Burada Tecrübe Konuşuyor

Burada Tecrübe Konuşuyor


Alerjik rinitten nasıl kurtuldum?

Herkese selamlar,

Bir buçuk yıl önce alerjik rinitten bir daha ilaç kullanmamak üzere kurtulmuş bulunmaktayım şükürler olsun ki! Ne kadar zor olduğunu bilen bilir. Kendi hastalık tecrübemden biraz bahsedeyim sonra hemen çözümümü paylaşayım.

İlk başta hafif hafif nezle gibi başladı. Yaklaşık 4 ay kendimi nezle oldum zannederek geçirdim ama burun akıntım ve hapşurmalarım bir türlü geçmiyordu. En sonunda alerji tanısı kondu. Neye alerji yaptığımı da hala bilmiyorum çünkü hapşurma ve burun akıntılarım o kadar yoğundu ki ilaç almadan 1 gün geçiremediğim için alerji testi yaptıramadım. (Alerji testi için bir süre ilaç kullanmamak gerekiyor. O kadar zorlanıyordum ki 10 gün ilaç kullanmamaya hiç cesaret edemedim.) Doktorun levmont yazmasıyla yaklaşık 2 yıl levmont kullandım. Levmont genel olarak iyi geliyordu ama bazı günler ilaç alsam da alerjiye etki etmiyordu ve hiçbir iş yapamayacak kadar burnum akıyor, damağım kaşınıyor, gözlerim kızarıp şişiyor ve sürekli hapşuruyordum! İnternette bir çok doğal yol önerisi görüp denememe rağmen hiçbirinin yararını görmedim. İlaç kullanmaktan bıktığım ve ilacın etki etmediği bir gün sinirlerim inanılmaz bozulmuştu ve dedim ki Allah'ım sıkıntı varsa, şifasını da verecek sensin, modern tıpta çare bulamadım bana nolur yardım et! :) Şükürler olsun ki Allah bana yol gösterdi ve birinin çörek otu yediğini ve iyi geldiğini okudum.

Alerjik rinit iltihaptan kaynaklanıyor. Çörek otu iltihap sökücü ve c vitamini bağışıklığı güçlendirdiği için ikisi birden kullanıldığında alerjik rinite iyi geliyor. Ben c vitamini için kapsül falan kullanmadım. Zaten ilaçtan bıkmışım taze limon suyu tükettim. İlk 3-4 gün boyunca çörek otunu biraz abartmışım ben iyi geldiğini gördükçe. Siz benim yaptığım hatayı yapmayın. Fazlası karaciğer ve böbreği yoruyormuş ve de bir müddet sonra inanılmaz kaşıntı yapıyor tüm vücutta. Günlük dozu tepeleme 1 çay kaşığı kadar imiş. C vitamininin de aynı şekilde her şeyde olduğu gibi fazlası zarar. Lütfen bana da güvenmeyin dozlarını araştırın hassasiyetiniz var mı bakın ona göre tüketin denemek isterseniz. Bunları tüketme kararı alırsanız da bol bol su için gün içinde. 

Kullanmaya başladığım gün ilacı bıraktım ve bir daha kullanmadım. İlk bir kaç gün alerji gelip gelip gitti ama hiç abartılı gelmedi. Damağım kaşınmaya başlıyordu bir süre sonra geçiyordu ya da hapşuruk da öyle. Birkaç defa hapşuruyordum geçiyordu. Bir 10 gün içinde alerjim baya geçti. Çok az nüksetmeye başladı. Daha sonraları gittikçe az tüketmeye başladım çörek otunu. Başta her gün... sonra haftada 1... iki haftada 1... ayda 1... ve 1 yıl geçti artık hiç kullanmıyorum! Ne burnum tıkalı ne hapşuruk var. 


Dediğim gibi günlük dozlarını etkilerini araştırın lütfen. Tabii ki ben doktor veya uzman değilim :) Ben de çünkü ilk başta bir yerdeki yazıya göre çörek otu tükettim ve dediğim gibi dozunu çok yüksek yazmışlar boşu boşuna yordum karaciğerimi.

Sonuç olarak bin tane şey denedim bu kadar etkili bir şeye daha rastlamadım. İnşallah bu bilgiler ihtiyacı olan birilerine şifa olur diye paylaşmak istedim.

Sevgiler...

Tumblr'da Paylaş
Pinterest'de Paylaş
Oluşturulduğu Tarih
4/15/2017 9:31:00 PM
Paylaşan
Aurora

En Çok Okunan Tavsiyeler

Reflüden Nasıl Kurtuldum?
Panik atak kesin çözüm (panik ataktan tamamen kurtulabilirsiniz)
Sigaradan kurtuldum

En Son Paylaşılan Tavsiye

Ankilozan Spondilit Hastaları Yorumları
Yorum Yapabilmek İçin Lütfen Giriş Yapınız veya Kaydolun

Yorumlar

user
mervecelik7512
5/23/2018 9:08:00 AM eğer bu işe yararsa sizi bulup ödüllendireğim yemin ederim bıktım 2yıldır desmont kullanıyorum yinede işe yaramıyor