Burada Tecrübe Konuşuyor

Burada Tecrübe Konuşuyor


Baş Ağrısına (MİGREN) Kesin Çözüm

Merhaba Arkadaşlar..Reflü ile ilgili bilgiler araştırırken bir arkadaşımızın bu sitede tavsiyede bulunduğunu ve olumlu sonuçlar aldığını gördüm.Denemedim ama nefes alma teknikleri ile çok şeyin üstesinden gelebileceğimi biliyorum.Bende bu siteye katkıda bulunarak migren hastalığının bir diğer adıyla hayatımızı olumsuz yönde etkileyen çok şiddetli ağrılar ve sıklıkla ardı sıra gelen hastalıktan bahsetmek istiyorum.Migren baş ağrısını yaklaşık olarak 7 sene çektim.O kadar şiddetli olurdu ki gözlerim yuvalarından fırlayacak gibi, kafamı yerden kaldıramıyordum.Etkisi geçtikten sonra da göz altı morarması cabası..Tabi ki sadece migren hastalığına değil daha sayamadığım bir çok hastalığa iyi gelen ve kesin sonuç veren bir tedavi çözümü..Bilirsiniz önceden kupa tedavisi vardı.Bardak atma de denilinebilir.Bunu büyüklerimiz de iyi bilir..Özellikle bel ağrılarında ilk akla gelen kuşkusuz kupa tedavisiydi.Kupa tedavisi; Sağlığı korumak veya hastalıklardan kurtulmak için vücudun belirli noktalarına veya ihtiyaç halinde hemen her yerine kupa kapatmaya dayanan bir tedavi yöntemidir. Bizde Babaanne icadı denir bardak çekmedir aslında.

Bu kupa tedavisi geçici bir tedavi yöntemidir.Ama ben size kesin sonuç veren "Hacamat" dan bahsedicem. Hacamat;

Hacamat tedavisi 5000 yıldan fazla süredir dünya genelinde yaygın bir biçimde, birçok kültürün halk tedavilerinde önemli bir rol oynamıştır.
Tekniklerin belgelendirilmesi en erken eski Mısır’da Mısır papirüsleri üzerinde görülebilir. Nil Nehri kıyısına kurulmuş Eski Mısır medeniyeti ilk olarak kupayı tedavi amacıyla düzenli olarak kullananlardır. Milattan önce 1550 yıllarında yazılmış, 19.yüzyılda keşfedilen ve en eski tıp metinleri olan Eber papirüslerinde vücuttan kirli kanı ve yabancı maddeleri uzaklaştırmak için kan akıtılarak yapılan hacamat tasvirleri bulunmaktadır.
Bu kadim sanat Eski Mısırlılardan Yunanlılara ve Romalılara taşındı; modern tıbbın babası Hipokrat 2 tür hacamat’dan bahseder; kuru hacamat ve yaş hacamat. Hacamat hakkında yazılı kanıtlar Galen’in yazıtlarında da görülebilir.
18. ve 19. yüzyıllarda hacamat tedavisinin kullanılması Amerika Birleşik Devletlerinde ve batı dünyasında yaygın hale geldi. Hatta gazete sahipleri hacamat uygulaması hakkında geniş talimatnameler yayınlıyorlardı.
1860 sonlarında birçok hastalığın tedavisinde hacamat tedavisi uygulamak üzere Avrupalı ve Amerikalı doktorlar ve cerrahlar hacamat için işe alınıyorlardı. 18. ve 19.yüzyıllarda ingiliz halkı ilkbahar ve sonbahar aylarında hastanelere hacamat olmak için gidiyorlardı.
İngiltere’de her 3 kişiden biri , Amerika’da ise toplumun %35′inden fazlası bu tip alternatif tedavileri tercih ediyorlar.
ABD deki tıp fakültelerinin %60′ında Tamamlayıcı tıbbın bir parçası olarak hacamat eğitimi vermeye başlandı. Ayrıca Birleşik krallık’ta ve ingiltere’de birçok kurs düzenleniyor. Hacamat modern tıbbın dünyada en saygın iki merkezi olan Harvard tıp fakültesi ve John Hopkins Tıp merkezinde uygulanmaktadır.
Ülkemizde ise hacamat hem geleneksel tıp olarak halk arasında yapılmaya devam edildi; hem müslüman cemaatler sünnet olduğu için bu tedaviye sahip çıkarak yapmaya devam etti. Bugün ise artık hacamat, ülkemizde birçok kişi tarafından yaptırılıyor; Hacamatı tanıyıp ilgi duyanların sayısı hızla artmaktadır. Hacamat'ın dindeki yeri; bir Yahudi Peygamber Efendimize(s.a.v) sihir yaptı hastalık mukaddes zatına ulaşınca mübarek başının tepesinden hacamat yaptırdı ve yine Peygamber Efendimiz(s.a.v);e Yahudi bir kadının zehirli koyun etinden ikram edip yedirmesi sonucunda zehir mübarek vucuduna yayılınca Cebrail(a.s) gelerek Hacamat olmasını tavsiye etmiş ve Peygamber Efendimiz(s.a.v) Hacamat olarak bu zehirden kurtulmuşlardır.

İnşallah bu yazımla faydalı olabilmişimdir.Herkese sağlık,sıhhat ve güzel günler diliyorum.

 

 

Tumblr'da Paylaş
Pinterest'de Paylaş
Oluşturulduğu Tarih
4/19/2016 9:17:00 AM
Paylaşan
irfnteran

En Çok Okunan Tavsiyeler

Reflüden Nasıl Kurtuldum?
Panik atak kesin çözüm (panik ataktan tamamen kurtulabilirsiniz)
Sigaradan kurtuldum

En Son Paylaşılan Tavsiye

Ankilozan Spondilit Hastaları Yorumları
Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Giriş Yapınız veya Kaydolun

Yorumlar