Burada Tecrübe Konuşuyor

Burada Tecrübe Konuşuyor


Grip tarih oldu

Arkadaşlar sürekli grip oluyorsanız ve artık bundan bıktıysanız işte size çözümü; 

Öncelikle teknik olarak anlamanız için birkaç bilgi paylaşacağım.. İnsan vücudundaki kan akış hızı ve miktarı çok önemlidir. Kışın soğuk havalarda damarlar daraldığı ve kanın akışkanlığı azaldığı için dolaşım hızında yavaşlama olur, böylece mikropların vücut kalesini istila etmesi kolaylaşır.. bu şuna benzer düşman askerleri bir yeri istila ettiği zaman o bölgeye hızlı bir şekilde askeri sevkiyat olmazsa yenilgi kaçınılmazdır.. İnsan vücudunda da durum aynen böyledir.. Dikkat ederseniz hastalandığımız zaman ateşimiz yükselir, kalp atışlarımız hızlanır el ve ayaklarımız soğur, nedeni ise vücudumuz bununla yani sıcak artışıyla kanımızı inceltmeye çalışır, (bunu damarları daraltarak yapar)kalp atışını hızlandırarak dolaşımı hızlandırmaya çalışır,  İşte ben bulduğum bu yöntemle gribin üstesinden gelmeyi başardım. Benim bulduğum bu yöntem gribi iyileştirmez fakat gribe yakalanmanızı önler; 

1- Arkadaşlar ekmek, pirinç ve patates gibi nişasta içeren besinleri tüketimini minimuma indirin hatta soğuk havalarda bırakın tüketmeyin. Böyle yapmakla kanınızı inceltmiş olursunuz. 

2- Tuz tüketimini minimuma indirin.. turşu gibi çok tuzlu şeyler kesinlikle tüketmeyin.. çünkü tuz damarları daraltır.. Neden daraltır çünkü tuz dokuları tahrip eder yani yakar, vücudumuz tahribatı azaltmak için damarları daraltır böylece dokularla temasa geçen sodyum klorur miktarını azaltmaya çalışır. Bizim amacımız damarları geniş tutarak kan akışını maksimum seviyede tutmakdır.

3- Kafeine bağlı alerjiniz yoksa (sizde başağrısı ve diş sıkmasına sebeb olmuyorsa)  gün içinde çay, kahve gibi  içecekleri sık tüketin.. böylece cafein kalp atış hızınızı artıracak ve dolaşımda hızlanacaktır.. Yanlız akşamları cafein tüketimini azaltın. Uyuyabilmeniz için kalbin yavaşlaması gerek..

4- Soğan, maydonoz ,limon gibi yiyecekleri çok tüketin, çünkü böylece damarlar genişleyecek dolaşım hızlanacaktır. (Aç karnına soğan tüketmeyin)

işte bu bahsettiğim 4 temel yöntem sizi gripten korumaya yetecektir. Bu anlattıklarımı yaptığınız müddetçe grip olmazsınız.

Tavsiye Eden: Tarık İnandım

 

Tumblr'da Paylaş
Pinterest'de Paylaş
Oluşturulduğu Tarih
11/9/2015 4:52:00 PM
Paylaşan
birolinandim

En Çok Okunan Tavsiyeler

Reflüden Nasıl Kurtuldum?
Panik atak kesin çözüm (panik ataktan tamamen kurtulabilirsiniz)
Sigaradan kurtuldum

En Son Paylaşılan Tavsiye

Ankilozan Spondilit Hastaları Yorumları
Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Giriş Yapınız veya Kaydolun

Yorumlar