Burada Tecrübe Konuşuyor

Burada Tecrübe Konuşuyor


Kuduz İğnesi Son Çare

Merhaba, böyle bir siteyi bu zamana kadar nasıl farketmemişim hayret. Gayet yararlı tecrübeleri okudum. Benimde acizane bi tavsiyem olacak dinlerseniz siz kazanırsınız emin olun.

3 ay önce kedi ısırması sonucunda Tetanoz ve 5 adet kuduz aşısı vuruldum. Son aşı vurulduktan 7 gün kadar sonra, ellerim ve ayaklarımda ateş basması olmaya başladı. Pek ciddiye almadım fakat gün geçtikçe şiddetlenmeye ve süresi artmaya başladı. Devlet Hastanesine giderek Enfeksiyon Hastalıkları Polikliniğine başvurdum. Kan ve idrar tahlili istendi ve tahlil sonuçlarımın gayet temiz çıktığı söylendi. Dahiliye ye yönlendirdiler ve burası da Hormon ve kolesterol için kan tahlili istendi. Bunlarda gayet temiz çıktı. Göğüs hastalıklarına gitmemi önerdiler ve akciğer filmi çektirdim fakat yine bir şey çıkmadı. Bu arada ateş durumu gün geçtikte şiddetini arttırmaya başladı. Ta ki bilincimi kaybetme noktasına gelene kadar. Tuhaf olan ateşim çıktığında ölçülen ateşin 35-37 dereceyi geçmiyor olması. En son acile gittiğimde beyin tomografisi çekildi ve bunda da sorun olmadığına kanaat edildi. Bu esnada boğazıma bakan doktor bunun boğaz enfeksiyonundan kaynaklandığını söyleyerek, 1000 lik antibiyotik yazdı ve ek olarak psikolojik olacağını söyleyerek eve gönderdi. Fakat ateşim ve yanmalarım geçmedi. Hastalığımın bulunamıyor olmasından dolayı aklıma olmadık hastalıklar geliyor. Buna AİDS bile dahil. 

Nihayetinde ÇAPA nın yolunu tuttum. Defalarca gidip geldim. 2 farkl doktora defalarca kan verdim fakat tüm tahlillerim temiz çıktı. Bakılmadık neredeyse tahlil kalmadı ve durumum hala aynı. Ateş basmaları devam ediyor. İlacın yan etkisi olmasından şüpheleniyo olmama rağmen psikiyatriyede gidip antideprasan başladım. 25 gündür kullanıyorum ve hala ateş basmalarım devam ediyor. İlacı üreten firmayla görüştüm, bu yan etkilerin normal olduğunu fakat bu kadar uzun sürmemesi gerektiğini söylüyolar.  Ayrıca bu konuda benden başka kendilerine geri dönüş yapan olmadığını söylediler. Bende internette kısa bir araştırma yaptığımda gördümki ben gibi niceleri var. 3 yıl bununla boğuşan ve hala boğuşmaya devam eden hastalar var.

Benim tavsiyem şu yönde eğer bir kedi ya da köpek tarafından ısırılmışsanız.

bakın ASLA ama ASLA o lanet iğneyi ilk çare olarak görmeyin. Öncelikle hayvanın 10 gün ölmemesi gerekiyor. bunu bilin. 10 gün ölmezse muhtemelen kuduz değildir. O hayvana 10 gün bakın. yemeyin yedirin, içmeyin içirin, o hayvan 10 gün ölmesin. gerekirse salam sucukla besleyin. Doktora başvurup durumu izah edin, aynı şeyi doktorda söyleyecektir. Hayvanı muhafaza edebiliyomusunuz diye. EVET deyin. 10 gün bakın o hayvana. Eğer devlet hastanesinin aciline giderseniz, direk gönderiyolar kuduz iğnesine. Bir uzman doktora izah edin. Örneğin benim durumumu dinleyen uzman bi doktor. "Kedi ısırmalarında kuduz iğnesi çok nadiren vurulur. Başka bir iğne var onu vuruyoruz. Keşke vurmasalardı bu kuduz iğnesini" dedi. Bakın değerli arkadaşlarım. bunları size abartmadan yazıyorum. O kuduz iğnesini en son çare olarak düşünün. Hayvanı bulamıyorsanız, ya da kuduz olma ihtimali yüksekse, (şehirlerde sokak aralarında gezen hayvanların kuduz olma ihtimali çok düşükmüş) o zaman vurdurun. Aksi halde kaçın. vurdurmayın o lanet iğneyi. Gerekirse burdan iğnenın adını da yazarım. o marka iğneyi özellikle vurdurmayın. Hayatımı berbat etti. 

sağlıkla kalın...

Tumblr'da Paylaş
Pinterest'de Paylaş
Oluşturulduğu Tarih
12/31/2014 3:00:00 PM
Paylaşan
Najash

En Çok Okunan Tavsiyeler

Reflüden Nasıl Kurtuldum?
Panik atak kesin çözüm (panik ataktan tamamen kurtulabilirsiniz)
Sigaradan kurtuldum

En Son Paylaşılan Tavsiye

Ankilozan Spondilit Hastaları Yorumları
Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Giriş Yapınız veya Kaydolun

Yorumlar

user
beyazkalem
8/2/2016 4:53:00 PM evimde kedi besleyen biri olarak kedi ısırmaları gayet basit bir vakadır o doktor neye dayanarak size iğne yapmış anlamış değilim ayrıca kedişnin uyuz olduğu kanısına nasıl varmış lar oda ayrı bir konu evet o son doktoron söylediği gibi farklı bir iğne ile oluşabilecek bir enfeksiyonun onune geçilmesi en mantıklı olması imiş bence sikayet edin
user
azad
6/20/2017 4:03:00 AM o ilacın ismi nedir acaba?