Burada Tecrübe Konuşuyor

Burada Tecrübe Konuşuyor


Uçuş Korkusunu Yenmek

İşim gereği her nekadar korksamda sıklıkla uçakla seyahat etmek zorundayım. Bazen haftada gidiş dönüş 6 ayrı uçuş yaptığım oluyor. Yıllardır uçuş öncesi ya alkol alarak ya da sakinleştirici ilaçlar alarak bir şekilde uçuyordum. Bu durum özellikle yanımda iş arkadaşlarım olduğunda alay konusu olmama sebep oluyordu. Artık bu durumdan kurtulma kararı aldım, ilaç ve alkol almadan uçmayı denedim ancak kendime eziyet ettiğimi farkederek bir araştırma yaptım. Aşağıda yazdığım yöntemlerle uçuş korkusunu yenmeniz mümkün hatta cam kenarına oturup çok güzel hava fotoğrafları dahi çekebilirsiniz.

Uçuş öncesi ve sırasında derin bir nefes alıp yavaş yavaş bırakın. Uçuş sırasında kaslarınızı sıkıp gevşeterek istemsizliği önleyin ve vücudunuza kontrolün sizde olduğunu öğretin.

Uçakların çok sağlam üretildiğini ve personelin çok deneyimli ve eğitimli olduğunu unutmayın.

Uçuş sırasında uçağı dinlemeyin gerekirse kulaklıkla müzik dinleyin. Unutmayın ki uçaklar mekanik araçlardır ve bizim gelen sesleri değerlendirebileceğimiz yeterli tecrübemiz yoktur.

Kendinizi uçakta değil bir otomobilde, sarsıntılarında bozuk olan yoldan kaynaklandığını düşünün uçaklarında bir yol üzerinde gittiğini unutmayın.

Korkunuzu yeninceye kadar kolidor tarafında oturmayı tercih edin, kendinizi iyi hissettiğinizde camdan bakın ve gördükleriniz hakkında yorum yapın.

Havadayken uçakta yürümeyi, tuvalete gitmeyi, görevli personelden sohbet amaçlı bilgi almayı deneyin.

Tumblr'da Paylaş
Pinterest'de Paylaş
Oluşturulduğu Tarih
1/8/2015 7:05:00 AM
Paylaşan
northwestern

En Çok Okunan Tavsiyeler

Reflüden Nasıl Kurtuldum?
Panik atak kesin çözüm (panik ataktan tamamen kurtulabilirsiniz)
Sigaradan kurtuldum

En Son Paylaşılan Tavsiye

Ankilozan Spondilit Hastaları Yorumları
Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Giriş Yapınız veya Kaydolun

Yorumlar