögün...ikincisi zeytinyagı çörek otu ..3üncüsü ingiliz karbonatı .1 cay kaşıgı 1 bardak suya atıp karıştırıp 3 dakka beklenip tekrar karıştır iç ac mide veya tok mide...birde gümüş suyu var onu hiç denemedim sadece 1 cay bardagı yarım kadar içilcekmiş günde 2 veya 3 defa özelli cokmuş 650 bakteriyi anında yok edermiş vücuda girince ..yapılışı iki gümüş cubuk buluncak 1 sürahi suya sonra cubuklara kabloyu baglayıp az elektirik verip suyu 15 dakka ısıncakmış sonrada ince uclu lazerle bakılcak eger lazer cizgi gibi suyda görünürse tamam olmuş demekmiş ...bu yöntemi evde yapanda varmış kendisi ..ben bu gümüş suyunu denemedim eger deniçek olanlar olursa iki gümüş cubugun yüzde 99 saf gümüş olcakmış .gümüş karışımlı olursa zararmış külliyen buna dikkat edilcekmiş....gümüş suyu ustalık işi diyerleri rahatca uygulanır bence ...bu tavsiyem böledir...not BENDE COK ŞÜKÜR MİDE REFLÜ KURTULDUM ...DARISI SİZLERİN BAŞINA ALLAH HERKESE ŞİFA VERSİN İNŞAALLAH.......1bucuk ayda tedavi oldum kökten ....
user
emre03
4/17/2015 5:05:00 PM ahmetturan hocam ben de mide problemi fazla ileri değil öyle aşırı yanma ekşime falan filan yok benimki anladığım kadarıyla aşırı asidik beslenme ve vücudun aşırı asidik olması ama anlaşılan sen araştırmaların başındasın çünkü mide ilaçları dediğin gibi bu hastalıklara faydası yok belki sebebi karışım olmalarıdır ama genelde mide ilaçlarının içinde sodyum bikarbonat bulunuyor ayrıca ülser su içilerek tedavi eden iranlı bi doktor var heralde normal su yemekten yarım saat önce ve yemekten iki saat sonra belli miktarlarda geriye lkalan yemek aralarında istenilen kadar ama sana tavsiyem nefes sodyum bi karbonat çörek otu ve hacamat bunlardan daha iyisi önce sen benim gibi beslnemeni alkali yap google a yaz alkali diyet ya da alkali besinler bol bol onlardan al sana bu konuda tavsiyem greyfurt suyu iyi alkalidir günde bi bardak iç ayrıca salatalık da iyi alkalidir heralde zamanı geldi bol bulunur taze taze al günde dört 5 tane tüket bu arada mutlu hocamın gümüş suyu tavsiyesi üzerine bi kaç bi şey söylermek siterim kemal milar gümüş suyunu daha çok kanser ve hepatit c için tavisye ediyor mide raatsızlıklarınız için sadece nefes veya karbonat yanı alkalı su içmeniz bile bir ayda fayda verir ama karışık gidersiniz daha ii ama size tavsiyem muhakka alkali beslenmeye ağrılık verin özellikle sıfır kan grubu dışındakiler ben a grubuyum her kan grubu farklı beslnemsi var mesela et ürünlerinin çoğunluğu biz de vücudu asidik yapıyor sıfır kan grubunda ise et ürünleri vücudu alkali yapıyor yani adamlar istedi kadar et yiyerek sağlığına kavusuyo biz karbonat içerek biz asidik besinler yerken yanıonda bol alkali besin yeşil sebze ve otların neredeyse tamamı laklai özellikle salatalık ve ıspanak bunları ıspanağı da çiğ tüketin sıkıntılarımız bitecektir inşaallah
user
ahmetturanqqwp
4/19/2015 8:55:00 PM Yok kardeşim bendede mide yanması ağrısı yok. Ben çok geğiriyorum boğazım yanıyodu zamanında o geçti. Boğazıma ekşi ilginç su geliyodu oda geçti.. Yanlız gegirmeler geçmedi.. Mesela az önce balık yedim balık yağı tadı boğazımdan çıkmadı yemekten 2 saat sonra su içerim 1 barkdak 1 bardak su sonrası 3-5 dakkada o tat geçti şuan yok. Gegirmeyi anlamıyorum psikolojikmi yoksa geliyordamı yapıyorum bilmiyorum açıkcası.. Bu arada zamanında midemde ağrı yapan su değilmiş onuda anlamış oldum :) Soğukta kaldığımdan ağrıyormuş.
user
figen
4/21/2015 7:28:00 AM oğlum 20 yaşında reflüden çok şikayeti var. müzikle uğraşıyor. reflü gırtlağa kaçtığı için sesi çok zarar gördü. bu tavsiyeyi okuyunca ona söyledim. üç gündür. yapıyor, çok hevesle anne inşallah geçer diyor. sonucu paylaşacağım. teşekkürler size
user
mutlu
4/21/2015 7:36:00 PM hergün 1 cay kaşıgı yerseniz vücud kötü hastalıklardan korunur alkali oluşumu saglıyormuş vücudda ..yani sodyum bikarbonat gibi alkali oluyor vücud ..devamlı hergün 1 cay kaşıgı iççeniz ..zerdecal tozu nerde satılır genellikle baharatcılarda kuru kahvecilerde ...ben şunları tavsiye edcen yeni sıkıntılı olanlar için ..önce derin nefes ...sodyum bikarbonat .zeytin yagı .kolloidal gümüş suyu çörek otu ve çörek otu yagı ....hergün 1 cay kaşıgı .cok çeşitli oldugu için hepsinden 1 cay kaşıgı ..sodyum bikarbonat 3 defa kolloidal gümüş suyu 3 defa ..kolloidal gümüş suyu yarım cay bardagında sabah ögle akşam içilcek ..not kolloidal gümüş suyu zaten 650 bakteriyi mikropu yok ediyormuş onu tek kendinide deneseniz hepsi gibi kuvvette zaten ...kolloidol gümüş suyuna denk gelen zerdacal da olur duruma göre isdeyen hepsini dener ..zerdacal sadece 1 cay kaşıgı günlük yetiyormuş fazla almayın zaten bakteri ve mikropları yok ediyormuş ...böle anlattım durumu .. ZERDEÇAL’IN FAYDALARI Köri baharatı bugün zerdeçal kullanılarak üretilmektedir. Araştırmalar, bağırsaklarda polip oluşumunu, yemek borusu kanserini, kolon, karaciğer, akciğer ve prostat kanserinde çok etkilidir. Zerdeçal, östrojeni taklit eden kimyasalları etkisiz hale getiren özel bir baharattır. Östrojen taklidi olan bu kimyasallar özellikle kadınlarda meme kanserinin başlamasına neden olur. Zerdeçal hakkında yapılan araştırmalar, bu kimyasalları ortadan kaldırdığını ve %75 oranında tutarak kanserli hücrelerin büyümesini engellediğini ortaya koymaktadır. Zerdeçal, tümörlerin içinde kan damarı oluşmasına engel olur. Özellikle karaciğer kanserinde hastalığın ilerlemesini yaklaşık %60 oranında engellemektedir. Antiviral etkisi ile özellikle uçuklarda çok etkilidir. Uçuğu oluşturan Herpes virüsünü etkisiz hale getirir. Bu etki yeni kanıtlanmıştır.
user
noucamp
4/22/2015 11:51:00 AM Günlerdir yazıp yazmama konusunda kararsız kaldım ama Mutlu adlı kullanıcı beni üye olmaya zorladı. Yahu Mutlu bey ne sacmaliyorsun Allah aşkına burda faydali bir bilgi paylasilmis sen habire sağda solda duyduğun kocakari metodlariyla milletin zihinlerini bulandiriyorsun. Yok şunu 'yapcan' bunu 'itcen' diyerek aklinca iyilik yapıyorsun iyi niyetli olduğunu düşünüyorum ama bunlara bi son ver artık. Gelelim benim tecrubeme 5 yıldır reflü hastasıydim öyle kulaktan dolma bi şekilde de değil yurt dışında yaşıyorum ve her türlü kontrolü ve tedaviyi gördüm son çare cerahi operasyon olacaktı bunu biraz düşünmek istedim ve internette araştırmaya başladım malumunuz bu siteyi gördüm ilk başta saçma gelmişti açıkçası 3 gün yapıp bıraktım ama azda olsa bi fark hissettim ve düzenli yapmaya başladım toplam 34 gün yapıp bıraktım ve refluden eser kalmadi. Ben öyle meditasyon gibi uzun süren seanslar şeklinde yapmadım burda asıl meselenin diafram kasinin mide kapakcigi denilen mide ağzında meydana gelen genişliği nefes alıp verme yoluyla eski haline getirildiğini anlamış olmamdi ve sadece 5 dakika süreyle aç karnına günde 3×100 yaptım daha sonraları bunu biraz daha ileri götürüp 3×150 ile 400 lere kadar çıkardım sonuç reflü diye bişey kalmadı. Herkese selamlar umarım herkes biran önce sağlığına kavuşur.
user
noucamp
4/22/2015 11:54:00 AM Günlerdir yazıp yazmama konusunda kararsız kaldım ama Mutlu adlı kullanıcı beni üye olmaya zorladı. Yahu Mutlu bey ne sacmaliyorsun Allah aşkına burda faydali bir bilgi paylasilmis sen habire sağda solda duyduğun kocakari metodlariyla milletin zihinlerini bulandiriyorsun. Yok şunu 'yapcan' bunu 'itcen' diyerek aklinca iyilik yapıyorsun iyi niyetli olduğunu düşünüyorum ama bunlara bi son ver artık. Gelelim benim tecrubeme 5 yıldır reflü hastasıydim öyle kulaktan dolma bi şekilde de değil yurt dışında yaşıyorum ve her türlü kontrolü ve tedaviyi gördüm son çare cerahi operasyon olacaktı bunu biraz düşünmek istedim ve internette araştırmaya başladım malumunuz bu siteyi gördüm ilk başta saçma gelmişti açıkçası 3 gün yapıp bıraktım ama azda olsa bi fark hissettim ve düzenli yapmaya başladım toplam 34 gün yapıp bıraktım ve refluden eser kalmadi. Ben öyle meditasyon gibi uzun süren seanslar şeklinde yapmadım burda asıl meselenin diafram kasinin mide kapakcigi denilen mide ağzında meydana gelen genişliği nefes alıp verme yoluyla eski haline getirildiğini anlamış olmamdi ve sadece 5 dakika süreyle aç karnına günde 3×100 yaptım daha sonraları bunu biraz daha ileri götürüp 3×150 ile 400 lere kadar çıkardım sonuç reflü diye bişey kalmadı. Herkese selamlar umarım herkes biran önce sağlığına kavuşur.
user
Jasmin
4/22/2015 3:44:00 PM Kesinlikle işe yarıyor. Dünyada ve Türkiye'de nefes egzersizleri bir çok alanda kullanılıyor. Bir seansına gitmiş ve fikri olan biri olarak söyleyebilirim ki öncelikle diyaframı doğru kullanmak midede rahatlama sağlıyor, asıl olayı ise bu tür hastalıkların %90 a yakının stresle ve anksiyeteyle bağlantılı olması. Aslında hepimiz 3 yaşına kadar bu şekilde diyafram nefesi alıyoruz, ne zaman bilinç ve korku ile tanışıyoruz ritim değişiyor. Nefes egzersizleri konusunu araştırırsanız bu konuda oldukça enteresan ve geniş bilgiye ulaşabilirsiniz. Bir dönem 1 seans gidip bırakmıştım. Burada görünce yeniden başladım ve arada sırada sadece gaviscon dışında başka bir şeye ihtiyaç duymuyorum. Bu egzersizleri seanslarda yaptırırken hızlı vesürekli nefeslerde şunu söyllüyorlar" ağlama, gülme, ellerde kollarda uyuşma,titreme " gibi hislere kapılanilirsiniz bu çok normal, aslında istenilen de bu, bilinçle ilgili kısmı bu. Ve de oksijenle tabi ki. Sonrasımda rahatlayıp enerji dolduğunuzu hissediyorsunuz. Bir süre sonra normal zamanda da diyafram nefesi almaya başladığınızı hissediyorsunuz. En doğru şekilde yapabilmek için nefes egzersizleri konusunu araştırmanızı öneririm.
user
mutlu
4/22/2015 8:05:00 PM bakın birini eleştirmeden sacmalıyorsunuz demeden önce şunları okuyun iyiçe ....site sahipi benden başka tavsiyede bulunmayın dememiş aksine yeni bişiler varsa paylaşın demiş ...benim hakkımda bida yazmayın olumsuz kırıcı sacma sapan yazılar ha varsa tedavi oldugunuz yöntem onu yazın burası tartışma sayfası deyil ..tavsiyeni paylaş sayfası ....yazın tavsiyenizi isder uygularlar isder uygulamazlar kafanıza göre tartışma acmaya garet edmeyin burada en azından ben tartışmam ....tedavi şeklini yöntemini yazın okurlar uygularlar yada işlerine gelmez bu yöntem zarar verir derler herkesin kendi tercihi zorla uygulayın diyende yok .... Tüm Tavsiyeler Ne Tavsiye Edebilirsiniz? Tavsiyeniz Değerli Mi? Tavsiye Nasıl Oluşturulur? Yeni Tavsiye Oluştur ..ha birde her duydugunuzu burda paylaşınki birileri derman bulsun ..site sahibi tedavi görmüş hemen böle site acmış veya acılmış oda tedaviyi anlatmış ki herkes denesin tedavi olcanı görcektir şeklinde herkese iyilik amaclı paylaşmış ....bizde her duydumuzu paylaşcazki birileri derman bulsun inşaallah...yaz başından geceni tedaviyi o kadar boşa yazanlar olursa muhatap almam bida yani cevap verme gerek duymam da ..yaz tavsiyeni tedavi yöntemini denerler denemezler herkesin kendi bilce işlerdir :))))))))
user
ahmetturanQQwp
4/23/2015 1:14:00 AM hocam naptin yaa.. Hani sitede iyileşen 2. Kişiyi gormek cidden guzel bişey. Ahh keşke bendede sizlerdeki sabır olsada her gun gunde 3 kereyapabilsem. Burun agiz karisiyor bende mandal takmayi dusunuyorum artik bakalim sabah takip bide mandalla deneyelim burnu zedelemeden :D
user
mutlu
4/23/2015 2:46:00 PM ahmetturanQQwp ..kardeşim bu derin nefesle günde en az her ögün ac mideye 150 uygulucan her 3 ögünde aynı tekrarlıcan işi kesin tedavi ediyor kökten mide ve reflüyü.....ben başka hastalıklar içinde duydugum olursa paylaşırım ..facebooktan kemal mılar tüm hastalıkların tedavisini ingiliz karbonatı gümüş suyu diyor ordada tüm sayfayı inceleyin cünkü vücudda tek mide sorunu cıkmaz başkada sorunlar cıkar zamanla bundan dolayı isdeyen kardeşler incelesin facebooktan kemal mılar sayfasından...evet mide reflüden bende kurtuldum cok şükür Allaha darısı sizlerin başına inşaallah...nefes ile tedavi olmak cok ilginc geldi hatta başta inanmıyarak deneme başlamıştım ben daha sonra 15gün sonrası midem agrımıyordu artık ki devamlı mide agrıyordu agzıma sulu yemek alamıyordum hemen midem karışıyordu bundan kurtuldum cok şükür...kemal milar sayfasını burda bir kardeşimizden ögrendim o sayfayıda inceledim tüm hastalıklar lisdesine baktım cogu kişi ingiliz karbonatı içip tedavi olduk diyen cok hemde kötü hastalıklardan tedavi olan var ....demekki paylaşmakla herkes birbirinden şifa buluyor sebeb oluyor..Allah razı olsun herkesden inşaallah...bu site sahibinede Allah saglıklı uzun ömür nasip edsin inşaallah ne kadar teşekkür edsek azdır valla ....kökten tedavi olcak dermanı yazmış hemde bedava ..kötü niyetli kişi olsaydı bu dermanı para ile satardı bilmiyen cok cünkü kim bilcek nefesle tedavi oluncanı..şuan hastaneler gastrit hastası dolu hemde nexıumla duran dolu başkada ilac fayda edmiyor cünkü.ha nexıum agrıyı kesiyor mide içinde ama reflü ve mide sorunu aynen bekliyor ilacı bırakınca devam mide reflü sorunu ..bu nefes kökten çözüm ...neyse bu sitede son yazışımdır HERKESE ALLAHTAN ŞİFALAR DİLERİM ....ALLAHA EMANET OLUN KARDEŞLER...
user
emel
4/26/2015 7:59:00 AM Arkadaslar hepinize selam degerli bilgileriniz icin hepinize tesekkurler.nefes darligi yuzunden gitmedigim doktor kalmadi .her sey normal denildi.sonra reflu denildi ama nefes darligi yapmaz denildi.ama bu siteyi okuduktan sonra olbilecegini gordum. Simdi nefes ekzersizi yapiyorum .benim gibi nefes darligi cekenler yazsrsa cok sevinirm.bazen kafam karisiyor acaba baska bir hastaligimmi var diye.
user
ahmetturanQQwp
4/27/2015 2:10:00 PM Valla şu siteye girdim gireli hic bu kadar disiplinli duzenli yapmamistim taaki son 5 gundur 6. Girecem bakalim ha gayret 15 i tamamlasam yeter zaten 15den sonra şikayetlerde buyuk olcude azalma oldugunu soyleyen olmuş gegirmeler bitse yetcek bana. . Ben öyle 100-150 saymiyorum. Kuruyorum saati 12-15 dakika başliyorum nefese saat caliyor caldiktan sonra bi 5 dakka daha yapiyorum yetiyor.
user
maverick
5/1/2015 11:54:00 AM Paylaşım için tşkler. Cok uzun zamandir gastrit ve reflu var bazi bitkisel yontemlerle rahatliyorum ama bir turlu tam iyilesemedim. Birde bu yintemi deniyeyim.
user
nefes
5/1/2015 2:30:00 PM Ben de 2 yıl kadar reflü ile uğraştım asit boğazıma çıkıyordu sürekli ve inanılmaz acı çektiriyordu bu bana sonra yemek alışkanlığımı şu şekilde değiştirdim, açılktan ağzım sulanmaya başlayıp yutkunmaya başlamadan yemek yemeğe başlamıyorum, nerdeyse bir bebek ne kadar yerse o kadar yiyorum ve lokmaların arasında genelde 1 dakika oluyor, yemeğin üstüne tatlı yemiyorum böylece canım tatlı istediği için ağzımda tükürük üretilmeye devam ediyo bi kaç saat sonra tabii tıka basa olmıycak şekilde tatlı yiyorum fakat midem hiç bir zaman tam olarak doymadan yemekten kalkıyorum gerçekten çok az yediğim için de reflü olmuyo, bu arada muhtemelen biliyorsunuzdur tükürük besinlerin sindirimi için önemli birşey böylece şişkinlikte yaşamıyorum, çünkü şişkinlik olunca reflü de azıyo ve günde 2 kez yemek yiyorum fakat her zaman açmışım gibi olmaya özen gösteriyorum umarım bu taktik sizlerde yardımcı olur ve o illetten kurtulursunuz...
user
aylas
5/1/2015 11:34:00 PM 20 senedir çektiğim sıkıntıdan (reflü) bu nefes tekniği ile kurtuldum mucizevi birsey size ne kadar teşekkür etsem az elimden geldiğince insanlara ulaştırıyorum Teşekkürler çok
user
mayz
5/3/2015 9:32:00 PM merhabalar arkadaslar bende reflu sıkıntısı yasayan bırı olarak oncelıkle bı arkadasa tsk etmek ıstıyorum emre03 arkadasın dedıgı karbonat olayı gerckten cok ıse yarıyor mıde problemı yasayanlara tavsıye ederım bende gercekten ıse yaramaya basladı gunde en az ıkı barda karbonatlı su ıcın ve onun harıcınde bol bol su ıcın e nefes teknıgıde mutlaka ıse yarayacaktır herkeze cok gecmıs olsun allah acıl sıfalar versın herkeze
user
mayz
5/3/2015 9:43:00 PM merhabalar arkadaslar bende reflu sıkıntısı yasayan bırı olarak oncelıkle bı arkadasa tsk etmek ıstıyorum emre03 arkadasın dedıgı karbonat olayı gerckten cok ıse yarıyor mıde problemı yasayanlara tavsıye ederım bende gercekten ıse yaramaya basladı gunde en az ıkı barda karbonatlı su ıcın ve onun harıcınde bol bol su ıcın e nefes teknıgıde mutlaka ıse yarayacaktır herkeze cok gecmıs olsun allah acıl sıfalar versın herkeze
user
yasarc98
5/4/2015 11:42:00 AM Selam Ben yeni üye oldum, Fakat nefes alma tekniği ile ilgili videoya ulaşamıyorum. Bu konuda ne yapmalıyım. Saygılarımla.
user
ahmetturanQQwp
5/4/2015 3:55:00 PM Buyur kardesim yukardaki yorumlari okusaydin linkler vardi. 1. Video: https://www.youtube.com/watch?v=9rz1OwzutLQ 2. Video: https://youtu.be/7iGelncdgzc
user
weah61
5/15/2015 12:05:00 AM Kardeş gecenin bi yarısı oldu uyuyamıyorum yanmayı nexium hallediyoda şişkinlik mahvetti beni boğuluyorum sırt üstü yatamyodum şimdi yan da olmuyo bu nefesi denedim başım döndü 20 yi geçemiyorum :) gözüm kararıyo
user
mutlu
5/16/2015 7:55:00 PM facebookta sayfa actım ..burdaki derin nefes ile gastrit ve reflüden kurtulmayı. kolloidol gümüş suyu ile tedaviyi ..ingiliz karbonatını hepsini detaylı az az anlatıyorum ..hiç duymuyanlar bilmiyenler birilerinden duysun diye... SAYFA ADI. gümüş suyu .sayfa resminde gümüş suyu damlası var bide kapak resminde gümüş suyu nasıl yapılır gösteren resim var ...facebook olanlar gelip sayfamı begenirse ve orda duvara yazarsa bu siteden geliyorum diye arkadaşda eklerim ..ben mutlu...herkese şifalar dilerim...birde mide gastritten şişkinlik cok yapar davul gibi şişer gerer mideyi böle halden ben kurtuldum cok şükür ..derin nefes sabah ac mideye öglen ac mideye akşamda ac mideye en az 100 ..ben 150 defa uyguladım ac mideye 3 ögün .ilk 15 gün baş dönmesi göz kararması sol kolda elde parmakta uyuşma olup gecti...bide şöle akıl verim basit olur o zaman sırt üstü uzanıp yatın başınızın altına 2 katlı havlu veya az kalın bişi koyun yastık deyil daha ince bişi olcak boyun yerle mesafede olcak bölece oksijen rahat olur nefes al verde ...bide 50 yapınca yorar dinlenip tekrar 50 yapın dinlenip tekrar 50 yapıp azda 10 dakka dinlenip kalkın ..veya 10 defa nefes yap 1 dakka dinlen az az olup gider .biraz zahmetliçe iş ......FACEBOOK OLANLAR SAYFAMA BEGENİ PAYLAŞ YAPARSA BAŞKASIDA GÖRÜP BİLGİLENİR ...
user
seda_trkylmz
5/17/2015 7:42:00 AM 5 yildir bu illeti cekiyorum. Doktorlar verdikleri ilaclarla mide spazmi gecirtmekten baska birsey yapmadilar. Bu hastalik yuzunden 1 ayda 37 kiloya dustum.5. Senemdeyim daha 41 kiloya yeni cikabildim. Bende bu hastalik cok fazla kalpte yanma ve ardi arkasi kesilmeyen oksuruk yapiyor diger etkileri haric. Soylediginiz yontemi deniycem umarim isime yarar.. size duaci olucam. Tesekkur ederim...
user
hilmi
5/18/2015 6:28:00 AM Arkadaşlar herkese yeniden merhaba. Daha önce bir kaç kez yazmıştım. Bir yıldır bende reflü ile uğraşıyorum. Şu ana kadar burada kimsenin bahsetmediği bir yöntemden bahsetmek istiyorum. Akapunktur ile reflü ve gastrit hastalığı tedavi ediliyor. Ben 10 seans , haftada iki gün olacak şekilde yaptırdım. 10 seansın bitiminde de hacamat yaptırdım. göğüs bölgemdeki ağrılar sıfıra indi. Geğirme nerdeyse bitti. İlaç kullanmayı bıraktım. 2 defa daha hacamat yaptıracağım ve ayda bir defada akapunktur seansına devam edeceğim. Biraz masraflı bir yol ama denemek isteyen olabilir. Herkese geçmiş olsun
user
firatdiver
5/24/2015 8:23:00 AM Arkadaşlar ben 15 gün önce boğaz reflüsü olduğumu öğrendim doktora gittim ilaç verdi buna rağmen şiddetli öksürük Boğaz'da takılma Boğaz'da dikenlenme hissi geçmedi yemeklerime çok dikkat etsemde boğazımda dikenlenme ağrı ve öksürük oluyordu bu gün ilk defa bu nefes tekniğini denedim inanın boğazımdaki takılma huzursuzluk dikenlenme gitti.psikolojikmi bilmem ama çok rahatım şimdi.. ALLAH bunu paylaşandan razı olsun umarım Rabbim hepimize bunu şifa kılar
user
sevim-erguen@hotmail.com
6/24/2015 9:46:00 AM Benim de reflü problemim var .Hatta bugün işe yarayacağını duyduğum bir çay aldım .Eve gelince internette araştırırken sizin yazınızı gördüm hemen denemeye başlayacağım .İnşallah bana da faydası olur .Tecrübelerinizi paylaştığınız için insanlık adına size teşekkür ederim.Emeğinize ve ağzınıza sağlık
user
fatih1126
6/30/2015 11:06:00 PM Bende de 5 yıldır reflü var 5 yıldan beride proton pompası kullanıyorum kullanınca yanma olmuyor ama bi şey yiyip içerken sürekli midemde ağrı oluyor aynı zamanda mide fıtığıda var. Uzun süredir reflü olup nefes tekniğini uygulayan fayda gören var mı ? Doktor ya ameliyat ya da ömür boyu ilaç diyor . tam olarak nasıl yapmamız gerekir bu nefes işini hızlı hızlı mı normal alıp ver mi ?
user
sensizasla
7/1/2015 2:15:00 AM Gerçekten hemen hemen bütün yorumları okudum bu söylediginiz teknigi de deneyecegim zaten denemekten başka çaremiz yok ben askeri personelim geceleri genelde nöbette oluyorum bu reflü üç senedir var bende zaten bu hastalık askerdeyken başlamıştı bende dogru düzgün ilaçta kullanmadım ama artık dayanılmaz oldu bende agrı hiç olmadı ama içim öyle bir yanıyorki bogazım felan parçalanıyor gibi hissediyorum bide bende aşırı bir karın guruldaması oluyor oda buna baglı diye düşünüyorum nefes darlıgı hiç durmayan öksürük hepsi var bende yatarken saga sola dönemiyorum mahvediyo beni herneyse ben size teşekür ediyoruum Allah razı olsun bu sabah gidip başlayacagım inşallah bir hafta sonra dönerim yazarım buraya
user
yağmur
7/3/2015 10:35:00 PM Uzun süredir reflü problemim var.Hatta şu son dönemde ilacımı kullandıgım halde boğazımda bir takıntı midede hazımsızlık ve sertlik problemlerım devam ediyor.Nefes tekniğini uygulayacağım.Emeğiniz için teşekkür ediyorum.İnşallah iyi gelicek.
user
aysun gidici
7/7/2015 7:50:00 PM ben yeni reflu hastasıyımyeni ogrendim göğüste daralma boğazda zorlukla yutkunma ses kısıklıgı boğazda gıcık halsizlik ile öğrendim yazılarınızı bende okudum insallah duzelirim bana yardımcı olun
user
aysun gidici
7/7/2015 7:59:00 PM ben yeni reflu hastasıyımyeni ogrendim göğüste daralma boğazda zorlukla yutkunma ses kısıklıgı boğazda gıcık halsizlik ile öğrendim yazılarınızı bende okudum insallah duzelirim bana yardımcı olun
user
timuçin
7/19/2015 10:55:00 PM Reflü hastalıgını azaltmak istiyorsanız şekerden ve yağlı yemeklerden uzak durun bal, süt, haşlama yumurta, pilav ve haşlaması olan yiyecekler yiyin kronik bir hastalık allah yardımcımız oldun
user
Muhammet
7/23/2015 12:58:00 PM Ben 15 yaşındayım ve bende reflü var bu teknik banada yararmı lütfen yardımcı olun
user
Nuray
8/6/2015 8:52:00 AM Slm bendede reflü var bi parça yedim mi midem bulanıyor şişiyor kilo alamıyorum bu yüzden araştırırken bu yazı dikkatimi çekti sıkılmadan okudum daha videoyu izlerken denmeye başladım ve gerçekten ilk anda bile midemdeki şişkinliğin azaldığını hissettim doktor Doktor gezdim faydası olmadı bitkisel tedaviler anlık sadece artık insanların zayıfsın diyip alaylarından o kadar sıkıldım ki ilk denemem rahatladığımı hissettim biraz baş dönmesi falan oldu ama nolursa olsun devam edeceğim yalan diyen arkadaşlar bnce utanmanız lazım denemeden yorum yapmayın paylaştığın için teşekkürler emeğine yüreğine sağlık arkadaşım allah razı olsun ara ara durumumu paylaşacam Allahın izniyle inşallah bnde senin gibi kurtulurum bu illetten
user
memoli44
8/9/2015 11:10:00 AM günde 300 defa mı nefes alıp verme işlemini gerçekleştireceğiz?
user
hulya
8/13/2015 9:48:00 AM Merhabalar, Ben 25 haftalık hamileyim 3 gün önce sabah 4 gibi nefessiz kalarak uyandım ve sıkıntılarımda bu şekilde başladı. Kendimi çok kötü hissediyorum hiç bir yere sığamıyorum kendimi çıldıracak gibi hissediyorum. Lütfen bana yardım edin. Aşağıda sıraladığım şeyleri yaşıyorum. - Sabah kalktığımda miğdemde aşırı baskı ve kazınma hissi - Yemek yedikten sonra Yemek borumda aşırı yanma, gögsümde yanma ve baskı hissi ve bunun akabinde nefes alamama duygusu, yüzüme enseme gelen ateş basması - Yemek yedikten sonra mide bulantısı ile oluşan istifar - Yemekten sonra durmadan gegirme hissi - Boğazımda oluşan ağrı nedeni ile ses kısıklığı - Halsizlik duygusu - Gece nefes alamıyor gibi boğulma hissi ve sonucunda uykusuz kalma - Ve bunların tümünü yaşarken beynimde Sıkkınlık, bunaltı ve açıkçası nefes alamama yüzünden çıldırma duygusu yaşıyorum - Şuan bulunduğumuz sıcaklardan ötürü ve hamile olduğumdan ötürü nefes alma olayım daha da azalıyor. Ve ayrıca burnumdan sıcak allerjisi olduğum için nefes alamamada var. Bu yaşadığım rahatsızlıklar yüzünden hayatım allak bullak oldu. Psikolojimle kendimi teselli ederek bu rahatsızlığı ve bunun akabinde yaşadığım kötü duyguları örtmeye hissetmemeye çalışıyorum ama olmuyor çünki her saniye yaşadığım midemdeki yanma ve gögsümdeki yanma, baskı ve ortaya çıkan nefes darlığı yüzünden bu olayı gerçekleştiremiyorum ve gün geçtikçe ümidim kırılıyor. Hamile olduğum için bebeğe ilacın zarar vermesinden korkuyorum ve hap fobim olduğu için hiç bir hap kullanmıyorum. Daha doğrusu ne kullanacağımı bilmiyorum. Çünki ben 7 sene önce yine aynı şekilde bunları yaşamıştım ve gezmediğim doktor yine kullanmadığım ilaç kalmadı bu yüzden o kadar çok hap kullandım ki hap fobim başladı. 7 sene önce uzun süre bu rahatsızlıkları çektikten sonra kendiliğinden kaybolmuştu. 3 gün önce yeniden başladı. şimdi ne yapıcam bilmiyorum. En çok merak ettiğim şey bu yukarıdaki yazdığım herşey reflüye bağlı bişey mi? doktorlar psikolojik deyip ilaç veriyor ama bu beni sadece uyutup aynı rahatsızlıkları hala yaşamama sebep oluyor hiç bi işe yaramıyor. Size soruyorum bu yaşadıklarım reflü mü? ve ben nasıl bu yaşadıklarımı hafifletebilirim. bu nefes tekniğini 2 gündür deniyorum ama bi gelişme görmedim gibi gerçekten işe yarayacakmı ne kadar daha sabretmeliyim gerçekten bu işe yarayacakmı zaman kaybetmek istemiyorum çünki çok acı çekiyorum. Lütfen bana yardımcı olun...
user
kimbukiz
8/15/2015 5:38:00 PM merhabalar bende reflu varmi bilmiyorum ama yemek borumda acayip derecede yanma var doktora gidip bunu soyledim ve asitli seyler yeme yastigini dik tutup yat dedi ve bi ilac verdi sabah ilaci ictigim zaman gun boyu rahatim fakat icmessen yine ayni sey ve bende aksine yemek yeme hissi olusuyor yani yanma geldigi zaman yemek yiyorum ve bu yuzden acayip kiloda aldim.okul sinavlarimda hep bu yemek borumdaki yanma yuzunden deliriyorum.bu teknik belki bendede ise yarar bilemiyorum denemekte fayda var diye dusunuyorum tesekkurler.
user
azran
8/17/2015 6:39:00 AM 2010 yılından beri reflüden çekiyorum o kadar ilerlediki boğazıma kadar verdi ve üzerineboğaz reflüsüde oluştu . Ve son 10 gündür mide atmasıda oluştu midem çıplak gözle görülür bir şşekilde atıyor ve kalbimi sıkıştırıyor . Bulantı iştahsızlık aklınıza gelebilecek mideyle ilgili bütün şikayetler var bende . Napıcağımı şaşırdım bu nefes tekniği tam olarak nasıl yapılıyor gerçekten işe yarıyor.mu gitmediğim doktor kullanmadığım ilaç kalmadı şimdi nefesle nasıl geçer aklım almıyor . Yardım edin lütfen
user
azran
8/17/2015 6:57:00 AM Bu tekniği günde kaç defa yapıcaz uzanarak mı oturarak mı olucak?? lütfen yardım edin
user
azran
8/17/2015 6:59:00 AM Bu tekniği günde kaç defa yapıcaz uzanarak mı oturarak mı olucak?? lütfen yardım edin
user
azran
8/17/2015 10:35:00 AM Reflü ve farenjit korkulu rüyam oldu lütfen yardımcı olun
user
ülker
9/12/2015 5:38:00 AM DeepBlue bütün bunları paylaştığın için çok çok teşekkür ederim. Yıllarca ben de reflü belasıyla uğraşıyor ama onca ilaç kullanmama rağmen başedemiyorum. İlaç kullanmadığım günler hayattan soğuyorum. Ağızdan nefes alma demişsin. Bir uzmanda ağızdan değild de burundan nefes alıp vermeden bahsediyordu. Acaba faydası olur mu? Bir de bunu günde 3x100 yapmak yerine 2x150 yapsak olur mu? İşyerimde yapmakta zorlanıyorum :( Cevap verirseniz çok sevinirim.
user
emre14
10/6/2015 10:46:00 AM Arkadaşlar kantaron yağının faydasını gördüm tavsiye ederim sabahları aç karna bir tatlı kaşığı için.
user
emre14
10/6/2015 11:16:00 AM Mümkünse uzun süre özellikle ekmekten şekerli gıdalardan uzak durun yemek yerken veya yedikten sonra su içmeyin meyve yemeyin meyveyi yemekten en az 2-3 saat sonra alın suyu da bir saat geçtikten sonra için yemekten sonra eğilmeyin uzanmayın yastığınızı dik tutun meyveyi kabuğuyla yemeyin biliyorum yapması zor gibi görünüyor ama bir süre devam edin iyileşirseniz eski alışkanlıklara döeneceksiniz sorun yaşarsanız aynısını tekrar edin ama doktora da gitmeniz önemli en azından bir endoskopi yaptırarak rahatsızlığınızın tespitini yaptırın içiniz rahat olsun kafanız rahat olsun yemekten uzaklaşıp biraz kendinizi terbiye ederek iyileşebilirsiniz.
user
Yldrm.burak
10/11/2015 8:01:00 PM Bnde 5 aydir midede rahtsizliğm var.doktor reflü dedi ve ilac yazdi.ilk ay hergün ne yediysem kusuyordum.sonra kusma azaldi ama yanma,bulantı,ekişme devam etti.şuan ilaç kullaniyorm ama fayda etmiyor galiba piskolojim tamamen bozulmuş durumda hiçbisey yapmak arkadaşlrmla gezmek istemiyorm.birsey yemek istemiyorum .bu teknik fayda edermi acaba ???
user
Yldrm.burak
10/11/2015 8:02:00 PM Bnde 5 aydir midede rahtsizliğm var.doktor reflü dedi ve ilac yazdi.ilk ay hergün ne yediysem kusuyordum.sonra kusma azaldi ama yanma,bulantı,ekişme devam etti.şuan ilaç kullaniyorm ama fayda etmiyor galiba piskolojim tamamen bozulmuş durumda hiçbisey yapmak arkadaşlrmla gezmek istemiyorm.birsey yemek istemiyorum .bu teknik fayda edermi acaba ???
user
yunus kocpinar
10/17/2015 4:06:00 AM oncelikle bu sıtede emegi gecen arkadaslara tsk ederim allah razı olsun bu site insanlik icin gercekten cok degerli bir site olmus.Yaklasik 7 yildir midede reflü var cok ilac kullandim ilac kullaninca kismen geciyo birakinca tekrarliyo son 6 aydir cok daha ciddi kötü oldu nefes alamiyorum yemek yiyemiyorum aklima her türlü hastalik geliyo kansermiyim ülsermiyim mideyle nefesin ne alakasi var diye düsünüyordum 3 gün önce bu siteyi gördüm birileri nefesten bahsediyo okudum videoları ızledim gercekten ise yaradi nefesim düzeldi rahat alip verebiliyorum midem acildi sanki günüm harika gecti enerjim yerindeydi agrı yok su an iyi hissediyorum kendimi bir kac gündaha devam edecem 1 hafta sonra yine yazarim allahin izniyle 1 kurus vermeden sanki iyi oldum emegi gecen herkesten allah razi olsun isleri gücleri rast gitsin
user
Avicenna
10/24/2015 10:19:00 AM Yunus kardes. Nefes calismalarina devam ediyor musun? Gercekten rahatladin mi? Cvp yazarsan sevinirim
user
yusuf
10/25/2015 9:59:00 AM KESİN TEDAVİ: arkadaşlar reflüden çoook çektim 8 yıldır her gün ilaç kullandım ilaç almadığım zamanlarda açzımdan ateş çıkardı o denli yanma neyse şimdi söyleyeceklerimi harfi harfine uygulayın ilk günden etkisini göreceksiniz 1.yemeklerle beraber kesinlikle sıvı tüketmeyin 2.yemeklerden 2,5 saat sonra 2 bardak su için 3.ilk günlerde hafif reflü devam edebilir reflü olduğunda hemen bir çay bardagı süt için süt o asiti alıcaktır ama sütten yarım saat sonra tekrar başlar yine o kadar süt için 4. çikolata, domatez, yemeklerden hemen sonra kesinlikle çay kahve içmeyin 5.sabaharı aç karnınla 1. tatlı kaşığı karbonatı bir su bardağında iyice karıştırın 10 dakka çözülsün sonra iç 10 gün başka ilaç kullanmayın dişinizi sıkın 10 günde kurtulacaksınız inşallah allah şifalar versin
user
yusuf
10/25/2015 12:54:00 PM KESİN TEDAVİ: arkadaşlar reflüden çoook çektim 8 yıldır her gün ilaç kullandım ilaç almadığım zamanlarda açzımdan ateş çıkardı o denli yanma neyse şimdi söyleyeceklerimi harfi harfine uygulayın ilk günden etkisini göreceksiniz 1.yemeklerle beraber kesinlikle sıvı tüketmeyin 2.yemeklerden 2,5 saat sonra 2 bardak su için 3.ilk günlerde hafif reflü devam edebilir reflü olduğunda hemen bir çay bardagı süt için süt o asiti alıcaktır ama sütten yarım saat sonra tekrar başlar yine o kadar süt için 4. çikolata, domatez, yemeklerden hemen sonra kesinlikle çay kahve içmeyin 5.sabaharı aç karnınla 1. tatlı kaşığı karbonatı bir su bardağında iyice karıştırın 10 dakka çözülsün sonra iç 10 gün başka ilaç kullanmayın dişinizi sıkın 10 günde kurtulacaksınız inşallah allah şifalar versin
user
mucize
11/9/2015 4:19:00 PM Merhaba arkadaşlar. 4 aydır midem rahatsız çok bir şey bunu yalnız yaşayan bilir. Bu tavsiyeyi gördüm yapıyorum inşallah işe yarar. Birilerinde etkisini göstərmişse ne olur yazın.
user
sevim
11/10/2015 5:06:00 AM Merhaba arkadaşlar. Malesef hepimiz aynı durumdayız qalıba. Benim durumum sizinkinden biraz farklı. 2 yıldır evliyim çoçuk sahibi olmak istiyoruz, ama problemler var. Neyse Allaha bunun için hiç isyan etmedim. Ama yaptırdığım tedaviler iyi sonuç vermedi. Kullandığım ilaçlar yüzündən midem bozuldu. 4 aydır hayata küsdüm. Ama yine de Allaha şükürler olsun. İnşallah deepblue arkadaşın yazdığı bu yöntəmlə iyileşiriz. Eğer işe yarasa o arkadaşa ömrümün sonuna kadar dua ederim. Midem iyi durumda olmadığı için tedaviyi bırakdım. Artıq üzülmuyorum da. Allah ne zaman kısmet ederse o zaman olur. Her kese Allahdan bol şifa diliyorum.
user
yusuf
11/12/2015 12:11:00 PM ARKADAŞLAR DOKTORUN DİYETİNİ UYGULAMAZSANIZ HANGİ TEKNİĞİ UYGULARSANIZ UYGUKAYIN SORUN ÇÖZÜLMEZ ÇİKOLATA .DOMATEZ VE ÇOK YAĞLI ARKADAŞLAR REFLÜ İLE SAVAŞACAKSINIZ VE REFLÜYÜ YENECEKSİNİZ
user
yusuf
11/12/2015 12:14:00 PM ARKADAŞLAR AMERİKADA YAPILAN BİR ARAŞTIRMAYA GÖRE ASİT BASKILAYICI İLAÇLAR ASİTİN ÖZELLİĞİNİ YİTİRMESİNİ SAĞLIYOR AMA REFLÜYÜ KOMPLE BİTİRMİYOR AKSİNE 4 KAT REFLÜYÜ ARTTIRIYOR DİYETİ UYGULAYIN BURDA YILLARIN TECRÜBESİ KUNUŞUYOR
user
emre14
11/17/2015 6:57:00 AM Kesinlikle olay diyette neyin reflüyü artırdığını bi liste yapın herkesin kendisine dokunan birşey vardır muhakkak, özellikle bol un ve şekerli gıdalardan uzak durun bir ikincisi ne yazık ki ülkemizde üretilen ekmekler çok sağlıksız direk hastalık nedeni, bu yüzden sağlıklı hijyenik mümkünse tam buğday ekmek tüketmek yararlı olacaktır buradaki arkadaşlara bir kitap tavsiyem olacak internetten 5-10 Tl arası bi fiyatla alabilir kitabın adı "Sofrabaşı Sağlık Sohbetleri" bu kitabı mutlaka alın okuyun yemek yeme konusunda daha bilinçli olacaksınız ufkunuz genişleyecek bunun yanında daha önce de belrttiğim gibi kantaron yağının faydasını göremeniz olası. Herkese acil şifalar dilerim.
user
Necati
11/21/2015 1:51:00 AM Arkadaşlar bende bu rahatsızlıktan müzdaribim. Daha ilkokuldayken mide rahatsızlıklarım başladı, en büyük sebebi psikolojik sorunlarım. Majör depresyon ve anksiyete bozukluğu teşhisim var, hiç antidepresan kullanmadım, kendimle hep mücadele ettim. Yıllarca alkol kullandım, düzensiz, sağlıksız beslendim. Şimdi Pangastrit ve Alkalen Reflüm var. Sizlere şunu söyleyeceğim "Proton Pompa" ailesine giren hiçbir ilacı kullanmayın. Ünlü türk bir profesör bunun hakkında araştırma yapmıştı. Bu ilaç midedeki asidi neredeyse yok ediyor fakat midedeki asit sindirimin ana maddelerinden. Asit olmayınca sindirelemeyen maddeler kana direk karışıyor ve ya bağırsakta sorunlara sebep oluyor ve reflüyü 4 kat arttırma riski var. Yani size diyeceğim diyete uyun, düzenli beslenin ve bahsedilen su tedavisini uygulayın. Nefes tekniklerinin de çoğu rahatsızlıkta işe yaradığını duydum, bilimsel kanıtlı bir olay iyice araştırırsanız. Mide ilacı kullanmak hiçbir çöözüm değil, sadece erteleyiş. Bu illetten kurtulanlar varmış, eğer benim gibi psikolojik bir hikayeniz varsa ilk olarak onu çözmeye çalışın. ben artık antidepresan tedavisine başlıyorum, iyi bir doktor buldum ve beni ilaç tedavisine ikkna etti. Bu rahatsızlık genellikle Stresten oluyor ve şunu belirtmeliyim Helikobakter denen bakteriyi kurutmaya çalışmayın. Bana ard arda 2 kere antibiyotik tedavisi uygulandı. Ve bunlar ağır antibiyotikler. 2 denemede de heliko bakter temizlenemedi. Doktorların söylediğine göre bu bakteri mideyi hasta ediyormuş. Ben en son bi profesöre gittim ve bana dedi ki bu türk doktorumuz tam aptal. O bakteri zaten insanın midesinde yaşamaya evrimleşmiş bir bakteri, sindirimede faydası var. dünyadaki antibiyotik kullanımı o bakteriyi öölddürdü ve evrimleştirdi tarzı şeyler sööyledi. Türk toplumunun %80'inde bu bakteri var. sakın size verilen antibiyotikleri kullanmayın sorun bakteride değil, midede. Bu konu hakkındaki çoğu birikimimi yazdım, bide bilmem ne bişey hurması var byle domates gibi görüntüsü var. O mideye baya iyi geliyor. Allah herkese şifa versin ve unutmayın; önce stresi yenin.
user
elena
11/21/2015 5:23:00 PM Merhaba arkadaşlar bende yeni yakalandım maalesef bu hastalığa ve çok üzülüyorum özellikle yemek yemeyi seven biri olarak bu sitede yazılanları okuyunca bı umut oldu umarım bu nefes egzersizleri iyi gelir bunu toptan halleder bu sayede kurtulan var mı acaba reflü den sanırım şimdilik iki kişi var umarım herkes bu rahatsızlığı yener gerçekten yaşayan bilir Allah herkesin yardımcısı olsun bu teknikle kurtulan arkadasların yazısınıda okuyunca daha bi umut geliyor eğer bu sayede başka kurtulan varsa ne olur yazsın paylaşsın bizimle umarim bir gün herkes istediğini düşünmeden yer Allah hepimize yardım etsin
user
elena
11/22/2015 9:18:00 AM Kimse yok mu bu tekniği uygulayan lütfen sonucunu paylaşın bizimle..
user
elena
11/22/2015 2:03:00 PM Arkadaşlar niye kimse bir şey yazmıyo ben burada yazılan yorumlara inanmak istiyorum bi umut olsun istiyorum coğu kişi yazıp bırakmış kimse paylaşmamış lütfen birbirimiz kandırmayalım doğru bilgiler paylaşalım bu tekniği uygulayan ve etkisini gören kimse yok mu???
user
elena
11/22/2015 5:18:00 PM Necati su tedavisinden bahsedebilir misin
user
yusuf
11/22/2015 5:49:00 PM elena reflü kronik bir hastalıktır kesinlikle çok fazla sıvı tüketmeyin her yemekte yarım su bardagı suyu yemekle beraber iç yemekten 2,5 saat sonrada 2 bardak su için böyle devam edin reflü atttığı dönemde 2 yudum süt için ama özellikle 2 yudum fazla içerseniz reflünüz dahada arttırabilir böyle devam edin ve çikolata nane domatez ve baharat çeşitlerini fazla tüketmeyin benim uyguladığım diyeti uyğulayın evelallah kısa sürede kurtulacaksınız
user
yusuf
11/22/2015 5:53:00 PM reflüde en önemli olan yemeklerde sıvı kesinlikle bir çay bardagını geçmesin ve öğün aralarında bol bol su 1 saatte 1 bardak su
user
elena
11/23/2015 9:03:00 AM Teşekkür ederim yusuf sen su an nasılsın benim reflü olma hikayem maalesef bi yemek sonucu oldu bundan ıkı ay once inan doktor reflü dediği zaman kendimi çok kötü hissettim cunku bundan 15 yıl önce ülser vardı cok sükür yendim onu ve istediğim herseyi yiyebiliyordum ama su an gene kısıtlama geldi ne yazık kı ve bu beni çok üüzyo yemek yemeyi seven bi insan için cok zor Allah kimseye vermesin bazen acaba diyorum stresten mı oluyo dıyorum cunku kendimi cok dinliyorum sen bu nefes tekniğini uyguladın mı bi faydasını gördun mu birde birsey sorucam pişmiş domates yenilebilirnir mi ayrıca kış meyveleri portakal ve mandalina yenilemiyor dime hepsi de en sevdiklerim Allah yardımcımız olsun inan hayata küstüm sanki ne yicem ne içeçem diye
user
yusuf
11/25/2015 5:01:00 PM elena ben bu nefes tekniğini denedim bana fayda etmedi ama kişiden kişiye de deyişiklik gösterebilir onu da dene zararın olmaz zaten sana fayda sağlarsa 1 haftada etkisi belli olur baktın faydası var devam et fayda etmezse zaten bırakırsın şahsen bana fayda etmedi şimdi ben ileri derece reflüyüm ki zaten reflü önlem almazsan yıllar geçtikçe ilerler ve en son mide fıtığı olur şimdi bu hastalık yüzünden amerika dahil bir çok ülkede araştırma yaptım şimdi sen yemek yemeği sevdiğini söylemişsin işte reflü hastaları kesinlikle her istediğini yiyip içemez işte bu böyle lanet bi hastalık her şeyi yiyip içmek istiyorsan sana bi ilaç söyliycem o ilacı alırsan her şeyi yiyip içebilirsin şimdi eczanede nexium diye bi ilaç var bu ilacı her gün alırsan reflü geciçi süre ile düzelir ama ilacı her gün tam doz aldığın için uzun yıllar kullanımda bazı yan etkileri olur bu yan etkileri ortadan kaldırmak için nexium 40 mğ ilacı ikiye böleceksin yanma hissettiğin zaman atacaksın yanma yoksa atmayacaksın ilacıda her gün atmana gerek yok sadece yanma hissettiğin zaman aç karınla atacaksın ilacı yarım aldığın için uzun yıllar kullanımda yan etkileri ortadan kaldırıyorsun bu yöntem bir reflü hastasının her şeyi yeme içme yöntemi ama ilaçlarla eyer bunu istemezsen sana ilaçsız bir diyet proğramı yaparım ama o da her şeyi yiyip içemezsin
user
yusuf
11/25/2015 5:06:00 PM şimdi bütün reflü hastaları şunu iyi bilsin ki öyle mucize bir ilaç yok hani ben bunu kullanıyım da reflüm komple bitsin gitsin yok yani öyle bir ilaç ne doğal nede kimyasal yok dünya üzerinde hiç bir yerde yok ancak bir mucize olursa olur he bide tıp sürekli gelişiyor yıllar sonra bakarsınız daha kalıcı ve güzel bi tedavi bulunabilir
user
yusuf
11/25/2015 5:08:00 PM domatesin pişmişi de pişmemişi de aynı reflü etkisi sağlar yemeseniz daha iyi olur
user
yusuf
11/25/2015 6:54:00 PM meyve yemeyi seviyorsanız komposto halinde yiyin yanlız elmayı yemeklerden 2 saat sonra rahatlıkla yiyebilirsiniz reflüyü arttırmaz aksine elma ve muz reflüyü azaltır merak ettiğiniz bir şey olursa sorabilirsiniz allah şifa versin
user
elena
11/26/2015 3:48:00 PM Teşekkür ederim yusuf sağol benim en büyük şikayetlerimden biri göğüs kafesimde hafifte olsa bir ağrının olması gerçi sürekli olmuyor ama ara ara oluyor maalesef ben bu rahatsızlıkla yeni tanıştım dediğim gibi daha önce ülser vardı onu yendim bu geçiçi bi hastalık değil bir ömür onunla birlikteyiz şimdi bazı seyleri deneyeceğim bakalım yanma yapacak mı ona göre yeme yada yememe konusunda bilgi sahibi olacağım herkesin reflüsü farklıdır kimisine dokunan başka birine dokunmayabiliyo Allah bu hastalığı kimseye vermesin olanlarada acil şifa versin gerçekten zor hele konu yemek olunca dediğin gibi inşaallah mucize olur
user
elena
11/26/2015 4:10:00 PM Çok şükür midemde yemekten sonra bi rahatsızlık yada bi şişme olmuyo gene çok şükür bugüne kadar ağzıma acı suda gelmedi ama önlem olarak yastığımı yüksek tutuyorum yutma güçlüğüm vardı oda yavas yavas geçiyor su anda dediğim gibi göğüs kafesimde ağrı oluyor ara ara inanın işe başlama durumum var ama korkuyorum bu rahatsızlıktan bakalım Allah herkese acil şifalar versin zor çünkü
user
yusuf
11/26/2015 5:16:00 PM sütü denemeyi unutmayın 2 yudum bir de reflüyü tetikleyen bi yemek mi yemek istiyorsunuz yiyin ama daha sonra rahatsız olmamak için proton pompası ilacı yarım doz alın yemekten yarım saat önce sormak istediğiniz bir şey olursa çekinmeden sorabilirsiniz
user
elena
11/26/2015 5:20:00 PM Mandalina yemek istiyorum ama korkudan yemeye cesaret edemiyorum birde sütü ne şekilde tüketicem yani yanma olduğu zaman mı reflüyü tetikleyen yiyecekler neler mesela baharatlı acı kızartma onları biliyorum da başka neler birde bu göğüs kafesi ağrısına ne iyi gelir biliyormusunuz
user
elena
11/26/2015 5:49:00 PM Birde acaba gastrit yanma yapar mi bi bilginiz var mi
user
yusuf
11/26/2015 6:11:00 PM sütü sadece yemek borusundan yukarıya doğru yanma hissederseniz 2 yudum için yanma yoksa içmeyin sütü çok içerseniz aksine reflü artabilir portakal mandalinayı yemeseniz iyi olur ille meyve diyorsanız şimdilik sadece muz ve elmayı önerebilirim size iyi olur çünkü reflünüz daha yeni gibi görünüyor önerdiğim diyeti uyğularsanız reflünüzü yenersiniz özellikle bunları yememeye özen gösterin 1. derece reflüyü arttıran şeyler, 1çikolata 2,domatez 3, türk kahvesi 4 nescafe 5, demli çay 6,nane 7, çok baharatlı şeyler
user
yusuf
11/26/2015 6:19:00 PM gastrit ile reflü ayrı şeyler reflüde yemek borusu yukarıya doğra yanar , gastrit öyle yapma ara ara midede yanma yapar ve yemek borusunda deyil bazen de gastritten dolayı mideye kıramplarda girebilir gatrit midedeki iltihatlanmadır kötü bakterilerin 2. aşamasında iltihaplanma olur ki bu iltihaplanmaya da gastrit adı verilir gastrit daha da ilerlerse ülsere dönüşebilir ama yoğun bir antibiyotik tedavisinden sonra kesin sonuca ulaşılır ama tabi uzman hekim kontrolünde
user
elena
11/26/2015 7:06:00 PM Ilginize cok tesekkur ederim turk kahvesi denedim ama cok şükür bi etki yapmadı sonrasında yanma olmadi cikolatayi daha denemedim ama denicem onuda acaba reflü yeni diye mi turk kahvesi birsey yapmadi ileri zamanlarda yapabilir mi
user
yusuf
11/26/2015 7:28:00 PM ewet ilerde yapabilir çünkü reflünüz daha yeni ama deneyin şimdilik etki yapmıyorsa için az ama he birde tatlı olan her şeyden uzak durun ya şimdi belkide de diyeceksiniz onu yeme bunu yeme ne yiyeyim diye aklınızdan geçirebilirsiniz ama neylersin işte mecbur bu hastalığı yenmek için mecbur bu diyeti uygulamak lazım
user
elena
11/26/2015 7:51:00 PM Bu hastalık tamamen geçmiyor onu biliyorum dediğin gibi bir mucize lazım ama ömür boyu diyet mi yapıcaz tatlı ondan uzak durmam çok zor denicem geçenlerde yedim şükür yanma yapmadi ama hic bir zaman fast food yiyemicez arada iyi gidiyordu bu diyetler omur boyu mu yapılıyor Allah kimseye vermesin sen neler yiyosun arada kacamak yiyecekler yiyomusun mide yanmalarin oluyo mu yani halen diyete devam mi ediyorsun
user
yusuf
11/26/2015 8:06:00 PM ben newyorka gittim orda çok güzel doktorlar var bu bilğileride orda aldım bu hastalığın 3 tedavi yöntemi var dediler 1. diyet 2, proton pompası ilaçlar 3. ameliyat ama ordaki doktorum kesinlikle amaeliyatı önermedi çünkü çok çiddi kalıcı yan etkileri var dedi örneğin ömür boyu istifra gibi ameliyattan sonra reflünün daha şiddetli bir şekilde geri dönmesi gibi yan etkiler doktorum sakız çiğnememi tavsiye etti her istediğimi deyilde bazılarını yiyorum ama yemeyi çok sevdiğim için haftada 2 yada 3 tane ilaç almanın sağlığa kesinlikle zararı yokmuş ister bir ömür kullan ilacı ama her gün ilacı almak deyil gerektiğinde almak yani en az dozu en geniş zaman da aldığım zaman hemen hemen her istediğimi yiyebiliyorum tabi benim durumum sizden biraz farklı ben ileri derece reflüyüm
user
elena
11/26/2015 8:30:00 PM Ilginiz için tekrar teşekkür ediyorum benim doktorum bana antepsin diye bir surup verdi yemeklerden 1 saat önce alıyorum yakında birakicam surubuda bir ay gecti sayılır, benim bu reflü hakkinda öğrenecek çok şeyim var onu anladım ne diyelim Allah şifa versin sizede çok geçmiş olsun en azından şimdi daha rahatsiniz çünkü bilinclisiniz inanin düşünüyorum ne yesem diye yediklerim zaten ev yemekleri bazende kendimi cok dinliyorum acaba diyorum psikolojik olarak da mi yanma hissediyorum gerci midemde hissetmiyorum bogaz tarafında sanki artik bende yavaş yavaş bilinclenicem bu konuda ne yapalım basa gelen cekilir mekleri bazen diyorum acaba psikolojik olarak da mi sanki yanma hissediyorum çok ilginç :) ne yapalım başa gelen cekilir yavaş yavaş bilinclenicez kafama takiyorum çünkü dinliyorum kendimi çok sanki su an bogaz tarafinda yanma var gibi hissediyorum ilginç bir şey yaa başa gelen cekir
user
yusuf
11/27/2015 7:59:00 AM elena akıl oyunları diye bir film vardı izledim güzel bi film konusu bir şeyi yenemiyorsan onunla yaşamayı öğrenmelisin bizim reflüde aynen böyle bir şey reflüyle yaşamayı öğrenmeliyiz sakin bir şekilde pisikolojimizi bozmadan ünlü bir bilim adamının bi sözü vardır ÇARESİZSENİZ ÇARE SİZSİNİZ
user
elena
11/27/2015 8:39:00 AM Anladığım kadarıyla şu an sadece ihtiyaç duyduğunuzda ilac kullaniyorsunuz onun disinda da yediklerinize dikkat ediyorsunuz bi çok güzel sanırım bu konu hakkinda sizi baya rahatsız edicem inşallah bi şekilde geçer su anda en büyük sikayet benim sanırım yemek borum iltihaplanmis çok şükür yutma zorluğu azalıyor inşallah tamamen biter
user
elena
11/27/2015 8:55:00 AM Doğru söylüyorsunuz çare her zaman insanın kendisidir yusuf bey bişey sorucam duyduguma göre dondurma da yenmiyomus bu doğru mu
user
yusuf
11/27/2015 9:06:00 AM malesef ewet dondurdurma hem soğuk olduğu için hemde içindeki asidik özelliğinden dolayı reflüyü tetikleyebilir çok soğuk ve çok sıcak içecek ve yiyeceklerden de uzak durmalıyız :(
user
yusuf
11/27/2015 9:19:00 AM yani sizin anlayacagınız reflüsü olan bir hasta dünyada ne kadar güzel yiyecek ve içecek varsa bunları yiğip içemir düşünsenize dondurma çikolata domatez pasta tatlı çeşitleri ama oysaki ben bu saydıklarımı da yemeği çoook seviyorum hepside çok güzel ama işte ne yapalım bu da böyle bi hastalık :(
user
yusuf
11/27/2015 9:25:00 AM rahatsızlık ne kelime size bir damla yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana isterseniz facebook adresimden daha erken ulaşıp sorularınıza daha erken cevaplar alabilirsiniz bilği paylaştıkça çoğalır
user
elena
11/27/2015 11:55:00 AM Çok teşekkür ederim ben bu durumu daha önce duydum ama bilmiyorum nasıl olduğunu cevremde de bu durumda olan kimse yok yeni oldugu ve bilmediğim için merak ediyorum ve cok soru soruyorum sanirim, hic birsey yiyemiyecegiz yani bu çok kötü bunu düşünmek istemiyorum
user
yusuf
11/27/2015 12:26:00 PM yemeklerde çok sıvı tüketirmisiniz
user
elena
11/27/2015 12:48:00 PM Kola oldugu zaman 1.5 bardak iciyodum ama suyu normal olcude tuketiyorum
user
elena
11/27/2015 1:20:00 PM Size facebook tan nasıl ulasabilirim bi sakıncası yoksa
user
yusuf
11/27/2015 2:12:00 PM kutsal__genc@hotmail.com bu hesabı bu şekil girerseniz görürsünüz zaten
user
yusuf
11/27/2015 4:01:00 PM elena bulabildiniz mi hesabı
user
elena
11/27/2015 5:15:00 PM Doğru söylüyorsunuz çare her zaman insanın kendisidir yusuf bey bişey sorucam duyduguma göre dondurma da yenmiyomus bu doğru mu
user
elena
11/27/2015 5:15:00 PM Anladığım kadarıyla şu an sadece ihtiyaç duyduğunuzda ilac kullaniyorsunuz onun disinda da yediklerinize dikkat ediyorsunuz bi çok güzel sanırım bu konu hakkinda sizi baya rahatsız edicem inşallah bi şekilde geçer su anda en büyük sikayet benim sanırım yemek borum iltihaplanmis çok şükür yutma zorluğu azalıyor inşallah tamamen biter
user
elena
11/27/2015 5:15:00 PM Anladığım kadarıyla şu an sadece ihtiyaç duyduğunuzda ilac kullaniyorsunuz onun disinda da yediklerinize dikkat ediyorsunuz bi çok güzel sanırım bu konu hakkinda sizi baya rahatsız edicem inşallah bi şekilde geçer su anda en büyük sikayet benim sanırım yemek borum iltihaplanmis çok şükür yutma zorluğu azalıyor inşallah tamamen biter
user
yusuf
11/28/2015 8:30:00 AM arkadaşlar reflü ile ilğili merak ettiklerinizi sorabilirsiniz
user
güneş
12/6/2015 1:00:00 PM Merhaba arkadaşlar! Lütfen yardım edin. Yemek yedikden sonra özellikle çok yediyimde qaz çıkarınca midemden qıda boruma kadar hafif yanma oluyor. kesesinSırtımı dik tutduğumda bu yanma olmuyor. Bide sırtımın sağ tarafına sankı iyne batırıyorlar. Safra kesesimden de şübheleniyorum. Amma hiç bir zaman böyle şey yaşamadam. Ne ola bilir 7 aydır böyle
user
g.haneli
12/8/2015 12:06:00 PM bende bu reflüden yıllarca çok çektim ve halada çekiyorum.yaklaşık 10 gün önce internette dolaşırken bu siteyi gördüm ve inceledim. diyafram nefesi tekniği makalesini okudum ve uygulamaya başladım.4 gündür uyguluyorum ve gerçekten midemdeki yanmanın azaldığını hisetmeye başladım.acaba bu teknik gerçekten bu hastalığı tammamen geçirecekmi? mide ile alakalı bütün bitkisel tedavileri uyguladım ama bir sonuç alamadım.kudret narından tutunda havuç suyu ,çiğ patates suyu v.s.. inşallah bu teknikle bu hastalıktan kurtulurum. herkese Allah'tan acil şifalar diliyorum.
user
noucamp
12/12/2015 9:03:00 PM Merhabalar daha önce yazmıştım uzun zamandır bakmamıştım bu sayfaya yeni gelenler olmuş ve onlarca soru sorulmuş. Bu yöntem reflüyü %100 bitiriyor sadece üşenmeden yapın çok zor değil ve bedava kaybedeceğiniz hicbisey yok sadece 1 ay uyguladım ve 5 yıllık sorunum çözüldü boş beleş yorumlara aldanip bişeyler içip yemekle iyilesemezsiniz ya ameliyat ya da bu yöntem başka çaresi yok.
user
Denizdark
12/13/2015 7:01:00 AM Mrb iyi günler 1 haftadır yemek yiyemiyrm doğru düzgün reflü vr bnde de mide bulantısı oluyo lancombi mide koruyucu kullanyrm ne yapçağımı şaşırdm kahvaltıda hiç birşey geçmiyo boğazmdn 2 tane zeytin yiyirm fazlası almıyo ne yapmam lazım lütfen yardımcı olabilirmsnz bana :(
user
Yunusktrnc
12/13/2015 8:49:00 AM "Noucamp" kardeşim detaylı biçimde nasıl yapılacağını anlatır mısın ? ben tam anlamadım ve uygulamak istiyorum faydalı olacağına inanıyorum.. Lütfen
user
Dennis sem
12/14/2015 6:22:00 PM Merhaba arkadaşlar benim midem çok hassas ve bu çocukluğumdan beri var doktora gittiğimde reflü teşhisi konuldu ve endoskopi yapıldı .. Fakat benim sorunum yanmalardan değilde yutkunma zorluğundan .. Dahası bogazımda kalıyor hissine kapılmaktan yemek yerken aşırı efor sarfediyor yoruluyor zorlanıyorum .. Yaklasık 5 yıl oldu ama bunu reflüye değil tamamen psikolojime bağladılar .. Burnumda kemik eğriliği var ve anksiyete hastasıyım ... Aynı zamanda aşıtı derecede de panik ... Benim sizden ricam gerçekten bu yöntem bu egzersizlerle geçer mi ? Yada bunu insanlığa kazandıran doktoroumuza nasıl ulaşabiliriz ? Doktor doktor sürünmekten yemek yiyememeekten zorlanmaktan tüm hayatım alt üst oldu yaşama isteğim dahi kalmadı ... Çare bulunamayan bir hastalığımın olduğunu düşünmek beni herşeyden soğuttu .. Lütfen birileri bana yardımcı olsun allah rızası için diliyorum bunu sizden ... Ayrıca sitenizi tesadüfen buldum :( bugün peygamberimizin doğduğu gece inşallah bana bu vesileyle rabbim şifa verir bu güzel geceninde hayratına ... Tskler
user
g.haneli
12/15/2015 6:55:00 AM Ben bu tekniği yapmaya başlayalı 15 gün oldu midemdeki yanma ve şişlik yok denecek kadar azaldı biraz daha yapıp bırakmayı düşünüyorum bıraktıktan sonra durumumu sizinle yine paylaşacağım .Allah herkese şifalar versin.
user
g.haneli
12/15/2015 7:01:00 AM Denis sem kardeşim bu tekniği yapmaya başla kendini daha mutlu hisseteceksin inşallah şikayetlerin azalacak ben yapıyorum ve değişikliği gerçekten hissediyorum.insanda pisikolojik bir rahatlamada oluyor yani ben öyle hissediyorum midemdeki yanma ve şişkinlikte iyice azaldı .Sanada tavsiye ederim.A llah acil şifalar versin şifa Allah'tan tabiki
user
noucamp
12/15/2015 10:26:00 PM Aslında herşey bütün detayiyla yazılmış ben yinede kendi tecrübemi anlatmaya çalışayım. İlk yapmaya başladığımda 50 kere falan yaptıktan sonra yorulup birakiyordum ama zamanla daha fazla yapmaya başladım 50 den 100e 100 den 150 ye sürekli en zorlandığım yere kadar gittim en son 400-500 arası yapmaya başlamıştım. Öyle meditasyon misali yapmadım açıkçası ve en fazla 10 dakikami aldı. Sabah uyanınca yataktan hiç çıkmadan sırt üstü uzanıp ellerimi midemin üstüne koyup ağzım acik bir şekilde diyaframdan nefes alıp verdim oldukça da hızlı bi şekilde böbreklerim ağriyana kadar yaptım aynı şekilde gece yatmadan önce yatağa girip tekrar ettim 35 gün yapıp bıraktım. Nisan ayından bu yana hiç problem yaşamadım ondan önce nexium cebimde geziyordum. noykamp@hotmail.com adresinden merak edenlere cevap vermeye çalışırım. Buraya sürekli bakmak aklıma gelmiyor herkese sağlıklı günler dilerim.
user
Aliylmz
12/19/2015 12:08:00 AM Arkadaşlar ben bundan 10 gün önce boğazım kuruyor ağzım sulanıyor diye doktora gittim reflü dedi ilaç verdi işte bildiğiniz gibi ppi rennie tarzı bide boğazım için antibiyotik verdi 10 gündür hayattan soğudum midemden boğazıma kadar yaniyo yara oldu sandım minisada bi doktor var gastroloji uzmanı ona gittim dediki sen bu antibiyotigi niye kullanıyorsun ilacı bıraktım kendime geldim yanlış doktorlara gitmeyin bil hassa en iyi doktor kendinizsiniz bunu unutmayın bu nefes tekniğini de yaptım o 10 gün içinde refluye iyi mi geldi bilmiyorum ama şu an bi rahatsızlığı yok sadece 10 günlük bogaz acim yavaş yavaş geçiyo ama bu tekniğin wn güzel yönü sakinlesip huzur verdiği bunu unutmayın huzur mutluluk bunlar bütün hastalıkların ilacı
user
wiwiwi26
12/24/2015 3:32:00 PM Bana çok saçma geliyor, eğer oksijen ise kanseri yenen,kemoterapi yerine oksijen seanslarıyla çok kısa sürede kanser fln kalmaz. İsiznkine gelince dediğiniz gibi tamamen stresten kaynaklı, nefes seanslarında zaten yeterince stresten uzak kalıyorsunuz ve bir süre sonra ruh rahatlayınca stres ortadfan kalkıyor ve reflüde kendiliğinden iyileşiyor. Nefes tekniği zaten stresi azaltmanın bir yoludur.
user
wiwiwi26
12/24/2015 7:38:00 PM Bana çok saçma geliyor, eğer oksijen ise kanseri yenen,kemoterapi yerine oksijen seanslarıyla çok kısa sürede kanser fln kalmaz. İsiznkine gelince dediğiniz gibi tamamen stresten kaynaklı, nefes seanslarında zaten yeterince stresten uzak kalıyorsunuz ve bir süre sonra ruh rahatlayınca stres ortadfan kalkıyor ve reflüde kendiliğinden iyileşiyor. Nefes tekniği zaten stresi azaltmanın bir yoludur.
user
querro
12/27/2015 12:02:00 AM Bu hastalık bu aralar benimde başıma bela olmaya başladı.gece uykularımdan uyanıyorum bir yanma yemek borusunda.doktora pek giden bi insan değilim.ilaçta kullanmam.çok kötü ve hor kullanıyorum 1-2 senedir midemi.cips kola alkol sigara aşırı yemek yeme aşırı tatlı veya tuzlu yeme ne var ne yok bulduğum indiririm.daha önceden de bu sorunu yaşadım çok az ve kısa kendiliğinden kaybolmuştu.şu an yemek borusunu yakarken hareket edip kasmasam alev alacak.gece yatınca yediğim yemek ağzıma burnuma geliyor.bazen asit tam ağzıma kadar geliyor.sarı bi sıvı.bi iki sigara içiyorum tekrar yatıorum.uyurken uyandırması yanarak pis bi durum.bu mide asiti güçlü bi asit.demiri sürekli maruz bıraksan kendi ortamında onu bile eritir.gece yatarken sanki kolonya içmiş gibi bıktırıor insanıda.mideme yumruk atıyıorum o dereceye getiriyr.12 saat çalış binbir türlü bokla birde yatsrken mideyle savaş.
user
querro
12/27/2015 11:35:00 AM Eskiden böyle sorunlar çok azdı.gelişen teknoloji kimyasal katkı maddeleri ucuza mal etmek adına genetik oynamalar vb...binlerce kötüye kullanılan teknolojiler.ve modern tıp doktorlarının yetetsizliği.gelişememesi.bu zamandaki hastalıklara karşı sadece geçiştirme ve hafifletme teknikleri kullanmaları.doktorlar zamana göre kendini geliştirememesinden dolayı hastalıklar kronikleşiyor ve tedavi edilmiyor.sözde kansere bile çare bulunmak üzere.belkide ilaç şirketlerinin raund sağlamak kastlı yapılan döngü.bir reflü gibi hastalıkta bile ameliyattan başka çare sunmayan tıp ameliyatın vucuda verdiği zararıda iyi bilir.ve ölüm kalım durumları olmadıkça ameliyatı bıçak altına yatmayı tavsiye etmez.birçok hastalığı aslında tıp ve ilaç şirketleri kendileri yaratıyor.tıp ve ilaç şirketlerini sorgulamadıkça bu tür hastalıklar insanların başını ağrıtacak.
user
querro
12/27/2015 11:57:00 AM Bir Kuantum nefes tekniği ve ya bitki uzmanları bugün modern tıbba kafa tutabiliosa o doktorlar kendilerini nasıl bi nitelikle bakabilir oda merak konusu.niye bu kadar bitki ilaçları ve modern tıppa alternatif yöntemler bu kadar sık çıkıyor.artık modern tıbbın dokunulmazlığı bozuldu.insanlar artık güvenemiyor doktorlara bile.bi doktor hastalık kronik tedavi edilemez derken kendinden utanmıyorken geçiştirici ilaçlarla ilaç şirketlerine ekonomi sağlarken.senelerce ikaç kullandırılıp o insanı o ilaça mahkum eden doktorda modern bir tıp çakalıdır.
user
Sabina
1/6/2016 9:36:00 PM Yusuf sodyumu sadece 10 gunmu kullandin? facebook adresinizi yazarsaniz daha detayli shekilde yazardiniz. uch yildir heyatimi kabusa chevirdi shu hastalik. yutma zorlugu chekiyirum. doktor emeliyyat soyledi, ama yan etkilerinden korkuyorum. emeliyyat olunupta iyi sonuclar alan varmi ?
user
ülker
1/11/2016 6:20:00 AM Ben bu nefes tekniklerini denedim. Ben de hiç bir faydası olmadı ne yazıkki. Bilmiyorum belki ben yapamamışımdır diye düşünüyorum ama yinede hiç bişey değişmedi. Ki 1 aya yakın zaman yapmıştım. 10 yıldan fazladır reflü hastasıyım. İlaç içmediğim gün perişanım :( Sizler yine de deneyin derim.
user
enesozer
1/21/2016 2:58:00 PM olum allah razı olsun lan senden
user
mirainci
2/4/2016 10:08:00 AM merhaba ben de aynı sizin gibi çok zor bir süreçte yakalandım bu hastalığa. çok sıkıntı çektim halada çekiyorum. tedaviler pek işe yaramadı. Benim iki sorum olacak. 1. ben çalışıyorum bu nedenle günde üç defa yapma şansım yok. 2. benim dilimde hep bir yanık hissi var. geri gelen gıda artıklarının ve asitin yapmış olacağını söyledi doktorum. Sizde de benzer rahatsızlıklar varmıydı? Şimdiden teşekkürler
user
zeynepp
2/13/2016 11:30:00 PM Nefes alip verdikten sonra ayaga kalktigimda biraz basim dondu acaba yanlis mi nefes aliyorum:).Buna cok ihtiyacim var cunku sabahlarimi cehenneme ceviriyor.yemekten sonrada yemek borumda yanma oluyor.insaallah sebat gosterip surekli yapicam.Bu arada bi sorum olucakti.Sirt ustu uzandigimiz zeminin yumusak veya sert olmasi onemli mi,kafamizin altinda bisi olmali mi?
user
Kübracann
3/2/2016 8:30:00 PM Arkadaşın söylediği teknik harika ama bide eft diye bişey var internetten arastirmanizi öneriyorum..çok işe yaradığını söylüyorlar bende bugün başladım bakalım.bende 6 yıla yakın zamandır reflü gastrit ve ibs var..zaman zaman geçsede ağrılarım tekrarlıyor..hatta sırf bu yüzden 2 yıl antidepresan kullandım.ama bi işe yaramıyor 18 gündür bıraktım.bırakırken de daha zor oluyo herşey..ben artik agriyi hissetmemek icin bos durdugum her ani uyuyarak geciriyorum sayilir..yani diyorum ki tüm streslerimize format atacak ve tamamen yenileyecek bişey istiyorum.çok araştırdım nefes teknigi ve eft en çok övülenler..kendimize zaman ayirirsak bitmeyecek sorunlar değil bu acıyı kabullenmeyin ama ona rağmen kendinizi sevin..bunlar çok duygusal ve saçma gelebilir.şahsen bende çok odun biriyim ama eft yi ilk kez uyguladım bugün ve oturup ağladım anlamsızca nasıl birikmişse artık..tabi bunlar tek başına işe yaramaz yediğimizi içtiğimize de dikkat etmeliyiz ve sürekli meşgul olurken kendimize her anlamda vakit ayirmaliyiz..bide ben çok inanırım buna içinize atmayın konuşarak çözmeye çalışın duvarla bile olsa :) bide şu dünyada az ömrümüz var umursamayın ya..bide duanın gücüne inanın..diyeceklerim bu kadar saygılar. .
user
SUMRU UZUN
3/3/2016 7:40:00 PM benim hastalığım boğaz reflüsu,bu teknikl bana da iyi gelir mi
user
gurhan19
3/4/2016 2:57:00 PM 4 ay önce ağzımdan ateş çıkarcasına göğsümde ve midemde yanma oluyordu. Doktor İlaç yazdı bir ay kullandım. 85 kilo idim ve şuan 78 kiloya düştüm 2 ay içinde. Kahvaltı haricinde ekmek yemiyorum (tam buğday ekmeği yiyorum kahvaltıda) , cola ,salatalık , portakal , mandalina , cips , çikolata gibi besinler tüketmiyorum. Günde 2 litre su içiyorum. Çok nadir reflü belirtileri var bende şuan. Ekmek yemeyin su için. Ayrıca sigarada kullanıyorum ama sıkıntı yok. Bence herkes kendinin doktoru olmalı. Yediklerine dikkat edip size dokunan yiyeceklerden uzak durun kurtulursunuz. Sağlıklı günler.
user
zeynep
3/15/2016 5:56:00 PM Benim reflümde sadece bulantı ve şişkinlik var ne taparsam yapayım geçmiyor ve doktorda bana severek yediğim herşeyi yasakladı
user
duygu12
4/2/2016 10:18:00 PM merhaba, benim size bir sorum olacak...benimkisi gırtak reflüsü..bu method bana da fayda sağlar mı?
user
Cancan
5/3/2016 11:16:00 AM merhaba, bu siteyi bugün keşfettim, geçmiş yıllardaki yorum ve önerilerin tümünü okuma şansım olmadı. Reflü sorunu olan biri olarak burda belirtilen nefes tekniğini uygulamaya karar verdim. Ayrıca reflü tedavisiyle ilgili bir de öneride bulunmak istiyorum. Belki burda daha önce öneren olmuştur. Dr Mehmet Öz'ün önerisi olarak bir TV kanalında haber olarak geçti. Reflü ile ilgili belirtilerin (şişkinlik, sancı,ağrı gibi) giderilmesi için önerilen yöntem çeyrek limon kabuğunun (sadec kabuk, içi sıyrılmış olacak) yemekten bir süre önce yenmesiydi. Ben bu yöntemi denedim ve bir hafta gibi bir sürede bu şikayetlerimden kurtuldum. Sonarsında da şikayetleirm tekrarlanmadı. Ancak mide sularının geri tepmesini tam olarak önleyemedim. Şimdi burdaki nefes tekniğini deniyeceğim. Umarım sorunum tümüyle hallolur. Bu forumu oluşturan ve önerilerde bulunan herkese teşekkür eder, acil şifa dilerim
user
Ayşenur1008
5/21/2016 7:52:00 AM Bende denicem ve ümitliyim.ve sizi tebrik ediyorum bu bilgiyi paylaşmanizdan dolayi. Insallah tapan herkese iyi gelmistir. Ve bu hastaliktan benide kurtarir
user
kara0003
6/4/2016 2:10:00 PM sayın deepblue ozz adlı arkadaş gibi bende tetradox kullandım boğazıöda yanma var kendisine mesaj yazamıyorum siz mail atma şansınız varmı
user
rottiora
6/6/2016 2:45:00 PM deep blue yıllar sonra yazıyorum belki ama bendereflü var bu nefes tekniğiyle geçirmem mümkünmüdür denedim biraz rahatlar gibi oldum sanki saygılarımla
user
Mehmet09
6/7/2016 11:02:00 AM denicem bakalim tesekurler
user
elif04
6/8/2016 1:08:00 PM Yaklaşık üç senedir bu sorunu yaşıyorum iki kez endoskopiye girdim bir sürü ilaç kullandım hala aynı son iki gündür nefes alamıyorum yememe içmeme çok da dikkat ediyorum ama yine de durum değişmiyor bu tekniği deneyeceğim. Biyoenerji eğitimi almıştım orada da doğru nefes ve meditasyonun mide kaslarına iyi geldiği durumu söz konusu umarım yararlı olur
user
Özlem
6/21/2016 2:34:00 PM Merhabalar bende reflü hastasıyım hemde çok şiddetli yaşıyorum midemdeki şişlik beni perişan ediyor hiçbirşey yiyemiyorum sankı okadar yemek yemısımki bogazıma kadar doluyum yemek yıyemıorum cok fazla beslenme duzeni die birşey yok bende sabahları kahvaltı yapamıorum mesela. Düşüncelerınızı deneyımlerınızı bizinle paylastıgınız için çok teşekkür ederım şimdi hemen baslıorum nefes taktigine gelısmelerı sizinle paylaşıcagım inşallah.
user
Elif123
7/1/2016 5:14:00 AM Arkadaşlar meraba bende bir reflü hdstasıyım yaklaşık 3 yıldır. Ve daha 12 yaşındayım. Ben 3-4 yıl boyunca hastanelere hep karın ağrısı şikayetiyle gittim. Ve bende bir şey bulamadılar ama en son uludağ üniverstesine gittim ve orda bir araştırmadan sonra beni gastro. Bölümüne gönderdiler! Orda da benim reflü hastası olduğum belirlendi! O zamana kadar hiç bir tedavi yöntemi olmadan reflü ağrısını çekdim! Yaklaşık 6 ay önce tehşis konuldu ve hemen ilaç tedavisine başlandı!! İlaçlar pek fayd etmedi! Ve artık kullanmayı bırakdım! Sadece ağrrım olduğunda deniyorum! Şu an ramazan ve ben sahuru yapdıktan sonra midem ağırmya başladı ! Anneme babama bişe demek istemedim. Huzursuz olucklar geçer diye düşündüm !! Ama geçmedi ağrıdan dolayı sabahın köründe kalkdım 1-2 saat uyudum!! Yarım saattirde internetde ne yapacağımı aradım! Ve bu sayfayla karşılaştım!! Şu ana midemde nüthiş bir ağrı var!! Şişkinlik var! Ama ağzıma yemekler gelmiyor!!! O nesefi fln ger şeyi deniyorum ama olmuyor. Her yerdede süt müt diyor!! Ee oruç?? Bana yardımca olacak biri varsa lütfen yardım etsin! Hastahaneye gitsek bir serum hop oruç bozuldu! Ben bunu kaç kere yaşadım ve bir daha yaşamak istemiyorum!
user
Fatihkul
7/3/2016 1:24:00 PM Yaş 28. 1 senedir reflu hastasıyım. Endoskopı sonucu mıde kapagında gevseklık. Yapılan phmetre sonucu(yemek borusuna kacan asıt mıktarının olculdugu test) 34 . Nornal ınsanın reflu mıktarı ust degerı 14. Burdan okudugum tasıyeyı uc ay once uygulamak ıstedım fakat ıkı gun yapabıldım. Nedesı ıse benı cok sıkıyor. Onun yerine dıyafram kasımı kosarak calıstırmayı dusundum. Yaklasık uc aydır derın nefes alarak duzenlı kosuyorum. Haftada 4 gub yarım saat yada 45 dakıka seklınde. Şikayetlerim azaldı fakat tam bır ıyılesme olmadı. Tabıkı yasak seylerı yemedıgımde mıdem cok daha huzurlu oluyor. Ama ben bu yontemın ıse yarayıp yaramadığını görmek ıcın abartmadan yasak seylerıde yıyerek devam edıyorum. Uc ayın sonundaki en buyuk değişikliklerı merak edıyosanız soylıyım.kosuya baslamadan once yarı oturur pozısyonda uyumak zorunda kalıyordum. Uc ay sonunda bıraz yanma olsada tam yatar pozısyonda uyuyabılıyorum.bırde 10 kılo verdım:) hayatımda sureklı spor vardı daha once. Fakat son uc senedir hıc yapmıyordum.
user
Fatihkul
7/3/2016 1:35:00 PM Aynı rahatsızlık annemdede vardı. Genetık altyapılı bendekı de demekkı. Annem ameliyat olduktan sonra tamamen kurtuldu. Ama ondakı ılerı sevıye fıtıktı. Amelıyat bılgılı tecrubelı ellerle yapıldıgında sonuc 100 de yuz basarı. Amelıyat ucretlerı cok degıskenlık gosterıyor. 15 bın tlyede yapan var 4 bınede. Icınde allah korkusu olan bır profa 4 e yaptırmıstık bız. Bu ısler tabıkı parayla olculemez saglık sozkonusuysa. Fakat hem ısını adam gıbı yapan hemde insanların parasına gozdıkmeyen doktorlarda var. Neyse eger boyle buyuk bır fıtık problemınız veya dayanılmaz reflunuz varsa amelıyat sızı yenıden hayata donduruyor nerak edenler olursa dıye yazdım tecrubelerımı.ben şahsen amelıyat olmuycam sevmıyorum.zaten ılerı sevıye değil benımkısı. Sporu hayatımdan cıkarmıstım tekrar yerine koydum suan. Kaybım olmuycak hıc bısekılde. Mıdem ıyılesmese bıle saglıklı bır vucuda sahup olurum. Bu kosu ısını yaslılar,rahatsızlıgı olanlar (kalp hastaları,ortapedık rahatsızlıgı olanlar) doktoruna danısmadan lutfen denemesın. Kosularda zorlamayın kendınızı hafıf tempo bol oksıjen derın nefes en guzelı
user
Fatihkul
7/3/2016 1:43:00 PM Aynı rahatsızlık annemdede vardı. Genetık altyapılı bendekı de demekkı. Annem ameliyat olduktan sonra tamamen kurtuldu. Ama ondakı ılerı sevıye fıtıktı. Amelıyat bılgılı tecrubelı ellerle yapıldıgında sonuc 100 de yuz basarı. Amelıyat ucretlerı cok degıskenlık gosterıyor. 15 bın tlyede yapan var 4 bınede. Icınde allah korkusu olan bır profa 4 e yaptırmıstık bız. Bu ısler tabıkı parayla olculemez saglık sozkonusuysa. Fakat hem ısını adam gıbı yapan hemde insanların parasına gozdıkmeyen doktorlarda var. Neyse eger boyle buyuk bır fıtık problemınız veya dayanılmaz reflunuz varsa amelıyat sızı yenıden hayata donduruyor nerak edenler olursa dıye yazdım tecrubelerımı.ben şahsen amelıyat olmuycam sevmıyorum.zaten ılerı sevıye değil benımkısı. Sporu hayatımdan cıkarmıstım tekrar yerine koydum suan. Kaybım olmuycak hıc bısekılde. Mıdem ıyılesmese bıle saglıklı bır vucuda sahup olurum. Bu kosu ısını yaslılar,rahatsızlıgı olanlar (kalp hastaları,ortapedık rahatsızlıgı olanlar) doktoruna danısmadan lutfen denemesın. Kosularda zorlamayın kendınızı hafıf tempo bol oksıjen derın nefes en guzelı
user
ibrahim
7/3/2016 3:46:00 PM merhabalar ismim ibrahim bende reflüden dolayı çok sıkıntı çektim çok ilaç kulandım ilaç sonrası ilkbaştan nezaman bu yazıyı yazan arkadaşımızın tavsiye etiği nefes tekniğini yapmaya başladım şükür rahatım yaklaşık bir ay oldu bende arkadaşımıza çok teşekür ederim kaybedecek hiçbir şey yok
user
Isokay
7/20/2016 12:36:00 PM Bende okudum anladim basindan daha yorumlarinizi okurken ve rahat nefes alma tavsiyenizi nasil duzenli uygulamayi yapabilirim diye dusunurken midemi unuttum bile simdiden sonsuz tesekkurler: DeepBlue sorunumsa ( midemi surekli aç hissetmem geniz akintisi ve bu aclik uykudan uyandiracak sekilde midemin aclik hissi sanirim sıkıntım midemdeki asit ama yazim biter bitmez guzel diyafram nefesi almak tesekkurler
user
Velicnkl
8/1/2016 11:11:00 AM 21 yaşındayım doktora gittim mide agrim olduğu için reflu varmış bu nefes tedavisini denemek istiyorum nasıl yapabilirim bi yardımcı olurmusunhz
user
beyazkalem
8/2/2016 4:48:00 PM reflü gastrit birbirine bağlantılı hastalıktır. Ben 5 sene bu hastalığı çektim 4 ay önce bir sitede satılan bir e kitap sayesinde hayatım kurtuldu http://www.gastrittedavi.com/ denemekte fayda var ben kurtuldum çok şükür
user
ilkim
8/10/2016 5:50:00 PM Size çok ama çok teşekkür ederim. Yazınızı okuduktan sonra 2 gün içerisinde bende adım adım kurtulmaya başladım bugün 3. Gün ve iyiyim diyebileceğim kadar geçti. Şöyle gelişti burnumdan nefes doğru düzgün alamıyorum et varmış. Boğazımda üşüttüğüm için tıkalı ve bende bir mide yemek borusu yanması çene kasılmaları başladı dr a gittim serumlar ilaçlar vs yok geçmedi ve internette yazınızı okudum yaptığım günün ertesi minumuma indiki asitten ne yesem yanıyordu midem. Bugün 3. Gün ve çok iyiyim çok teşekkürler. Sırf yorum yapmak için de üye oldum. Ne kadar çok reflü hastasına ulaşırsa okadar iyi.
user
Goya
8/14/2016 7:01:00 AM Diyafram Nefesi Diyafram nefesi, mide üzerini kaplayan diyafram adalesinin alta doğru esnemesiyle açılan boşluğa ciğerlerin tamamının kullanıma sokulduğu bir nefes alma biçimidir. Diyaframla birlikte, orta ve üst solunum beraber hareket eder. Karın ve göğüs boşluklarını ayıran kas kütlesine diyafram denir. Bu tabakada biriken nefesin ritmik bir şekilde dışarı çıkması olayı da diyafram nefesi diye adlandırılır. İnsan vücudu iki farklı şekilde nefes alır. Bunlardan ilki göğüs kafesini yani akciğerlerin üst kısmını kullanarak alınan göğüs nefesidir. İkincisi ise kaburga nefesi olarak adlandırılan diyafram nefesidir. Bu göğüs nefesine göre diyafram nefesinin alış ve veriş süresi çok daha uzun sürmektedir. Diyafram nefesi, nefesin burundan alınarak akciğerlerin alt bölgesine gönderilmesidir. Diyafram kası, akciğerin alt bölgesini komple saran ve akciğerlerin nefes alıp vermesini sağlayan bir kastır. Burundan alınan nefes ciğerlerin alt bölgesine gönderildiği için kas üzerinde oluşan ağırlık sayesinde karın, bel ve sırt kaslarında genişleme yaşanır. Diyafram nefesi çalışmaları bilinçlice ve dikkat edilerek yapılmalıdır. Çünkü diyafram nefesinde kalp daha fazla etki altına girmektedir. Bu nedenle nefes çalışmalarında kalbe fazla yüklenmeden dengeli sürelerde çalışmak gerekmektedir. Fazla oksijen almak insanda sersemlik yapacağı için diyafram nefes egzersizleri başlangıçta kısa süreli baş dönmesi ve yorgunluk yapabilir. Diyaframı çalıştırmak ve diyafram nefesine konsantre olmak için en az iki aylık bir süreç gerekmektedir. Çünkü önce diyaframı önce hissetmek ve daha sonra kullanma kabiliyeti oluşturulmalıdır. Bu çalışma bir çok tekniği içermektedir. Diyaframı hissetmek için uygun pozisyon alınmalıdır. Yüzüstü yere yatılarak eller çene altında tutulmalıdır. Bu hareket timsah duruşu olarak da bilinmektedir ve diyaframı hissederek diyaframdan nefes almaya başlamak için çok uygun bir harekettir. Daha sonra sırt üstü yatılarak kalın bir kitabı veya yaklaşık beş kiloluk bir ağırlığı göbek deliği üzerine gelecek şekilde koyulur. Alınan nefeslerle kitabı yada ağırlığı kaldırmaya çalışmak diyaframı hissetmeye yardımcı olacaktır. Yaklaşık beş dakika aynı pozisyonda kalınmalıdır. Vücut, göbeğin üzerindeki ağırlığı algılamayı unutup yani ağırlığın vücudun bir parçası olduğunu algılayana kadar nefes alma işlemine devam edilmelidir. Nefes kesinlikle burundan alınıp ağızdan verilmelidir. Nefes alış, tutuş ve veriş zamanları 1-4-2 kuralına göre uygulanmalıdır. Yani nefes 1 saniyede alınmalı, 4 saniye tutulmalı ve 2 saniyede verilmelidir. Diyafram nefesi alınırken, akciğerler zorlanmalıdır bu sayede nefesin uzun süre alınıp tutulması öğrenilir. Bu egzersiz her gün üç farklı zamanda çalışılarak diyafram nefesine karşı alışkanlık kazanılmalıdır. Ayrıca nefes verirken kaslar gevşediği için, kişi gerildiğinde veya bunaldığında diyafram nefes egzersizini uygulayarak rahatlama sağlayabilir. http://www.diyafram.gen.tr/diyafram-nefesi.html
user
Goya
8/14/2016 7:21:00 AM Herkese merhaba, aranizda en deneyimli Reflüx hastasi benmiyim? Yaklasik olarak 18 seneden beri bu dertten muzdaribim ... ve yaklasik olarak 18 seneden beri Mide asidini resiste eden ilaclardan kullaniyorum ilk önce Nexium 20mg ile basladim yeterli gelmeyince 40 mg ile hayatimi bugune kadar devam ettirdim... arada ilac degisikligi girisimlerim oldu ancak nexium gibi faydasini göremeyinde birakmak zorunda kaldim... Nexium 40 mg aldigim zaman 24 saat koruma sagliyor ... ilac almayi unuttugum zaman hafiften bogazima gelen yanma hissi ile ilac al sinyali geliyor.. aliyorum aninda kesiliyor... 18 yilda toplam 3-4 defa gastroskopi yaptirdim herseferinde ...cm seklinde iltihap var dendi.. temel anlamda mide kapakcigi arizali . Tesadüf eseri nexium ve muadilleri ilaclarin yan etkileri ve uzun kullanim sonucu olusan zararlarini gectigimiz aylarda okuyunca dehsete kapildim... ameliyat seceneginide düsünerek Dr.(cerrah)a gittim... gectigimiz hafta gastroskopi yapti 6 cm iltihap-yara var simdi biopsi sonucunu bekliyorum sonra sonucu görüsmeye gidecem ... doktorun bana dedigi ameliyat bile tam kesin bir cözüm olmayabilir , ilk etapta olsa bile tekrar baslama ihtimali herzaman olabilirmis ... dedigim gibi midede 6 cm büyüklügünde yara ve dogru kapanmayan bir mide kapakcigi .. bu nefes yöntemi ile nasil tedavi olacak tam idrak edemedim ... idrak sorunum da olabilir... :) velhasil az önce diyafram nefesi denemesine basladim yaklasik 30 a geldigimde basim dönmeye basladi devam ettikce bas dönmesi artti... hemen birakmak zorunda kaldim ... Sanirim diyafram nefesinitutturmak düzgün ve randimanli bir sekilde yapmak bile 2 ay gerektiriyormus yukaridaki daha önce yolladigim yaziya göre ... http://www.diyafram.gen.tr/diyafram-nefesi.html velhasil durum bu ... ama diyafram nefesini tekrar deneyecegim... selametle arkadaslar ...
user
Seda
8/19/2016 10:35:00 PM Mrb size nasıl ulasabilirim reflüden hayatım kararmıs bir insanım babamı kaybettıgımden beri en ust sevıyeye ulastı bogazımın yanmadıgı bir an bile yok suan gercekten cok zor durumdayım yememem gereken hıc bır seyı yemiyorum nafile
user
Dila
9/20/2016 9:14:00 PM Arkadaşlar ben diyafram nefesini günde 100 kez ve ac olmak üzere 5 gündür yapıyorum. Ama 100ü tamamlayana kadar başım dönüyor ve bazı günler terliyorum ellerim karıncalanıyor. Herkeste oluyor mu yani normal mi ?
user
Deniz
9/27/2016 8:33:00 PM Merhaba arkadaşlar. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, bu nefes tekniyi çok işime yaradı. Nefes darlığı yaşıyordum geçti. Ama başqa problemlerim var. Sırtımın yukarı sağ kısmında ağrılar oluyor ve sağ kolumu hareket etdirdiyimde ağrıları hiss ediyorum. Safra problemi ola bilirmi bilmiyorum. Çaresizim.4buçuk aylık hamileyim de. Doktora söylemeye korkuyorum . Kötü bir şey diyiceyinden korkuyorum. Bebeyime zarar vermesinden çok korkuyorum. Bilmek istediyim hamileyken nefes tekniyi yapıla bilirmi? Bileniniz varsa lütfen söylesin.
user
Ömer
10/25/2016 7:10:00 PM 30 nefesten sonra basım dönüyor ne yapmalıyım
user
Astroasliaylin
12/12/2016 8:37:00 AM Merhaba dediğin gibi yaptım 50 kere falan süper geldi suan sayende kurtuldum 5 gündür acı cekiyordm onun yanında adaçayı tarçın yaptım arkadaşlar özellikle yazarimizdan Allah c.c binlerce kez razi olsn bnde bunla alakali bi yazı yazmayı kendime borç bilirim
user
Astroasliaylin
12/12/2016 8:38:00 AM Bu arada ilaçları bırakmayın mideniz agrikca için günde bir kere falan değil yan etkileri yok
user
Beladabela
12/29/2016 8:13:00 AM En yoğun reflü sancısı çektiğim şu anda yazınızı gördüm. Hemen uyguladım ve anında rahatladı yemek borum. Tavsiyenizi ben de bütün bu konunun geçtiği heryere yaymaya çalışacağım. Allah sizden razı olsun. Tavsiye etmek hakkında ki düşüncelerinizi de taktir ediyorum. Herkonu hakkında birbirimizin yardımına ihtiyacımız var. Esen kalın.
user
antyakn
1/2/2017 8:54:00 PM bende yaklaşık 8 - 9 aydır çekiyorum bu sıkıntıyı. önce kalp ten şüpelendim .nefes alamadığım oldu. kalp çarpıntısı oldu soluğu koşa koşa hastane de aldım gittiğimde nabzım normalin 2 katıydı nerdeyse çok korkmuştum. sonra kalple ilgili ne varsa yaptık temiz çıktı çok şükür. Mide mde şişlik oluyordu ve sabah kalktığımda karın ağrısıyla beraber acı çekiyordum. sonra reflü gibi bi süpür verdi. bu bildiğimiz reflüymüş bilmiyordum tabi araştırınca öğrendim. ilaç hafif karbonatlı naneli içince boğazı ferahlatıyor ama kullanınca iyi kullanmayınca kötü oluyor . pek kafaya takmıyordum bi kaç gündür yediğim ağzıma gelmeye başladı tekrar . ağızdan gaz çıkarma isteği çıkarmaya çalışınca ağza yediklerimin gelmesi gibi. çok rahatsızım allah herkeze şifa versin . bu nefes tekniğiini bende uygulayacağım inşallah sonuçlarını burada paylaşacağım. Alllaha emanet siniz
user
antyakn
1/2/2017 8:54:00 PM bende yaklaşık 8 - 9 aydır çekiyorum bu sıkıntıyı. önce kalp ten şüpelendim .nefes alamadığım oldu. kalp çarpıntısı oldu soluğu koşa koşa hastane de aldım gittiğimde nabzım normalin 2 katıydı nerdeyse çok korkmuştum. sonra kalple ilgili ne varsa yaptık temiz çıktı çok şükür. Mide mde şişlik oluyordu ve sabah kalktığımda karın ağrısıyla beraber acı çekiyordum. sonra reflü gibi bi süpür verdi. bu bildiğimiz reflüymüş bilmiyordum tabi araştırınca öğrendim. ilaç hafif karbonatlı naneli içince boğazı ferahlatıyor ama kullanınca iyi kullanmayınca kötü oluyor . pek kafaya takmıyordum bi kaç gündür yediğim ağzıma gelmeye başladı tekrar . ağızdan gaz çıkarma isteği çıkarmaya çalışınca ağza yediklerimin gelmesi gibi. çok rahatsızım allah herkeze şifa versin . bu nefes tekniğiini bende uygulayacağım inşallah sonuçlarını burada paylaşacağım. Alllaha emanet siniz
user
sercan1015
1/19/2017 3:57:00 PM Merhabalar herkes öncelikle geçmiş olsun acil şifalar. 1ay önce midede yanma,iştahsızlık,bogaza acı su gelme ve sırt ağrısıyla doktora gittim. Doktor direk reflü olduğumu söledi ve endeskopi talep etti. Özel hastanede yaptırdım ve 25dk civarinda işlem tamamlandı. Anestezi ile yapıldığı için hiçbisey fark etmedim acıkcası sonuc reflü ve gastrit cıktı. 1aya yakın suredir ilaçlarımı kullanıyorum mide agrım az oluyor mide bulantımda cok az ama iştahsızlık kılo kaybı felaket derecede ve yanın sırt omuz kol agrısı eklendi tecrubelı reflü hastası arkadaslar yorum yapabılırmı korkuyorum acıkcası baska bıse daha cıkmasından . 2kere ciger rontgenı cekıldım 2 kere egk kalbe baktırdım ve ultrasonla kalbe en son bır kez daha baktırdım karacıger ve tum batın ultrasonla bakıldı hıcbı problem bulunamadı en son psikolog terapilerine basladım ve hastalık hastası teşhisi koyuldu ama kol sırt boyun ağrısı var bu agrılarda 1 haftadır mevcut bıraz refluyu unutup yemeye baslamıstım ılgısı olabılırmı yorumlarınızı beklıyorum..
user
Aytürk41
2/13/2017 9:16:00 PM İyi günler dilerim . Ben de bunu bu akşam okudum . Yorumlara bakılırsa işe yarıyor sanırım . Çok sağolun :)
user
mustafams
3/9/2017 11:21:00 AM Merhaba, Reflü ile tanışmam uzun zaman önce oldu. Kanser konusunda da yıllar mücadele sebebiyle Dedem, Babam ve Annem ilgilenmemizden kendimizi ihmal ettik. Lakin bu konuda çok tecrübelerimiz oldu(Bir çok kişiye de faydamız oldu). Doğada bir çok bitkinin, yöntemin ve buluşun ciddi katkıları var. Bilhassa yurt dışı makalelere bakılırsa artık bir çok hastalığın tedavisinde direk bitkiler kullanılıyor. Araştırmayı çok sevmediğimizden bir çok tecrübelerden haberi insanların olmuyor. Teslimiyetçi olmuşuz. Kaderi buymuş yapacak bir şey falan filan..... Paylaşılan her tecrübe belki hayat kurtarabilir. Bir çok iyileşmeleri insanlar paylaşıyor. Bu site bu konuda çok iyi olmuş. Reflü konusunda devam edersek yaklaşık bir ay öncesine kadar reflü çok azmış durumda değildi ve idare edebiliyordum. Lakin 5-6 hafta önce ciddi derecede yanma, ağrı, şişlik, hazımsızlık, yiyecek-içeceklerin ağıza geri gelmesi ve yemek borusu resmen yanıyor vaziyette idi. Tekrar belirtmek gerekirse Aile ile uğraşmaktan kendimi ihmal etmiştim. Bunun üzeride irkilip kendimize gelip iş işten geçmeden acil önlem almak gerekiyordu(Araştırmalara bakılırsa çok uzun yıllar bu şekilde devam edilirse dokular başkalaşıp Kanser oluşturma ihtimali oldukça yüksek görünüyor.) Herkes burada çok güzel paylaşımlarda bulunmuş benim de katkım olur diye yazmak istedim. Yaptıklarım; 1) Hergün sabah ve akşam 10-15 dk tempolu yürüyüş. 2) Nefes tekniği 3) Sabah akşam karbonat 4) 3 saat arayla 500 ml yada 2,5 su bardağı su içmek. Zaman olarak yemeklerden 2 saat sonra veya yemekten 30-40 dk önce. 5) HTT(hypericum triquetrifolium turra) türü kantaron yağı(piyasada doğalını ve usulüne uygun hazırlanmışını bulmak nerdeyse yok gibi bir şey, piyasada olanların çoğu gelişigüzel ve doğru kantaron değil. Türkiye de 500 e yakın tür var. Çoğuda birbirine beziyor). Yine makalelere göre mantar, parazit, virüs ve bakterileri kaynaklı hastalıklarda göre son derece etkili. Allaha şükür biz bulabildik ve bulabiliyoruz. Sabah akşam kullandım. 6) İlk bir hafta yemeklerden yarım saat önce Gaviscon(1 kapak) ve yemeklerden 2 saat sonra Gaviscon. Su içeceksem önce su sonra yarım 30-40 dk sonra gaviscon. 1 hafta sonra bıraktım. Kullanılma sebebi (anlatılanlara göre)tahriş olan yerleri kapattığından yanma ağrı azalıyor. 7) Vitamin-Mineral takivesi Yapmadıklarım(Vazgeçtiklerim); 1) Akşam 20:00 veya 21:00 sonra yemek olayını bıraktım. İçecek olarak sadece Su. 2) Çay ve kahve günde 1-2 bardak.(1 bardak çay veya bir bardak kahve). Kahve sütlü ve çay da açık şekilde. Çay ve kahveyi iyice azalttım. 3) Hazımı zor ve reflüyü tetikleyen yiyeceklerden uzaklaştım. Yaklaşık 5-6 haftanın sorunda 2 haftadır neredeyse reflüm yok diyebilirim. Allahımıza binlerce kere şükürler olsun. Burada yazarken bile çektiklerimin gözümün önüne geldi, anlatılır gibi değil. Yaşayan bilir derler ya. Aslında herşey beyinde bitiyor. Kontrol altına alabilsek becerebilsek hükmetmeyi. Bu şekilde bir çok hastalığı kendiliğinden iyileştiren ve kanıtlayan bir çok insan var. Bu da ayrı bir meziyet yetenek. Herkese sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler dilerim.
user
muhammedgulteen
3/11/2017 12:07:00 PM İyi günler, peki bu teknik reflüyü tamamen ortadan kaldırıyor mu? Yani kesin çözüm mü?
user
Öznur
3/12/2017 8:32:00 AM Selam bende 4 gündür yapıyorum nefes tekniğini 15 dakika sayamadığım için sagat tutuyorum aç karınla yapıyorum sabah öğle akşam bende gegirti vardı çok biraz azaldı çok iyi geliyor bence bu nefes tekniği ve karnından sesler geliyor yaparkende titriyor zannedersem ve birde zeytin yağını yemekten sonra 2 tatlı kaşığı iç-içe herhalde üstüne su falan icmiycez diymi herkeze çok geçmiş olsun rabbim şifa versin
user
Öznur
3/12/2017 8:32:00 AM Selam bende 4 gündür yapıyorum nefes tekniğini 15 dakika sayamadığım için sagat tutuyorum aç karınla yapıyorum sabah öğle akşam bende gegirti vardı çok biraz azaldı çok iyi geliyor bence bu nefes tekniği ve karnından sesler geliyor yaparkende titriyor zannedersem ve birde zeytin yağını yemekten sonra 2 tatlı kaşığı iç-içe herhalde üstüne su falan icmiycez diymi herkeze çok geçmiş olsun rabbim şifa versin
user
Öznur
3/12/2017 8:32:00 AM Selam bende 4 gündür yapıyorum nefes tekniğini 15 dakika sayamadığım için sagat tutuyorum aç karınla yapıyorum sabah öğle akşam bende gegirti vardı çok biraz azaldı çok iyi geliyor bence bu nefes tekniği ve karnından sesler geliyor yaparkende titriyor zannedersem ve birde zeytin yağını yemekten sonra 2 tatlı kaşığı iç-içe herhalde üstüne su falan icmiycez diymi herkeze çok geçmiş olsun rabbim şifa versin
user
mustafams
3/13/2017 12:03:00 PM Merhabalar, Reflü, Tümör vb. hastalıklar bir iki günde oluşmuyor ki bir iki günde iyileşmesini bekleyelim. Aylar, yıllar içerisinde dokular etkilere maruz kalarak başkalaşarak bozularak deforme olarak bu hale geliyorlar. Araştırın bu konu ile ilgili bir çok Türkçe ve yabancı kaynak bulursunuz. Önemli olan hastalık farkedildikten sonra artık bir şeylerin yolunda gitmediğini vucüt alarm sinyalleri veriyor anlamına geldiğini yorumlamak gerekiyor. Örneğin otomobilinizde su veya yağ kalmadığında yada herhangi bir arıza ışığı yandığında kendini korumaya alıp artık sizi servise götürülmesi gerektiğini ikaz ediyor. Mantık aynı. Hastalıklarda da aynı mutlaka doktora gidilip teşhis çok önemli. Sonrasında doktorun tedavisine ek olarak kendiniz de takviye edip iyileşme sürecini zamana bırakmak gerekiyor görünüyor. Tecrübe edilmeyen kulaktan dolma yöntemlerde yola devam etmek sorun olabilir. Piyasada bir çok sahte umut taciri var. Milletin duyguları ile oynuyor. Bu sitede gördüğümüz kadarıyla baya kişi doktor ve tedavi sonrası kendi uyguladıkları yani tecrübe ettiklerini paylaşıyorlar. Tecrübeler çok çok değerlidir. Parayla pulla ölçülemez. Doğada da bir çok hastalığın çaresini yüce Allah sunmuş. Siteyi oluşturan arkadaşımızın da zannedersem fikri aynıdır diye düşünüyorum. Önemli olan hastalığınızın doktor tarafından teşhis edilmesi ve kontrolünde olup ayrıca kendinizin araştırıp tecrübe ettiklerinizi paylaşırsanız çok çok önemli katkısı olacağını bir çok yerde yazıldığını görüyoruz. İnternet ortamında ayrıca yazılanların bazılarını dikkat ederseniz bir kısmının kirli bilgi olduğunu görülebiliyor. Hatta ticarete dökenlerin tuzağına düşülebiliyor. Bizde maalesef kötü bir şekilde tecrübe ettik. Hani bir söz vardır kırk defa araştır kırk defa düşün ondan sonra bir adım at derler. Çok doğru sözdür. Bu yüzden siteyi oluşturan arkadaşı takdir ve tebrik ediyorum. Mutlu ve hayırlı günler. Sağlıcakla kalın.
user
Senay
3/14/2017 12:06:00 PM Çok teşekkürler. Yazınızı okurken başladım nefes almaya ve gerçekten faydası oldu.tavsiyenizi uygulayıp sonucu yazacağım.
user
Senay
3/14/2017 1:01:00 PM Çok teşekkürler. Yazınızı okurken başladım nefes almaya ve gerçekten faydası oldu.tavsiyenizi uygulayıp sonucu yazacağım.
user
Dr.Dre
3/16/2017 1:42:00 AM Merhaba oncelikle demin yaziyi okudum ve hemen uyguladim. Zaten nefes alip vermek hayatimizdaki en onemli unsurlardan biri. Yaziniz icin tesekkurler ama sorun su ki yazinizda agizdan alin nefesi demissiniz. Bir cok yorum var onceden bunu yazan oldumu bilmiyorum eger oyleyse affola. Ama yazinizda buyuk bi hata var. Agizdan nefes almak gunumuzun en buyuk sorunlarindan biri. Sonuclari siralayarak bitmez... ve tabikii yazim hatasi olabilir. Umarim degistirirsiniz cunku cok okunan bir yazi ve bu teknik en son denemesi gereken teknil... ama... yaziniz cidden cok dogru. Daha 10 dakka gecmedi midemde kafamda cok rahat. Emekleriniz icin tesekkurler
user
Öznur
3/16/2017 10:16:00 AM Ben burundan alıp ağzımdan veriyorum bir faydası olurmu
user
Öznur
3/16/2017 10:16:00 AM Ben burundan alıp ağzımdan veriyorum bir faydası olurmu
user
yilmaz
3/19/2017 9:47:00 PM bende yaklasik 5 gundur hickirik basladi doktora gittim ilac ise yaramadi bu videodan sonra hickirik durdu , yani dogru nefes alip verme gercekten midemdeki gazida cikarrttti ve rahatladim.deavm yazildigi gibi seansalara devam ediyorum bakalim sonuc ne olacak... tesekkurler.
user
atmc14
3/21/2017 12:38:00 PM Doktora gittiğimde lansor ve rennie ilaçlarını verdi ama ilaçlar bir hafta önce bitti tekrar almadık önceden ağzıma acı tat geliyodu yemeklerden sonra ilaçlar bittikten sonra boğazım yanmaya başladı
user
Sanem
4/5/2017 5:05:00 PM Sevim gündüz'ün reflü bitkisel tedavi rehberini okumanızı tavsiye ediyorum.
user
Sanem REKLAM YAPMA
4/8/2017 1:18:00 AM Sanem reklam yapma adamın canını sıkma gece gece insanlar deva arıyor senin gibi kahp*lerde insanları avlamaya çalışıyor. O sevim dedigin O...... 10 sayfa yazı yazmış üşenmedim okudum bitkisel çözümü ha yazdı yazıcak diye sonuna kadar dayandım. Sonuna geldik 100 tl yazıyor. Adresi felan olsa atlayıp arabaya gidicektim gece gece sinirlerim hopladı sırtlanlık yapmayın insan olun her şey para değil
user
canciger77
5/6/2017 12:01:00 AM işe yaradı sanki 4-5 gun oldu ama. baska seylere de iyi geliyor. ben inandım şahsen.
user
Cesaret_ dinlemez
5/11/2017 1:26:00 AM Arkadaslar bende daha once yutkunma zorlugu agiza su gelme gibi rahatsızlık oldu kendinden geçti ama 10 gun once gene yutkunmads sıkıntı geyirme agiza su gelme guruldama (çok fazla guruldama oluyor ) karinda agrida var alp carpintisda var simdi doktora gittim 2 ilac verdi bir gavison 2 x le baslayan but hap Ben nefes egzersizini yaptim bana iyi geldi gibi 2 gune bitirdim sanki yaparken rahatlıyor um boğazın ve karnim titriyor insallah kısa zamanda kurtulacam bundan
user
Yigit
5/15/2017 12:30:00 AM Bn nasıl giriş yapicam yardım edermisinizzz
user
Yigit
5/15/2017 12:40:00 AM Pardon yaptım lütfen banada yardımcı olun 11 ay oldu gittmedigim istediğim ilaç kalmadı endoskobi olsun gastrit görünümlü bulgular diye çıktı sanırım reflu gastrit var lansor diye bi hap içiyorum 6 aydır eskisine göre çok iyiyim ama boğazım yaniyir ağzım zehir gibi bazen boğazdan bi su ağzına çıkıp geri gidiyor ben nasıl geçiririm çok kötü birde bogaz kurulugu oluyir allahım hiç kimseyi mideyle imtihan etmesin birde ibs var deyip gönderdiler hep buğday ekmeği yiyorum normal ekmek yenince tuvalete zor çıkıyım şu boğaz yanmasına bu nefes terapisi gerçekten faydası varmı günde 3 defa 100keremi toplam yoksa 3 er defa toplamda 300 kere mi bu chp verir mi lütfen resmen kalitesiz bir yaşama geçtim rabbim herkese şifa versin burayada tesadüf buldum ne olur yardım edin ne yapmalıyım nefesi nasıl doğru alıcaz onuda bilmiyorum cvp verin lutfen
user
Cesaret_ dinlemez
5/16/2017 8:49:00 AM Yigit hocam. Sabah kahvaltidan 30 dk once 100 defa oglen yemekten 30 dk once 100 defa aksam yemeginden 30 dk oncese yuzdefa yapacan sayfadaki yorumlari oku
user
Cesaret_ dinlemez
5/17/2017 8:36:00 PM http://www.huseyinnazlikul.com/reflu-544.html
user
ALİ YÜMNİ
5/31/2017 10:59:00 AM ilginç
user
ALİ YÜMNİ
5/31/2017 10:59:00 AM
user
aysegul
6/3/2017 2:15:00 PM şimdi ağızdan nefes alıyorsak ağızdan veriyoruz burundan nefes alıyorsak burundan veriyoruz değil mi
user
ertan.celikk1
6/4/2017 11:49:00 AM Arkadaslar deneyip çözüme kavuşanlar.. nefesi agizdan alip agizdan mi veriyorsunuz yoksa burundan alip burundanmi veriyorsunuz ...
user
ertan.celikk1
6/5/2017 10:23:00 PM Bu hareket bnde kalp skismasi yapti o yuzden devam edemedim .... kestane bali tavsiye ederim herkese yemekten once bir bardak ilik suya bir yemek kasigi bal kristirin icin sonra yemek yiyin istediginizi yiyin fark etmiyor ... kestane balinin faydalarıni netten kendiniz bakin ...
user
Mert_bey
6/14/2017 10:08:00 AM Arkadaş 4 aydır reflum var midem yaniyor panik atak var disari cikarken endiseyle cikiyoeum nexium kullaniuorum 4 kilo verdim hao yuzunde kac tane doktora gittim butun tahlilleri yaptirim doktoe bir sey yok diyo yeme icmene dikkat et dedi gecemsse endoskopi yapariz dedi bende istemiyorum bu nefes taktigini deniyorum. 100 kere yapamazsamanda 50 kere yapıyorum ise yariyor gercekten daha 2 gun oldu baslayali ama nefes alirken kalp atislarim hizlaniyo carpinti gibi oluyo biraz insallah gecer allah yardimcimiz olsun........
user
FF
6/15/2017 11:14:00 AM Selamlar.Yaklasik 3-4 senedir reflu hastasiyim bir kac kere doktora gittim dediginiz gibi ilaclar sadece o ilaci kullandiginiz zaman gecerli oluyor, biraktiginiz zaman tekrar ayni sekilde, ne yersen ye midede yanma oluyor. Doktora bu ilaci kabul edersem gecermi dedigimdeyse size bagli falan filan diye gecistiriyor ve hic bir umut vermiyor. Sonrasinda da tam bir liste diet - neredeyse gunluk yediklerinin 50%ni yememeye mecbur birakiliyorsun. Bu yaziyi paylasan DeepBlue sonsuz tesekkurler. Ben daha 1hafta oldu bu dediginiz teknigi deniyeli ama daha ilk gunden faydasini gormeye basladim. Bu kadar kolay olacagi aklimin ucundan bile gecmezdi, keske daha once okusaydim bu yazinizi. Sizin sayenizde ogrendim cok tesekkurler Allah sizden razi olsun. Bu arada nefesi agizdan alip agizdan verirseniz daha faydali olacagini dusunuyorum. Her kese cok gecmis olsun.
user
ebru
6/29/2017 6:39:00 AM Merhabalar 19 haftalık hamileyim bekarliktan kalma bi reflum var hamilelikte iyice arttı nefes alamıyorum kaburgalarımın arasına birşey sıkışmış gibi hayattan soğudum ne yemek yiyebiliyirum ne başka birşey elimde rennie ilacı ile dolaşıyorum bana da yardımcı olur musunuz bu konu da bende aynı uygulamayı yapabilir miyu.
user
mustafams
7/10/2017 9:58:00 AM Merhaba, Hypericum Triquetrifolium Turra (HTT) türü kantaronu 5 ay cam şisenin içinde özenle hazırlanmış halini güvenle mustucerbe@gmail.com dan yazışarak temin edebilirsiniz. Biz annemin kanser tedavi sürecinde kullandık oldukça faydalarını gördük. Allah hepimize acil şifalar versin.
user
Burak123
8/5/2017 8:43:00 PM Merhabalar ben önceleri sinirli agresif biriydim bir gece uyandım soluk borum un olduğu bölgeler de yanma hissi vardı yanıyodu 3 4 ay önce oldu bu olay ilk başlarda 2 haftaya bir yanıyodu bu aralar biraz sıklaştı benim tek şikayetim soluk borusunun olduğu yerlerde yanma var boğazda yanma yemek yiyememe falan gibi şeyler yok sadece soluk borusunun olduğu yerde yanma var sizce reflümüdür DeepBlue abi cevaplarsan sevinirim allah razı olsun şimdiden denedim işe yarıyo çok kötü bi hastalık allah herkese şifa versin stersten da kaçınmak gerekiyomu
user
ramazannnyener21
8/28/2017 5:08:00 PM Nefesimizi agizda mi burundan mi aliyorz bende yapcam cunku 3 yildr bu hastalik beni mahvetti
user
Levent Karabatak
10/26/2017 8:39:00 AM Arkadaş, çok teşekkür ederim.sayende refluden kurtuldum.Herkese tavsiye ederim.
user
Paix
4/23/2018 10:08:00 AM Oncelikle tesekkurler bu degerli paylasim icin. Ben de gunde iki kere iki setten, 30 nefes alis verisle basladim. Midem de hareketlenmeyi net sekilde hissediyorum. Mide suyuda hafiften agzima geliyor. Normal midir?
user
leylaaa
7/20/2018 9:27:00 PM günde 7 tane zeytin çekirdeği yutun
user
Dinçer
1/30/2019 12:57:00 PM Bende bug8n basladim egzersize aslinda suyla tedavi yontemini yapiyorum ancak hafifte olsa yanmalar devam ediyor..benim merak ettigim bu egzersizleri yaptiginiz surece beslenme seklinize dikkat ettinizmi ve ilac kullandinizmi? Ayrica sizin reflunuzun sebebi mide kapakciginin gevsek olmasi mi mide asit azligimi yoksa psikolojik mi..? Yani her turlu reflude ise yarar mi acaba?
user
wellborn
1/30/2019 8:23:00 PM Öncelikle Deepbulue arkadaşımıza böyle bir platform hazırladığından dolayı kendisine teşekkürü bir borç bilirim.diger form üyelerinede paylaşımlarından dolayı teşekkür ederim.söz konusu reflü olunca insanın canı bayağı bir sıkılıyor benimde sizler gibi reflü sorunum var.midede yanma şişkinlik tokluk hissi boğazıma kadar gelen asit oluşumu yutkunma zorluğu inanın hayatı çekilmez hale getiriyor.şuan için reflü sorunu için derin araştırmalar içerisindeyim.öncelikle masa başı çalışan ve hareketsiz iş yapanlarda daha sık görünen bir durum olsa gerek .bunun için spor yaparak sağlık sorunlarımızı kontrol altına ala biliriz her gün yemeklerden sonra tempolu yürüyüş ve koşu yapmak iyi bir başlangıç olacaktır.midenizde gö yanma varsa kavrulmuş leblebi
user
wellborn
2/1/2019 8:22:00 PM değerli arkadaşlar tekrardan merhabalar şimdi sizlere reflü mide yanması miğde şişliği ve gastirik için bende çok etkili olduğunu düşündüğüm şifalı bitki ve gıda beslenme şeklini açıklıyorum.öncelikle sabahları 1 yemek kaşığı sızma zeytin yağı aç karnına içebilirsiniz kahvaltıda bir kaba bal zencefil ve zerdaçal koyarak ekmekle tükete bilirsiniź öğle yemeklerinde zeytin yağlı sebze yemekleri tercih etmelisiniz salçalı ve domatesli çok açılı yemekler ve kızartmalardan uzak durunuz.havuç suyu ve rendelenmiş havuç salatası ve zeytin yağlısı herdaim tüketile bilinir haşlanmış patates brokoli karnabahar kuru ve yaş incir elma muz kayısı hoşafı fırsat buldukça aktarlarda bulunan aynı sefa bitkisini sabah akşam 1 su bardağına 1 tatlı kaşığı olacak şekilde sıcak suda demleyip içe bilisiniz etkisini kısa sürede göreceksiniz.akşamları yatmadan 2 sat öncesine kadar yeme ve içmeyi kesmemiz gerekir yatarken başımızı biraz yüksek seviyede tutmamız gerekir mümkünse sabah aç karnına tempolu yürüyüş ve koşu yapıp nefesinizi açın akşamları yemekten sonra tempolu yürüyüş ve koşu yapın .miğde yanmaları için sarı leblebi yiğin bağzı durumlarda ayran veya soğuk sütün,de etkili olduğu görülmüştür.karamercimek yemeğini ihmal etmeyin çok derde devadır.salatalarda elma sirkesi ve zeytin yağını ihmal etmeyin ara sıra 1 bardak suya çay kaşığının ucuyla karbonat atıp içe birsiniz kemikli et suyu haşlaması ve son olarakta sabah akşam aç karnına 1 tatlı kaşığı andız pekmezi için. ALLAHIM TÜM HASTALARA ŞİFA VERSİN AMİN.
user
Famil
5/15/2019 11:28:00 AM Selam alekum bendede reflu var iki ay once ogrendim cok can cikici biseydi bu diyafram nefes nasil oluya hic deneyemedim yardimci olurmusun banada
user
Bestmat
11/10/2019 2:44:00 PM Merhaba üzerinden yıllar geçmiş ama bende 4aydır reflü hastasıyım yaşamayan bilmez cidden bu hastalık çok şükür öldürmüyor ama süründürüyor bende ses kısıklığı yapıo günlerce konuşmuyorum bazen ...iş hayatım çok etkileniyor keşke herkes nasıl iyileştiğini paylaşsa teşekkür ederim yazı için deneyeceğim artık okdr sabrım tükendi ki ameliyat olmayı düşünüyorum..
user
Sezer
11/10/2019 7:33:00 PM Arkadaşlar bende 6 aydir çekiyorum ilaclar pek fayda etmiyor doktor stres dedi bu yöntemi deneyecem ama son 20 gündür zeytinyağlı kudret nari yiyorum sabah akşam aç karnına cok rahatlatiyor tavsiye ederim
user
Bestmat
11/11/2019 6:11:00 AM Bukadar insan kendiliğinden mi geçirdi ameliyat olan hiç olmadı mı ? Offff çok zor cidden için yanıyor boğazın yanıyor ve kimse seni anlamıyor artık ameliyat olanlarla konuşuyorum herşey Allahtan inş hepimiz iyi oluruz....Rabbim yardım etsin hepimize buarada bende işe giderken daha fazla oluyor bu stresten nasıl kurtulacağız 😔
user
Sezer
11/11/2019 1:47:00 PM Besmat psikologa gitmeyi düşündü mü
user
Bestmat
11/11/2019 4:38:00 PM Sezer psikoloğada gittim ancak faydası olmadı bendeki alkalen reflü gastrit insan hayattan soğuyor benim sesim neredeyse hergün kısılıyor zaten buyüzden psikolojim bozuldu sürekli susmak zorunda kalıyorsun işyerinde sosyal hayatımda sürekli susmak kolay değil artık okadar yoruldum ki ameliyatı varsa olmak istiyorum acaba bendeki kapakçıkta ameliyat edilse düzelir mi böyle kalmaktan korkuyorum...bende birde safra mideyi dolduruyor...
user
Sezer
11/12/2019 12:39:00 PM Valla ameliyat olanlarin yarisi cok memnun yarışı pişman iyi bir doktora ol olacaksan ben zeytinyağlı kudret narı kullaniyorum biraz iyi geliyor kullanmadiysan tavsiyede ederim
user
Bestmat
11/18/2019 10:36:00 AM Sezer cidden doğru diyosun ameliyattan yarısı memnun yarısı memnun değil ... Bende ameliyatı araştırıyorum aslında sesimi kısmasa bir türlü hayat geçerde bu şekilde yaşam kalitem düşüyor... Bende çok kararsızım olmalı mıyım bilemiyorum...İyi doktorlar okadar çok para alıyorlar ki birde ameliyat olup fayda göremezsen bittin demektir... Bu hastalıkta grip gibi birşey olsaydı hap içince geçseydi keşke..
user
Bestmat
2/6/2020 12:49:00 PM Merhaba 6 aydır reflü olduğumu düşünüp dikkatli yemek yedim ilaçlarımı çok dikkatli kullandım ancak bu ses kısıklığım henüz geçmediiği için ameliyat olmaya karar verdim iyi bir doktor buldum ve son olarak endoskopi yapılması planlandı endoskopi sonucumda bende les gevşekliğinin olmadığı hiperaktif özefagus olduğumu söyledi anlayacağınız bu devirde hangi doktora güvenilir bilmiyorum oyüzden tek doktora bağımlı kalmayın ph metrenizi ve endoskopinizi diğer doktorlarada yorumlatın ... Şuan ses kısıklığına sebep olan şey araştırılıyor umarım doğru doktoru bulurum ve iyileşirim ...Esen kalın :)
user
Zülfiye
4/19/2020 10:08:00 AM Lütfen bana da yardım eder misiniz ? 10 yılı aşkındır ben de bu sorunu yaşıyorum
user
fatih1453
5/29/2020 7:43:00 PM Deepblue mail adresinizi yazar misiniz konu ile ilgili bir şey sormam gerekiyor. Teşekkür ederim
user
strada
6/9/2020 2:48:00 PM Yazıyı paylaşan arkadaştan allah razı olsun. Corona günleriyle tevafuk eseri yazıya denk geldim. Belirtiler çok fazla yaşadım bu süreçte.midede şişlik ağızasu gelmesi,boğazlarda yanma,geğirme v.b Kendimce önerilerim Mideyi bu hale getiren birinci etken stres,kişilik yapımız,olayları yorumlayışımız,yeme alışkanlıklarımız.. Nefes egzersizleri kesinlikle yapılmalı çok faydasını gördüm.. Az yemek yenilecek,paketlenmiş gıda tüketme,salçalı baharatlı ekşi,tuzlu,acı tüketme Asitli içeçek soda kola içme Az yemek ye ölmezsin.. Yemek yemeden yarım saat önce su içmeyi sıvı alımını kes yemektede içme yemekten 2 saat sonra su iç.. Günde en az 45 dk sporunu yürüyüşünü yapmalısın.. Afedersiniz ota boka kafanı takma..insanları çokta önemseme..sana zarar veren üzen insanları hayatından çıkar veya az görüş.. Her gün en az bir insana veya hayvana iyilik yap..senin buna ihtiyacın var..bol bol dua et allahtan yardım iste... Arkadaştan Allah razı olsun herkese şifa versin..
user
Wactr
10/25/2020 8:55:00 PM Acaba ınstagram adresin var mı seneler geçmiş ama çok ihtiyacım var buna araştırdım ama tam olarak bilgi veren bir yere denk gelmedim cevap verirsen çok sevinirim teşekkürler
user
emre09
11/21/2020 2:35:00 PM 23 YAŞINDAYIM…19 NİSAN 2020 TARİHİNDE BOĞAZ REFLÜSÜ HASTALIĞI TEŞHİSİ KONDU. 8 AY BOYUNCA LANSOR 40MG PPİ VE RENNİE DUO ANTİ ASİT ÇİĞNEME TABLETİ KUTULARCA ANTİBİYOTİK AĞRI KESİCİ KULLANDIM. BİTKİSEL TEDAVİ OLSUN. NEFES EGZERSİZİ OLSUN BİR ÇOK UYGULAMA DENEDİM SONUÇ ALAMADIM. EKİM AYINDA BİR YOUTUBE KANALINDA HASTALIKLA ARAŞTIRMA YAPARKEN BİR KANALA RASTLADIM. KANALDA MİDE REFLÜSÜ MİDE ÜLSERİNİN NEDEN KAYNAKLANDIĞINI ÖĞRENDİM. ADAK ETİ YERSEN ve MİDE ÜLSERİ adlı VİDEOLARINDA SEBEBİNİ ANLATMIŞ ÇÖZÜMÜ İÇİN KANAL SAHİBİYLE İLETİŞİME GEÇTİM. YAZAR BANA KENDİ YAZDIĞI KİTABINI ÜCRETSİZ GÖNDERMİŞTİ. SOYUMUN ADAK ETİ YİYİP ETİNİ YEMESİNDEN DOLAYI BU SIKINTIYI YAŞADIĞIMI ÖĞRENDİM. ERKEK VE DİŞİ KEÇİ ADAK KESİLDİ ANINDA DÜZELDİM. DÜZELDİĞİM TARİH 5 KASIM 2020 İDİ. 5 KASIM 2020 TARİHİNDE REFLÜ HASTALIĞI GEÇTİ ÖMÜR BOYU İLACA VE AMELİYATA GEREK KALMAMIŞTI. AYNI SAATTE TÜKRÜKTE Kİ ASİT ORANI NORMALE DÖNMÜŞTÜ. MİDE VE SAFRA ASİDİ AĞZIMA GELMİYORDU. ARTIK HERŞEYİ YİYEBİLİYORDUM. AĞZIMA ASİT GELMİYOR SIKINTI YAŞAMIYORDUM. BU MESAJI PAYLAŞMAMIN NEDENİ BEN ÇOK SIKINTI GEÇTİM BAŞKASI ÇEKMESİN SEBEBİNİ ÖĞRENMESİ İÇİNDİR. ALLAH HERKESE SAĞLIK VERSİN KİMSEYE BU SIKINTILARI YAŞATMASIN. ADAK ETİ YERSEN VİDEO LİNKİ: https://www.youtube.com/watch?v=4T85MXTnn2A MİDE ÜLSERİ REFLÜSÜ: https://www.youtube.com/watch?v=0muzUo2A1_c YOUTUBE KANALI : https://www.youtube.com/channel/UC4dHKwUlkq0_240pXChK7EQ
user
Özgül
1/14/2021 9:00:00 PM Yazınızı bana mantıklı geldi ve denemeye çalışacağım inşallah şifa bulurum ayrıca paylaşımınız için çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için
user
Melekk_mm
1/18/2021 10:05:00 AM @DeepBlue Size nasıl ulasabilirim hocam sosyal medyadan